Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:01 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2018 10:03 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JanM píše:
Dobrý den P. Jardo a Dobry den i vsichni ostatni na tomto skvelem foru

Davate mi nadeji


Rad bych se s vami podelil o svuj zivotni pribeh a poprosil o shovivavost ktere bude pri cteni nasledujicich radku jiste k zapotrebi.
Jsem v zoufale situaci a hledam pomoc kde se da. Vim ze jsem udelal spoustu chyb ve svem zivote a nestaral jsem se nikterak o sve zdravi jak telesne tak dusevni.
Dnes jsem pevne odhodlan zmenit svuj zivot jak kvuli sobe tak kvuli me rodine. Poslednich par let se snazim zmenit jak navykle vzorce chovani tak zivotospravu ale vsude je tolik protichudnych informaci ze nevim co je pravda a co neni ale Vase forum mi dava nadeji ze budu moci znovu zit normalni prnohodnotny zivot.

Zkusim jednoduse nactrnout svuj zivoni pribeh a popsat trampoty ktere me dovedly az do dnesni nesnadne situace..
Vyrustal jsem v ospalem mestecku nedaleko Liberce a jak uz to tak v mladi byva chytl jsem se party ktera uzivala alkohol a rekreacne drogy. Pro poradek uvedu marihuanu kterou jsem kouril pravidelne od 15 do 25 let, LSD v 17 letech ktere mi pravdepodobne pomohlo spustit epilepticke zachvaty a nasledne jsem skoncil v lecebne v Opave. Lecbu jsem uspesne ukoncil a vydal jsem na zkusenou do USA a nasledne take pracovne po Evrope. Po nekolika letech jsem se vratil do Cech a vratil se do starych koleji. K alkoholu a marihuane jsem pridal kokain a pervitin (ne nitrozilne) a takto jsem zil par nasledujicich let nez jsem potkal svoji nastavajici manzelku se kterou se nam narodila behem nejake doby dcera a ja nasledne na 3 roky prestal v uzivani zacal se starat o rodinu, sportovat a vse bylo jak ma byt..
Az jednou.. Asi me palilo dobre byldo, dal jsem si pervitin a vse bylo jinak. Objevila se dusnost, tlukot srdce, tres, studeny pot. Zavolal jsem zachranku a skoncil na kapackach.
Bohuzel uplynula nejaka doba a zacalo se to opakaovane vracet, nekdy i trikrat denne. Stav na omdleni, třes, pocit dušení, vysoky tlak, pocení atd.
U obvodniho lekare mi byla doporucena navsteva psychiatrie kde mi byla nasledne diagnostikoavama panicka attaka a bipolarni porucha na ktere mi byly nasazeny leky ktere ale nemely prakticky zadny ucinek.
Skoncil jsem v peci jak Jicinske tak Opavske psychiatrie ale vysledky nebyly zrovna presvedcive jsem stale jeste nucen uzivat v noci medikamenty Tricio 150mg a Lyrica 150mg abych mohl alespon trochu normalne fungovat.
Vim ze to neni dlouhodobe reseni ale nevim kudy dale. Rad bych prestal leky uzivat uplne a nahradil je zdravou stravou, detoxikaci nasledne treba i meditaci ale nevim jestli mi vysazeni leku v teto situaci spise neuskodi. Mam strach a je mi spatne z toho jak lehkovazne jsem zachazel se svym zivotem.. Snad mam jeste nadeji.. Verim ze ano a verim ze vsechny nesnaze dokazu i kvuli sve rodine prekonat i kdyz vim ze to nebude jednoduche.

S pozdravem a diky J.M.

Tak ono nejde o nic jiného než zabordelený organizmus vyčerpaný z deficitu živin. Jak si zde můžete přečíst nejde o nějaký málo frekventovaný problém a logicky vzniká z postupného vyčerpání které se daný člověk snaží řešit ne relaxací, ale únikem do jiné sféry, což ovšem dále organizmus vyčerpává a on spustí varovné signály. Další práškování chemií při stejném výkonu a námaze je pochopitelně cesta do pekel, prostě musíte vysadit námahu jak tělesnou tak duševní a nasadit kvalitní výživu a srovnat deficity. Jak se to trochu porovná tělo signalizaci stopne a pak již budete vědět co a jak tedy to bude snazší ovládat. Většinou se dá panika prostě přežrat, ale to musí člověk opravdu žrát ne jíst tím se to spravit nedá, tělo pálí násobky normálního stavu a je tedy třeba je dodat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř zář 26, 2018 10:19 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Aniž bych se nějak mohl rovnat s Jardou, napadlo mne v podstatě to samé. Mám s tím totiž osobní zkušenost. Jsou situace, kdy je opravdu nutno se na nějakou dobu na všechno vykašlat, odvolat či odožit všechny závazky či povinnosti, udělat si čas pro sebe. A žrát a žrát a žrát. Postupně. To, co je tělu nejbližší a nejlehčí, postupně zvyšovat dávky. Dostat tělo do stavu, kdy žere a spotřebovává a využitkovává. A být hodně venku, na čerstvém luftu. Hýbat se. Jinak se to nezužitkuje. tělo, které leží, nemá moc nastartovaný metabolismus a ozdravné procesy. Žrát a makat.
Bipolární porucha je celkem běžná věc, má to v lehčí či těžší formě spousta lidí. Může jít, při správném soužití s ní, o dar. Jen je potřebí se s ním naučit zacházet. Pozorovat sám sebe, nebojovat se sebou, využít to dobré (když jsi na vlně), pro sebe i pro druhé, nepodléhat tomu "divnému" (když na vlně nejsi) a nepřepínat se, neznásilňovat.
Rozhodně si zakaž úlety, prostě už nepodlehni a nezkoušej ty démony z minula. Dej tomu stopstav, dosmrti. Jde jen a jen o rozhodnutí. Nemusíš s tím bojovat a furt se prát. Takovouto vleklou válku nemůžeš vyhrát. Jedině odchod z bojiště je možný.
Přiznej si, že jsi válku s drogami prohrál, přiznej jim vítězství, a už se nesnaž mít nad nimi navrch či je mít pod kontrolou. Nejde to.
Odejdi z bojiště a žij svůj život.
Tvůj život - to je vlastně co? Máš to sepsané na papíře, na dvou, na třech, na padesáti?
Napiš to - co jsi zač a co chceš být.
A napiš tam PROČ!
Ptej se sám sebe na ty nejtajnější zákoutí duše a popravdě odpovídej.
Sám.
Nikdo jiný ti neporozumí (není to možné) a nepomůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2019 7:48 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak ono to není tak jednoduché jak si představujete, nebo jak vám případně nesmyslně řekl lékař, že to vyřeší nějaké prášky. Deprese nemá ve velké většině případů vůbec zdroj problému v hlavě, ale ve střevě, nebo v játrech. Tedy léčit hlavu tak jak si představujete, že existuje zázračná kytka, to nemohu sloužit nic takového není, aby to zvládlo vše a vždy. Vždy je potřeba cíleně dohledat zdroj problému, zpravidla je to špatné trávení některých potravin, případně reakce na nějaké svinstvo ve stravě a mnohdy již pouhým vyřazením toho svinstva problém ustoupí, nebo i zmizí. Klidně mě zavolejte a probereme stav detailně, toto se dopisováním moc dobře řešit nedá.

Já už nevím, co jíst. SCD a Gaps jsou o vynechání sacharidů, mě přijde, že to je to jediné, co já mohu sníst, po čem mi není špatně. Pokud si dám pečivo s máslem, jsem ok, pokud si dám už nějaký složitý sacharid, trpím nadýmáním. Pokud si dám k tomu maso nebo tuk, často mám průjem a nadýmání. Plyny jdou cítit po síře. Podle mě mi to netráví bíkoviny a složité sacharidy, tak co s tím? \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 14, 2019 9:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Já už nevím, co jíst. SCD a Gaps jsou o vynechání sacharidů, mě přijde, že to je to jediné, co já mohu sníst, po čem mi není špatně. Pokud si dám pečivo s máslem, jsem ok, pokud si dám už nějaký složitý sacharid, trpím nadýmáním. Pokud si dám k tomu maso nebo tuk, často mám průjem a nadýmání. Plyny jdou cítit po síře. Podle mě mi to netráví bíkoviny a složité sacharidy, tak co s tím? \":-(\"

Ale víte co jíst, vždyť to i ve svém příspěvku píšete, ono nejde o konkrétní dietu nebo stravovací schéma, ale o dobré trávení a kadění. Pokud to hodně zjednoduším tak když budete dobře kadit po buřtech s cibulí, nezkoumejte hovadiny a jezte buřty s cibulí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2019 5:14 am 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1953
Krasnagadgetce to zřejmě už v žaludku netráví bíkoviny a složité sacharidy, přesto plyny po síře dokládají, že se tohoto úkolu svými cysteinovými proteázami již zhostily jiné organismy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Cystein
[url]https://cs.wikipedia.org/wiki/Disulfidický_můstek[/url]

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon dub 15, 2019 3:03 pm, celkově upraveno 5

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon dub 15, 2019 12:16 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Já už nevím, co jíst. SCD a Gaps jsou o vynechání sacharidů, mě přijde, že to je to jediné, co já mohu sníst, po čem mi není špatně. Pokud si dám pečivo s máslem, jsem ok, pokud si dám už nějaký složitý sacharid, trpím nadýmáním. Pokud si dám k tomu maso nebo tuk, často mám průjem a nadýmání. Plyny jdou cítit po síře. Podle mě mi to netráví bíkoviny a složité sacharidy, tak co s tím? \":-(\"

Pokud vám to tráví pečivo s máslem, tak se snažte zvtěšovat množství másla a snižovat množství pečiva. Já to dělal tak, že jsem pečivo s máslem jedl k zelenině a postupně jsem pečivo nahrazoval zeleninou. Dnes nemám problém jíst máslo nebo pomazánku s paprikou nebo listem salátu, k vaječině jako přílohu občas mám samotné máslo.

Trávení bílkovin - pomůže HCl nebo Betain HCl. Pokud netrávíte maso, zkuste si občas dělat proteinové nápoje - tělo bílkoviny potřebuje.
Trávení tuků - pomůže GB-3, pomůžou i hořké čaje (pelyněk, zeměžluč atd) podporující tvorbu žluče
Trávení obecně - zkuste pít vodu s jablečným octem nebo s citrónem.

Zkuste si někdy pustit toto video o játrech:
https://www.youtube.com/watch?v=KAGEhkZ-ssY
Dozvíte se z něj jak funguje část trávení i jak je to s cholesterolem.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 7:59 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Ale víte co jíst, vždyť to i ve svém příspěvku píšete, ono nejde o konkrétní dietu nebo stravovací schéma, ale o dobré trávení a kadění. Pokud to hodně zjednoduším tak když budete dobře kadit po buřtech s cibulí, nezkoumejte hovadiny a jezte buřty s cibulí.

Jenže mě je špatně po všem zdravém a dobře po tom nezdravém. Nemohu se živit tím, po čem mi není špatně, protože takhle se živím dlouho a jsem podvyživená a tloustnu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 8:02 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Alopat píše:
Krasnagadgetce to zřejmě už v žaludku netráví bíkoviny a složité sacharidy, přesto plyny po síře dokládají, že se tohoto úkolu svými cysteinovými proteázami již zhostily jiné organismy.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Cystein
[url]https://cs.wikipedia.org/wiki/Disulfidický_můstek[/url]

Opravdu nevím, co jste tímto příspěvkem chtěl říct a těm odkazům nerozumím.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte dub 16, 2019 8:09 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
Pokud vám to tráví pečivo s máslem, tak se snažte zvtěšovat množství másla a snižovat množství pečiva. Já to dělal tak, že jsem pečivo s máslem jedl k zelenině a postupně jsem pečivo nahrazoval zeleninou. Dnes nemám problém jíst máslo nebo pomazánku s paprikou nebo listem salátu, k vaječině jako přílohu občas mám samotné máslo.

Trávení bílkovin - pomůže HCl nebo Betain HCl. Pokud netrávíte maso, zkuste si občas dělat proteinové nápoje - tělo bílkoviny potřebuje.
Trávení tuků - pomůže GB-3, pomůžou i hořké čaje (pelyněk, zeměžluč atd) podporující tvorbu žluče
Trávení obecně - zkuste pít vodu s jablečným octem nebo s citrónem.

Zkuste si někdy pustit toto video o játrech:
https://www.youtube.com/watch?v=KAGEhkZ-ssY
Dozvíte se z něj jak funguje část trávení i jak je to s cholesterolem.

Myslíte, že si to tělo musí na tu zdravou stravu jako zvyknout,jo? \":-)\"

HCL jsem si koupila, ale vzala si jí asi dvakrát. Hodně jsem si o hcl četla, ale bohužel nevím, zdali věřit uvedeným pozitivním účinkům. Hodně lidí ji užívá, ale nedočetla jsem se, že by někomu vyloženě pomohla. Moji babička ji také užívala a říkala, že se jí zažívání zhoršilo. Psala jsem si tady i s někým na foru a pán mi psal, že si myslí, že si tím lidi mohou to trávení ještě pěkně do....t, takže nevím.

Není lepší dodávat doplňky stravy s aminokyselinami než ty proteinové nápoje? Pokud mám problém s trávením bílkovin, asi budu mít problém i s trávením těch protejnových nápojů? Jsou protejnové nápoje zdravé a vhodné na každodenní užívání? Pokud ano, můžete mi nějaký doporučit?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 2:37 am 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1953
krasnagadgetka píše:
Opravdu nevím, co jste tímto příspěvkem chtěl říct a těm odkazům nerozumím.

Nerozumíte nebo nechcete rozumět, kde se bere síra a kdo ji v životem překypujícím střevě uvolňuje? Asi jsem Vám tam měl dát ještě odkaz na methionin, aby Vám došla ta souvislost se špatně natráveným masem a složitými rostlinnými bílkovinami využitelnými pouze pokud si je někdo rozloží. Co se týče bezdůvodně nalomené psychiky, tak neznám jiný důvod než rtuť, dysbiózu trávicího traktu a propustnost střeva a parazity. Zkusila jste kokosový tuk - kvalitní odstředěný či lisovaný za studena?

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne stř dub 17, 2019 7:33 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 7:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jenže mě je špatně po všem zdravém a dobře po tom nezdravém. Nemohu se živit tím, po čem mi není špatně, protože takhle se živím dlouho a jsem podvyživená a tloustnu.

Soustřeďte se na to po čem dobře kadíte, ideálně 3x denně, víc bych v tomto momentě neřešil.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř dub 17, 2019 7:28 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Myslíte, že si to tělo musí na tu zdravou stravu jako zvyknout,jo? \":-)\"

HCL jsem si koupila, ale vzala si jí asi dvakrát. Hodně jsem si o hcl četla, ale bohužel nevím, zdali věřit uvedeným pozitivním účinkům. Hodně lidí ji užívá, ale nedočetla jsem se, že by někomu vyloženě pomohla. Moji babička ji také užívala a říkala, že se jí zažívání zhoršilo. Psala jsem si tady i s někým na foru a pán mi psal, že si myslí, že si tím lidi mohou to trávení ještě pěkně do....t, takže nevím.

Není lepší dodávat doplňky stravy s aminokyselinami než ty proteinové nápoje? Pokud mám problém s trávením bílkovin, asi budu mít problém i s trávením těch protejnových nápojů? Jsou protejnové nápoje zdravé a vhodné na každodenní užívání? Pokud ano, můžete mi nějaký doporučit?

Děkuji.

Mate zavislost na nezdrave strave, chova se to jako drogova zavislost. Kdyz prestanete telu dodavat drogu, dostavi se abstinencni priznaky. Aspon tak jsem to ja mel s pecivem - mel jsen na pecivo ukrutnou chut.

HCl kdyz nahodou nepomuze, tak urcite neuskodi a pomuze s travenim. Proteinove prasky muzou slouzit jako nahradni zdroj proteinu. Jako kazda nahrazka to ma sve nevyhody, ale proteiny a tuky potrebujete a pokud netravite maso, tak proteinovy prasek je lepsi, nez nic.
Ja ho pridaval do jogurtu kdyz jsem delal jogurty.
Mel jsem od Reflex Nutrition Reflex Nutrition 3D Protein, protoze jsem chtel smes ruznych proteinu. Mel jsem s vanilkovou prichuti. Uz mi dosel, proto ten minuly cas.
Neni to nahrada stejku, je to nahrazka kvalitni stravy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2019 7:31 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Alopat píše:
Nerozumíte nebo nechcete rozumět, kde se bere síra a kdo ji v životem překypujícím střevě uvolňuje? Asi jsem Vám tam měl dát ještě odkaz na methionin, aby Vám došla ta souvislost se špatně natráveným masem a složitými rostlinnými bílkovinami využitelnými pouze pokud si je někdo rozloží. Co se týče bezdůvodně nalomené psychiky, tak neznám jiný důvod než rtuť, dysbiózu trávicího traktu a propustnost střeva a parazity. Zkusila jste kokosový tuk - kvalitní odstředěný či lisovaný za studena?

Jsem hodně úzkostlivá, trpím nechutenstvím a maso mi ani moc nechutná, tak si myslím, že proto mi to netráví a ten zápach po síře jsem myslela, že znamená pouze nestrávené bílkoviny z toho důvodu, že jsem ve stresu a ve stresu je vypnuté trávení a netvoří se hcl. Pokud se někdy najím a jsem uklidněná, průjmem a nadýmáním netrpím. Dříve jsem jedla kokosový tuk každý den myslím 1 polévkovou lžíci.


Naposledy upravil krasnagadgetka dne sob dub 20, 2019 7:36 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob dub 20, 2019 7:33 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
Mate zavislost na nezdrave strave, chova se to jako drogova zavislost. Kdyz prestanete telu dodavat drogu, dostavi se abstinencni priznaky. Aspon tak jsem to ja mel s pecivem - mel jsen na pecivo ukrutnou chut.

HCl kdyz nahodou nepomuze, tak urcite neuskodi a pomuze s travenim. Proteinove prasky muzou slouzit jako nahradni zdroj proteinu. Jako kazda nahrazka to ma sve nevyhody, ale proteiny a tuky potrebujete a pokud netravite maso, tak proteinovy prasek je lepsi, nez nic.
Ja ho pridaval do jogurtu kdyz jsem delal jogurty.
Mel jsem od Reflex Nutrition Reflex Nutrition 3D Protein, protoze jsem chtel smes ruznych proteinu. Mel jsem s vanilkovou prichuti. Uz mi dosel, proto ten minuly cas.
Neni to nahrada stejku, je to nahrazka kvalitni stravy.

Pane Jado,
není lepší dodávat doplňky stravy s aminokyselinami než ty proteinové nápoje? Pokud mám problém s trávením bílkovin, asi budu mít problém i s trávením těch protejnových nápojů? Jsou protejnové nápoje zdravé a vhodné na každodenní užívání?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned dub 21, 2019 8:16 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Pane Jado,
není lepší dodávat doplňky stravy s aminokyselinami než ty proteinové nápoje? Pokud mám problém s trávením bílkovin, asi budu mít problém i s trávením těch protejnových nápojů? Jsou protejnové nápoje zdravé a vhodné na každodenní užívání?

Tak ono záleží o jaké proteinové nápoje půjde, protože proteinový nápoj může být z komplexních bílkovin a tedy si musí tělo samo vyrobit aminokyseliny, nebo může být rovnou z aminokyselin tedy štěpení není potřeba a pak s trávením určitě problém není. Dokonce existují i částečně naštěpené formy tedy asi budete muset vyzkoušet co vám sedne.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz