Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Shanka prakshalana ne čirá voda
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2019 10:29 pm 
Offline

Registrován: stř pro 19, 2018 12:48 am
Příspěvky: 3
Dobrý den Jardo,
Ráda bych se zeptala proč že mě při očistě jde pouze velice žlutá zapáchající tekutina a nikdy ne čirá voda.
Dnešní Shanka pro mě byla extremně bolestivá, jako by se ve mě něco ucpalo a trvalo než to povolilo a já se mohla pořádně vyprázdnit ale povedlo se, díky bohu.
Ještě bych dodala že držím půst 2 hý den pouze o vodě.
Poslední dobou (mesic) mě trápí žlutá, zapáchající stolice proto jsem se rozhodla udělat Shanku, ale ta žlutá voda mě děsí \":(\" Doktor udělal vysetreni stolice na calprotein a krev ale nic.
Máte tušení co by to mohlo být prosím?
Děkuji moc za veškeré komentáře

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Shanka prakshalana ne čirá voda
PříspěvekNapsal: pon kvě 13, 2019 6:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Veronika.K píše:
Dobrý den Jardo,
Ráda bych se zeptala proč že mě při očistě jde pouze velice žlutá zapáchající tekutina a nikdy ne čirá voda.
Dnešní Shanka pro mě byla extremně bolestivá, jako by se ve mě něco ucpalo a trvalo než to povolilo a já se mohla pořádně vyprázdnit ale povedlo se, díky bohu.
Ještě bych dodala že držím půst 2 hý den pouze o vodě.
Poslední dobou (mesic) mě trápí žlutá, zapáchající stolice proto jsem se rozhodla udělat Shanku, ale ta žlutá voda mě děsí \":(\" Doktor udělal vysetreni stolice na calprotein a krev ale nic.
Máte tušení co by to mohlo být prosím?
Děkuji moc za veškeré komentáře

Odesláno z mého SM-G965F pomocí Tapatalk

Tak světlá stolice je o malém objemu žluče, tedy asi máte deficit HCl a musíte tok žluče vyzkoušet podpořit třeba pomocí hořkých bylin. Pokud je málo žluče automaticky to umožňuje šmejdům ve střevě se dobře množit a z toho ty uvedené problémy. Pochopitelně ten stav provází plynatost a podráždění střevní stěny, což pak vnímáte jako uvedený stav.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2019 5:36 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Dobrý deň, je šanka vhodná aj pre veľmi štíhlych ľudí, konštitúcia silná váta prakrti aj vikrti. Ako je to s obnovou mikrobiomu v črevách po jej prevedení? Predpokladám že sa všetky aj dobré aj patogénne baktérie vyplavia.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned kvě 19, 2019 8:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Dobrý deň, je šanka vhodná aj pre veľmi štíhlych ľudí, konštitúcia silná váta prakrti aj vikrti. Ako je to s obnovou mikrobiomu v črevách po jej prevedení? Predpokladám že sa všetky aj dobré aj patogénne baktérie vyplavia.

Čištění střeva je vhodné pro každého, nevidím důvod proč by to mělo někomu zásadně škodit a jinak návod je zde http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2019 12:28 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Čištění střeva je vhodné pro každého, nevidím důvod proč by to mělo někomu zásadně škodit a jinak návod je zde http://www.zdravi-az.cz/Ocista_tlusteho_streva_02.php

Ďakujem a ako je to s vyplavením všetkej flóry v črevách, ako ju po šanke čo najrýchlejšie zregenerovať?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2019 3:13 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
indiga píše:
Ďakujem a ako je to s vyplavením všetkej flóry v črevách, ako ju po šanke čo najrýchlejšie zregenerovať?

Návod jste asi nečetla, nakonec proč ho číst když vám to mohu znovu napsat že, jinak by jste se znovu neptala když tam je napsáno i to na co se ptáte. Vyplavení dobrých bakterií je něco co u člověka který má problémy prakticky nemůže nastat protože problémy má právě kvůli špatným bakteriím. Dobré dle návodu jednak dodáte a dále pak máte ve slepém střevě zásobu na horší časy takovou vlastní databanku a z ní si tělo namnoží co bude potřebovat. Celkem dost se to zde i probíralo stačí tedy číst.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon kvě 20, 2019 9:44 pm 
Offline

Registrován: úte lis 23, 2010 9:24 am
Příspěvky: 68
Jarda píše:
Návod jste asi nečetla, nakonec proč ho číst když vám to mohu znovu napsat že, jinak by jste se znovu neptala když tam je napsáno i to na co se ptáte. Vyplavení dobrých bakterií je něco co u člověka který má problémy prakticky nemůže nastat protože problémy má právě kvůli špatným bakteriím. Dobré dle návodu jednak dodáte a dále pak máte ve slepém střevě zásobu na horší časy takovou vlastní databanku a z ní si tělo namnoží co bude potřebovat. Celkem dost se to zde i probíralo stačí tedy číst.

Ďakujem link som nečítala, myslela som že je to "iba"postup ktorý mám načítaný dopodrobna z knižky od Lysebetha aj Poláška, ďakujem, nevedela som, že sú v linku, ktorý ste mi poslal aj informácie navyše. Hneď si ho prečítam. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2019 12:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Zajímavá informace s tím slepým střevem, které zřejmě nemáme zbytečně.
https://www.info.cz/magazin/slepe-strev ... -2932.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: čtv kvě 23, 2019 12:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Zajímavá informace s tím slepým střevem, které zřejmě nemáme zbytečně.
https://www.info.cz/magazin/slepe-strev ... -2932.html

No medicína již v průběhu let revidovala mnoho svých doporučení a názorů o nichž léta hlásala že jde o nevyvratitelné pravdy vědecky podložené. Zrovna tak dnes vznikají stejné "vědecké" pravdy které za pár let opět jiní vědci vyhodí do smetiště dějin kam nakonec postupně zapadají i různé říše a politické systémy když se po pár letech nebo desetiletích ověří že ten kdo je zaváděl byl pouze charismatický magor s určitou vyšší schopností ovlivnit myšlení davu, ale neměl žádné logické myšlení vlastní.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2019 11:29 am 
Offline

Registrován: ned črc 21, 2019 11:21 am
Příspěvky: 1
dobry den,
po vypiti 1,5 litru vlazne vody se soli se nestalo vubec nic. ani kdyz jsem pockala nekolik minut a delala ruzne uklony apod.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 21, 2019 11:54 am 
Offline

Registrován: ned říj 14, 2018 9:04 am
Příspěvky: 190
miamia píše:
dobry den,
po vypiti 1,5 litru vlazne vody se soli se nestalo vubec nic. ani kdyz jsem pockala nekolik minut a delala ruzne uklony apod.

Nedělal bych z toho asi vědu, já i když pak dělám to cvičení, tak to někdy trvá klidně 40minut. Jestli to děláte poprvé tak si myslim že je to normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2019 2:32 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
Ahojte.

Aký typ sankhapraksalany je podľa vás lepší ?

1. 4L vody + 50 až 60g soli
2. 3L vody + 50 až 60g soli
3. 2L vody + 50 až 60g soli

V prvom prípade je najviac vody a dostatok soli na to, aby prebehla aká-taká osmóza.....V treťom prípade je najmenej vody, ale je silne slaná = bude mať najsilnejšie osmotické vlastnosti....

Na 4L vody + 100g soli nemám odvahu, to by ma kleplo \":D\"
Ale ak neublíži 4L vody s 50-60g HIMALÁJSKEJ (obyčajná je peklo na sankhapraksalanu) soli, neublíži ani 2L vody s 50-60g soli... Len to málokto "dá" kvôli tej megaslanosti...
O čo ide ? Myslím si, že 2L vody s 50 až 60g soli bude mať silnejšie očistné schopnosti ako 45L vody s 50 až 60g soli....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2019 5:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
Ahojte.

Aký typ sankhapraksalany je podľa vás lepší ?

1. 4L vody + 50 až 60g soli
2. 3L vody + 50 až 60g soli
3. 2L vody + 50 až 60g soli

V prvom prípade je najviac vody a dostatok soli na to, aby prebehla aká-taká osmóza.....V treťom prípade je najmenej vody, ale je silne slaná = bude mať najsilnejšie osmotické vlastnosti....

Na 4L vody + 100g soli nemám odvahu, to by ma kleplo \":D\"
Ale ak neublíži 4L vody s 50-60g HIMALÁJSKEJ (obyčajná je peklo na sankhapraksalanu) soli, neublíži ani 2L vody s 50-60g soli... Len to málokto "dá" kvôli tej megaslanosti...
O čo ide ? Myslím si, že 2L vody s 50 až 60g soli bude mať silnejšie očistné schopnosti ako 45L vody s 50 až 60g soli....

Ta sůl je pouze spouštěč pak už prochází i čistá voda, nebo čaj, tedy je to jedno klik vody projde prostě na konci by měla jít čistá voda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2019 4:45 pm 
Offline

Registrován: ned zář 15, 2019 12:42 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den,
měla bych dotaz - když mám alergii na kravské mléko a kozí máslo nemohu sehnat, můžu místo toho použít olej lisovaný za studena? A příp. kolik oleje? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned zář 15, 2019 7:24 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
keia píše:
Dobrý den,
měla bych dotaz - když mám alergii na kravské mléko a kozí máslo nemohu sehnat, můžu místo toho použít olej lisovaný za studena? A příp. kolik oleje? Děkuji

Přepuštěné máslo ghí by nemělo alergikům vadit, ale pokud se bojíte vyzkoušejte kokosák i když ideální to není.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 162, 163, 164, 165, 166, 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz