Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:40 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř srp 07, 2019 11:00 pm 
Offline

Registrován: pon srp 01, 2011 9:10 pm
Příspěvky: 143
Téma tohoto vlákna spolu s poměrně čerstvým komplexním pohledem na hormonální interakce také v rozdílných fázích podle věku
je také rozebráno v knize "Přírodní hormonální léčba" ( např : https://knihy.abz.cz/prodej/prirodni-hormonalni-lecba ).
Také poukaz na limity cesty >vzorek-laboratoř-lékař-lékárník < při snaze o nápravu případné hormonální dysbalance.
Laicky jsem si z toho odnesl praktičnost dávného doporučení pravidelného dostatečného pohybu - třeba velmi svěží chůze- v pokud možno čistém prostředí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 08, 2019 8:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
fox píše:
Téma tohoto vlákna spolu s poměrně čerstvým komplexním pohledem na hormonální interakce také v rozdílných fázích podle věku
je také rozebráno v knize "Přírodní hormonální léčba" ( např : https://knihy.abz.cz/prodej/prirodni-hormonalni-lecba ).
Také poukaz na limity cesty >vzorek-laboratoř-lékař-lékárník < při snaze o nápravu případné hormonální dysbalance.
Laicky jsem si z toho odnesl praktičnost dávného doporučení pravidelného dostatečného pohybu - třeba velmi svěží chůze- v pokud možno čistém prostředí.

Tak pohybem se nedá nic pokazit tím se dá jenom zlepšit a až neuvěřitelná škála problémů se může při pravidelném pohybu odstranit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 13, 2019 12:48 pm 
Offline

Registrován: pon črc 01, 2019 3:29 pm
Příspěvky: 2
Alopat píše:
Ano, je to o zkoumání, které je našemu zdravotnictví cizí a měla by se brát v úvahu i možnost zbytnění, případně nádoru na těchto funkčně propojených žlázách s vnitřní sekrecí. Narazil jsem i na popsané případy, kdy se jiná skupina breberek ovlivňujících krevní tlak projevuje opačně, t.j. jako hypokortizolismus, hyponatrémie a hyperkalémie. I když jak známo, tak i adrenální únava prochází různými fázemi vyčerpání.

Treating the Root Cause of Thyroid Problems
https://www.theepochtimes.com/treating-the-root-cause-of-thyroid-problems_1882850.html
Cortisol as an Indicator of Severity of Parasitic Infections of Haemonchus contortus in Lambs (Ovis aries)
https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0305049196001575
The costs of dominance: testosterone, cortisol and intestinal parasites in wild male chimpanzees
https://bpsmedicine.biomedcentral.com/articles/10.1186/1751-0759-4-21

Díky za příspěvek o příčinách onemocnění štítné žlázy...

Teď jen dávat dohromady současně nadledvinky a šž. Doplňuju bohužel jen hormony T4 (Euthyrox 112mikro g). Hodnota TSH se sice snížila na 3,8 (0,35-4,94) ale fT4 je pořád nízko 12,5 (9-19,1), stejně tak fT3 2,9 (2,6-5,7).
Obávám se, že bez podpory nadledvin to nepůjde.
Cholesterol je stále vysoko...
Díky

Začal jsem spolupracovat s Jardou a musím říct, že se to začíná hýbat dobrým směrem.

Bohužel to nechápe můj endokrinolog. Toho nějaká souvislost nenapadá. Nevím, jestli schválně.


Přílohy:
az-zdravi.JPG
az-zdravi.JPG [ 54.54 KiB | Zobrazeno 15396 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2019 8:41 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den budu dceři dělat test ze slin na hormony. Vím že má být 22 až 24 den cyklu. Většinou už v té době má menses. Není to problém, Přesto se má dodržet takto? Mám jí ten test udělat když je ve škole když mi jde o to zjistit zda je ve škole ve stresu? Nebo radši v den klidu o víkendu? děkuji


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 09, 2019 7:34 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den budu dceři dělat test ze slin na hormony. Vím že má být 22 až 24 den cyklu. Většinou už v té době má menses. Není to problém, Přesto se má dodržet takto? Mám jí ten test udělat když je ve škole když mi jde o to zjistit zda je ve škole ve stresu? Nebo radši v den klidu o víkendu? děkuji

Tak vždy by se měl měřit obvyklý denní režim tedy si musíte vybrat co to vlastně ve vašem případě je za režim. Určitě bych nezkoumal něco co se děje jednou za čas to nemá logiku. Ten zmíněný den cyklu je ideální bez ohledu na to zda menzes má nebo nemá, to vám hormony ve slinách nijak neovlivňuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 20, 2020 4:52 pm 
Offline

Registrován: čtv črc 18, 2013 10:20 pm
Příspěvky: 51
Jardo vím, že jak jsme se bavili, tak jste říkal, že zopakovat testy kortizolu a dalších hormonů ze slin má cenu až tak za 3-4 měsíce, ale zapomněl jsem se zeptat, jestli mám předtím vynechat suplementaci DHEA, pregnenolonu a adrenal cortexu a případně, jak dlouho před testama? Protože kdybych to nevynechal, tak ty hodnoty z těch slin přece budou ovlivněny tou externí suplementací a nebude to tolik vypovídat, zdali se obnovila přirozená tvorba nebo ne?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 21, 2020 12:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Michall89 píše:
Jardo vím, že jak jsme se bavili, tak jste říkal, že zopakovat testy kortizolu a dalších hormonů ze slin má cenu až tak za 3-4 měsíce, ale zapomněl jsem se zeptat, jestli mám předtím vynechat suplementaci DHEA, pregnenolonu a adrenal cortexu a případně, jak dlouho před testama? Protože kdybych to nevynechal, tak ty hodnoty z těch slin přece budou ovlivněny tou externí suplementací a nebude to tolik vypovídat, zdali se obnovila přirozená tvorba nebo ne?

Tak ono je to celkem jedno, protože pokud něco dodáváte a vyjde výsledek vysoký víte že máte ubrat, nebo vysadit a pokud předem vysadíte zase zjistíte že máte málo nebo akorát tedy v obou případech se zle tím výsledkem řídit a upravit dávky pro další případnou suplementaci. Každopádně vynechat cca měsíc před odběrem, pokud budete preferovat tuto variantu, protože hlavně pregnenolon klesá docela pomalu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát črc 24, 2020 10:14 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den po doplňování pregnenolonu se mi kromě DHEA a progesteronu zvedl taky estrogen i testosteron, ověřeno testem ze slin. Chvíli jsem vysadila, potřebuji ale doplňovat. Budu mít pojídáním žampionů ošetřeno že se estrogen nebude zvedat? Co s tím testosteronem aby nešel nahoru, nebo proč se tak děje?

díky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 25, 2020 7:39 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den po doplňování pregnenolonu se mi kromě DHEA a progesteronu zvedl taky estrogen i testosteron, ověřeno testem ze slin. Chvíli jsem vysadila, potřebuji ale doplňovat. Budu mít pojídáním žampionů ošetřeno že se estrogen nebude zvedat? Co s tím testosteronem aby nešel nahoru, nebo proč se tak děje?

díky

Testosteron pravděpodobně zvedá DHEAS tedy tam upravit dávku na cca 2-4 mg denně což by nemělo nic dělat protože jde o množství které si produkuje zdravý člověk a u pregnenolonu bych se držel dávky do 7 mg což je totéž a nemělo by se tím nic rozhazovat. Jinak si nastudujte jak funguje aromatáza a co ji blokuje nicméně žampióny většinou fungují dobře. Odhadnout reakci těla přesně moc nejde protože tělo z nějakého důvodu upřednostňuje konkrétní schéma konverze a u každého se to chová trochu jinak. Podívejte se na netu na schéma konverze hormonů v těle a uvidíte že ze z uvedených suplementů může vzniknout vše co následuje v schématu konverze.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2021 9:07 am 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den je možné že mazání progesteronového krému může zatěžovat

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 12, 2021 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
[quote="brandebura":3nwwc1ms]Dobrý den je možné že mazání progesteronového krému může zatěžovat

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2023 10:45 am 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
Dobrý den. Mám prosím dotaz k užívání DHEA a pregnenolonu. Užívám dle Vašich rad 4 mg DHEA a momentálně jsem byla na 15 mg pregnenolonu (postupné zvyšování od 5 mg) Mám vysazený i progesteron krém. Nyní jsem 3 den v pauze v užívání. Je možné, že se v pauze v užívíní cítím více unavená a ospalá?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř lis 01, 2023 11:37 am 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
brandebura píše:
Dobrý den po doplňování pregnenolonu se mi kromě DHEA a progesteronu zvedl taky estrogen i testosteron, ověřeno testem ze slin. Chvíli jsem vysadila, potřebuji ale doplňovat. Budu mít pojídáním žampionů ošetřeno že se estrogen nebude zvedat? Co s tím testosteronem aby nešel nahoru, nebo proč se tak děje?

díky

Co jsem se dočetla, testosteron by měl jít úspěšně snižovat mátovým čajem


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv lis 02, 2023 8:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
LadaSva píše:
Dobrý den. Mám prosím dotaz k užívání DHEA a pregnenolonu. Užívám dle Vašich rad 4 mg DHEA a momentálně jsem byla na 15 mg pregnenolonu (postupné zvyšování od 5 mg) Mám vysazený i progesteron krém. Nyní jsem 3 den v pauze v užívání. Je možné, že se v pauze v užívíní cítím více unavená a ospalá?

Tak je to možné protože uvedená dávka je dávka kterou si normálně generuje tělo zdravého člověka tedy není tam třeba u DHEA moc navíc. I u toho pregnenolonu se také nejedná zase o nijak vysokou dávku, některé prameny doporučují miligram na každý rok věku což ovšem já zrovna moc nedoporučuji protože tolik si zdravý člověk běžně netvoří. Pokud jde navíc o první cyklus suplementace tělo na ty kolísavé pohyby v hladině hormonů není naučené tedy musíte být trpělivá a ono si to sedne.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 26, 2024 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 36
Rád bych se přidal s dotazem
1) Lze vysvětlit ranní kortizol ze séra 898 nmol/l a za 14 dní ze slin 9 nmol/l... mohl způsobit vyšší stres +metoda z krve nebo zlom a vyčerpání nadledvinek?
2) Mám nižší progesteron zkusil jsem progesteronový krém ( 20mg/den ) několik dní - týden. Dočetl jsem se, že může příznivě ovlivnit i pleť v obličeji, kde se mi +/- vyskytuje dermatitida. Po 2/3 doužití zcela zmizela, dva-3 dny klid, terazky opět projev zpět Nebráno souvisle )..... mám vysadit nebo vydržet ?
3) Žena, 63 let, naměřen ve slinách estradiol 7,7 pg/mL ( rozmezí 0,5-3 ) a testosteron 155 pg/mL ( rozmezí 20-60 )... omládla o 20 let ?
Uvítám rady. Díky.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz