Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:47 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 12:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Rema píše:
Okurku jsem teď jedla jako prevenci proti zácpě a současně jsem hodně čajovala a nahřívala se a zdá se, že to pomohlo \":)\"
Každopádně ale můj dotaz trvá - může bolest nebo citlivost ledvin souviset s klystýry? A je možné během bolesti ledvin klystýr provozovat?

Tak prokera vám radí dobře a pokud jde o ty klystýry, tím se nic pokazit nedá, střevo se uvolní, odpad odplaví a ledvinám se odlehčí, čili jednoznačně ano, provádět a co nejčastěji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř úno 13, 2013 7:28 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 07, 2013 11:11 pm
Příspěvky: 5
Jarda píše:
Tak prokera vám radí dobře a pokud jde o ty klystýry, tím se nic pokazit nedá, střevo se uvolní, odpad odplaví a ledvinám se odlehčí, čili jednoznačně ano, provádět a co nejčastěji.

Děkuji moc za odpověď :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2019 12:52 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Chtěla bych se zeptat, sestru údajně často bolí ledviny a klouby. Byla na krevních testech (dvakrát, ale nevím, po jaké době), výsledky přikládám. Podle doktorů vše ok. Myslíte, že byste z toho něco vyčetli? Je to v angličtině, pokud bude potřeba přeložím. Ve vlasové analýze jí vyšlo ukládání kyseliny močové, tak jestli to může být třeba z toho. Prý jí někdy bolí ledviny, když si dá kafe.
Děkuji.


Přílohy:
1.png
1.png [ 255.64 KiB | Zobrazeno 13050 krát ]
2.png
2.png [ 368.15 KiB | Zobrazeno 13050 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pon dub 29, 2019 2:14 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Vzhledem k tomu, že má normální hladinu creatininu, tak ledviny zatím nejspíše fungují, i když zde postrádám hladinu kyseliny močové v krvi a pro posouzení, zda-li ji také přiměřeně vylučuje, zcela zásadní rozbor moči, ze kterého dnes lze rozborem metabolitů a vylučovaných organických kyselin rozpoznat takřka vše z chodu biochemického stroje neboli lidského těla. Pokud jde o riziko ledvinových kamenů, tak spíše než malé množství kyseliny šťavelové v kávě bych z případné tvorby oxalátu podezíral nedostatečný příjem hořčíku.

Mohlo by se ovšem jednat o spojené onemocnění žlučníku a slinivky, protože právě městnání žluče a překyselení se může projevit bolestmi zad a kloubů, ale narozdíl od poplašné zprávy vím, že káva po tučném jídle stimuluje trávení, tedy se v případě problémů z mého pohledu jedná o nákazu, což lze přechodně řešit i přírodními antiparazitiky spolu s podporou slinivky. Je až neuvěřitelné jak rychle se po podání některých rostlinných jedů (jeho výběr, tedy síla závisí od velikosti nepřítele) obnoví tvorba žluči a vrátí Jardou popisovaná bezvadná defekace charakterizovaná konzistencí a barvou stolice. Ukazuje to na to, kolik živin nám nežádoucí kolonie mikroorganismů a červi odsávají, když po dobu jejich potlačení a znehybnění dochází ihned k návratu trávení do normálu. Experimentujte, zkoušejte a přijdete na to jako já, co Vám zabírá a snižuje plynatost či nadýmání. Nakonec i umístění dotazu v rubrice exotických plodů svým způsobem sedí.

http://zdrava.kralikarna.sweb.cz/Antinutricni-latky.htm
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:6zKHA3tN5JUJ:spotrebitelzakvalitou.cz/users/files/famy-bludy/Kauza-mleko-a-kafe-Stanovisko.pdf+&cd=6&hl=cs&ct=clnk&gl=cz
http://www.cordeus.cz/sluzby/zdrava-vyziva-metabolic-balance/pro-dobry-pocit/nebezpeci-kombinace-cerne-kavy-a-tuku-z-mleka-slehacky-ci-smetany/
http://zdravi-az.cz/Forum/viewtopic.php?p=92304#p92304

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: čtv kvě 02, 2019 9:15 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
krasnagadgetka píše:
Chtěla bych se zeptat, sestru údajně často bolí ledviny a klouby. Byla na krevních testech (dvakrát, ale nevím, po jaké době), výsledky přikládám. Podle doktorů vše ok. Myslíte, že byste z toho něco vyčetli? Je to v angličtině, pokud bude potřeba přeložím. Ve vlasové analýze jí vyšlo ukládání kyseliny močové, tak jestli to může být třeba z toho. Prý jí někdy bolí ledviny, když si dá kafe.
Děkuji.

Pane Jardo, mrknete také prosím na tyto výsledky?
děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: pát kvě 03, 2019 3:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jardo, mrknete také prosím na tyto výsledky?
děkuji.

To je celé v jednotkách které se zde nepoužívají, ale zdánlivě celkem v pořádku pokud vše dobře čtu nicméně stav ledvin zjistíte poměrně levně vyšetřením cystatin C které vám zde udělá většina laboratoří. To kafe může být vysvětleno i tak že zvedne silně štítnou pak nestíhají nadledviny a pobolívají.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2019 5:51 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Velice se omlouvám, pokud to již zde bylo řečeno, ale hledal jsem klíčová slova - meloun, semena a odpovědi jsem se nedopátral.

Pane Jardo, jak vidíte konzumaci melounu zároveň se semeny?Radši to trochu rozepíšu, abyste kdyžtak mohl, pokud budete ochoten, v jedné zprávě kompletně odpovědět.

1)GMO , bezsemenné melouny. Je jejich kvalita oproti klasickým hodně dole?A jak moc?Jedná se jen o nižší obsah živin, nebo
mohou být dokonce i něčím dodatečným oproti těm klasickým, škodlivé? Dovolím si to trochu i zobecnit off topic.Například se mi zdá , že bezsemenné hrozny už v lecjakých obchodech vytlačují ty klasické... Snižuje se tím jen nutriční hodnota ovoce, ochuzeného o semena a rovněž samotných plodů, degraduje se to
pak spíše na sacharidovo-vodní pokrm, anebo tam vzniká i něco vysloveně pro tělo škodlivého?

2)Melouny a semena.Tuším, že ty bezsemenné, u kterých tato otázka nevzniká, nejsou asi ideální.Ale jak je to s konzumací sladké melounové dužniny zároveň se semeny?O melounové dužnině je známo, že je to jedna z nejrychleji stravitelných potravin , ono nevadí, že se začnou její sacharidy trávit v žaludku a na to tím začnou procházet semena, jejichž trávení z hlediska tuků a bílkovin může třeba vyžadovat odlišné prostředí?Nebo je to v tomto případě nějak jinak?Bylo by vhodnější od dužniny semena oddělit a využít je jinak, nebo zkrátka dužninu jíst samotnou?Jen mě zajímá váš názor, já s tím vlastně teoreticky moc v praxi problém nikdy neměl, ale nějak jsem se nad tou otázkou pozastavil.

3)Množství melounové dužniny na den.Je podle vás nějaká rozumná hranice, z hlediska množství sacharidů atd. , jakou váhu červené dužniny by člověk měl za den maximálně pozřít??Je například vhodné koupit velký 3-5kg meloun a na posezení ho celý krom slupky vyjíst??


Předem děkuji moc za odpovědi a přeji hezký den.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2019 6:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Abstinující Bojovník píše:
Velice se omlouvám, pokud to již zde bylo řečeno, ale hledal jsem klíčová slova - meloun, semena a odpovědi jsem se nedopátral.

Pane Jardo, jak vidíte konzumaci melounu zároveň se semeny?Radši to trochu rozepíšu, abyste kdyžtak mohl, pokud budete ochoten, v jedné zprávě kompletně odpovědět.

1)GMO , bezsemenné melouny. Je jejich kvalita oproti klasickým hodně dole?A jak moc?Jedná se jen o nižší obsah živin, nebo
mohou být dokonce i něčím dodatečným oproti těm klasickým, škodlivé? Dovolím si to trochu i zobecnit off topic.Například se mi zdá , že bezsemenné hrozny už v lecjakých obchodech vytlačují ty klasické... Snižuje se tím jen nutriční hodnota ovoce, ochuzeného o semena a rovněž samotných plodů, degraduje se to
pak spíše na sacharidovo-vodní pokrm, anebo tam vzniká i něco vysloveně pro tělo škodlivého?

2)Melouny a semena.Tuším, že ty bezsemenné, u kterých tato otázka nevzniká, nejsou asi ideální.Ale jak je to s konzumací sladké melounové dužniny zároveň se semeny?O melounové dužnině je známo, že je to jedna z nejrychleji stravitelných potravin , ono nevadí, že se začnou její sacharidy trávit v žaludku a na to tím začnou procházet semena, jejichž trávení z hlediska tuků a bílkovin může třeba vyžadovat odlišné prostředí?Nebo je to v tomto případě nějak jinak?Bylo by vhodnější od dužniny semena oddělit a využít je jinak, nebo zkrátka dužninu jíst samotnou?Jen mě zajímá váš názor, já s tím vlastně teoreticky moc v praxi problém nikdy neměl, ale nějak jsem se nad tou otázkou pozastavil.

3)Množství melounové dužniny na den.Je podle vás nějaká rozumná hranice, z hlediska množství sacharidů atd. , jakou váhu červené dužniny by člověk měl za den maximálně pozřít??Je například vhodné koupit velký 3-5kg meloun a na posezení ho celý krom slupky vyjíst??


Předem děkuji moc za odpovědi a přeji hezký den.

1) Nepředpokládám že tam bude zásadní nutriční rozdíl, ale určitě jakékoliv genetické změny nepokládám za přínosné.
2) Semena je lepší oddělit a jíst samostatně, ale určitě nevyhazovat mají docela dost slušnou nutriční hodnotu ovšem když se jí s dužinou většinu člověk vůbec nerozkouše a využitelnost je tedy bídná. Pokud by se prohnala mixérem s trochou vody, nebo dužiny z melounu jde o hodnotnou složku stravy.
3) Já bych tam viděl omezení pouze pokud se bude vzpírat trávení tedy pokud naskočí průjem snížil bych dávku. Manželka v Chorvatsku sní odhadem i deset kilo za den a problém nemá, ale to by zde asi nefungovalo tam je přeci jenom jiné teplo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: čtv čer 27, 2019 6:31 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2016 2:59 pm
Příspěvky: 121
Jarda píše:
1) Nepředpokládám že tam bude zásadní nutriční rozdíl, ale určitě jakékoliv genetické změny nepokládám za přínosné.
2) Semena je lepší oddělit a jíst samostatně, ale určitě nevyhazovat mají docela dost slušnou nutriční hodnotu ovšem když se jí s dužinou většinu člověk vůbec nerozkouše a využitelnost je tedy bídná. Pokud by se prohnala mixérem s trochou vody, nebo dužiny z melounu jde o hodnotnou složku stravy.
3) Já bych tam viděl omezení pouze pokud se bude vzpírat trávení tedy pokud naskočí průjem snížil bych dávku. Manželka v Chorvatsku sní odhadem i deset kilo za den a problém nemá, ale to by zde asi nefungovalo tam je přeci jenom jiné teplo.

Děkuji moc za odpověď.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2019 12:12 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jarda píše:
1) Nepředpokládám že tam bude zásadní nutriční rozdíl, ale určitě jakékoliv genetické změny nepokládám za přínosné.
2) Semena je lepší oddělit a jíst samostatně, ale určitě nevyhazovat mají docela dost slušnou nutriční hodnotu ovšem když se jí s dužinou většinu člověk vůbec nerozkouše a využitelnost je tedy bídná. Pokud by se prohnala mixérem s trochou vody, nebo dužiny z melounu jde o hodnotnou složku stravy.
3) Já bych tam viděl omezení pouze pokud se bude vzpírat trávení tedy pokud naskočí průjem snížil bych dávku. Manželka v Chorvatsku sní odhadem i deset kilo za den a problém nemá, ale to by zde asi nefungovalo tam je přeci jenom jiné teplo.

10 kil melonov za den? Ved tam je 9 litrov vody. To si nemyslim ze je rozumne preplachovat telo takymito mnozstvami vody.

Moj nazor je taky, ze 5 kilovy melon za den, ale nie naraz staci, a clovek by uz nemal ani pit nic ine, ani jest nemusi v ten den, alebo len ak nieco male.

Samozrejme nadgavat sa velkymi mnozstvami melonu a este to pomiesat so semienkami, nieje idealne pre zdravie. Vdzy mi bolo po tom tazko. Lepsie je zjest tak len pol kila melonu, mozno kilo maximalne. Aj tam je uz takmer liter vody. Netravi sa to dobre. Prilis vela vody v zaludku skodi.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát čer 28, 2019 7:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Xion píše:
10 kil melonov za den? Ved tam je 9 litrov vody. To si nemyslim ze je rozumne preplachovat telo takymito mnozstvami vody.

Moj nazor je taky, ze 5 kilovy melon za den, ale nie naraz staci, a clovek by uz nemal ani pit nic ine, ani jest nemusi v ten den, alebo len ak nieco male.

Samozrejme nadgavat sa velkymi mnozstvami melonu a este to pomiesat so semienkami, nieje idealne pre zdravie. Vdzy mi bolo po tom tazko. Lepsie je zjest tak len pol kila melonu, mozno kilo maximalne. Aj tam je uz takmer liter vody. Netravi sa to dobre. Prilis vela vody v zaludku skodi.

Tak jistě, já také netvrdím že takové množství cpe do sebe denně, ale i já v pohodě dám dvě kila a nemám s tím problém a asi bych si mohl dovolit i mnohem více.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2019 9:47 am 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
100g duziny cerveneho vodoveho melonu ma v priemere nejakych 6g sacharidov.... 10kg duziny 600g sacharidov.... Ked manzelka pana Jardu zje dajme tomu 6,6kg duziny za den (sice len par dni v roku), to je 400g sacharidov na den z melonu... Na mozno 60kg vaziacu zenu je 400g sacharidov/den dost zahul.... Nerobi to nic negativne s krvnym cukrom ? Hmm....

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: sob čer 29, 2019 11:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Jednorazovy_Nick píše:
100g duziny cerveneho vodoveho melonu ma v priemere nejakych 6g sacharidov.... 10kg duziny 600g sacharidov.... Ked manzelka pana Jardu zje dajme tomu 6,6kg duziny za den (sice len par dni v roku), to je 400g sacharidov na den z melonu... Na mozno 60kg vaziacu zenu je 400g sacharidov/den dost zahul.... Nerobi to nic negativne s krvnym cukrom ? Hmm....

Tak s krevním cukrem určitě problém nemá to jsem si jistý.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Meloun - Melon
PříspěvekNapsal: pát črc 05, 2019 4:20 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Jednorazovy_Nick píše:
100g duziny cerveneho vodoveho melonu ma v priemere nejakych 6g sacharidov.... 10kg duziny 600g sacharidov.... Ked manzelka pana Jardu zje dajme tomu 6,6kg duziny za den (sice len par dni v roku), to je 400g sacharidov na den z melonu... Na mozno 60kg vaziacu zenu je 400g sacharidov/den dost zahul.... Nerobi to nic negativne s krvnym cukrom ? Hmm....

watermelon ma hlavne fruktozu a sacharozu:
https://thepaleodiet.com/fruits-and-sugars/

Tie maju glykemicky index 25 a 65. Priblizne pol na pol, cize 45. To je uz pomerne nizky glykemicky index.
Cize krvny cukor nebude problem, ked uz tak, zabrat dostane pecen, aby zvladla tie megamnozstva fruktozy.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: bolavé ledviny
PříspěvekNapsal: pon říj 14, 2019 8:41 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Chtěla bych se zeptat, sestru údajně často bolí ledviny a klouby. Byla na krevních testech. Myslíte, že byste z toho něco vyčetli? Moc děkuji

S_Urea 4.2 mmol/l ( 2.5-6.4 ) [*]
S_Kreatinin 75 μmol/l ( 53-97 ) [*]
V_GF-MDRD 1.32 ml/s/1,73 ( >1.00 )
V_CKD-EPI >1.50 ml/s/1,73 ( >1.00 )
S_Kyselina močová 269 μmol/l ( 150-350 ) [*]
S_Bilirubin 16.4 μmol/l ( 3.4-17.1 ) [*]
S_ALT 0.52 μkat/l ( 0.10-0.73 ) [*]
S_AST 0.27 μkat/l ( 0.10-0.67 ) [*]
S_GGT 0.20 μkat/l ( 0.10-1.10 ) [*]
S_ALP 0.76 μkat/l ( 0.66-2.20 ) [*]
S_Glukosa 4.79 mmol/l ( 3.60-5.60 ) [*]
S_Na 137 mmol/l ( 136-145 ) [*]
V_S-osmolalita vyp 283 mmol/kg ( 275-295 )
S_K 3.80 mmol/l ( 3.80-5.40 ) [*]
S_Cl 104 mmol/l ( 98-107 ) [*]
S_Ca 2.32 mmol/l ( 2.10-2.55 ) [*]
S_P 1.11 mmol/l ( 0.87-1.45 ) [*]
S_Mg 0.77 mmol/l ( 0.75-0.95 ) [*]
S_AMS 2.14 μkat/l ( 0.15-3.00 ) [*]
S_Lipasa 0.54 μkat/l ( 0.22-1.00 ) [*]
S_CRP 1.60 mg/l ( 0.00-5.00 ) [*]
S_ASLO <50 kU/l ( 0-200 ) [*]

MOČ CHEMICKY
U_Glukosa 0 arb.j. U_Bilirubin 0 arb.j.
U_Ketony 0 arb.j.
U_Krev 0 arb.j.
U_pH 6.0 - U_Bílkovina 0 arb.j.
U_Urobilinogen 0 arb.j.
U_Nitrity 0 arb.j.
U_Leukocyty 0 arb.j.
MOČ SEDIMENT
U_Sediment Močový sediment bez patologického nálezu.

HEMATOLOGIE
KREVNÍ OBRAZ
B_Leukocyty * 10.82 10^9/l ( 4.00-10.00 ) [ ]*
B_Erytrocyty 4.78 10^12/l ( 3.80-5.20 ) [*]
B_Hemoglobin 151 g/l ( 120-160 ) [*]
B_Hematokrit 0.417 "1" ( 0.350-0.470 ) [*]
B_MCV 87.2 fl ( 82.0-98.0 ) [*]
B_MCH 31.6 pg ( 28.0-34.0 ) [*]
B_MCHC * 362.00 g/l ( 320.00-360.00 ) [ ]*
B_Trombocyty 258 10^9/l ( 150-400 ) [*]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 91 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz