Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:44 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Atrofuje mi pravy kvadriceps - preco ?
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 12:41 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte, zmocnuje sa ma panika...
Pred par mesiacmi som si vsimol, ze mi z nejakeho dovodu atrofuje pravy kvadriceps (predna cast stehna pravej nohy)....
Pritom som pravak a obe nohy pouzivam rovnako casto, len na chodzu, statie a cvicenie.
Nikdy necvicim s velkymi vahami, ani do vycerpania, takze zranenie to byt nemoze.
Lavy kvadriceps mam pekne z boku zaobleny, ale pravy je ocividne sfuknutejsi pri pohlade ako z boku, tak zhora. Ked sa vo vystretej telesnej polohe stojac obleceny v trenkach pozeram na svoje kolena, prave je vystuplejsie. Nie vsak z dovodu ze by prave koleno bolo ine nez lave, ale z dovodu, ze svaly kvadricepsu na mojej pravej nohe su mierne artrofovane....
Mam atrofovanu aj strednu cast vonkajsej strany praveho kvadricepsu (taka priehlbinka)...

Cim to moze byt ? Zranenie kolena som nidky nemal, ale je pravda ze ma obcas pobolieva prave koleno, resp. ta oblast. Bol som preto na rontgene, ale cele kolena mam uplne v poriadku. Bude to nieco so slachami.... Je mozne, ze ked mam nieco so slachami kvadricepsu ktore sa upinaju na koleno (bolia len tie ktore su upnute na jablcku, cize len mala plocha, par cm stvorcovych), tak z toho dovodu mi moze atrofovat kvadriceps ?Mozem si stlacat pravy kvadriceps kdekolvek, neboli. Boli ma len ta slacha, ktora sa nachadza na kolene, nic ani centimeter nad kolenom....
Nikdy ma nebolel kvadriceps na pravej nohe....

Mam ist s tym ku pedologovi, ze ?

Stalo sa nieco podobne niekomu z vas ?

Hamstringy a lytka mam rovnake na oboch nohach....problem je len s kvadricepsom na pravej nohe.... Ajajaj...bojim sa....ze co to moze byt.... Vsimol som si to pred troma mesiacmi, myslel si ze sa to samo poriesi, nevsimal som si to dalej, ale dnes som to siel skontrolovat a podla vsetkeho sa to zhorsilo...

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 12:23 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Roztroušená skleróza, borelioza, ALS ???


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 10, 2020 9:20 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Tiskova : preco by sa to tykalo len kvadricepsu a len na jednej nohe ? Nic z toho co si menovala to nebude. Nemam ziadnu svalovu slabost. Citim sa dobre.

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv úno 20, 2020 11:31 am 
Offline

Registrován: pát črc 07, 2017 8:15 am
Příspěvky: 89
Viem, ze sa nerad fotis, ale noh sa to hadam netyka. Skus spravit fotku oboch noh, neviem presne z tvojho popisu, co si predstavit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát kvě 08, 2020 11:49 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Tak...... šľachy okolo kolena sa mi dali doporiadku (možno pomohlo uzemňovanie)....
Počas toho ako neboli v poriadku, som aj tak robieval drepy (s vlastnou váhou, veľa opakovaní).... ľavý kvadriceps sa pekne pumpoval, pravý vôbec, bol akoby "vyradený" z funkcie, HOCI som nijak necítil pri drepovaní, žeby mi viac práce vykonávala ľavá noha v porovnaní s pravou.

Skúsil som experiment.... Mám hrazdu doma "v priestore".... Dal som na ňu odporovú gumu (expander) preloženú na dva krát... pod pazuchu vankúšik (aby ma netlačil expander pod pazuchou), a skúšal robiť "odľahčené" drepy raz na jednej nohe, raz na druhej (pistols squad - drepy na jednej nohe)... Začal som slabšou pravou, kde som mal artrofovaný kvadriceps...
Počet na silnejšiu ľavú nohu som obmedzil na rovnaký počet drepov koľko som robil na slabšej pravej nohe (slabšej kvôli "vyradenému" kvadricepsu)... Po prvom takom tréningu som cítil VEĽKÚ svalovku na pravom "artrofovanom" kvadricepse (ktorý som počas drepovania na dvoch nohách vôbec necítil...), čo ma veľmi potešilo, pretože som tak pochopil, že je FUNKČNÝ....

A čo sa stalo ? .... Nejakých 8 tréningov na nohy mám za sebou, a pravý kvadriceps je asi o 75-80% "plnejší", než bol predtým, keď som drepoval s oboma nohami naraz.... Znamená to, že už je v podstate malý rozdiel medzi veľkosťou môjho ľavého a pravého kvadricepsu. Stačilo sa VYKAŠĽAŤ na bilaterálne cvičenie nôh (cviky, pri ktorých pracujú obe nohy naraz), miesto nich zaradiť len unilaterálne cvičenie nôh (cviky, pri ktorej precvičujeme každú nohu zvlášť), a ....všetko sa dáva doporiadku !!!

JE ZVLÁŠTNE, ŽE TAK "NEINTELIGENTNE" ZAREAGOVALO MOJE TELO NA PRESILENÉ ŠĽACHY V OBLASTI PRAVÉHO KOLENA (prihodilo sa to pri denných rezkých jesenných prechádzkach po členitom povrchu lesa)........... Proste pri cvičení na nohy bilaterálnym spôsobom (cviky vykonávané dvoma nohami naraz v ten istý moment) telo "vyplo" pravý kvadriceps z dôvodu miernej bolesti šliach kolena, pretože si to mohlo dovoliť, nakoľko som cviky vykonával dvoma nohami naraz.... Telo reagovalo NEINTELIGENTNE, pretože očividne "vypnúť" ten pravý kvadriceps NEBOLO TREBA, nebolo to nutné, keďže sa rýchlo spamätal pri drepovaní "jednonož"....

Takže všetko je už v podstate o.k., a myslím, že do mesiaca budem mať pravý kvadriceps rovnaký, ako ten ľavý.... Už teraz za asi 8 tréningov sa zlepšil na tých 75-80% (v porovnaní so 100%, čo by zmanemalo pôvodný stav napríklad rok dozadu), nakoľko "svalová pamäť" sa prejavila...

Takže ak sa niekomu stane niečo podobné s jednou končatinou či stranou tela (pravý vs ľavý prsný sval, atď), inšpirujte sa a cvičte nohy, chrbát či hrudné svaly UNILATERÁLNE \":-)\"

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 01, 2021 9:26 am 
Offline

Registrován: sob zář 03, 2016 10:06 am
Příspěvky: 207
Je mozné, že většinu zátěže při cvičení i běžných ukonech přebírá levá noha. Zkus je cvičit zvlášt, napr. cvik bulgarian split squat, nebo legpress jednou nohou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 14, 2021 8:26 pm 
Offline

Registrován: sob srp 22, 2020 1:41 pm
Příspěvky: 777
[quote="bodhisutfa":3mp8lz2w]Je mozné, že většinu zátěže při cvičení i běžných ukonech přebírá levá noha. Zkus je cvičit zvlášt, napr. cvik bulgarian split squat, nebo legpress jednou nohou.[/quote:3mp8lz2w]
Už tak robím rok, a dalo sa to dokopy, všetko je o.k. \</div

_________________
Je čas odtiaľ odísť, posunúť sa z virtuálnej virtuality (internet) do virtuálnej reality (život mimo obrazovku).
Vyhrávam tým, že odtiaľ odchádzam.
NIČ PROTI TOMUTO FÓRU. Ale nie je vhodné, aby som sem prispieval a ukrajoval si z drahocenného času.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz