Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 7:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli si můžu udělat klystýr se dvěma litry kefirového mléka zahřáté na lidskou teplotu, jedná se o zančku pilos z lidla, děkuji

Netuším co by to udělalo, obyčejně se pouze přidává nějaký podíl, nebo se aplikuje menší množství jako mikro klyzma.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 8:54 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
chci se zeptat jestli tady má někdo zkušenosti s octovými klystýry? Potřeboval bych poradit jak se to ředí. dík


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: stř čer 26, 2019 12:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
chci se zeptat jestli tady má někdo zkušenosti s octovými klystýry? Potřeboval bych poradit jak se to ředí. dík

Pokud je myšleno jablečný ocet tak se aplikovat určitě dá, ale je dost agresivní tedy začínal bych kávovou lžičkou na litr a případně zvedal.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2019 8:40 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
provedl jsem klystýr s den starou urinou, která ležela 24 hodin jen u zachodu. vadí, když nebyla převařená? je na tom něco špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned čer 30, 2019 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
provedl jsem klystýr s den starou urinou, která ležela 24 hodin jen u zachodu. vadí, když nebyla převařená? je na tom něco špatně?

Ne, tam je vše v pohodě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2019 12:32 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak se správně má provest česnekový klystyr? Někde jsem četl že stroužek vymačkaný na litr vody nechat projít varem, nechat zchládnout, scedit a použít.
je to dobrý postup?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2019 12:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak se správně má provest česnekový klystyr? Někde jsem četl že stroužek vymačkaný na litr vody nechat projít varem, nechat zchládnout, scedit a použít.
je to dobrý postup?

Tak na tento dotaz odpovědět nedovedu, nikdy jsem nic takového nezkoušel a ani se mě to moc nezdá jako dobrý nápad. Uvedená koncentrace sice není nijak silná, ale i tak by to teoreticky mohlo střevo dost podráždit, ale možná se mýlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned črc 14, 2019 7:13 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Chrasty píše:
Dobrý den chtěl jsem se zeptat jak se správně má provest česnekový klystyr? Někde jsem četl že stroužek vymačkaný na litr vody nechat projít varem, nechat zchládnout, scedit a použít.
je to dobrý postup?

Já jsem si dávala šťávu z 1-3 stroužků do teplé vody.Nevařila jsem ho.Proti roupům se doporučuje utřít 3stroužky česneku,zalít sklenicí převařené studené vody nechat stát 2hod. a tímto nálevem dávat klystýr 3dny.Já bych ho použila po velkém nálevu a trochu ohřála ve vodní lázni.
Je dobré trochu ochutnat,jestli nálev není moc silný.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2019 12:04 am 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
ahojte, prestudoval som si navody na klystyr ale niesom si uplne isty, aku formu tekutiny mam na klystyr pouzit ? viem ze tekutina ma mat telesnu teplotu, ale mala byt to byt prevarena voda, s tym ze vychladne na pozadovanu teplotu, ale je mozne pouzit vodu s himalajskou solou alebo to moze byt tiez cisto hermankovy caj ?
za odpovede dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob lis 30, 2019 7:34 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
ahojte, prestudoval som si navody na klystyr ale niesom si uplne isty, aku formu tekutiny mam na klystyr pouzit ? viem ze tekutina ma mat telesnu teplotu, ale mala byt to byt prevarena voda, s tym ze vychladne na pozadovanu teplotu, ale je mozne pouzit vodu s himalajskou solou alebo to moze byt tiez cisto hermankovy caj ?
za odpovede dakujem

Nedělejte z toho vědu větší než je nutné, prostě nějakou čistou vodu s jakýmkoliv přídavkem, nejrychlejší je teplá z kohoutku se šťávou z jednoho citrónu na dva litry vody. Teplota 37-40 stupňů studená se blbě udrží ta dost nutí se vyprázdnit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 06, 2019 9:20 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
Nedělejte z toho vědu větší než je nutné, prostě nějakou čistou vodu s jakýmkoliv přídavkem, nejrychlejší je teplá z kohoutku se šťávou z jednoho citrónu na dva litry vody. Teplota 37-40 stupňů studená se blbě udrží ta dost nutí se vyprázdnit.

- ano mate pravdu veda to nie je ..ale par info este mam kupeny irigator a ta nadoba ma iba 1 liter tak ako mam dosiahnut ze do seba "vpustim" pozadovane 2 litre ? mam teda vodu aplikovat po sebe 2krat ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pát pro 06, 2019 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
- ano mate pravdu veda to nie je ..ale par info este mam kupeny irigator a ta nadoba ma iba 1 liter tak ako mam dosiahnut ze do seba "vpustim" pozadovane 2 litre ? mam teda vodu aplikovat po sebe 2krat ?

S tím není nejmenší problém, prostě napustíte litr pak zaškrtíte jednou rukou hadičku, nebo uzavřete ventil pokud ho tam máte, nalijete do nádobky další litr a zase otevřete hadičku. Hadičku vůbec nevyndáváte z rekta a při troše cviku to budete zvládat i v kleče, aby vás zbytečně nenutilo na vyprázdnění. Prakticky bych to viděl na 15 - 30 vteřin a můžete pokračovat. Zase ale ty dva litry nejsou nějaká cílová meta které musíte za každou cenu dosáhnout, podstatnější je komfort a dobrý pocit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2019 10:10 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
Jarda píše:
S tím není nejmenší problém, prostě napustíte litr pak zaškrtíte jednou rukou hadičku, nebo uzavřete ventil pokud ho tam máte, nalijete do nádobky další litr a zase otevřete hadičku. Hadičku vůbec nevyndáváte z rekta a při troše cviku to budete zvládat i v kleče, aby vás zbytečně nenutilo na vyprázdnění. Prakticky bych to viděl na 15 - 30 vteřin a můžete pokračovat. Zase ale ty dva litry nejsou nějaká cílová meta které musíte za každou cenu dosáhnout, podstatnější je komfort a dobrý pocit.

ok .tak skusil som svoj prvy klystir ale zial nie velmi uspesne..po prvom litri som citil strasny tlak a nedokazal som udrzat tekutinu... takze musel som utekat na WC... irigator som aplikoval na kolenach, pri aplikacii tekutiny som si lahol na lavy bok... snad zajtra budem uspesnejsi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned pro 08, 2019 9:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ingvius píše:
ok .tak skusil som svoj prvy klystir ale zial nie velmi uspesne..po prvom litri som citil strasny tlak a nedokazal som udrzat tekutinu... takze musel som utekat na WC... irigator som aplikoval na kolenach, pri aplikacii tekutiny som si lahol na lavy bok... snad zajtra budem uspesnejsi.

Proč myslíte že ne moc úspěšně, akci jste přežil tedy úspěšně to bylo. Většina lidí má střevo v lehkém zánětlivém procesu, tedy značně citlivé a nálev dlouho neudrží, což by se mělo relativně rychle zlepšit pravidelnou aplikací.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Klystýr při průjmu
PříspěvekNapsal: úte led 07, 2020 11:17 pm 
Offline

Registrován: úte led 07, 2020 11:00 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den, dlouhá léta trpím špatnou imunitou a problémy se zažíváním - nadýmání, pocit plnosti, říhání, časté průjmy. V minulosti střevo i žaludek kompletně vyšetřeny, bez nálezu. Potíže připisuji nezdravé životosprávě, především vysoké konzumaci sacharidů. Nyní trpím průjmy po léčbě atb, která špatně snáším. Rozhodla jsem se tedy konečně pro očistu pravidelnými klystyry a poté samozřejmě změnou stravování
Jen si nejsem jistá, zda je klystyr vhodný i v případě pravidelně spíše řídké stolici? Všude čtu jen u zácpy, kde je pochopitelně střevo zaneseno. Ale není mi jasné, zda je možné mít střevo znečištěné i při pravidelném vylučování a častých průjmech? Nerada bych si případně stav ještě zhoršila. Děkuji za upřesnění


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 110, 111, 112, 113, 114, 115, 116 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz