Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:36 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2020 12:48 pm 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Půl kila sacharidů je vážně hodně. To by bylo tak 700 - 800 gramů rýže, v bramborách by to ani nešlo ujíst (17g sacharidu na 100 g brambor).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon pro 07, 2020 3:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
bodhisutfa píše:
Půl kila sacharidů je vážně hodně. To by bylo tak 700 - 800 gramů rýže, v bramborách by to ani nešlo ujíst (17g sacharidu na 100 g brambor).

Tak to je otázka zvyku a potřeb těla. Rýže je hladové jídlo a brambory také tedy těchto potravin není problém sníst klidně kilo na jedno jídlo. Většinou i po takové dávce není problém mít za hodinu a půl vytráveno a někdo může i pociťovat hlad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 4:59 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Někde jsem tady četl že k parasympatiku se dá prožrat.
Mám to chápat tak že člověk když hodně žere tak nakrmí parazita ten je spokojenej a následně je spokojený i hostitel.
Nebo to je blbost.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 5:15 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Jardo Ahoj i ostatní, Již pět měsíců jedu GAPS protokol na zahojení zažívání. Trpěl jsem na nadýmání, bolest střev, plynatost, průjmy ... to už asi byla adrenální únava.

Vlastně se na GAPs jí hodně vařené zeleniny a masa. Cca měsíc na protokolu jsem se začal kolem čtvrté budit s myšlenkami, že nechci umřít. To přerostlo k dnešním dnům asi do deprese a úzkostí. Trpím nespavostí, respektive, že se v noci budím. několikrát. Jdu spát třeba v deset a probudím se v jednu ve tři ve čtyři v půl šesté. Honí se mi divné myšlenky, únava apod. Někdy cítím tlaky na hrudi během dne, jsem ve stresu, zbytečně se rozčiluji někdy, nezvládám svoje emoce. Někdy mám pocit, brnění jazyka.

Myslím si, že mám adrenální únavu, neboť jsem asi měl nějaké úzkosti po léčbě včelím jedem (bee venom therapy) na boreliózu. Nevím v jaké fázi jsem, ale dřív jsem se i lekal což je snad druhá fáze únavy.

Co s tím, má někdo zkušenosti? Očista nadledvinek jako první? Nechybí mi cukry?

Zkouším teď nějaké adaptogeny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 10, 2021 7:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:
Jardo Ahoj i ostatní, Již pět měsíců jedu GAPS protokol na zahojení zažívání. Trpěl jsem na nadýmání, bolest střev, plynatost, průjmy ... to už asi byla adrenální únava.

Vlastně se na GAPs jí hodně vařené zeleniny a masa. Cca měsíc na protokolu jsem se začal kolem čtvrté budit s myšlenkami, že nechci umřít. To přerostlo k dnešním dnům asi do deprese a úzkostí. Trpím nespavostí, respektive, že se v noci budím. několikrát. Jdu spát třeba v deset a probudím se v jednu ve tři ve čtyři v půl šesté. Honí se mi divné myšlenky, únava apod. Někdy cítím tlaky na hrudi během dne, jsem ve stresu, zbytečně se rozčiluji někdy, nezvládám svoje emoce. Někdy mám pocit, brnění jazyka.

Myslím si, že mám adrenální únavu, neboť jsem asi měl nějaké úzkosti po léčbě včelím jedem (bee venom therapy) na boreliózu. Nevím v jaké fázi jsem, ale dřív jsem se i lekal což je snad druhá fáze únavy.

Co s tím, má někdo zkušenosti? Očista nadledvinek jako první? Nechybí mi cukry?

Zkouším teď nějaké adaptogeny.

Tak cukry chybět určitě mohou, stravovat se bez sacharidů dost zvyšuje nároky na tvorbu kortizolu a také je otázkou jak dostatečný je příjem vitamínů skupiny B které poměrně zásadně ovlivňují psychiku. Silně zklidňuje i hořčík a některé minerály tedy bavíme se o poměrně širokém záběru možností odkud může problém pramenit. Osobně bych začal výpočtem na nutriční kalkulačce cronometer.com která poměrně dobře ukáže co patrně je blbě tedy jaké jsou dlouhodobé deficity. Následné laboratorní vyšetření se pak dá poměrně dobře zacílit a takto nejrychleji a nejlevněji zjistit kde opravu je ten problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon led 11, 2021 5:13 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Můžou chybět cukry - hypoglykemie může vyvolat noční můry a jiné podivné psychické stavy.
Můžou chybět B vitamíny, které by měly vyrábět střevní bakterie.

Brnění jazyka může vyvolávat deficit některého z těchto B vitamínů: B12, B6, B1, B2, B9

Brnění jazyka může taky vyvolávat deficit některého z těchto minerálů: železo, zinek, nicméně vzhledem ke GAPS bych zde problém nečekal a hledal bych ho v B vitamínech.

Podivné psychické stavy umí zejména B9, B12 a případně i B6, pokud člověk po probuzení neví že se mu zdají sny, tak to bývá deficit B6.

Stav B12 a B9 se dá zjistit rozborem krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned led 17, 2021 6:05 pm 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Dekuji, budu dal zkoumat \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 9:39 am 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Zdravím, chápu dobře ze očista nadledvinek by se neměla dělat v momentě když mám nadledvinky unavené (nízký hladina Kortizolu celý den).?

Asi si pořídit adrenal Cortex od Thorne a dobre jist, ze?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: stř led 27, 2021 4:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Droffar píše:
Zdravím, chápu dobře ze očista nadledvinek by se neměla dělat v momentě když mám nadledvinky unavené (nízký hladina Kortizolu celý den).?

Asi si pořídit adrenal Cortex od Thorne a dobre jist, ze?

Tak toto vlákno bylo založeno jako pojmově zavádějící, ona neexistuje přímo procedura která by šla nazvat očista nadledvinek. Prostě jde o dobrou výživu, zklidnění a suplementaci některých látek které pomohou nadledvinkám se zase dostat do normálního stavu. Ve své podstatě jde o proces na celý život ne pouze v momentě kdy je již vše blbě. Pokud máte kortizol propadlý tak pochopitelně v prvních dnech určitě dodávat aby se stav rychle zlepšil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv led 28, 2021 9:34 am 
Offline

Registrován: stř srp 19, 2020 8:18 am
Příspěvky: 19
Jarda píše:
Tak toto vlákno bylo založeno jako pojmově zavádějící, ona neexistuje přímo procedura která by šla nazvat očista nadledvinek. Prostě jde o dobrou výživu, zklidnění a suplementaci některých látek které pomohou nadledvinkám se zase dostat do normálního stavu. Ve své podstatě jde o proces na celý život ne pouze v momentě kdy je již vše blbě. Pokud máte kortizol propadlý tak pochopitelně v prvních dnech určitě dodávat aby se stav rychle zlepšil.

Děkuji. Asi mi dělají unavené nadledvinky psychické problémy. Objednal jsem si Adrenal Cortex od Thorne. Držte mi palce \":)\". Zkusím vynechat sladkosti, rafinované cukry a jiné srágory.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2021 1:54 am 
Offline

Registrován: stř zář 07, 2016 7:31 pm
Příspěvky: 186
Je dobre ísť lowcarb , sladkosti, rafinované cukry a podobne je všetko jedlo ktoré ma vysoký glykemický index - to znamená že ti velmi rýchlo stupne cukor v krvi a telo následne vylučí velke množstvo inzulínu , čo paradoxne skončí za nejaku dobu vo forme nízkeho cukru ,pretože to velke množstvo inzulínu následne cukor rýchlo uložilo do buniek a bolo ho take množstvo že už nemaš ani normalnu hladinu ale nízku = hypoglykemia, keď telo ma nízky cukor tak následne sa vylučuje kortizol čo je katabolický hormon ktorý ma za ulohu zvyšovať množstvo cukru v krvy - robí to tak že telo v pečeni premiena bielkoviny a tuky (glycerol,pyruvat ) na cukor, aby si telo mohlo držat stabilnu hladinu cukru v krvy, ak by to neurobilo tak pri nejakom strese (povedzme že žiješ v praveku a napadne ta medved) by nemalo žiadnu energiu na reakciu voči stressu... je to zjednodušene ale nejak takto to je, preto je dobre si držat glykemiu nízku (nizky krvný cukor / inzulinovu odozvu) pretože tým padom sa nadobličky nevytažuju na zbytočne vyrovnavanie nízkeho cukru a podobných vecí...

Otázka znie, ak si prispôsobený ist na ketony / tuky tak toto možno prestáva platit, pretože telo ma ako zdroj energiu tuky / ketony (kedže neni aktivovaný inzulín ktorý potlačuje fat burning hormony) tak telo ma pristup k velkemu množstvu tuku, v tomto prípade by sa dalo polemizovať či je relevantné snažit sa mať optimalnu hladinu cukru v krvy, kedže pravdepodobne by nízka hladina nespravila nič, možno by ani nevyčerpávala nadobličky pretože telo by nebolo závisle od cukru, takže okrem toho že by si mal povedzme benefity z toho že tvoje bunky sa stavaju viac citlive na inzulín, možno maš aj benefit že nevytažuješ nadobličky, videl som nejaku študiu kde pichli ludom ktorý boli na pôste do žily inzulín a napriek drasticky nízkym hladinam cukru v krvy nevykazovali žiadne symptomy pre nizku hladinu, (pri velmi nizkej hladine človek može upadnut do komy alebo aj umriet pretože ak telo neni metabolicky adaptovane tak jedine palivo ktoré mozog pohána ja cukor, mimo to to dokažu už len ketony), teorie vypadá slubne no velmi zaleží aj na konkrétnej strave, ak si na niečo intolerantný , alergicky tak aj na tomto type stravovaní nemusíš mat benefity pretože jedlo je takisto stress ako aj fyzicky či psychický stress, hoci si to neuvedomujeme je to tak. Preto ak ma človek poriešenu mentalitu, prostredie, socialne interakcie, psychiku, tak ostáva zamerat sa na jedlo. Ak sa ti nechce experimentovat s jedlom skus si dat niekolkodnoví pôst a ak sa ti zlepší psychika tak sa da predokladat že tvoje uzkosti, depresie možu mat pôvod aj v strave.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 9:21 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Tak tomuto hovorím diagnóza stavu nadľadviniek a nie ten výsmech, ktorý mi naposledy realizoval endokrinológ : krv na zistenie hladiny kortizolu odobral niekedy poobede, pričom hodnota bola (ako inak) v norme - čo v preklade znamená, že hodnota bola niekde medzi číslami 1 a milión. Trochu som to prehnal, aby som naznačil šírku rozsahu niektorých markérov a stupiditu tohto prístupu liečby ľudí. Viac by som ocenil, keby sa výskum zameral na diferenciáciu ľudí do nejakých kategórií, pričom by pri každej bola stanovená norma s užším pásmom. Anyway...

Prednáška stojí za pozretie (máme lockdown, že) vrátane ďalších videí od Precision Analytical, v ktorých sú vysvetlené cortisole/cortisone patterny a jeho metabolity + patterny pohlavných hormónov a ich metabolitov - hlavne detox estrogénu (prípravky DIM, klíčky brokolice, likorica ap), keďže estrogénovou dominanciou dnes trpí veľa mužov a žien.

https://youtu.be/lFWyUJG8ZVk?t=1030

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Tak tomuto hovorím diagnóza stavu nadľadviniek a nie ten výsmech, ktorý mi naposledy realizoval endokrinológ : krv na zistenie hladiny kortizolu odobral niekedy poobede, pričom hodnota bola (ako inak) v norme - čo v preklade znamená, že hodnota bola niekde medzi číslami 1 a milión. Trochu som to prehnal, aby som naznačil šírku rozsahu niektorých markérov a stupiditu tohto prístupu liečby ľudí. Viac by som ocenil, keby sa výskum zameral na diferenciáciu ľudí do nejakých kategórií, pričom by pri každej bola stanovená norma s užším pásmom. Anyway...

Prednáška stojí za pozretie (máme lockdown, že) vrátane ďalších videí od Precision Analytical, v ktorých sú vysvetlené cortisole/cortisone patterny a jeho metabolity + patterny pohlavných hormónov a ich metabolitov - hlavne detox estrogénu (prípravky DIM, klíčky brokolice, likorica ap), keďže estrogénovou dominanciou dnes trpí veľa mužov a žien.

https://youtu.be/lFWyUJG8ZVk?t=1030

V které minutě se tam probírá ta chelace estrogenu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: pon úno 22, 2021 11:14 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte pro 29, 2020 12:08 am
Příspěvky: 757
Nie som si istý, že sa jedná o chelátory (ktoré pokiaľ viem absorbujú problémové prvky, aby mohli byť z tela vylúčené), ale o rôzne inhibítory enzýmov ap. Napíšem v rýchlosti veľmi stručný sumár s jednotlivými odkazmi. Videí je viac, stačí na youtube vyhľadať Estrogen detox.

Detox estrogénu má 3 fázy :

I. Deaktivácia estrogénu na metabolity : Hormóny estrogénu sa metabolizujú 3 cestami, pričom jedna z nich je karcinogénna - metabolit 4OHE1 má potenciál narúšať DNA, z čoho môže vzniknúť rakovina prsníka. Buď v tejto prednáške alebo v iných v tomto kontexte bol zdôraznený suplement sulforaphane (najviac obsiahnutý v klíčkoch brokolice, ale inak obsahuje kapustová zelenina), ktorý má potenciál zabraňovať defektom DNA (viď. informácie od Dr. Rhonda Patrick).

https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=596
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=1469

Kazuistika : Estrogenová dominancia a stav po suplementáci koncentrovaným výťažkom z kapustovej zeleniny DIM + spomenuté ďalšie suplementy (quercerín, licorice ap) :
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=1781

II. Metylácia na vodou rozpustné metabolity (estrogén hormóny sú rozpustné v tukoch), na ktorý má vplyv polymorfizmus COMT (čiže under/over metylátori ako v prípade MTHFR, ale tento gén nemá vplyv) :
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=3141

III. Podpora tráviaceho traktu, aby sa metabolity vylúčili z tela a estrogén sa znova "nereabsorboval" - v prípade zápchy ap., čo sa vraj podľa jednej štúdie môže stať (testovali rádioaktívny estrogén, ktorý vpichli pacientom a sledovali vylučovanie) :
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=3546

_________________
Fanatici všech zemí, vyližte si prdel!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte úno 23, 2021 1:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
neti píše:
Nie som si istý, že sa jedná o chelátory (ktoré pokiaľ viem absorbujú problémové prvky, aby mohli byť z tela vylúčené), ale o rôzne inhibítory enzýmov ap. Napíšem v rýchlosti veľmi stručný sumár s jednotlivými odkazmi. Videí je viac, stačí na youtube vyhľadať Estrogen detox.

Detox estrogénu má 3 fázy :

I. Deaktivácia estrogénu na metabolity : Hormóny estrogénu sa metabolizujú 3 cestami, pričom jedna z nich je karcinogénna - metabolit 4OHE1 má potenciál narúšať DNA, z čoho môže vzniknúť rakovina prsníka. Buď v tejto prednáške alebo v iných v tomto kontexte bol zdôraznený suplement sulforaphane (najviac obsiahnutý v klíčkoch brokolice, ale inak obsahuje kapustová zelenina), ktorý má potenciál zabraňovať defektom DNA (viď. informácie od Dr. Rhonda Patrick).

https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=596
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=1469

Kazuistika : Estrogenová dominancia a stav po suplementáci koncentrovaným výťažkom z kapustovej zeleniny DIM + spomenuté ďalšie suplementy (quercerín, licorice ap) :
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=1781

II. Metylácia na vodou rozpustné metabolity (estrogén hormóny sú rozpustné v tukoch), na ktorý má vplyv polymorfizmus COMT (čiže under/over metylátori ako v prípade MTHFR, ale tento gén nemá vplyv) :
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=3141

III. Podpora tráviaceho traktu, aby sa metabolity vylúčili z tela a estrogén sa znova "nereabsorboval" - v prípade zápchy ap., čo sa vraj podľa jednej štúdie môže stať (testovali rádioaktívny estrogén, ktorý vpichli pacientom a sledovali vylučovanie) :
https://youtu.be/MyBy7vEeb9U?t=3546

Ok to jsem se možná špatně vyjádřil když jsem odbourávání estrogenu nazval chelací, ale jak vidět pochopit se to dalo. Informace každopádně zajímavé, ale i to má patrně své mouchy protože semena křížatých rostlin obsahují vysoký podíl kyseliny erukové která zase může vyvolat jiné zdravotní komplikace tedy jak vidno je vždy něco za něco.
https://www.bezpecnostpotravin.cz/broko ... olici.aspx


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz