Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 118  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: sob led 19, 2019 11:32 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
To se člověk musí tak hýbat? Jej \":D\"
Štáva z citronu... stačí vymáčknout citron? Nebo koupit tu žlutou nádobku? Na jeden litr kolik?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2019 4:50 am 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
nads píše:
To se člověk musí tak hýbat? Jej \":D\"
Štáva z citronu... stačí vymáčknout citron? Nebo koupit tu žlutou nádobku? Na jeden litr kolik?

Někdo i s vodou ve střevech poskakuje.Ale že začátku budete rád,že stihnete se rychle přesunout na toaletu.To záleží na množství vody a zanesenosti střev.Ten obrázek tlustého střeva uváděného v anatom.atlasech prý vůbec neodpovídá realitě u většiny lidí.Střevo je prý různě deformované.
Citron vymáčknu a přes sítko,abych neucpala hadičku,dám do vody.Množství neměřím ,as1citron na 2,5 litru.Jinak se uvádí 1lžíce na 1litr.Ten koncentrát, který je konzervovaný bych vůbec nepoužila.Ne vše co člověk strčí do huby je dobré do střeva,to bere mnohem víc.Jde to hned do krve.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: ned led 20, 2019 12:33 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
ZDENINA píše:
Někdo i s vodou ve střevech poskakuje.Ale že začátku budete rád,že stihnete se rychle přesunout na toaletu.To záleží na množství vody a zanesenosti střev.Ten obrázek tlustého střeva uváděného v anatom.atlasech prý vůbec neodpovídá realitě u většiny lidí.Střevo je prý různě deformované.
Citron vymáčknu a přes sítko,abych neucpala hadičku,dám do vody.Množství neměřím ,as1citron na 2,5 litru.Jinak se uvádí 1lžíce na 1litr.Ten koncentrát, který je konzervovaný bych vůbec nepoužila.Ne vše co člověk strčí do huby je dobré do střeva,to bere mnohem víc.Jde to hned do krve.

To je pravda, že někdo po klystýru může i poskakovat. Například bulharská propagátorka čištění střeva Tsetsi Stoyanova zveřejnila video, kde si napustila klystýrem do střeva 3 litry vody a pak dělala stojky, hvězdy a různě s tím velkým vodou nalitým břichem poskakovala. To je docela obdivuhodné, co někteří lidé dokáží.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 8:03 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Tak jsem do sebe včera dostal 0,5l, ani jsem nic necítíl, jak to do mě teklo.. Pohoda. Ale po minutě hodně velký problém \":D\" Udržel jsem to tak 2-3 minuty a musel jsem \":D\"

Jinak, mám ted protikvasinkovou dietu, omezuji sacharidy. Je potřeba během klystýru nějak upravit stravu? Ten klystýr asi vypláchne ty špatné i dobré bakterie.
Klystýr plánuji ještě dnes - pondělí, úterý a středu. pak čtvrtek až sobotu nebudu mít možnost. Pak to dám asi zas neděle, pondělí, úterý, středa ... pátek...
Dávám vodu s citronem
Jak tělu dodám ty dobré bakterie? četl jsem, že to obsahuje domácí kefír, ten nemám a nebudu ani dělat. Dá se získat ještě z něčeho? Kysané zelí? Nebo mám tedy koupit lepicol? např tento https://www.benu.cz/lepicol-pro-zdrava-streva-180g-medicol?aw=1&gclid=EAIaIQobChMI_uiNkZn-3wIViI7ICh0Jhg0kEAQYAyABEgINH_D_BwE


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 8:39 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
nads píše:
Tak jsem do sebe včera dostal 0,5l, ani jsem nic necítíl, jak to do mě teklo.. Pohoda. Ale po minutě hodně velký problém \":D\" Udržel jsem to tak 2-3 minuty a musel jsem \":D\"

Jinak, mám ted protikvasinkovou dietu, omezuji sacharidy. Je potřeba během klystýru nějak upravit stravu? Ten klystýr asi vypláchne ty špatné i dobré bakterie.
Klystýr plánuji ještě dnes - pondělí, úterý a středu. pak čtvrtek až sobotu nebudu mít možnost. Pak to dám asi zas neděle, pondělí, úterý, středa ... pátek...
Dávám vodu s citronem
Jak tělu dodám ty dobré bakterie? četl jsem, že to obsahuje domácí kefír, ten nemám a nebudu ani dělat. Dá se získat ještě z něčeho? Kysané zelí? Nebo mám tedy koupit lepicol? např tento https://www.benu.cz/lepicol-pro-zdrava-streva-180g-medicol?aw=1&gclid=EAIaIQobChMI_uiNkZn-3wIViI7ICh0Jhg0kEAQYAyABEgINH_D_BwE

Máš bolestivý zánět ve střevech, nebo proč do sebe dostaneš jen půl litru? Do střeva, ve kterém není zánět, se dá v pohodě napustit 3 až 4 litry vody. Půl litru vody totiž vůbec nic nevyčistí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 9:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Tak jsem do sebe včera dostal 0,5l, ani jsem nic necítíl, jak to do mě teklo.. Pohoda. Ale po minutě hodně velký problém \":D\" Udržel jsem to tak 2-3 minuty a musel jsem \":D\"

Jinak, mám ted protikvasinkovou dietu, omezuji sacharidy. Je potřeba během klystýru nějak upravit stravu? Ten klystýr asi vypláchne ty špatné i dobré bakterie.
Klystýr plánuji ještě dnes - pondělí, úterý a středu. pak čtvrtek až sobotu nebudu mít možnost. Pak to dám asi zas neděle, pondělí, úterý, středa ... pátek...
Dávám vodu s citronem
Jak tělu dodám ty dobré bakterie? četl jsem, že to obsahuje domácí kefír, ten nemám a nebudu ani dělat. Dá se získat ještě z něčeho? Kysané zelí? Nebo mám tedy koupit lepicol? např tento https://www.benu.cz/lepicol-pro-zdrava-streva-180g-medicol?aw=1&gclid=EAIaIQobChMI_uiNkZn-3wIViI7ICh0Jhg0kEAQYAyABEgINH_D_BwE

Tak malým množstvím nálevu nejde střevo vyčistit, tím odstraníte pouze kaly z koncové části což je sice také dobré, ale problém to většinou moc neřeší. Prospěšné bakterie je vhodné dodávat v malých množstvích nějakých probioticky působících potravin třeba lžíce kysaného zelí po jídle, deci kefíru, nebo acidofilního mléka, pár lžiček jogurtu, pickles a jsou mnohé další přičemž rozmanitost je asi lepší než velké dávky jedné složky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 10:10 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
0,5l... protože to bylo poprvé... Dnes to navýším na 1 až 1,5 litru
na web stránkách máte uvedeno 1,5l, předpokládám, že to bude stačit


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 11:23 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
0,5l... protože to bylo poprvé... Dnes to navýším na 1 až 1,5 litru
na web stránkách máte uvedeno 1,5l, předpokládám, že to bude stačit

Jede se do pocitu silného tlaku nikdy ne do stavu bolesti a dejte co dáte, prostě postupně zvedat objem nálevu klidně i nad dva litry v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: pon led 21, 2019 5:35 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
nads píše:
0,5l... protože to bylo poprvé... Dnes to navýším na 1 až 1,5 litru
na web stránkách máte uvedeno 1,5l, předpokládám, že to bude stačit

To se poddá.Za chvíli zatančíte kozáčka s třemi litry ve střevech na celou Kaťušu. \":lol:\" \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 7:40 am 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Včera jsem si převařil 1,7l
Počítal jsem s tím, že když něco málo pustím (at v hadiččce není moc vzduchu), ale ten levnej irigátor za cca 250 se rozpadl, teda jen ty dvě hadičky od sebe, jsem to musel držet, ale nakonec jsem do sebe dostal asi litr.. byl vidět rozdíl, vyšlo z toho pak ven o dost víc. Ale mám problém to zadržet, prostě to nebyla ani minuta. Mám raději dnes do sebe dát ten litr a půl s tím, že to půjde do minuty ven nebo jen litr a snažit se to v sobě udržet dýl?
Zatím jsem vodu převařoval, ale případně, jakou balenou vodu v obchodě kupujete? Jak poznám tu správnou?
Vodu převařím, ale nechám jí v konvici... nevím, zda jí můžu dát třeba do hrnce a převařit další \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 12:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Včera jsem si převařil 1,7l
Počítal jsem s tím, že když něco málo pustím (at v hadiččce není moc vzduchu), ale ten levnej irigátor za cca 250 se rozpadl, teda jen ty dvě hadičky od sebe, jsem to musel držet, ale nakonec jsem do sebe dostal asi litr.. byl vidět rozdíl, vyšlo z toho pak ven o dost víc. Ale mám problém to zadržet, prostě to nebyla ani minuta. Mám raději dnes do sebe dát ten litr a půl s tím, že to půjde do minuty ven nebo jen litr a snažit se to v sobě udržet dýl?
Zatím jsem vodu převařoval, ale případně, jakou balenou vodu v obchodě kupujete? Jak poznám tu správnou?
Vodu převařím, ale nechám jí v konvici... nevím, zda jí můžu dát třeba do hrnce a převařit další \":D\"

Je vidět že s tím máte celkem zábavu, no alespoň se při tom nenudíte. Dnes se bohužel prodává většinou nefunkční šmejd, tedy já doporučuji naopak sehnat nějaký kvalitní irigátor nejlépe s kovovou nádobkou a silikonovou hadičkou bez nesmyslných ventilků, prostě hadičku ohnete tedy z ní nic neteče, zasunete a uvolníte ohyb. Je potřeba si to trochu natrénovat, ale na tom se pak nemá co podělat. Napuštění nemusí být pouze jedno, klidně ho lze po pár minutách zopakovat a to již napustíte více. Zpočátku nálev asi dlouho neudržíte, střevo je podrážděné a bude to nepříjemné nicméně po čase to zmizí a udržení i půl hodiny není problém. Vodu určitě můžete přelít do jiné nádoby a pokud dáváte do nálevu citron tak již ten sám o sobě vodu slušně ošetří.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 1:14 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
A ještě si tak říkám, už přes rok mi cukají-tikají svaly. Byl jsem u doktora a potvrdili mi tetanii, nedostatek hořčíku. Napsala Magnosolv, netuším, zda to bylo či nebylo lepší... Magnosolv došel, koupil jsem tohle Mg s B6

https://www.nutrition-shop.cz/vitaminy-a-mineraly-2-2/magnesium-citrate-with-vitamin-b6-90cps/

Denně 3 kapsle
Což je celkem 300mg Hořčík (sůl kyseliny citronové) a 75mg B6 (pyridoxin HCl)

Mohu na tom setrvat? Ted jsem už snad 2 týdny nebral a nepřijde mi velký rozdíl. Je jasné, že je to stresem (v práci, osobní problémy), ale už je to lepší a lepší.

Myslíte, že klystýry mohou pomoct i tomuhle? Budu rád, když se zbavím růžovky teda no..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 1:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
A ještě si tak říkám, už přes rok mi cukají-tikají svaly. Byl jsem u doktora a potvrdili mi tetanii, nedostatek hořčíku. Napsala Magnosolv, netuším, zda to bylo či nebylo lepší... Magnosolv došel, koupil jsem tohle Mg s B6

https://www.nutrition-shop.cz/vitaminy-a-mineraly-2-2/magnesium-citrate-with-vitamin-b6-90cps/

Denně 3 kapsle
Což je celkem 300mg Hořčík (sůl kyseliny citronové) a 75mg B6 (pyridoxin HCl)

Mohu na tom setrvat? Ted jsem už snad 2 týdny nebral a nepřijde mi velký rozdíl. Je jasné, že je to stresem (v práci, osobní problémy), ale už je to lepší a lepší.

Myslíte, že klystýry mohou pomoct i tomuhle? Budu rád, když se zbavím růžovky teda no..

Klystýry odstraní postupně kde co dokonce i raka v některých případech a ten hořčík je celkem blbá forma a malá dávka pročtěte si něco o hořčíku a na e-schopu mám různé varianty které můžete vyzkoušet, ale určitě dodávat stále ten se nedá srovnat rychleji jak za půl roku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 2:48 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2019 10:18 am
Příspěvky: 40
Něco jsem početl...

Mám dome tenhle multivitamín
https://www.nutrition-shop.cz/vitaminy-a-mineraly-2-2/reflex-nexgen-60cps/
Pokud bych si vzal denně jednu kapsli - což je: 50mg Hořčík (hořečnatá sůl kyseliny citronové)

a k tomu dokoupil http://www.pro-zdravi-az.cz/citrat-horciku-/278-citrat-horciku-1-kg.html?search_query=horcik&results=20

Dočetl jsem se, že max dávka je 2g hořčíku = tzn 13g tohoto prášku?
Začal bych na 4,5g (=0,7g hořčíku) (mám odměrku), ráno bych dal do petky s vodou 1,5l a popíjel během dne.
S jednou kapslí + citrát bych začal denně na 0,75g hořčíku

také jsem četl, že citrát je hodně zásadotvorný, nevím, zda se toho bát.. ale chápu, že v případě průjmu změnit dávky

Může být? Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Klystýr a mikroklyzma
PříspěvekNapsal: úte led 22, 2019 3:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
nads píše:
Něco jsem početl...

Mám dome tenhle multivitamín
https://www.nutrition-shop.cz/vitaminy-a-mineraly-2-2/reflex-nexgen-60cps/
Pokud bych si vzal denně jednu kapsli - což je: 50mg Hořčík (hořečnatá sůl kyseliny citronové)

a k tomu dokoupil http://www.pro-zdravi-az.cz/citrat-horciku-/278-citrat-horciku-1-kg.html?search_query=horcik&results=20

Dočetl jsem se, že max dávka je 2g hořčíku = tzn 13g tohoto prášku?
Začal bych na 4,5g (=0,7g hořčíku) (mám odměrku), ráno bych dal do petky s vodou 1,5l a popíjel během dne.
S jednou kapslí + citrát bych začal denně na 0,75g hořčíku

také jsem četl, že citrát je hodně zásadotvorný, nevím, zda se toho bát.. ale chápu, že v případě průjmu změnit dávky

Může být? Děkuji

Citrát je sice celkem chutný ovšem může snižovat ceruloplazmin a ovlivňovat tak negativně hospodaření s mědí. Nedovedu posoudit jak na tom z uvedeného pohledu jste, tedy zvláště pokud chcete jít do tak vysokých dávek volil bych spíše chlorid hořčíku. Ten je sice celkem hnusný, ale zase se ho dá část protlačit do těla pokožkou třeba formou natírání částí těla hustým roztokem chloridu hořčíku, který se chová jako olej.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1758 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 107, 108, 109, 110, 111, 112, 113 ... 118  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz