Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:59 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 10:20 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
chci se zeptat, pokud bych chtěl doplňovat hormony, tak jak postupovat. pan Jarda tady někde říkal, že doplňovat koncové hormony jako je např testosteron není moc bezpečné - pokud se to dělá špatně - co teda koupit? mám v tom bordel. progesteron, či pregnenolon? nebo DHEA? Jaký je v tom rozdíl? díky..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 10:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
chci se zeptat, pokud bych chtěl doplňovat hormony, tak jak postupovat. pan Jarda tady někde říkal, že doplňovat koncové hormony jako je např testosteron není moc bezpečné - pokud se to dělá špatně - co teda koupit? mám v tom bordel. progesteron, či pregnenolon? nebo DHEA? Jaký je v tom rozdíl? díky..

Kupte si tuto knížku https://www.megaknihy.cz/romany-beletri ... MzTWpFeQ== a důkladně si ji prostudujte pak budete mít předpokládám jasno. Hrát si s hormony bez pochopení problematiky je jako dráždit hada bosou nohou tedy nedoporučuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 11:36 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
bodhisutfa píše:
chci se zeptat, pokud bych chtěl doplňovat hormony, tak jak postupovat. pan Jarda tady někde říkal, že doplňovat koncové hormony jako je např testosteron není moc bezpečné - pokud se to dělá špatně - co teda koupit? mám v tom bordel. progesteron, či pregnenolon? nebo DHEA? Jaký je v tom rozdíl? díky..

Problém s TRT je v tom, že suplementovaný testosterón môže aromatizovať na estrogén - čo sa aj často deje a následne to muži "lepia" ďalším suplementom - inhibitor aromatózy. Dávky sa ťažko odhadujú, takže môže zase nastať situácia, že máte deficit estrogénu (čo tiež nie je výhra). A to sa zase nejako lepí a tak dookola.

Celková suplementácia hormónov je problematická v tom, že mnohé sú pulzujúce, čo má samozrejme podstatný a nezanedbateľný význam a vy zrazu do tela pichnete vysokú dávku hormónu. Veľa ľudí má problém s nedostatkom cholesterolu (lebo ten je samozrejme "škodlivy" alebo konzumujú nesprávnu stravu). Ďalší majú problém s inzulínom, veľa tuku (estrogénová dominancia). Ja by som do toho nešiel a to mám testosterón len 14 nmol/l. Podľa mňa treba riešiť príčinu - schudnúť v bruchu, menej stresu, správne stravovanie (minimalizovať PUFA, menej sachrov), stabilizovať hodnoty glukózy. A samozrejme kvalitný sex + podpora partnerky a pocit, že ste jej "Muž" a nie ňouma a bačkora, ktorým podvedome opovrhuje alebo ho komanduje ako v Teorii tygra \":D\" = vám zvyši testosterón.

Tento Dr. má rozumný prístup - TRT áno, v niektorých prípadoch, ale opatrne.
https://www.youtube.com/watch?v=qY6m7aR5w0s

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 12:19 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
to je dobrá poznámka: méně stresu. to podle mě udělá nejvíc. dokonce jsem ochotný přiznat, že příliš mnoho silového cvičení je na škodu, ačkoliv jsem léta četl články typu: "silový trénink zvyšuje hladinu testosteronu". řekl bych, že je to zcela naopak, člověk se rychle dostane do stavu nejdřív kortizolové dominance a poté do vyhoření. odpočinek bude základ, řekl bych. ale stejně mě manipulace s hormony zajímá a vyzkouším ji. Strava dle mě nemá vliv, tam jsem zkoušel snad vše a rozdíl byl minimální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 1:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
to je dobrá poznámka: méně stresu. to podle mě udělá nejvíc. dokonce jsem ochotný přiznat, že příliš mnoho silového cvičení je na škodu, ačkoliv jsem léta četl články typu: "silový trénink zvyšuje hladinu testosteronu". řekl bych, že je to zcela naopak, člověk se rychle dostane do stavu nejdřív kortizolové dominance a poté do vyhoření. odpočinek bude základ, řekl bych. ale stejně mě manipulace s hormony zajímá a vyzkouším ji. Strava dle mě nemá vliv, tam jsem zkoušel snad vše a rozdíl byl minimální.

Je dobré že jste konečně pochopil to co jsem vám zde psal již dávno a stravu také nepodceňujte i tam je minimálně cesta k vyvážení kortizolu a dokonce i k částečné stabilizaci testosteronu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 2:32 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Tak jasné, nějaký vliv asi vyvázená strava ma. Ja to myslel tsk, že pokud sem 3x až 4x týdně rozbitý ze silového cvičení, tak mohu jíst jak chci kvalitně a stejně se nebudu cítit nic moc. Musím najít nějakou hranici: nepřetěžovat se, cvičit s lehčí intenzitou a třba jen 1x týdně. Ale až po delším odpočinku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 7:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Tak jasné, nějaký vliv asi vyvázená strava ma. Ja to myslel tsk, že pokud sem 3x až 4x týdně rozbitý ze silového cvičení, tak mohu jíst jak chci kvalitně a stejně se nebudu cítit nic moc. Musím najít nějakou hranici: nepřetěžovat se, cvičit s lehčí intenzitou a třba jen 1x týdně. Ale až po delším odpočinku.

Za mě necvičit vůbec, spíše si najít čilou přítulkyni a skotačit v posteli.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 7:31 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Tak jasné, ale vy jste přece taky někde psal že jste cvičil - tuším že to bylo 120 kliků, ráno. Jen už nevím, kde jste to zmiňoval.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 7:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Tak jasné, ale vy jste přece taky někde psal že jste cvičil - tuším že to bylo 120 kliků, ráno. Jen už nevím, kde jste to zmiňoval.

To máte pravdu, ale to jsem dělal jako mladej a blbej a ještě jde o něco jiného než silové cvičení, tam šlo o rychlé kliky protože jsem dělal karate. Podstatou je spíše rychlost než nabírání svalů ty jsem nehonil nikdy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2021 10:43 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
To mě překvapujete, že i vy máte sportovní zákkad v bojovém umění a cvičení s vlastní váhou \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2021 6:46 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
To mě překvapujete, že i vy máte sportovní zákkad v bojovém umění a cvičení s vlastní váhou \":)\"

Tak ne vše co jsem v životě dělal veřejně publikuji a že jsem toho dělal opravdu dost a mnohdy s obrovským rizikem o tom netřeba pochybovat. Nakonec rozsah mých znalostí a zkušeností se nedá získat povalečským způsobem života a ignorováním faktů. Pro mě není cizí jakákoliv činnost, já se práce neštítím a na rozdíl od většiny lidí kteří stále brečí vidím zdroje peněz kudy chodím a stačí jenom sbírat. Prostě stačí si trénovat cit pro realitu a nebýt líný se ohnout a vydržet více než ostatní. Za mlada jsem například běžně bivakoval na vandrech i v zimním období venku i při nízkých teplotách a také ne každý dá noc ve spacáku a celtě pod širákem v mínus 25 stupních, což byl můj osobní rekord. Dnes bych to pochopitelně již nedal, prostě každý člověk stárne jako kdokoliv jiný a musí si ten fakt připustit a jít jenom tam odkud je ještě návratu zpět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2021 7:20 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Dobře pane Jardo, co mám tedy doplňovat pro optimalizaci hormonů? DHEA, progesteron? Pregnenolon? Co je bezpečnější a efektivnější? S tím, že základ bude klid, omezení stresu, tak nějak počítám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: stř úno 24, 2021 9:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Dobře pane Jardo, co mám tedy doplňovat pro optimalizaci hormonů? DHEA, progesteron? Pregnenolon? Co je bezpečnější a efektivnější? S tím, že základ bude klid, omezení stresu, tak nějak počítám.

Já jsem vám postup již radil, načíst, otestovat a teprve poté doplnit co chybí. Jinak obecně platí čím nižší stupeň konverze tím méně rizika tedy nejméně rizika znamená dodávat primární hormon pregnenolon, uprostřed je DHEAS a progesteron a největší riziko je dodávání koncových hormonů jako je testosteron, kortizol a ženské hormony to většinou končí průserem zvláště pokud se stav nekontroluje laboratorně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2021 9:04 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
bodhisutfa píše:
Ja to myslel tsk, že pokud sem 3x až 4x týdně rozbitý ze silového cvičení, tak mohu jíst jak chci kvalitně a stejně se nebudu cítit nic moc. Musím najít nějakou hranici: nepřetěžovat se, cvičit s lehčí intenzitou a třba jen 1x týdně. Ale až po delším odpočinku.

To, že silové cvičenie brutálne spomaluje degeneráciu mozgu, už ani nie je hypotéza, ale vedecky a empiricky potvrdená axioma. Samozrejme sa nájdu indivídiá typu Churchill, ktorý na otázku, čo kvalitné robil, že sa dožil tak vysokého veku plný energie, odpovedal "no sport" \":D\". A je to tak správne - každý je iný. Na druhej strane, myslím, že my smrteľníci by sme mali dôverovať výsledkom výskumu (viď moja prvá veta) a silové cvičenie zaradiť do života. Možno je problém s príliš vysokou váhou (máte príliš veľké oči, ako sa hovorí a očakávate rýchly progres), skúste znížiť intenzitu a ak nie, tak cvičte kratšie a menej, napr. 5x / dva týždne (I. po št ne II. st so). Treba si uvedomiť, že aj pasívne sedenie v saune je stres, ktorý vám vyplaví kortizol. Má ale pozitívne benefity na zdravie a psychickú kondíciu človeka. Detto platí o silovom cvičení.

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hladina testosteronu
PříspěvekNapsal: čtv úno 25, 2021 2:23 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Ano tak jistě, silový trénink má spoustu benefitů pro zdraví. I lepší složení těla (víc svalů, míň tuku) je důležité. Akorát se to asi nesmí přehánět protože cvičení je stress, který zatěžuje hormonální hladinu. Nějakým způsobem se pak už netvoří testosteron. Což sice úplně nechápu jak to funguje, nicméně něco na tom bude.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz