Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:58 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: úte led 29, 2019 11:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
ZDENINA píše:
Jednou jsem někde četla,že za války nějaký doktor radil vojákům na frontě aby si jódem na noc dělali jodovou mřížku na paty.Snadněji tak snášeli stresové útrapy války.Nemám to vyzkoušené,ale prý to funguje i proti rýmě.Asi by mohla stačit jodová tinktura.

S tím jódem to hodně používá alternativa v Rusku tam si malují mřížku na oblast jater a funguje to také dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2019 3:59 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
jednoslunicko píše:
Každopádně děkuju za debatu. Ten "přehnaný pocit zodpovědnosti" mi zarezonoval. Ono co se stane, když se občas něco nepodaří - k životu to patří je potřeba to brát jako hotovou věc. Na což mi navazuje možná až perfekcionismus? A dále obrátit se do minulosti - kolikrát se mi stalo opravu něco závažného, co nemělo řešení? Asi ani nestalo. Každopádně dík za nasměrování. A určitě bude fajn, když jsem kdokoli napíše nějaký praktický typ.

Vypustil jsem před pár týdny už po několikáté kafe a zase je to trošku lepší. Doufám, že to tentokrát vydržím napořád. Ještě pořád ale kafe nahrazuji zeleným nebo černým čajem. Tak jsem zatím z bláta jen v louži. Jenže ta únava po obědě je děs... Teď taky zkouším první týden bezlepkovou dietu. Mám v plánu vydržet do konce února, abych vliv lepku pak vyhodnotil. Hodně bezlepkových výrobků ale obsahuje mraky sacharidů. Předpokládám,že bez jejich omezení na minimum se k ideálnímu stavu neposunu.(samozřejmě už čaje nesladím, sladkosti téměř nejím)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2019 4:04 pm 
Offline

Registrován: stř zář 14, 2016 2:47 pm
Příspěvky: 23
kov píše:
Vypustil jsem před pár týdny už po několikáté kafe a zase je to trošku lepší. Doufám, že to tentokrát vydržím napořád. Ještě pořád ale kafe nahrazuji zeleným nebo černým čajem. Tak jsem zatím z bláta jen v louži. Jenže ta únava po obědě je děs... Teď taky zkouším první týden bezlepkovou dietu. Mám v plánu vydržet do konce února, abych vliv lepku pak vyhodnotil. Hodně bezlepkových výrobků ale obsahuje mraky sacharidů. Předpokládám,že bez jejich omezení na minimum se k ideálnímu stavu neposunu.(samozřejmě už čaje nesladím, sladkosti téměř nejím)

Já jsem na nízkosacharidové stravě od října. Bezlepkové výrobky - myšleno náhražky, nepoužívám. Dneska jsem na doporučení zkusila čekankovou kávu s kokosovým mlékem a příjemně mně překvapila - řekla bych, že pro mně je to vhodná náhrada klasické kávy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2019 5:49 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Co vlastně myslíte slovem "náhražky"? Jde přece o filosofii, o postoj ku stravě a životu. Pokud nechci jísti lepek, pak ho nejím .... A požívám plnohodnotné věci, které lepek neobsahují. Pokud nechci jíst maso, nejím ho. Jím plnohodnotné věci, které nemají s masem nic společného. Jaký má smysl termín "náhražka"?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2019 6:51 pm 
Offline

Registrován: stř zář 14, 2016 2:47 pm
Příspěvky: 23
ctihodnymuz píše:
Co vlastně myslíte slovem "náhražky"? Jde přece o filosofii, o postoj ku stravě a životu. Pokud nechci jísti lepek, pak ho nejím .... A požívám plnohodnotné věci, které lepek neobsahují. Pokud nechci jíst maso, nejím ho. Jím plnohodnotné věci, které nemají s masem nic společného. Jaký má smysl termín "náhražka"?

Náhražkou jsem myslela různé bezlepkové pečivo. Nevím, jestli jste můj příspěvek pochopil správně - já bezlepkové pečivo nejím. Nic z obilovin. Občas si upeču bábovku, kde je místo mouky používám rozemleté ořechy nebo mandle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 12:03 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Já psal o pricipu, o přístupu ku věcem, ku životu. Nic takového jako náhražka neexistuje. a z principu věci ani nemůže existovat a fungovat. Věci jsou tak, jak jsou. Plnohodnotně fungující. A to značně jinak nežli věci zdánlivě podobné. Bábovka přece není výrobek se specifickými vlastnostmi, věc, která má (mimo tvaru, v Čechách zažitém) ještě nějaká jiná, obecně platná, specifika. nemá tedy smysl mluvit o náhražkách, pokud se bavíme o bábovce. Ledaže byste změnila tvar, nahradila ho něčím jiným \":D\"
Jasně, točíme se v kruhu .... ale rozumíme si, ni?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 5:30 am 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Tohle je jen zbytecne slovickareni.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 2:46 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
1. Běžná únava po jídle je dána reakcí těla na vařené jídlo a jde odstranit zvýšením podílu syrového (salátem či oblohou, která se stává přílohou).
2. Dehydratace organismu pitím kofeinových a teinových nápojů místo čisté vody znemožňuje tvorbu HCl. Příznakem je velká žízeň po prvním soustu, což je špatně a ředí to tráveninu. Půl hodiny před jídlem a hodinu (kdyžtak mě opravte) po jídle by se nemělo pít. http://www.spektrumzdravi.cz/pitny-rezim-podle-ajurvedy
3. Naprosté tělesné a duševní vyčerpání s neurologickými příznaky čtvrt hodiny po jídle je způsobeno toxiny přemnožených mikroorganismů, které pronikli až do žaludku. Pokud se jedná o nesnesitelné bolesti nervů na lačno, tak jde zřejmě o jejich vymírání a řev po cukru. S odstupem hodin by se mohlo jednat o propustnost střeva spojenou se střevními parazity a adrenální únavou mnohdy doprovázenou vypnutím trávicího ohně.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 5:12 pm 
Offline

Registrován: pát úno 14, 2014 9:11 pm
Příspěvky: 188
To úzkostné strachuplné vnímanie všetkého, ktoré akoby človeku neumožní prežívať pokoj som ešte donedávna, vlastne roky zažívala a až než sa mi vďaka Bohu podarilo prísť na to že je za tým najmä hyperaktívna štítna. Úzkosti, strachy, depresia, nervozita sú o.i.typické príznaky hypertyreózy, nasadila som tinktúru z karbinca, srdečník a iné a obmedzila lepok ktorý vraj štítnej neprospieva a naopak ubrala z potravy bohatej na jód, a jem viac kapusty a pod "strumigénov" a konečne po rokoch zažívam pokoj, bez úzkostí. Predtým keď som si občas zo zúfalstva dala lexaurin tak akoby zo mňa načas odvalili kameň, teraz som si nedávno znova dala lexaurin(aby som sa vyspala lebo som mala niekoľkotýždňovú nespavost kvôli braniu D vitamínu) a necítila som žiadne "odvalenie balvanu" lebo nebolo čo odvaliť, jediný efekt ktorý som vnímala bolo že som sa vyspala. \":)\" A čo sa týka duchovno-duševných spojitostí, môžem za seba potvrdiť že aj čisté svedomie prináša pokoj, mala som jednu vec z ktorej ma svedomie dlhodobo obviňovalo a to uvolnenie až oslobodenie a pokoj čo som zažila keď som tú vec danej osobe vyznala je na nezaplatenie + takisto nedržanie starých krívd, odpúšťanie oslobodzuje, nežiť minulosťou, nevracať sa k starým krivdám, nebrať sa ako obeť, neľutovať sa, byť druhým užitočný...

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. Werich


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 6:37 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Alopat píše:
1. Běžná únava po jídle je dána reakcí těla na vařené jídlo a jde odstranit zvýšením podílu syrového (salátem či oblohou, která se stává přílohou).
2. Dehydratace organismu pitím kofeinových a teinových nápojů místo čisté vody znemožňuje tvorbu HCl. Příznakem je velká žízeň po prvním soustu, což je špatně a ředí to tráveninu. Půl hodiny před jídlem a hodinu (kdyžtak mě opravte) po jídle by se nemělo pít. http://www.spektrumzdravi.cz/pitny-rezim-podle-ajurvedy
3. Naprosté tělesné a duševní vyčerpání s neurologickými příznaky čtvrt hodiny po jídle je způsobeno toxiny přemnožených mikroorganismů, které pronikli až do žaludku. Pokud se jedná o nesnesitelné bolesti nervů na lačno, tak jde zřejmě o jejich vymírání a řev po cukru. S odstupem hodin by se mohlo jednat o propustnost střeva spojenou se střevními parazity a adrenální únavou mnohdy doprovázenou vypnutím trávicího ohně.

1. až na to, že vařené či dušené jídlo je pro mnohé lidi doslova požehnáním, nejsou schopni rozumně trávit syrovou stravu
2. kofeinové a teinové nápoje jsou kravina vždy a pro každého. Jejich pití jest vlastně perverzí - škodím sám sobě a ještě se tvářím, že mi to chutná. Jinak, s pitím a jídlem je to jasné. Buď se jí nebo se pije. To samé platí o vícechodovém jídle - je naprostou hloupostí vyslopat talíř polévky a pak se snažit naházet do vzniklého rybníka nějaké, byť smysluplné, jídlo. Naše rodina to tak nikdy nedělal, desítky let. Jí se jen jedno jídlo, jakékoliv, ale jen jedno.
3. s těmi červy, bakteriemi a parazity to přeháníte. U většiny lidí a zvířat po většinu života to nestojí za řeč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: čtv led 31, 2019 6:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
1. Běžná únava po jídle je dána reakcí těla na vařené jídlo a jde odstranit zvýšením podílu syrového (salátem či oblohou, která se stává přílohou).
2. Dehydratace organismu pitím kofeinových a teinových nápojů místo čisté vody znemožňuje tvorbu HCl. Příznakem je velká žízeň po prvním soustu, což je špatně a ředí to tráveninu. Půl hodiny před jídlem a hodinu (kdyžtak mě opravte) po jídle by se nemělo pít. http://www.spektrumzdravi.cz/pitny-rezim-podle-ajurvedy
3. Naprosté tělesné a duševní vyčerpání s neurologickými příznaky čtvrt hodiny po jídle je způsobeno toxiny přemnožených mikroorganismů, které pronikli až do žaludku. Pokud se jedná o nesnesitelné bolesti nervů na lačno, tak jde zřejmě o jejich vymírání a řev po cukru. S odstupem hodin by se mohlo jednat o propustnost střeva spojenou se střevními parazity a adrenální únavou mnohdy doprovázenou vypnutím trávicího ohně.

Já bych to hodnotil jako správné závěry i když mohou být nuance, ale toto je v podstatě základ.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2019 3:00 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
krasnagadgetka píše:
Prosím o radu, co s těmito výsledky. Moc děkuji. Pokud tomu dobře rozumím, přijdou mi celkem ok (kromě vitamínu B12).

1) Podle vlasové analýzy mám zinku nadbytek, podle krve ho mám málo.
2) Je nutné nějak řešit cl? Čtu, že hodnoty zvyšuje např. fyzická námaha a nedostatečný pitný režim.
3) Co se týká Mg, řeknou mi tyto výsledky něco? Mohu i přes to trpět tetanií?
4) Prosím o radu ohledně mědi a železa a jaký mohou mít moje výsledky na psychiku? Nerozumím co je V_Vazeb. kap. FE.
5) Do jídelníčku bych měla přidat více potravin bohatých na folát? Mohou mít tyto výsledky vliv na psychiku?
6) Nerozumím, proč mám málo vitamínu B12. Prosím o radu, kde je problém a jaký to má vliv na psychiku? Mám začít užívat doplněk s vitamínem B12, nebo to můj problém nevyřeší? Nebo to může být pouze způsobeno tím, že ho přijímám málo ve stravě?
7) Jak je to u mě s metylací?
\"8)\") Lze z tohoto zjistit stav nadledvinek?


B S_Bilirubin 13,1 µmol/l 3,4- 17,1 [*]
B S_Bilirubin konj. 4,9 µmol/l 1,7- 5,4 [*]
B S_ALT 0,50 µkat/l 0,10- 0,73 [*]
B S_AST 0,35 µkat/l 0,10- 0,67 [*]
B S_ALP 1,22 µkat/l 0,66- 2,20 [*]
B S_Na 138 mmol/l 136- 145 [*]
B(V) S_K 4,15 mmol/l 3,80- 5,40 [*]
B S_Cl 109 mmol/l 98- 107 [ ]*
B S_Ca 2,24 mmol/l 2,10- 2,55 [*]
B(V) S_P 1,12 mmol/l 0,87- 1,45 [*]
B(V) S_Mg 0,81 mmol/l 0,75- 0,95 [*]
B S_Fe 23,6 µmol/l 8,9- 30,6 [*]
B S_Transferin 3,53 g/l 1,80- 4,00 [*]
B V_Vazeb. kap. FE 88,96 µmol/l 44,75- 80,55 [ ]*
B S_sTRF receptor 43,5 nmol/l 22,4- 51,8 [*]
B S_Folát 11,9 nmol/l 7,0- 45,3 [*]
B S_Vitamin B12 117 pmol/l 138- 652 *[ ]
B S_Vitamin A 1,93 µmol/l 1,05- 2,80 [*]
B S_Vitamin E 19,78µmol/l 11,60- 41,80 [*]
B S_Měd 15,25 µmol/l 11,00- 22,00 [*]
S_Zinek 10,58 µmol/l 12,00- 18,00 *[ ]


Hm, tak mi zapomněli udělat testy na: aktivní vitamín B12, vitamín B6, feritin, volná měď a ceruloplazmin, a nevím, jestli ještě na něco! \":-(\" \":-(\" \":-(\" Fakt, co si sám člověk neudělá nebo alespoň nezkontroluje, to nemá. \":oops:\" \":oops:\" \":roll:\" Takže asi nezjistím, jak na tom jsem s tou mědí a železem? \":-(\" \":roll:\"


Prosím Vás, když mi dělají doktoři základní krevní obraz, z něho nezjistí, že mám málo železa? Nebo to zjistí až tehdy, když už má člověk anémii? Přeci dělají testy na hemoglobin? Přesně nevím, jak to souvisí. \":-(\" Čtu si o tom, ale nerozumím tomu. \":-(\" Jestli tomu dobře rozumím, tak anémii nemám, ale příznaky jako je únava, slabost mít můžu?
Děkuji.

Prosím Vás, chystám se znovu na testy, je nutné si dělat znovu na celý železný panel?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: pát úno 01, 2019 6:00 pm 
Offline

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1954
pro ctihodnymuz:
1. Řeč byla o běžné únavě po jídle a jak ji přirozeně odstranit skloubením vařeného jídla s čerstvou přílohou. Pokud se na to necítíte, tak si berte trávicí enzymy a v případě nedostatečnosti žaludeční kyseliny, kterou avizujete, Betain HCl nebo ji doplňujte přímo, případně odstraňte Vámi dosud popíranou zátěž, která Vám vypíná její tvorbu a způsobuje vysoký krevní tlak s deficitem draslíku. Propojení biochemických mechanismů vzniku vysokého krevního tlaku, imunitní odezvy a metabolických cest parazitů a jejich patogenů je dobře zmapováno, tudíž vědcům známo.
https://www.genome.jp/kegg-bin/get_htext?htext=br08601_map01100.keg&query=bhs&option=-a
2. Zajímavý příklad s polévkou, který stojí za zamyšlení
3. Šíříte bludy, zjistěte si nejprve promořenost lidí a domácích mazlíčků (vč. krev sajících přenašečů a chovných zvířat), je obrovská a učí se o tom i lékaři. Ani nevíte, jakou bych měl radost, pokud bych přeháněl, ale realita je bohužel daleko horší, než si vůbec umíte představit. https://www.ipvz.cz/e-kurzy/2015/vyznam ... 24186.html
Zdá se, že se skvěle doplňujeme, tam, kde zmiňuji infekční a parazitární zátěže chronicky nemocných oponujete zdravými lidmi a v bodě 1 argumentujete naopak člověkem se špatným splávkem.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: sob úno 02, 2019 9:25 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Prosím Vás, chystám se znovu na testy, je nutné si dělat znovu na celý železný panel?
Děkuji.

Tak nutné to není, můžete udělat jenom ty položky které jste měla mimo, nebo i ty o nichž se domníváte že mimo být mohou, ale já si myslím že je lepší si to pro klid duše udělat všechno.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Stres a duševní vyčerpání
PříspěvekNapsal: ned úno 03, 2019 1:53 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Hm, tak mi zapomněli udělat testy na: aktivní vitamín B12, vitamín B6, feritin, volná měď a ceruloplazmin, a nevím, jestli ještě na něco! \":-(\" \":-(\" \":-(\" Fakt, co si sám člověk neudělá nebo alespoň nezkontroluje, to nemá. \":oops:\" \":oops:\" \":roll:\" Takže asi nezjistím, jak na tom jsem s tou mědí a železem? \":-(\" \":roll:\"


Prosím Vás, chystám se znovu na testy, je nutné si dělat znovu na celý železný panel?
Děkuji.

Podle mě určitě znovu měd, zinek a ceruloplasmin, B12, B6, folát a to jestli celý železný panel znovu ano nebo ne záleží hlavně na tom, jestli si to můžete finančně dovolit nebo ne, ale tohle by stálo za to sledovat, abyste viděla kam se co posouvá a to co jste měla mimo rozsah by to určitě chtělo:
B S_Fe 23,6 µmol/l 8,9- 30,6 [*]
B S_Transferin 3,53 g/l 1,80- 4,00 [*]
B V_Vazeb. kap. FE 88,96 µmol/l 44,75- 80,55 [ ]*
B S_sTRF receptor 43,5 nmol/l 22,4- 51,8 [*]


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 445 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz