Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:37 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2011 3:07 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
zasluzia si vlastnu temu \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stimulanty
PříspěvekNapsal: pát pro 02, 2011 3:12 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
stimulanty sa s casu na cas hodia , pre mna ako sportovca maju taky vyznam ze ma dokazu naladit na tazky trening aj v case ked sa mi do toho velmi nechce \":lol:\" ...
pravdu povediec momentalne pred treningom vypijem iba caj s kotvicnika a myslim ze to ma nejakey efekt, (mozno aj placebo , je mi to jedno \":D\" ) \":)\" ... mam v plane vyskusat aj : maca , suma koren - Brazílsky žeňšeň , schizandra cinska a guaranu ...\":P\"
podelte sa niekto zo skusenostami , najviac by ma zauimal asi ten suma koren \":P\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: stimulanty
PříspěvekNapsal: sob pro 03, 2011 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
stimulanty sa s casu na cas hodia , pre mna ako sportovca maju taky vyznam ze ma dokazu naladit na tazky trening aj v case ked sa mi do toho velmi nechce \":lol:\" ...
pravdu povediec momentalne pred treningom vypijem iba caj s kotvicnika a myslim ze to ma nejakey efekt, (mozno aj placebo , je mi to jedno \":D\" ) \":)\" ... mam v plane vyskusat aj : maca , suma koren - Brazílsky žeňšeň , schizandra cinska a guaranu ...\":P\"
podelte sa niekto zo skusenostami , najviac by ma zauimal asi ten suma koren \":P\"

Každá z těchto rostlin je výborná a dokonce se správnou kombinací dají docílit výsledky ještě lepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: sob pro 03, 2011 1:12 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
plannujem skusat aj kombinacie , len musim nasetrit a kupit nejaky ten material \":P\" .... mal by som si davat na nieco pozor pri kombinaciach ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: ned pro 04, 2011 9:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
plannujem skusat aj kombinacie , len musim nasetrit a kupit nejaky ten material \":P\" .... mal by som si davat na nieco pozor pri kombinaciach ?

Tak nic konkrétního mě nenapadá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: sob čer 13, 2015 9:04 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Čeká mě náročné období - měním práci, jdu do oblasti o které nic nevím. Budu se muset extrémně hodně učit a zvládat zátěžové situace a zároveň na sobě nedat nic znát. Jsou nějaké bylinky schopné mi zlepšit psychickou odolnost ve stresu? Zkoušela jsem rhodiolu a DMAE a nepociťovala jsem rozdíl.
Máme třeba i nějakou českou adaptogenní rostlinu? Nechce se mi věřit, že by všechny tyhle šikovné bylinky rostly jen v číně a amazonii \":wink:\"

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pon čer 15, 2015 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Čeká mě náročné období - měním práci, jdu do oblasti o které nic nevím. Budu se muset extrémně hodně učit a zvládat zátěžové situace a zároveň na sobě nedat nic znát. Jsou nějaké bylinky schopné mi zlepšit psychickou odolnost ve stresu? Zkoušela jsem rhodiolu a DMAE a nepociťovala jsem rozdíl.
Máme třeba i nějakou českou adaptogenní rostlinu? Nechce se mi věřit, že by všechny tyhle šikovné bylinky rostly jen v číně a amazonii \":wink:\"

Tak přímo adaptogen v našich podmínkách neznám, ale nejsem bylinbář, to by chtělo někoho kdo se v tom denně pohybuje. Jinak na zklidnění se dává z místních bylin meduňka, máta, třezalka, mučenka a kozlík. Osobně bych dával asi ašvagandu, nebo tu rhodiolu a to že nepociťujete rozdíl je skoro výhra, někoho to stimuluje až moc a nemohou to brát. Dobrá a vhodně dávkovaná bylina se pozná právě tak že se skoro nic nepozná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 9:36 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Zdravím vás. Poradil by mi někdo prosím ohledně adaptogenů? Mám vyhořelé nadledvinky a celkově jsem extrémně v napětí a stresu. Jídlo mám jakžtakž zvládnuté, ještě hledám nějaké ideální kombinace, aby bylo vyločuvání bez chyby, je tam ale i problém s játry a žlučníkem, takže nemůžu jíst moc, i když bych chtěl. Taky je diagnostikovaná RS. Objednal jsem i terpentýn a ricinový olej, takže by to mohlo pomoct s tim trávením a nějakými parazitami v játrech a žlučníku - jsem už z celkového pozorování přesvědčený, že tam budou.

No ale co se týče těch adaptogenů, zkoušel jsem ashwagandu (vitanii), rhodiolu (rozchodnice růžová), kozinec blanitý - po těhdle třech rostlinách jsem měl tak hrozný stavy, že to ani neni možný. Spouštělo to u mě panické ataky, bolesti hlavy, dušnost a celkové zhoršení stavu. I když jsem to bral v malých dávkách. Sliboval jsem si od toho zklidnění, nechtěl jsem si nechat předepisovat antidepresiva.

Pak jsem zkoušel i schisandru, mátu, heřmánek, třezalka, kozlík - se schisandrou jsem nepociťoval nic extra, ani zklidnění, ani nakopnutí. Ty další byliny mě zase uspávají.

Co jsem tak zjišťoval, tak mám rozházené neurotransmitery (takže asi málo HCL?) - hlavně GABA, když dávám ale L-theanin (cca 1/8) čajové lžičky čistého prášku, tak to na mě absolutně nezabírá - mám to brát dlouhodobě než uvidím efekt nebo zvednout dávky? Jsem celkově nějaký přecitlivělý.

Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 2:12 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Když mixujete rostlinné drogy s těmi léky na roztroušenou sklerózu, nezpůsobuje Vám to krom intoxikace s vlivem na neurotransmitery také chaos v koordinaci žláz s vnitřní sekrecí?

Obvykle se doporučuje CBD (proti bolesti) nebo wild oregano oil (na úzkosti) a kurkumin ke zmírnění deprese. U kuřáku připadá v úvahu vaporizace sušených bylin (majoránka, dobromysl, oregano) a konopných pryskyřic, aby došlo k potlačení chronického stresu ještě před odstraněním parazitární zátěže.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 2:19 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Alopat píše:
Když mixujete rostlinné drogy s těmi léky na roztroušenou sklerózu, nezpůsobuje Vám to krom intoxikace s vlivem na neurotransmitery také chaos v koordinaci žláz s vnitřní sekrecí?

Obvykle se doporučuje CBD (proti bolesti) nebo wild oregano oil (na úzkosti) a kurkumin ke zmírnění deprese. U kuřáku připadá v úvahu vaporizace sušených bylin (majoránka, dobromysl, oregano) a konopných pryskyřic, aby došlo k potlačení chronického stresu ještě před odstraněním parazitární zátěže.

Kurkumu si dávám skoro denně, řekněme 1-2 čajové lžičky, nejlépe do něčeho kde je pepř. CBD jsem zkoušel a uklidňuje to hezky, ale spíš se mi to hodí před spaním, když jdu pak spát, jsem pak několik hodin unavený a nepřemýšlí mi to.

To potlačení chronického stresu musí být předtím, než začnu užívat terpentýn nebo to být nemusí?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pon črc 01, 2019 7:42 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Řekl bych, že doplňování HCl, očisty a zklidnění jsou namístě v těch případech, kdy klientům již nefunguje trávení, otékají končetiny či z otráveného organismu klesá soustředění nebo dokonce hrabe, aby vůbec ustáli odčervení a pochcípání breberek při eradikaci.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: ned črc 07, 2019 7:24 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Alopat píše:
Řekl bych, že doplňování HCl, očisty a zklidnění jsou namístě v těch případech, kdy klientům již nefunguje trávení, otékají končetiny či z otráveného organismu klesá soustředění nebo dokonce hrabe, aby vůbec ustáli odčervení a pochcípání breberek při eradikaci.

Tak já už začal i s HCL, zatím teda nevidím žádné změny, ale třeba to časem pomůže.

Zkoušel jsem jinak i odvar z reishi kvůli játrům (vypil jsem asi 200ml po jídle a vařil tu houbu cca hodinu), dřív jsem měl ty kapsle ale ty už mi došly. Měl jsem z toho podobný stav jako z těch adaptogenů, úplně mi vytuhly nohy, motání hlavy a panika, úplně zničeho nic. Jelikož Reishi má taky účinky na imunitu (stejně jako ty adaptogeny), tak mě to nějak vydráždilo. Zinek nebo selen semnou třeba nic nedělá, ale tady ty byliny a houby ano, je to zvláštní, nevím co s tím tělem je. uvidím co po tom terpentýnu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: pon úno 24, 2020 10:35 pm 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
Dřív mi dělaly adaptogeny strašně zle a teď mi z nějakého důvodu začala sedět ašvaganda. Dávám si ke snídani a obědu cca 2x 7 gramů rozemletého kořene (žádné extrakty), je to taková vrchovatá čajová lžíce. Jak dlouho to takhle můžu brát? Neztratí to po nějaké době účinek? Mám dávat třeba 5 dnů v týdnu a o víkendu vynechat a nebo brát ještě jinak? Moc díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stimulanty a adaptogeny
PříspěvekNapsal: úte úno 25, 2020 2:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mojzo píše:
Dřív mi dělaly adaptogeny strašně zle a teď mi z nějakého důvodu začala sedět ašvaganda. Dávám si ke snídani a obědu cca 2x 7 gramů rozemletého kořene (žádné extrakty), je to taková vrchovatá čajová lžíce. Jak dlouho to takhle můžu brát? Neztratí to po nějaké době účinek? Mám dávat třeba 5 dnů v týdnu a o víkendu vynechat a nebo brát ještě jinak? Moc díky

Tak na to že vám dělala zle snesete celkem koňskou dávku, běžně se užívá do 5 g denně. Jinak se dá brát dlouhodobě i když je určitě lepší občas dát pauzu a vyzkoušel bych ji střídat se schizandrou čínskou, ta je také hodně dobře snášena.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2024 10:36 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Omlouvám se za případný off topic.
Bylina Kanna je prý jedna z setrnejsich
alternativ,jak navýšit v krátkém čase serotonin.
Co si o této bylině myslíte?
A co si myslíte o aktuálních lidských znalostech
rovnováhy neuropřenašečů,duše,ducha,řešeních deprese
a celkovému ideálnímu přístupu ke zdraví,odpočinku,spánku,sportu,dobrých vztazích,smysluplným fyzickým a duševním výkonům,stravě atd.?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz