Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Odcervenie a ine antiparazitalne kury
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 11:27 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda, aky mate nazor na tento bylinny pripravok na odcervenie. Myslite, ze moze mat rovnaky ucinok ako Vermox?

http://baron.cz/pes/odcervovaci-byliny- ... 00644.html

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 30, 2010 7:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
Jarda, aky mate nazor na tento bylinny pripravok na odcervenie. Myslite, ze moze mat rovnaky ucinok ako Vermox?

http://baron.cz/pes/odcervovaci-byliny- ... 00644.html

Zní to celkem logicky, ale bylo by dobré znát, co tam vlastně dávají. Bylinné léčby na parazity existují a mají velice slušnou účinnost, ale většinou je to běh na dlouhé trati, což je také důvodem, proč lidé volí spíše chemická antihelmintika. Vermox je velice slabý a myslím si, že toto ho může celkem snadno zastoupit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv dub 15, 2010 1:58 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 05, 2009 1:12 pm
Příspěvky: 72
Bydliště: Bruntálsko
Všechno z našich zkušeností o odčervení je zde:

_________________
Ahoj Denny


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon kvě 10, 2010 10:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jaky by jste asi krome zapperu(ne vsichni v rodine tuto metodu uznavaji a tudiz pouzivaji...) jeste doporucil postup pokud nekdo chce vyuzit razantnejsi metody nez jsou bylinne smesi...?
Mohl by jste navrhnout nejakou lecebnou kuru ktera by casove byla nejrychlejsi? \":wink:\"

Mms a zapper jsou ucinne pri opakovanych a vysokych davkach ktere malokdo snese.. \":roll:\" , ale pokud jsem spravne cetl tak nikoli na parazity ve vsech vyvojovych stadiich... \":(\" . Krome fora u pramene, kde se to resi take s pomoci rad p.Blahove z Brna, existuji jeste jine moznosti, co Vy sam radite sve rodine nebo pacientum...? Jak casto by se podle Vas mela odcerv.kura u lidi delat pokud maji doma kocky nebo psy..? \"8)\"
A jak casto by jste doporucil odcerv.kuru u techto zvirecich milacku. Na botach z venku si mozna taky prinesem nejake to destem rozlozene psi hovinko se zarodky parazitu, pritomne v destem rozpustenem "roztoku z psich hovinek" asi na mnoha chodnicich.... \":mrgreen:\"
Nemusite odpovidat hned, pokud nejakou kuru testujete nebo zjistujete dalsi moznosti, mozna pak bude nejaky Vami overeny postup ucinnejsi...Dekuji \":o\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Jaky by jste asi krome zapperu(ne vsichni v rodine tuto metodu uznavaji a tudiz pouzivaji...) jeste doporucil postup pokud nekdo chce vyuzit razantnejsi metody nez jsou bylinne smesi...?
Mohl by jste navrhnout nejakou lecebnou kuru ktera by casove byla nejrychlejsi? \":wink:\"

Mms a zapper jsou ucinne pri opakovanych a vysokych davkach ktere malokdo snese.. \":roll:\" , ale pokud jsem spravne cetl tak nikoli na parazity ve vsech vyvojovych stadiich... \":(\" . Krome fora u pramene, kde se to resi take s pomoci rad p.Blahove z Brna, existuji jeste jine moznosti, co Vy sam radite sve rodine nebo pacientum...? Jak casto by se podle Vas mela odcerv.kura u lidi delat pokud maji doma kocky nebo psy..? \"8)\"
A jak casto by jste doporucil odcerv.kuru u techto zvirecich milacku. Na botach z venku si mozna taky prinesem nejake to destem rozlozene psi hovinko se zarodky parazitu, pritomne v destem rozpustenem "roztoku z psich hovinek" asi na mnoha chodnicich.... \":mrgreen:\"
Nemusite odpovidat hned, pokud nejakou kuru testujete nebo zjistujete dalsi moznosti, mozna pak bude nejaky Vami overeny postup ucinnejsi...Dekuji \":o\"

Nejlepší je pravidelně se odmořovat preventivně pomocí bylinných kůr, kde se používá hlavně pelyněk a hřebíček. Oboje je ovšem při laickém používání dost nebezpečné a dávat takto veřejně návody asi není moc vhodné, protože při neopatrném použití těchto rostlin si jde dost uškodit a může to mít i trvalé následky. Z tohoto pohledu jsou asi vhodnější jasně dávkovaná antihelmentika jako Vermox, Zentel a Praziquantel, která se dají lépe kontrolovat, ale já sám je běžně nepoužívám. Jinak frekvence odčervování u domácích zvířat minimálně 2x ročně a u člověka raději průběžně stále.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte kvě 11, 2010 10:47 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...bylinných kůr, kde se používá hlavně pelyněk a hřebíček. Oboje je ovšem při laickém používání dost nebezpečné a dávat takto veřejně návody asi není moc vhodné, protože při neopatrném použití těchto rostlin si jde dost uškodit a může to mít i trvalé následky...Jinak frekvence odčervování ....u člověka raději průběžně stále.

Hodne vychvalujete hodne palive papriky...i proti parazitum...je jeste neco co se da davat casto do stravy aby to melo podobne preventivni ucinky??(mozna hodne cesneku,destilaty jako slivovice.. \":P\" ?) Tim by se hodne usetrilo protoze bylinne kury nejsou zadna lacina zalezitost... \":?\" Snad by bylo nejlepe procistit se chemicky(prej je nutne az 5x opakovat ...) a pak uz se jen udrzovat nejakymi lacinejsimi a bezpecnejsimi prostredky..?
Pokud rikate ze clovek ma radeji prubezne nejaka opatreni delat tak by mne zajimalo kolik lidi na to ma finance.... \":(\"
Pokud sem spravne pochopil Vasi odpoved, tak parazity neni sranda uplne vymlatit a i kdyby tak kdykoli z psich hovinek a kocicek muze znovu clovek neco chytnout.... \":cry:\"
Jak jste tedy myslel konkretneji to "u člověka raději průběžně stále". Neexistuje nejaka cesnekova kura nebo kura palivymi paprikami ktere by clovek jedl v nejakem mnozstvi tak dlouho jak minimalne nutne(??treba tyden?? \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř kvě 12, 2010 9:45 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Hodne vychvalujete hodne palive papriky...i proti parazitum...je jeste neco co se da davat casto do stravy aby to melo podobne preventivni ucinky??(mozna hodne cesneku,destilaty jako slivovice.. \":P\" ?) Tim by se hodne usetrilo protoze bylinne kury nejsou zadna lacina zalezitost... \":?\" Snad by bylo nejlepe procistit se chemicky(prej je nutne az 5x opakovat ...) a pak uz se jen udrzovat nejakymi lacinejsimi a bezpecnejsimi prostredky..?
Pokud rikate ze clovek ma radeji prubezne nejaka opatreni delat tak by mne zajimalo kolik lidi na to ma finance.... \":(\"
Pokud sem spravne pochopil Vasi odpoved, tak parazity neni sranda uplne vymlatit a i kdyby tak kdykoli z psich hovinek a kocicek muze znovu clovek neco chytnout.... \":cry:\"
Jak jste tedy myslel konkretneji to "u člověka raději průběžně stále". Neexistuje nejaka cesnekova kura nebo kura palivymi paprikami ktere by clovek jedl v nejakem mnozstvi tak dlouho jak minimalne nutne(??treba tyden?? \":roll:\"

Ano většina ostrých potravin je schopna likvidovat parazity, což si empiricky odvodíte, při návštěvě exotických zemí. Místní jídlo netrénovaný našinec vezme do úst, pak vystrčí oči jak šnek, půl hodiny se dáví jak mu hoří drška a pomalu potřebuje resuscitovat. Po tomto zážitku vám snadno dojde, že ti místní nejedí něco takového jen z nějakých masochistických pohnutek, ale úspěšně tím průběžně likvidují parazity. Oni na rozdíl od nás žijí přírodně a vědí, že to není program na týden, ale na celý život a musí to tedy být součástí stravy, ne pouze občasné kůry, které nic neřeší, akorát ničí játra. Nestojí to skoro nic a dá se na to zvyknout.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: mlety hrebicek
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 2:58 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Dotaz zda by jste doporucil pouzivat casto do jidel trochu mleteho hrebicku(ktery jak jste jinde uvedl, patri spolu s pelynkem k hlavnim slozkam protiparazitickych kur).

Nekteri si jej dokonce sypou do kapsli a uzivaji napr.az 5plnych kapsli 3xdenne.Neni to nebezpecne? Ma to vyznam delat bez pelynku?

Jake mnozstvi do jidla denne?(obden ci tydne?) nebo kolik kapsli by jste videl jako ucinne a pritom nezatezujici prilis organismus. Vim ze se musi opatrne...kdysi jsem byl na pohotovosti ze jsem si do svareneho vina dal moc mleteho hrebicku s proslou zarukou....a bylo mi hrozne spatne, zvraceni atd \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mlety hrebicek
PříspěvekNapsal: sob čer 12, 2010 9:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Dotaz zda by jste doporucil pouzivat casto do jidel trochu mleteho hrebicku(ktery jak jste jinde uvedl, patri spolu s pelynkem k hlavnim slozkam protiparazitickych kur).

Nekteri si jej dokonce sypou do kapsli a uzivaji napr.az 5plnych kapsli 3xdenne.Neni to nebezpecne? Ma to vyznam delat bez pelynku?

Jake mnozstvi do jidla denne?(obden ci tydne?) nebo kolik kapsli by jste videl jako ucinne a pritom nezatezujici prilis organismus. Vim ze se musi opatrne...kdysi jsem byl na pohotovosti ze jsem si do svareneho vina dal moc mleteho hrebicku s proslou zarukou....a bylo mi hrozne spatne, zvraceni atd \":?\"

Hřebíček je velice silná droga a jako taková je i nebezpečná při předávkování. Náhodné užívání rozhodně vhodné není a je nutné dodržovat přesné dávkování. Dá se užívat v kapslích podle přesného rozpisu, ale ne náhodná množství podle úvahy. Funguje i samotný, kombinace s pelyňkem není nutná. V mixéru rozdrtit na prášek, naplnit tobolky velikosti 00 a po základním dávkování, které trvá deset dní, se aplikují jednou týdně 3 x 3 tobolky. Prakticky se takto dá i začít a toto dávkování používat stále.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mlety hrebicek
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 1:23 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...po základním dávkování, které trvá deset dní, se aplikují jednou týdně 3 x 3 tobolky. Prakticky se takto dá i začít a toto dávkování používat stále.

Takze zacnu najizdet opatrne treba pul tobolky, pak celou, atd...-nebo jak chapat zakladni davkovani po dobu deseti dnu=kazdy den 3x3tbl. brat 10 dnu a pak uz jen jednou tydne?

Potesil jste mne ze se to da preventivne uzivat 3x3tbl.jednou tydne prakticky neustale....
Cerstve namlety urcite bude ucinejsi nez koupeny namlety....


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: mlety hrebicek
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 6:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Takze zacnu najizdet opatrne treba pul tobolky, pak celou, atd...-nebo jak chapat zakladni davkovani po dobu deseti dnu=kazdy den 3x3tbl. brat 10 dnu a pak uz jen jednou tydne?

Potesil jste mne ze se to da preventivne uzivat 3x3tbl.jednou tydne prakticky neustale....
Cerstve namlety urcite bude ucinejsi nez koupeny namlety....

Bere se 1. den 3 x 1 tableta, 2. den 3 x 2 tablety, třetí až desátý den 3 x 3 tablety a dále už pouze jednou týdně 3 x 3 tablety. Čerstvě namletý je rozhodně lepší než nějaký vyčpělý.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 1:06 pm 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Dobrý den!
Chci se zeptat jestli věříte že po používání mms a mms2 utečou někteří paraziti ze zažívacího traktu jinam kam na ně mms "nedosáhne".Četl jsem to na jiné diskuzi a popravdě musím říct že se mi po používání mms stalo pár divných věcí které si nedovedu vysvětlit.Po skončení základního užívání a při nynějším udržovacím dávkování 2x týdně 6 kapek plus 2 kapky cca 1x za 14 dní do klistýru se u mě objevily tyto "věci":

1)mírné zhoršení zraku jednoho oka-cca o 0.25 dioptrií
2)mírné svalové záškuby hlavně v lýtkách a občas i bradě a koutku pusy
3)celodenní vykašlávání většinou dost slaných bezbarvých hlenú-trvá už 14 dní a nachlazení to neni
4)bohužel a to si při svém zdravém způsobu života nedovedu vůbec vysvětlit je že se mi asi udělal hemeroid nebo prostě nějaký takový útvar,nijak to nebolí ani nekrvácí ale najednou se to tam ze dne na den objevilo

Nic z těchto příznaků jsem před mms neměl tak se chci zeptat jestli to může mít i jiný důvod a nebo poplašené breberky z traktu jen utekli jinam a hlavně co proti tomu mám dělat.
Děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: antiparazitalni caj se zazvorem
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 1:35 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Prekopirovavam do tohoto vlakna nasledujici recept od pana Jardy. Cituji:

"....proti parazitům čaj z kávové lžičky kurkumy a kávové lžičky strouhaného zázvoru. Vše přelít 0,25 l horké vody a nechat vyluhovat 15-20 minut. Můžete přisladit medem a vypít, zvláště v zimních měsících výborně zahřeje, kam se hrabe čaj s rumem a dá se pít stále, nemá žádná omezení." \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 13, 2010 8:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavel Veselý píše:
Dobrý den!
Chci se zeptat jestli věříte že po používání mms a mms2 utečou někteří paraziti ze zažívacího traktu jinam kam na ně mms "nedosáhne".Četl jsem to na jiné diskuzi a popravdě musím říct že se mi po používání mms stalo pár divných věcí které si nedovedu vysvětlit.Po skončení základního užívání a při nynějším udržovacím dávkování 2x týdně 6 kapek plus 2 kapky cca 1x za 14 dní do klistýru se u mě objevily tyto "věci":

1)mírné zhoršení zraku jednoho oka-cca o 0.25 dioptrií
2)mírné svalové záškuby hlavně v lýtkách a občas i bradě a koutku pusy
3)celodenní vykašlávání většinou dost slaných bezbarvých hlenú-trvá už 14 dní a nachlazení to neni
4)bohužel a to si při svém zdravém způsobu života nedovedu vůbec vysvětlit je že se mi asi udělal hemeroid nebo prostě nějaký takový útvar,nijak to nebolí ani nekrvácí ale najednou se to tam ze dne na den objevilo

Nic z těchto příznaků jsem před mms neměl tak se chci zeptat jestli to může mít i jiný důvod a nebo poplašené breberky z traktu jen utekli jinam a hlavně co proti tomu mám dělat.
Děkuji za odpověď!

Tomu nemusím věřit, opravdu tato fungují a lze je sledovat pomocí diagnostických přístrojů. Patrně většina těchto projevů nijak s tím MMS nesouvisí, nebo pouze okrajově. Dle mého názoru brýle od nárazové zátěže jater, záškuby a hemeroid nedostatek hořčíku a hleny jednoznačně důsledek vylučování mrtvolek nějakých breberek. Stěhování breberek tedy nevidím ani v jednom případě a považuji ho za málo pravděpodobné.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 20, 2010 7:07 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
Zdravim!
Děkuji za odpověď!Takže na ten hemeroid myslíte že bude hořčík stačit?A jaký byste mi doporučil popř. jaké potraviny?A kolik asi celkově mg za den.Stravuji se podle Vašeho návodu plus mínus jedno nebo dvě vařená jídla denně podle časových možností,ale vždy podle zasad dělenné stravy a k tomu asi litr šťáv za den.Trávení a vše ostatní nyní funguje uplně bezvadně jako když jsem byl malý \":D\" ,ale ten hemeroid mě vyloženě štve.K doktorovi chodit asi nemá cenu že?Stejně by si stim nevěděl rady.Nebo tam mám jít?Ještě dotaz ohledně proplachování zubů mms-zdá se mi že po tom mám citlivější zuby a dásně,je to pouze přechodné nebo proti tomu mám něco dělat?Jinak čistič je to skvělý!
Děkuji za odpověď!


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1196 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 80  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz