Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:19 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř kvě 08, 2019 10:09 pm 
Offline

Registrován: sob říj 10, 2015 10:04 am
Příspěvky: 24
Ohledně toho oleje, dávám se šťávou lžíci kokosového, ale říkám si jestli to není spíše kontraproduktivní a zbytečně neprodluzuje vstřebávání?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv kvě 09, 2019 4:05 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: úte črc 21, 2009 7:32 am
Příspěvky: 480
Bydliště: Nové Město na Moravě
Stopkaeu píše:
Ohledně toho oleje, dávám se šťávou lžíci kokosového, ale říkám si jestli to není spíše kontraproduktivní a zbytečně neprodluzuje vstřebávání?

taky tak dělám

dle mne je to správně. Jednak pro vitaminy ADEK, jasně, no a je to současně "brzda" cukrů, což je docela podstatné, aby netrpěla slinivka

jasně že se prodlužuje vstřebávávání - a právě proto tu lžičku beru, ať to jde do krve trochu pomaleji

podle mne OK


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2019 11:49 am 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2019 11:25 am
Příspěvky: 5
prosím vás, ako čítam, aké zdravé sú tie šťavy, tak som si začala vyberať odšťavovač. No absolútne neviem čo ako. https://vas-pomocnik.cz/odstavnovace/ Tu čítam, že sú 3 typy a neviem ktorý mám kúpiť. Ako tu bolo spomenuté, treba nieekdy pridať aj okosový olej, čo som neskúšala nikdy, ktorý z nich sa mi bude lepšie čistiť? Plus by ste mi mohli poradiť nejaký osviežujúci recept na leto nabitý vitamínmi, lebo ma trápi slabá imunita. Všade kade idem, niečo chytím, vyslovene sa to na mňa nalepuje a už ma to nebaví. Pretosom sa rozhodla pre ten odšťavovač, určite mi chýbajú nejaké vitamíny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: čtv čer 06, 2019 12:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Mram píše:
prosím vás, ako čítam, aké zdravé sú tie šťavy, tak som si začala vyberať odšťavovač. No absolútne neviem čo ako. https://vas-pomocnik.cz/odstavnovace/ Tu čítam, že sú 3 typy a neviem ktorý mám kúpiť. Ako tu bolo spomenuté, treba nieekdy pridať aj okosový olej, čo som neskúšala nikdy, ktorý z nich sa mi bude lepšie čistiť? Plus by ste mi mohli poradiť nejaký osviežujúci recept na leto nabitý vitamínmi, lebo ma trápi slabá imunita. Všade kade idem, niečo chytím, vyslovene sa to na mňa nalepuje a už ma to nebaví. Pretosom sa rozhodla pre ten odšťavovač, určite mi chýbajú nejaké vitamíny.

Na to rada neexistuje, každý ošťavňovač je jiný jinak drahý a jinak fungující a dobrý většinou jenom jedním směrem přičemž v dalších směrech pokulhává. Musíte si to nastudovat a vyhodnotit co nejlépe bude vyhovovat vám. Určitě nejde říci že ty nejdražší jsou i nejlepší. Totéž platí pro recepty zase musíte vědět co chcete doplňovat není nic univerzálního. Ideální je spočítat si stravu na nutriční kalkulačce cronometer.com a uvidíte co vám chybí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2019 2:35 pm 
Offline

Registrován: stř čer 05, 2019 5:18 pm
Příspěvky: 12
Mram píše:
prosím vás, ako čítam, aké zdravé sú tie šťavy Ako tu bolo spomenuté, treba nieekdy pridať aj okosový olej, čo som neskúšala nikdy,

Neodvedu si představit, jak smíchat kokosový olej se šťávou, protože kokosový olej má bod tuhnutí kolem 20 stupňů, ale tepleta šťávy by neměla přesahovat 15 stupňů. Smíchat to teda není možné, leda by ve šťávě plavaly kusy celého kokosového tuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon čer 10, 2019 11:57 am 
Offline

Registrován: čtv čer 06, 2019 11:25 am
Příspěvky: 5
jaaj, no jasné, tak ja si už nejaký vyberiem teda.. \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: pon črc 29, 2019 12:34 am 
Offline

Registrován: pon črc 29, 2019 12:30 am
Příspěvky: 1
Dobré šťávy má i Rio https://www.letakytentotyden.cz/penny-m ... 019?page=7 Akorát pozor u mrkvových!!! při nadměrném příjmu může dojít k nežádoucímu zbarvení kůže do oranžova. Není to sice zdraví škodlivé, ale není to moc pěkné \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: úte črc 30, 2019 10:18 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="Zdenka1212":ri5zftsg]Dobré šťávy má i Rio https://www.letakytentotyden.cz/penny-m ... 019?page=7 Akorát pozor u mrkvových!!! při nadměrném příjmu může dojít k nežádoucímu zbarvení kůže do oranžova. Není to sice zdraví škodlivé, ale není to moc pěkné \":)\"[/quote:ri5zftsg]
Cituji z Dr. Walker Čerstvé ovocné a zeleninové šťávy (https://www.zdravinadlani.cz/data/book/ ... -stavy.pdf), část 10-19. Šťáva z karotky:[quote="Dr. Walker":ri5zftsg]Karotková šťáva se může v každém rozumném množství pít neomezeně - od půl litru až po dva litry denně i více - podle založení každého jednotlivého člověka. Přispívá k normalizaci všech tělesných funkci. Je nejlepším zdrojem vitaminu A, který může tělo rychle přijmout. Bohatě obsahuje také vitaminy B, C, D a K. Povzbuzuje chuť k jídlu a napomáhá trávení.

Karotková šťáva pomáhá zachovat zuby a strukturu kostí. Kojící matky by měly pít mnoho správně vytlačené karotkové šťávy, aby si zlepšily kvalitu mléka, protože mateřské mléko za jistých okolností nemusí obsahovat dostatek živých, účinných látek. Karotková šťáva může snížit nebezpečí horečky omladnic po porodu, jestliže se pije v posledních měsících těhotenství. Půl litru této šťávy denně má pro tělo větší cenu než 15 kg kalciových (vápníkových) tabletek.

Karotková šťáva je přirozeným prostředkem proti tvorbě vředů a otoků a velmi zvyšuje odolnost proti infekcím. Zabraňuje onemocnění očí, zánětu krčních mandlí, vedlejších nosních dutin a všeobecně dýchacích orgánů. Chrání nervový systém a je nedostižným, posilujícím a vitalizujícím prostředkem.

Střevní a jaterní choroby jsou často důsledkem nedostatku jistých minerálií, které karotková šťáva obsahuje. Může dojít k pozoruhodné "očistě" jater a rozpuštění substancí, kterými byla

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2020 12:59 pm 
Offline

Registrován: stř led 08, 2020 10:16 pm
Příspěvky: 87
Bydliště: Praha
Zdravim, rád bych věděl, pokud po odšťavnění není ve šťávách vláknina, tak jí stačí doplňovat klasicky zeleninou, ovocem? Tj. "jím klasicky" ovoce zeleninu a doplňuji to ovocnými šťávami? Ptám se kvůli rovnováze. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: stř dub 01, 2020 2:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
VitekH píše:
Zdravim, rád bych věděl, pokud po odšťavnění není ve šťávách vláknina, tak jí stačí doplňovat klasicky zeleninou, ovocem? Tj. "jím klasicky" ovoce zeleninu a doplňuji to ovocnými šťávami? Ptám se kvůli rovnováze. Díky

Tak mělo by to stačit, což ostatně poznáte snadno na kvalitě stolice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Šťávy a candida
PříspěvekNapsal: stř čer 17, 2020 10:01 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 01, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 4
Dobrý den, co pití šťáv a candida? Snažím se vyřešit candidu, atopický ekzém, alergie a astma, po nízkosacharidové stravě se zařazením GAPS principů je ekzém z 95 % pryč, za to trávení se zas tolik nezlepšilo a psychiku mám pod bodem mrazu. Nízkosacharidovou stravu jsem jedla cca 5 let, téměř bez ovoce, spíš dušenou zeleninu (syrová se mi špatně tráví). Poslední dobou mi strašně chybělo ovoce a cítila jsem se hrozně zaplácnutá tukem a chtěla si odlehčit. Tak zkouším pít jen ovocné a zeleninové šťávy, už je piju 10 dní, k tomu medituju, cvičím lehké protahovací cviky a chodím každý den na hodinu do přírody. První den na šťávě jsem se skoro pozvracela a několikrát podělala, druhý a třetí den pohoda, jasná hlava, perfektní stolice, pleť čistá, sluníčková nálada, ekzém začal mizet. Ale v noci jsem nemohla dýchat (astma), neustále jsem kýchala (alergie na trávy) a udělaly se mi dost bolestivé hemeroidy. Chtěla jsem zmírnit detox a tak jsem si čtvrtý den dala zeleninovou polévku a vajíčko. Další dny jsem zase šťávovala, ale stolici mám od patého dne úplně tekutou a ekzém se dost zhoršil. Na záchod jdu tak 2-3x ráno, přes den ne, břicho mě nebolí, jen po probuzení to ve mně už bublá a musím vystartovat z postele. Všimla jsem si, že mi zmizel výtok z pochvy a splasklo mi břicho, ale pořád mám šimrání v konečníku a bolesti hlavy. Ph mám prakticky celý den okolo 7, bojím se, že budu zase moc zásaditá. Mám takto pokračovat? Ten neúspěch se stolicí mě demotivuje, ale možná se tělo prostě jen čistí. Jsem docela psychicky labilní i z jiných důvodů a v životě se zatím ještě hledám (31 let), cítím se vnitřně prázdná. Momentálně hledám i pomoc psychologa, aby mi pomohl najít, kdo vlastně jsem a jak být v životě spokojená.

K těm šťávám se chci se zeptat - nemůžou mi zase naopak chybět kyseliny, mám zařadit třeba ořechové mléko? Přidat nějaké tuky (kokosák)? Mám dodat probiotika? Ještě mi teď došlo, že jsem ty první 3 dny pila tibi limonádu, ale tibíci se nějak pokazili a všechny limonády teď jsou nechutně octové, tak je nepiju. Máme ale tibetskou houbu na mléčný kefír, ten by šel ke šťávám přidat?

Ještě doplním, že jsem alergická na mrkev, celer, petržel, broskve, meruňky a třešně, ale i tak se snažím o pestrost šťáv. Doufám, že po vyčištění mi alergie odezní.

Dnes jsem si udělala klystýr půl na půl voda s urinou, dřív mě to nenapadlo. \":roll:\" V klystýrech by asi bylo vhodný pokračovat.

Jak byste pokračovali po šťávách? Nechci být čistě na syrové stravě. Navíc mám problém s trávením vlákniny, když sním celé ovoce nebo zeleninu, tak mě to většinou nafukuje a nemůžu to pořádně strávit, bolí mě žaludek a přijde průjem. Chtěla jsem se na šťávách vyčistit a pak začít zařazovat i pevnou stravu a postupně navykat na vlákninu. Jak dlouho se dá být na šťávách?

Díky moc všem za rady a zkušenosti \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy a candida
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2020 12:28 am 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
V lecčems se jedná o příznaky ascariázy. Doplňte si hořčík a minerály plus vitamíny (např. retinol a vitamín C) důležité pro chod štítné žlázy a podívejte se na vlákno o terpentýnu (100% pure gum spirits of turpentine).

Human Ascariasis Increases the Allergic Response and Allergic Symptoms
https://link.springer.com/article/10.1007/s40475-015-0058-7
Ascaris lumbricoids Infection as a Risk Factor for Asthma and Atopy in Rural Bangladeshi Children
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4139537/
Helminthiases: a neglected cause for reproductive ill-health and social stigma
http://new.puj.eg.net/article.asp?issn=1687-7942;year=2015;volume=8;issue=2;spage=87;epage=94;aulast=Siteti;type=3
Effect of Dietary Magnesium on Ascaris Suum Infections of Mice
https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/2789853/
Retinoic acid signalling in gastrointestinal parasite infections: lessons from mouse models
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3485670/

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy a candida
PříspěvekNapsal: čtv čer 18, 2020 9:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
zrzka108 píše:
Dobrý den, co pití šťáv a candida? Snažím se vyřešit candidu, atopický ekzém, alergie a astma, po nízkosacharidové stravě se zařazením GAPS principů je ekzém z 95 % pryč, za to trávení se zas tolik nezlepšilo a psychiku mám pod bodem mrazu. Nízkosacharidovou stravu jsem jedla cca 5 let, téměř bez ovoce, spíš dušenou zeleninu (syrová se mi špatně tráví). Poslední dobou mi strašně chybělo ovoce a cítila jsem se hrozně zaplácnutá tukem a chtěla si odlehčit. Tak zkouším pít jen ovocné a zeleninové šťávy, už je piju 10 dní, k tomu medituju, cvičím lehké protahovací cviky a chodím každý den na hodinu do přírody. První den na šťávě jsem se skoro pozvracela a několikrát podělala, druhý a třetí den pohoda, jasná hlava, perfektní stolice, pleť čistá, sluníčková nálada, ekzém začal mizet. Ale v noci jsem nemohla dýchat (astma), neustále jsem kýchala (alergie na trávy) a udělaly se mi dost bolestivé hemeroidy. Chtěla jsem zmírnit detox a tak jsem si čtvrtý den dala zeleninovou polévku a vajíčko. Další dny jsem zase šťávovala, ale stolici mám od patého dne úplně tekutou a ekzém se dost zhoršil. Na záchod jdu tak 2-3x ráno, přes den ne, břicho mě nebolí, jen po probuzení to ve mně už bublá a musím vystartovat z postele. Všimla jsem si, že mi zmizel výtok z pochvy a splasklo mi břicho, ale pořád mám šimrání v konečníku a bolesti hlavy. Ph mám prakticky celý den okolo 7, bojím se, že budu zase moc zásaditá. Mám takto pokračovat? Ten neúspěch se stolicí mě demotivuje, ale možná se tělo prostě jen čistí. Jsem docela psychicky labilní i z jiných důvodů a v životě se zatím ještě hledám (31 let), cítím se vnitřně prázdná. Momentálně hledám i pomoc psychologa, aby mi pomohl najít, kdo vlastně jsem a jak být v životě spokojená.

K těm šťávám se chci se zeptat - nemůžou mi zase naopak chybět kyseliny, mám zařadit třeba ořechové mléko? Přidat nějaké tuky (kokosák)? Mám dodat probiotika? Ještě mi teď došlo, že jsem ty první 3 dny pila tibi limonádu, ale tibíci se nějak pokazili a všechny limonády teď jsou nechutně octové, tak je nepiju. Máme ale tibetskou houbu na mléčný kefír, ten by šel ke šťávám přidat?

Ještě doplním, že jsem alergická na mrkev, celer, petržel, broskve, meruňky a třešně, ale i tak se snažím o pestrost šťáv. Doufám, že po vyčištění mi alergie odezní.

Dnes jsem si udělala klystýr půl na půl voda s urinou, dřív mě to nenapadlo. \":roll:\" V klystýrech by asi bylo vhodný pokračovat.

Jak byste pokračovali po šťávách? Nechci být čistě na syrové stravě. Navíc mám problém s trávením vlákniny, když sním celé ovoce nebo zeleninu, tak mě to většinou nafukuje a nemůžu to pořádně strávit, bolí mě žaludek a přijde průjem. Chtěla jsem se na šťávách vyčistit a pak začít zařazovat i pevnou stravu a postupně navykat na vlákninu. Jak dlouho se dá být na šťávách?

Díky moc všem za rady a zkušenosti \":wink:\"

Podle toho co popisujete bych to viděl na problém v tenkém střevě s tím že se klidně může jednat i o pouze přemnožené bakterie které žijí z vlákniny. Dokonce může jít i o prospěšné bakterie ale pokud je jich moc tak všeho moc škodí. Vyzkoušel bych nějakou dobu jet bezvlákninovou dietu cca do 20 g vlákniny za den a uvidíte co to bude dělat. Mělo by se stopnout stálé nutkání pít a chodit močit a také potřeba jídla může silně klesnout i když budete jíst sacharidy tak bez vlákniny většinou problém nastat nemusí. Šťávy můžete pít celé léto v tom problém určitě nebude, ale sledujte si kalorický příjem ten máte patrně malý a tělo pak strádá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy a candida
PříspěvekNapsal: pon čer 22, 2020 10:12 am 
Offline

Registrován: ned bře 22, 2020 2:28 pm
Příspěvky: 191
zrzka108 píše:
Dobrý den, co pití šťáv a candida? Snažím se vyřešit candidu, atopický ekzém, alergie a astma, po nízkosacharidové stravě se zařazením GAPS principů je ekzém z 95 % pryč, za to trávení se zas tolik nezlepšilo a psychiku mám pod bodem mrazu. Nízkosacharidovou stravu jsem jedla cca 5 let, téměř bez ovoce, spíš dušenou zeleninu (syrová se mi špatně tráví). Poslední dobou mi strašně chybělo ovoce a cítila jsem se hrozně zaplácnutá tukem a chtěla si odlehčit. Tak zkouším pít jen ovocné a zeleninové šťávy, \":wink:\"

Zeleninové šťávy při candidě jsou určitě dobrá věc, ale ovocné tedy rozhodně ne. Fruktóza bude candidu slušně živit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Šťávy ovocné a zeleninové
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2020 8:40 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 14, 2012 12:25 pm
Příspěvky: 148
Nevím jestli to tady už zaznělo ale, ty šťávy je potřeba v puse pořádně poválet a proslinit, pit to jako vodu je nesmysl. Kdyby jste dávali tekutou stravu krávě, umře na podvýživu. Důkladné žvýkání a pro proslinování potravy, je hodně duležité.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 810 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 50, 51, 52, 53, 54  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz