Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je ned kvě 19, 2024 6:23 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Chronický zápal močového mechúra
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 6:39 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 5
Dobrý deň pán Zajíček,
v prvom rade chcem Vám poďakovať za túto internetovú stránku na ktorej je veľa cenných rád. Vážim si to.
Mojim problémom je chronický zápal močového mechúra.
Meriam 175 cm vážim 53 kg a mám 22 rokov. Počas života som mala tieto choroby: toxoplazmóza, chlamýdie (pneumoniae),borelioza(doktor skonštatoval, že ju mám úplne vyliečenú), skolióza (v dolnej časti chrbtice).
Pred 1,5 rokom mi začali bolesti raz pravej nohe a inokedy v ľavej nohe v oblasti bedrových kĺbov kde bolesť vystreľuje ku chodidlu.Nikdy ma neboleli obidve nohy súčasne vždy len jedna.Bolesť som ctila pri každom kroku. Pár krát sa mi stalo, že keď som sa ráno zobudila od bolesti som sa nedokázala ani postaviť. Nedokázala som sama prejsť na WC. V noci som nemohla spať každé pohnutie ukrutne bolelo. Ortopéd na rontgene nič nevidel a asi si myslel, že si vymyšlam lebo jeho vyšetrenie bolo surové, kde som až revala od bolesti, tak silno mi tlačil nohu.Absolvovala som rehabilitaciu: rašelinu a elektroliečbu čo bolesť zmiernilo ale neodstranilo.Stale som sa sťažovala svojmu doktorovi na bolesť ale on s tým nič nerobil. Sama som sa vyžiadala na zistenie s krvi chlamydie, ktore mi nakoniec aj našli spolu s boreliozou. Po dobrani 2 ATB sučasne, mi bolesti na pol roka prešli ale potom sa znovu objavili.Vyžiadala som za k neurologičke kt. si myslela, že mam vyskočenu platničku ale CT chrbtice bolo v poriadku. Keď som teraz spomenula doktorovi, že mam stale bolesti v nohe tak sa mi len zasmial, že to može byť zapaleny povrchovy nerv. (najviac ma tu hneva, že vôbec mi nechcu zistiť pričinu a len mi hodiť nejake lieky ktore MOŽNO zaberu) A chcel mi predpisať nejake lieky na zapal, ktore som odmietla a rozhodla som sa liečiť MMS o ktorom som sa nedavno dozvedela. Vďaka MMS sa mi to zlepšuje a som zvedava či mi to zmizne uplne.
Zapal močoveho mechura mam od Januara tohto roku takže trva mi to skoro už 1 rok. Zopakoval sa mi 6 krát po sebe v priebehu tohto roku som uživala 7 druhov ATB cyplox, biseptol, zinnat..... Po dobrani ATB mi urolog povedal, že mam všetko v poriadku ako ladviny moč. mechur, moč cesty, že pričina ktora to vyvolava su ženske veci, že mam isť ku gynekologičke. Gynekologička mi robila celkovu kontrolu i stery ktore som mala uplne v poriadku a presviedčala ma, že to spôsobuje močový mechur, že mam isť k urologovi. Po zopakovaní zapalu som zas brala ATB Zinnat ktore mi nezabrali a v moči som mala stale enterobaktera + iné baktérie. Doktor ma s tým poslal ku gynekologičke, že to musi byt problem tam, že už ich nieje v moči tak veľa, že sa to tam mohlo dostať z okolia pri močení. Samozrejme, že mi gynekologička robila zas stery ktore boli uplne v poriadku. Tak ma už väbec neliečili. Začala som sa teda liečiť zas sama. Najprv som sa dostala k Starlife a k ich výživovým doplnkom ktoré mi to zmiernili ale neodstránili úplne a aj finančne je to teda dosť náročné.
Môžu mi madle tiež spôsobovať zapal močového mechúra? Pravú mandlu mam dosť napuchnutú s ktorej ide občas aj hnis. Teraz som si začala denne kloktať s MMS.
Potom sa mi k tomuto pridružila mykoza aj ked u gynekologičky som mala všetko v poriadku, palenie v pošve bolo na nevydržanie.Ani sa nemožem čudovať, že ju mam, ked som brala toľko ATB.
Pred pár dňami som sa dostale k tejto stránke ktorá je perfektná, ešte raz za ňu ďakujem. Pochopila som, že musim uplne zmeniť svoj životný štýl. Aj ked cukry, mlieko (na laktozu mam alergiu) som už vylučila pred 9 mesiacmi čo však nestačí.
Začala som doobeda jesť surové ovocie a poobede zeleninu. Prve dni som mala hnačky a za 5 dni takejto stravy som išla 5 kg dole. V nedelu som však znova začala citit silne palenie pri močení. Ledva som sa vymočila, až som plakala od bolesti(zatial najsilnejši zapal močoveho mechura, čo som doposiaľ mala). K doktorovi som nechcela ist lebo zas by mi dal len ATB ktore mi aj tak nezaberaju. Tak som začala uživať MMS po 2 dvoch dňoch sa mi to vyrazne zlepšilo. Užívam 3 kvapky/hodina takto po sebe 8 hodin. Teraz to uživam 4 deň nieje to v poriadku ale možem celkom normalne fungovať. Na WC chodim každu pol hodinu až hodinu, denne pijem 3 - 3, 5 litra vody. V moči mi však stale plavaju take chuchvalčeky asi odumreta koža.
Bojim sa však jesť ovocie a zeleninu v ktorých sa nachádza veľa vitamínu C aby mi to nedeaktivovalo MMS. Aký odstup medzi grepom a MMS by som mala mať?
Ešte mám jednu vec a to ganglion na pravej ruke veľkosti 2 cm x 1 cm spravil sa mi pred 2 mesiacmi raz mi už praskol citila som ako sa mi v ruke rozlieva voda ale znova sa mi tam urobil- taký istý. S čím toto súvisí?
Aké očisty by ste mi doporučili? (bojím sa ich robiť bez porady, aby som nejak nezaťažila močový mechúr)
Ďakujem Vám, že som to sem mohla napísať a teším sa na Vašu skorú odpoveď. \":)\"
Anička


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 24, 2010 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
nancya píše:
Dobrý deň pán Zajíček,
v prvom rade chcem Vám poďakovať za túto internetovú stránku na ktorej je veľa cenných rád. Vážim si to.
Mojim problémom je chronický zápal močového mechúra.
Meriam 175 cm vážim 53 kg a mám 22 rokov. Počas života som mala tieto choroby: toxoplazmóza, chlamýdie (pneumoniae),borelioza(doktor skonštatoval, že ju mám úplne vyliečenú), skolióza (v dolnej časti chrbtice).
Pred 1,5 rokom mi začali bolesti raz pravej nohe a inokedy v ľavej nohe v oblasti bedrových kĺbov kde bolesť vystreľuje ku chodidlu.Nikdy ma neboleli obidve nohy súčasne vždy len jedna.Bolesť som ctila pri každom kroku. Pár krát sa mi stalo, že keď som sa ráno zobudila od bolesti som sa nedokázala ani postaviť. Nedokázala som sama prejsť na WC. V noci som nemohla spať každé pohnutie ukrutne bolelo. Ortopéd na rontgene nič nevidel a asi si myslel, že si vymyšlam lebo jeho vyšetrenie bolo surové, kde som až revala od bolesti, tak silno mi tlačil nohu.Absolvovala som rehabilitaciu: rašelinu a elektroliečbu čo bolesť zmiernilo ale neodstranilo.Stale som sa sťažovala svojmu doktorovi na bolesť ale on s tým nič nerobil. Sama som sa vyžiadala na zistenie s krvi chlamydie, ktore mi nakoniec aj našli spolu s boreliozou. Po dobrani 2 ATB sučasne, mi bolesti na pol roka prešli ale potom sa znovu objavili.Vyžiadala som za k neurologičke kt. si myslela, že mam vyskočenu platničku ale CT chrbtice bolo v poriadku. Keď som teraz spomenula doktorovi, že mam stale bolesti v nohe tak sa mi len zasmial, že to može byť zapaleny povrchovy nerv. (najviac ma tu hneva, že vôbec mi nechcu zistiť pričinu a len mi hodiť nejake lieky ktore MOŽNO zaberu) A chcel mi predpisať nejake lieky na zapal, ktore som odmietla a rozhodla som sa liečiť MMS o ktorom som sa nedavno dozvedela. Vďaka MMS sa mi to zlepšuje a som zvedava či mi to zmizne uplne.
Zapal močoveho mechura mam od Januara tohto roku takže trva mi to skoro už 1 rok. Zopakoval sa mi 6 krát po sebe v priebehu tohto roku som uživala 7 druhov ATB cyplox, biseptol, zinnat..... Po dobrani ATB mi urolog povedal, že mam všetko v poriadku ako ladviny moč. mechur, moč cesty, že pričina ktora to vyvolava su ženske veci, že mam isť ku gynekologičke. Gynekologička mi robila celkovu kontrolu i stery ktore som mala uplne v poriadku a presviedčala ma, že to spôsobuje močový mechur, že mam isť k urologovi. Po zopakovaní zapalu som zas brala ATB Zinnat ktore mi nezabrali a v moči som mala stale enterobaktera + iné baktérie. Doktor ma s tým poslal ku gynekologičke, že to musi byt problem tam, že už ich nieje v moči tak veľa, že sa to tam mohlo dostať z okolia pri močení. Samozrejme, že mi gynekologička robila zas stery ktore boli uplne v poriadku. Tak ma už väbec neliečili. Začala som sa teda liečiť zas sama. Najprv som sa dostala k Starlife a k ich výživovým doplnkom ktoré mi to zmiernili ale neodstránili úplne a aj finančne je to teda dosť náročné.
Môžu mi madle tiež spôsobovať zapal močového mechúra? Pravú mandlu mam dosť napuchnutú s ktorej ide občas aj hnis. Teraz som si začala denne kloktať s MMS.
Potom sa mi k tomuto pridružila mykoza aj ked u gynekologičky som mala všetko v poriadku, palenie v pošve bolo na nevydržanie.Ani sa nemožem čudovať, že ju mam, ked som brala toľko ATB.
Pred pár dňami som sa dostale k tejto stránke ktorá je perfektná, ešte raz za ňu ďakujem. Pochopila som, že musim uplne zmeniť svoj životný štýl. Aj ked cukry, mlieko (na laktozu mam alergiu) som už vylučila pred 9 mesiacmi čo však nestačí.
Začala som doobeda jesť surové ovocie a poobede zeleninu. Prve dni som mala hnačky a za 5 dni takejto stravy som išla 5 kg dole. V nedelu som však znova začala citit silne palenie pri močení. Ledva som sa vymočila, až som plakala od bolesti(zatial najsilnejši zapal močoveho mechura, čo som doposiaľ mala). K doktorovi som nechcela ist lebo zas by mi dal len ATB ktore mi aj tak nezaberaju. Tak som začala uživať MMS po 2 dvoch dňoch sa mi to vyrazne zlepšilo. Užívam 3 kvapky/hodina takto po sebe 8 hodin. Teraz to uživam 4 deň nieje to v poriadku ale možem celkom normalne fungovať. Na WC chodim každu pol hodinu až hodinu, denne pijem 3 - 3, 5 litra vody. V moči mi však stale plavaju take chuchvalčeky asi odumreta koža.
Bojim sa však jesť ovocie a zeleninu v ktorých sa nachádza veľa vitamínu C aby mi to nedeaktivovalo MMS. Aký odstup medzi grepom a MMS by som mala mať?
Ešte mám jednu vec a to ganglion na pravej ruke veľkosti 2 cm x 1 cm spravil sa mi pred 2 mesiacmi raz mi už praskol citila som ako sa mi v ruke rozlieva voda ale znova sa mi tam urobil- taký istý. S čím toto súvisí?
Aké očisty by ste mi doporučili? (bojím sa ich robiť bez porady, aby som nejak nezaťažila močový mechúr)
Ďakujem Vám, že som to sem mohla napísať a teším sa na Vašu skorú odpoveď. \":)\"
Anička

Podle toho, co popisujete jste patrně stále překyselená, což je potřeba měřit a zjistit si, jak se vám pohybuje křivka pH moče. Předpokládám, že nebude v pořádku a to pak umožní, aby jakékoliv breberky z vašeho okolí ihned vyvolaly nějaký problém. Vysoké dávky ATB umožní navíc rozvoj plísní a pak se tělo doslova rozpadá zaživa. Zatím si nastudujte sirnou patlanici, to je proti zánětům, dále vlákno candida a chlamydioza, což vám odpoví na některé další otázky. Na momentální stav vyzkoušejte brusinkový džus, který si připravíte tak, že polévkovou lžíci namočených sušených brusinek rozmixujete ve sklenici vody a vypijete několikrát denně. Jinak přírodní vitamín C se s MMS netluče a můžete tedy jíst syrové potraviny zcela bez omezení kromě citrusů, kde to není zcela jasné. Základem je docílit kvalitní defekace a vyčistit krevní řečiště od šmejdů. Určitě nic nezkazíte prováděním klystýrů a v tomto případě bych asi začal nálevy s jedlou sodou, kdy se dává kávová lžička sody na litr nálevu. Pokud bude něco nejasné, tak se znovu ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 1:42 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 5
Ďakujem za odpoveď a za Vaše rady.
Určite vyskušam klistyr, len musim počkať kym mi to pride z Čiech lebo u nás na nete a ani v lekárni nepredávajú Triphan a ani irigator. Na tie brusnice sa chcem spytať či možu byť aj osladene cukrom. (bez cukru som nevidela predavať)
Kedže som mala stale bolesti pri močeni aj ked som uživala MMS 3kvapky každu hodinu/ 8hodin denne,Tak som po tyždni išla k doktorovi a v moči mi našli bakteriu klebsiella (enterobacter) tak mi doktor zas predpisal ATB. Tuto bakteriu mam v sebe už rok a doktor si s nou nevie poradiť...
Len sa čudujem prečo mi MMS nezabralo uživala som ich 18 dni po sebe (3kvapky každu hodinu/ 8hodin) no a teraz mam ATB- Doxyhexal 200 na 10 dni. Poporitom som si robila i kupele v MMS 30 kvapiek.
Je vôbec MMS take učinne ako sa piše, že zabija všetky bakterie a viri? Aký máte na to názor vy?
Mam skusiť i MMS 2 ?
Ďakujem \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 8:09 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
nancya píše:
Ďakujem za odpoveď a za Vaše rady.
lebo u nás na nete a ani v lekárni nepredávajú Triphan a ani irigator. Na tie brusnice sa chcem spytať či možu byť aj osladene cukrom. (bez cukru som nevidela predavať)

Triphan sa dá kúpiť v lekárni, kupujem ho tam, irigátor sa predáva v zdravotníckych potrebách nie v lekárni a brusinky bez cukru kúpiš v obchodíkoch so zdravoiu výživou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 9:27 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 5
Na ten Triphan som sa pýtala v 2 lekarnach, či by mi ho mohli objednať a povedali mi, že oni taketo veci neobjednávajú. Tak ale to si už nejako zoženiem \":)\". Skor ma zaujima nazor na MMS,
prečo mi to neodstranilo tu bakteriu ...
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 10, 2010 10:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
nancya píše:
Ďakujem za odpoveď a za Vaše rady.
Určite vyskušam klistyr, len musim počkať kym mi to pride z Čiech lebo u nás na nete a ani v lekárni nepredávajú Triphan a ani irigator. Na tie brusnice sa chcem spytať či možu byť aj osladene cukrom. (bez cukru som nevidela predavať)
Kedže som mala stale bolesti pri močeni aj ked som uživala MMS 3kvapky každu hodinu/ 8hodin denne,Tak som po tyždni išla k doktorovi a v moči mi našli bakteriu klebsiella (enterobacter) tak mi doktor zas predpisal ATB. Tuto bakteriu mam v sebe už rok a doktor si s nou nevie poradiť...
Len sa čudujem prečo mi MMS nezabralo uživala som ich 18 dni po sebe (3kvapky každu hodinu/ 8hodin) no a teraz mam ATB- Doxyhexal 200 na 10 dni. Poporitom som si robila i kupele v MMS 30 kvapiek.
Je vôbec MMS take učinne ako sa piše, že zabija všetky bakterie a viri? Aký máte na to názor vy?
Mam skusiť i MMS 2 ?
Ďakujem \":)\"

Dle mého názoru se to u vás prodávat musí, jde o poměrně běžné zboží. Ono to není o účinnosti MMS, to určitě účinné je, ale problém může být v jeho využití v organizmu. Pracuje tak, že z chlordioxidu, tedy ClO2 se utrhne v organizmu volný kyslík a ten si z nějakého libovolného kyselého patogenu vytrhne jeho část, čímž jej zničí. Vzhledem k tomu, že močový měchýř je až na konci systému, tak se tam toho aktivního kyslíku asi mnoho nedostane a v tom může být ten problém. Něco jiného bude aplikace klystýrem, kde již je cesta kratší a také MMS2, které pracuje jinak, navíc kumulativně by také patrně daný problém řešilo možná lépe a klidně to můžete vyzkoušet. Nicméně se domnívám, že základ budou ty klystýry, nebo ještě v kombinaci s MMS a MMS2.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 5:41 pm 
Offline

Registrován: stř lis 24, 2010 5:03 pm
Příspěvky: 5
Dobrý deň pán Zajíček,
po dlhšej dobe som tu znova. Zapal močoveho mechura som od decembra zatial nemala ale urolog mi robil vyšetrenie, kde mi zistil, že mám zúženú močovú rúru na 41% (zo 100%) a že mi v močovom mechury zostáva moč aj po vymočeni. Tak mi odporučili operaciu - rozširenie močovej rúry v celkovej narkóze.
Aký máte na toto názor? Čo môže byť príčina, že sa mi tá močová rúra zúžila?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 01, 2011 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
nancya píše:
Dobrý deň pán Zajíček,
po dlhšej dobe som tu znova. Zapal močoveho mechura som od decembra zatial nemala ale urolog mi robil vyšetrenie, kde mi zistil, že mám zúženú močovú rúru na 41% (zo 100%) a že mi v močovom mechury zostáva moč aj po vymočeni. Tak mi odporučili operaciu - rozširenie močovej rúry v celkovej narkóze.
Aký máte na toto názor? Čo môže byť príčina, že sa mi tá močová rúra zúžila?

Příčinnou jsou většinou zánětlivé procesy v daném místě a pak tkáň zbytní, což může snížit průtok moči. Pokud nyní nemáte akutní problém, tak bych zatím počkal a snažil se všemožně o udržení dobrého stavu a neprovokovat zánětlivé procesy. Může se totiž stát, že tkáně splasknou a močovod se zase rozšíří, nicméně garantovat se to nedá, některé změny jsou bohužel nevratné, ale za pokus to stojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 9:33 pm 
Offline

Registrován: pát lis 07, 2014 9:44 am
Příspěvky: 8
Jde se zbavit chronické cystitidy??
Mám již rok bolesti podbřišku, ale protože mě netrápilo řezání a pálení při močení, ani časté močení např. v noci a moč byla bez nálezu bakterií nikoho nenapadlo řešit močový měchýř. Byla jsem tedy dobu sledována na gynekologii, léčena uplně zbytečně ATB, poté na bohužel špatné urologii, chirurgii atd ... konečně teď jsem se dostala na správné pracoviště, kde mi na základě cystoskopie stanovili chronickou cystitidu. Objevila se konečně i bakterie e coli. Doposud byla zřejmě potlačená ihned podávanými ATB. Jak jsem pochopila jedná se o změnu sliznice uvnitř močového měchýře, kdy na povrchu je jakoby krupička. Sliznice není tedy hladká a případné bakterie v moči neodejdou s močí ven, ale snadno se na povrchu usadí a způsobí zánět. Můj dotaz tedy je, jestli se vůbec někdy lze této změny na sliznici zbavit a co bych pro to mohla všechno udělat? Melu si lichořeřišnici a užívám 3káv.lžičky denně již po dobu 7týdnů. Objednala jsem si lněný olej a lněné semínko na sirnou patlanici.. co ještě mám udělat, jestli to lze ještě změnit?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 10, 2014 11:19 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
Na to je tusim Dmanoza... Napriklad tu si precitaj http://www.naturlekaren.sk/zbozi/doplnk ... Z2521.html

To nebolo myslene ako reklama, len je tam jednoducho napisane ako manoza pomaha.

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 11:31 am 
Offline

Registrován: pát lis 07, 2014 9:44 am
Příspěvky: 8
Děkuji moc za tip! Brala jsem po dobu 3měsíců před létem Urivac http://www.bioveta.cz/cs/humanni-divize ... informace/ a v podstatě funguje na stejném principu, potáhne sliznici, bakterie se neusazují, úleva.. ale bohužel po měsíci co jsem to dobrala se vše vrátilo. Zřejmě to tedy vyplavuje bakterie, ale sliznici zpátky nevyhladí? Nevím právě, jestli vůbec ještě někdy lze dosáhnout hladkého stavu a zbavit se chronické cystitidy. Nemám zatím ještě problémy s močovou trubicí, zúžením a nerada bych se do toho stádia dostala.. i toto je už za hranicí \":(\" Byla mi provedena druhá cystoskopie a prý to tam mám o dost lepší než minule.. beru tu lichořeřišnici, tak přeci jen asi pomáhá.. pevně v ní věřím, ale asi nestačí, protože bolesti v podbřišku, tříslech na stydké kosti a v zádech stále mám.. potřebovala by něčím podpořit. Pan přimář mi slíbil autovakcínu na míru.. ale bojím se, že vše je řešení dočasné. Ráda bych proto udělala něco trvalého. Jak dlouho vlastně lze lichořeřišnici brát, můžu jí jíst trvale? Všude čtu, že pomáhá do 2měsíců, myslíte, že tedy po dvou měsících pravidelného užívání jí mám na chvíli vysadit, ikdyž obtíže budou přetrvávat?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 1:44 pm 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2013 3:24 pm
Příspěvky: 136
Bydliště: Slovensko
chce to asi nieco antimikrobialne ako je napr oreganovy olej, citricidal, vytazok z olivovych listov... niekde som citala ze sa moze pouzit aj berberine... ta kapucinka (lichoresnice) je fajn aj mne pomohla... ale brala som to ako antibiotika vo forme kvapiek - 25 kvapiek kazde tusim 4 hodiny - nech sa udrzi hladina ucinnej latky...

_________________
Zlavovy kod na iherb VGN243


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv pro 11, 2014 4:19 pm 
Offline

Registrován: pát lis 07, 2014 9:44 am
Příspěvky: 8
Já beru přímo semena lichořeřišnice rozemletá, právě taky pravidelně ráno, v poledne, večer vždy lžičku aby se udržovala hladina. Snad to pomáhá, ikdyž říkám 7.týdnů opravdu pravidelně a stále obtíže přetrvávají. V moč.měchýři jsou změny k lepšímu, ale potřebuje to asi ještě něco dalšího.. Čerstvé brusinky je bohužel nemožné teď sehnat \":(\" mívají v marks & spenceru, ale teď v zimě je nemají.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 29, 2015 11:27 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28288
Bydliště: Poděbrady
ruznoocko píše:
Já beru přímo semena lichořeřišnice rozemletá, právě taky pravidelně ráno, v poledne, večer vždy lžičku aby se udržovala hladina. Snad to pomáhá, ikdyž říkám 7.týdnů opravdu pravidelně a stále obtíže přetrvávají. V moč.měchýři jsou změny k lepšímu, ale potřebuje to asi ještě něco dalšího.. Čerstvé brusinky je bohužel nemožné teď sehnat \":(\" mívají v marks & spenceru, ale teď v zimě je nemají.

Tak brusinky nemusí být nutně čerstvé, bohatě stačí sušené namočit, rozmixovat na juice a vypít. Jinak sliznice jednoznačně potřebují křemík, kolagen a využil bych protizánětlivě působící potraviny, třeba čistý kurkumin s piperinem, nebo glycin, případně zázvor a další. Kurkumin, piperin a glycin vám mohu i poslat, tyto látky se jinak hůře shání.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 06, 2015 8:18 pm 
Offline

Registrován: pát bře 28, 2014 11:30 pm
Příspěvky: 33
Jestliže je bakteriální infekce v moči/močovém měchýři pH moče je dobré držet spíše níže, nebo co nejdéle přes den držet lehce nad pH 7? Bakterie se vždy objeví po pohlavním styku, e.coli.Vždy zkouším brusinky, lichořešnici, urolog.čaj, ale vesměs se to jen zmírní, ale nevyléčí a skončím skoro vždy na ANB.začínám propadat zoufalství.Po brusinkách pH moči sjede dolů. Někde se doporučuje do urolog. čaje přidat jedlou sodu, to zase pH vyjede. Po cečku se sodou pH také vyjede.Není špatně když je pH močr hned dole a pak hned nahoře?Současně pojídám kokosový olej a guaranu na hypofunkci štítné žlázy. Jiné tuky hodně málo.Déle beru kurkumu cca 2 gramy denně, popíjím nekontrolov.hořčík,
lžičku kolagenu, občas kapnu boru a občas kapnu HCl, kefír z tibet.houbiček,trochu aronie, sklony k zácpě.Děkuji za jakékoliv rady.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 19 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz