Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pon čer 04, 2018 11:25 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
Bloodroot znám, jedná se o účinnou složku Black salve určené k rychlému odstranění nádorových buněk, po kterém se postižené místo samo zahojí. V překladu bych doplnil slůvko odstranění tvorby zubního kamene (plaku).

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2018 6:46 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 14, 2018 9:38 am
Příspěvky: 18
ještě jsem postnul pár receptů v AJ, na které jsem před časem narazil.

Tooth & Gum Oil ( olej na zuby a dásně)
For receding, rotting gums and teeth, diseased dental bone

Ingredients:

10 oz Echinacea Tincture
1/4 cup Tea tree oil
4 oz Bayberry tincture
2 oz Oak Gall (or 3x oak bark) tincture
2 tbs Cayenne tincture
2.5 dropperfuls Peppermint oil
2.5 dropperfuls Clove oil


Shake well before use. Note: Dropperful = 1 way up the dropper. Use organic ingredients.

Apply directly to gums, or swish around the mouth with water (dropperful into 1 ounce of
water). Twice a day at least.
The formulator of this formula, Dr. Richard Schulze , says "The Echinacea tincture deadens
the pain immediately – when you get it down into your gum line. It also is a surface disinfectant
and stimulates your immune system to start working against bacteria that is down in there.
The bayberry is one of the stronger astringents, so it will take that gum tissue and literally
tighten it right up in front of your eyes. . . . " Oak is also an astringent. "Oh yes, peppermint
is a very strong disinfectant, and it’s a very strong circulatory stimulant. Dr. Christopher even
listed it next to cayenne in his School of Natural Healing under circulation stimulants.
Peppermint also reduces inflammation, so it’s a great one for curing dental diseases."

-----------------------------------------------
also may want to take Dr Christopher's calcium formula

It helps a lot of thing..it is

6 parts horsetail grass (Equisetum arvense)
3 parts oat straw
4 parts comfrey root
1 part lobelia


the silica in the horsetail grass converts to calcium and
the other herbs work in close conjunction with it. Helpful
for nerve sheath, vein and artery walls, bones, teeth, etc
and for varicose veins, charley horses (lobelia tincture is
excellent for these, loss of teeth, nervous upsets, etc


--------------------------------------------------
from the book "the school of natural healing"


Ingredients:

3 parts oak bark
6 parts comfrey root
3 parts horsetail grass
1 part lobelia
1 part cloves
3 parts peppermint


(note he also mentions oat straw on the link but does not say how much..
it is not mentioned in his book so you could maybe add 1 or 2 parts oat straw if desired)
This formula is used to help strengthen the gums (bleeding and pyorrhea-type infections
of the gums), and assist in tightening loose teeth. This type tooth powder will brighten
the teeth's luster and make for a healthier mouth.
Dosages:
For severe cases place this powder combination between the lips and gums (up and lower)
around entire tooth area and leave on all night, six nights a week (as well as brushing
regularly) until improvement is evident. Then continue on with regular tooth brushing
with this herbal food combination.
---------------------------------------------------


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv čer 07, 2018 6:51 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon kvě 14, 2018 9:38 am
Příspěvky: 18
Alopat píše:
Bloodroot znám, jedná se o účinnou složku Black salve určené k rychlému odstranění nádorových buněk, po kterém se postižené místo samo zahojí. V překladu bych doplnil slůvko odstranění tvorby zubního kamene (plaku).

bloodroot je super kořen, ale velmi ojedinělá záležitost v těchto končinách.
nejvíc roste v USA a Kanadě. také prý trochu v indii, kde jsem jí bezúspěšně tento rok poptával.
ona sanguinaria na ebay k prodeji je , ale za nehoráznej peníz:-)
chce to pokračovat v hledání.

tento kořen ve spojitosti se zubami a dásněmi jsem našel zmiňován v knize: Timeless Secrets of Health & Rejuvenation by Andreas Moritz / zmiňovaný výtažek v příloze v AJ


Přílohy:
heal_your_gums_and_teeth.pdf [37.5 KiB]
884 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: kořen zuby
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2019 9:16 am 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
Zdravím, včera jsem byl u zubařky, protože mi vypadla plomba, chtěl sem aby mi dala novou, ale ono mi řekla že podle retgenu my uhnívá kořen a zub musí ven. Já mam z trhání hrůzu, tak se chci zeptat, jestli se to nedá nějak léčit? Bilynky atd?
Díky za každou radu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: kořen zuby
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2019 11:47 am 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
sawe píše:
Zdravím, včera jsem byl u zubařky, protože mi vypadla plomba, chtěl sem aby mi dala novou, ale ono mi řekla že podle retgenu my uhnívá kořen a zub musí ven. Já mam z trhání hrůzu, tak se chci zeptat, jestli se to nedá nějak léčit? Bilynky atd?
Díky za každou radu

Je otázkou jak moc pokročilý stav zjistila, pokud je půlka kořene zničena asi nic než vytrhnutí patrně fungovat nebude, ale můžete vyzkoušet extra vysoké dávky vitamínu K hlavně varianta K2 MK-7 i když zde jsou potřeba i ostatní varianty káček a žvýkat kostival jak je zde již vícekrát uvedeno, ten regeneruje zubní tkáň opravdu solidně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2019 12:27 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
když nepůjdu na extrakci, neudělá mi zub časem nějkou komplikaci? On už byl kdysi před 20 lety zaplombován, jenom že před 5 lety mě začal bolet, tak zubařka mi pročistila kanálky a znuvu zaplombovala.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2019 12:40 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
jardo, ale kostival obsahuje karciogen (já mam kostival naložený v gořalce, co kdybych v tom namočil vatu a dával na dásna k zubu?)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2019 1:06 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
sawe píše:
když nepůjdu na extrakci, neudělá mi zub časem nějkou komplikaci? On už byl kdysi před 20 lety zaplombován, jenom že před 5 lety mě začal bolet, tak zubařka mi pročistila kanálky a znuvu zaplombovala.

Zopakuji netuším jak moc je to špatné tedy možná je odstranění skutečně nutné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2019 1:09 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
sawe píše:
jardo, ale kostival obsahuje karciogen (já mam kostival naložený v gořalce, co kdybych v tom namočil vatu a dával na dásna k zubu?)

Nedovedu posoudit, podle mě je důležité nic nepolykat a zda to zvládnete žvýkáním kořene nebo s tampónem na dásni bude asi jedno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: čtv kvě 30, 2019 3:39 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
sawe píše:
jardo, ale kostival obsahuje karciogen (já mam kostival naložený v gořalce, co kdybych v tom namočil vatu a dával na dásna k zubu?)

Nebojte se ho,to by jste ho musel sníst talíř.Prý kousek kostivalu se špetkou soli připevněnými k zubu dokáže vykotlaný či ulomený zub zcela zahojit.Prý i sklovina doroste.Jednou jsem to zkusila,ale nic.Ale neotrávila jsem se.Proti zubnímu kazu se doporučuje žvýkat kousek kořene a sliny vyplivnout.To jsem taky zkusila a otrava se nekonala.Tu namočenou vatu bych k dásni s klidem dala i přes noc.Snad netrpíte nějakou alergií,ale to by jste snad hned zjistil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2019 2:23 pm 
Offline

Registrován: stř říj 17, 2012 11:01 am
Příspěvky: 50
Bydliště: Břeclavsko
tak už 14 dní, vždycky 1 hodinu, dávám, každý den na vatu namočený kostival. Zub se mi zdá absolutně v pohodě, nechápu, proč mě stím posílala na extrakci, když mě zub nebolel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: pát čer 14, 2019 8:08 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
sawe píše:
tak už 14 dní, vždycky 1 hodinu, dávám, každý den na vatu namočený kostival. Zub se mi zdá absolutně v pohodě, nechápu, proč mě stím posílala na extrakci, když mě zub nebolel.

Pokud s tím nemáte potíže je to asi opravdu celkem zbytečný zásah, prostě bych jel tento postup a uvidíte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 1:18 pm 
Offline

Registrován: ned úno 05, 2012 4:01 pm
Příspěvky: 33
Dobrý den Jardovi i ostaním,
mám dotaz z oblasti diagnostiky z nehtů. Před rokem v zimě se mi konce nehtových lůžek zbarvila do červena (u konce nehtu), to samé valy u nehtů - také lehce zarudlé. Taktéž se mi nehty podélně zvrásněly (u malíků a prsteníků výrazněji) a prsteníčky se občas na konci díky zvrásnění třepí. Levá ruka je horší - foto. Nehty na palcích rukou mám příčně zvrásněné co pamatuji. Levá zase hoší - foto.
Jardovo stránky sleduji již 8 let. Strava od základu změněna - postupně. Zhubnutí 13kg.
Nyní:
40% stravy ovoce, zelenina, ořechy, semena, oliváč, kokosák a jiné panen. oleje (tykev, mák, sezam apod.)
20% Maso, tvrdé kvalitní sýry,ovesné vločky, vejce, kefír (houbičky).
20% rýže (1/2 celozrnná), jáhly, quinoa, luštěniny...
20% si dopřeji klasickou stravu. Obvykle jako poslední jídlo za den.
V zimě více tepelně upravené stravy, v létě více syrové stravy (sezónní)
Stolice většinou výborná, nesleduji nějaké zhoršení zdravotního stavu. Trochu bolí ramenní klouby - pomalu se to zlepšuje.
2x měsíčně klystýr urinou
1x měsíčně se protáhnu solí (taková malá šanka)
mám za sebou 10 jaterních očist, 2 ledvinové.
Krevní testy viz foto - deficit Mg a K, již kompenzuji Magnesií, beru zinek.

Co můžou takovéto nehty diagnostikovat?
Jak poznám plíseň v těle?

Moc děkuji za každou radu či postřeh

Honza
43 let, 52kg/167cm. Alergie, astma (velké zlepšení změnou stravy)


Přílohy:
2019-06-23 11.04.44.jpg
2019-06-23 11.04.44.jpg [ 465.3 KiB | Zobrazeno 13003 krát ]
2019-06-23 11.03.24.jpg
2019-06-23 11.03.24.jpg [ 506.06 KiB | Zobrazeno 13003 krát ]
Screenshot 2019-06-23 13.08.20.png
Screenshot 2019-06-23 13.08.20.png [ 250.69 KiB | Zobrazeno 13003 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: ned čer 23, 2019 7:36 pm 
Online
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28244
Bydliště: Poděbrady
johnns píše:
Dobrý den Jardovi i ostaním,
mám dotaz z oblasti diagnostiky z nehtů. Před rokem v zimě se mi konce nehtových lůžek zbarvila do červena (u konce nehtu), to samé valy u nehtů - také lehce zarudlé. Taktéž se mi nehty podélně zvrásněly (u malíků a prsteníků výrazněji) a prsteníčky se občas na konci díky zvrásnění třepí. Levá ruka je horší - foto. Nehty na palcích rukou mám příčně zvrásněné co pamatuji. Levá zase hoší - foto.
Jardovo stránky sleduji již 8 let. Strava od základu změněna - postupně. Zhubnutí 13kg.
Nyní:
40% stravy ovoce, zelenina, ořechy, semena, oliváč, kokosák a jiné panen. oleje (tykev, mák, sezam apod.)
20% Maso, tvrdé kvalitní sýry,ovesné vločky, vejce, kefír (houbičky).
20% rýže (1/2 celozrnná), jáhly, quinoa, luštěniny...
20% si dopřeji klasickou stravu. Obvykle jako poslední jídlo za den.
V zimě více tepelně upravené stravy, v létě více syrové stravy (sezónní)
Stolice většinou výborná, nesleduji nějaké zhoršení zdravotního stavu. Trochu bolí ramenní klouby - pomalu se to zlepšuje.
2x měsíčně klystýr urinou
1x měsíčně se protáhnu solí (taková malá šanka)
mám za sebou 10 jaterních očist, 2 ledvinové.
Krevní testy viz foto - deficit Mg a K, již kompenzuji Magnesií, beru zinek.

Co můžou takovéto nehty diagnostikovat?
Jak poznám plíseň v těle?

Moc děkuji za každou radu či postřeh

Honza
43 let, 52kg/167cm. Alergie, astma (velké zlepšení změnou stravy)

Nehty reagují na docela dost široké spektrum deficitů a většina se zde běžně ani netestuje, tedy jenom jako info. Asi největší problém představují deficity křemíku a dále pak vitamín A retinol a zinek. Méně se tam odrážejí deficity dalších prvků a některých vitamínů skupiny B. Každopádně prakticky vždy jde o souběh několika faktorů tedy spoléhat se na odstranění jedné konkrétní položky mnohdy moc nefunguje. Osobně bych začal výpočtem na nutriční kalkulačce kde se poměrně slušně dá mnoho deficitů vysledovat a pak s takovým zjištěním i operativně pracovat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Zuby+nehty
PříspěvekNapsal: úte čer 25, 2019 6:13 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
[url]What Your Fingernails are Trying to Tell You About Your Health
https://www.organicolivia.com/2016/01/w ... ur-health/[/url]

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 329 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz