Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 8:18 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 4:43 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pontiac07 píše:
nebyla tohle maličko arogantní odpověď?

To, že se něco dlouhodobě používá a problémy s tím nejsou, je jeden z normálních způsobů, kterými se prokazuje bezpečnost. Co víc můžete chtít ?

Co se týče toho, že v nemocnici byla sterilita 1000x větší - jste příliš velký optimista. Jsou země, kde než lékař/sestra šáhne na pacienta, vezme si rukavice, ale ČR to podle mých zkušeností opravdu není.

K vámi zmíněné kauze:
V příbalovém letáku se píše:

1) Propofol 1% MCT/LCT Fresenius je určen pouze k jednorázovému použití. Zbytek nepoužité emulze musí být zlikvidován.
2) Před použitím, by gumová membrána měla být čištěna s použitím spreje obsahující alkohol nebo tampónem namočeným v alkoholu.
3) Naředění 5% injekčním roztokem glukózy (50 mg/ml) nebo 0,9% injekčním roztokem chloridu sodného
(9 mg/ml) nebo smíchání s 1% injekčním roztokem lidokainu (10 mg/ml) bez konzervačních látek
(alespoň 2 mg propofolu na ml) musí být provedeno asepticky (za kontrolovaných a validovaných
podmínek) bezprostředně před podáním a podání pacientovi musí být uskutečněno do 6 hodin od
přípravy.

To znamená, že v nemocnici nejen že nedodrželi první podmínku jednorázového použití (tak to píší v novinách), ale ještě se jim podařilo nedodržet i druhý požadavek - alkoholem otřít víčko (a mít sterilní jehlu). Docela solidní oddíl ...
----
Jinak pokud se bojíte kontaminace, tak reálně hrozí zejména kontaminace toxiny v použitých surovinách, protože jinak by liposomy měly být stejně velké nebo menší, než bakterie, tedy transport bakterií liposomy by příliš fungovat neměl. Pokud se vám bakterie namnoží v surovinách a vyprodukují toxiny, tak problém vyrobit můžete, ale asi není překvapení, že když budete mít zkažené vstupní suroviny, tak budete mít zkažený výsledný produkt.

Pokud dokážete vyrobit preparát, kde se mimo tělo budou ve velkém množit viry, aby hrozila virová kontaminace, tak z vás může být miliardář, protože z toho mála co vím o výrobě očkovacích látek, tak je prý docela těžké množit viry "ve zkumavce" ...

Dále může hrozit kontaminace materiálem nádoby, takže ideální je dělat to v nádobce z čistého zlata \":lol:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 10:21 pm 
Offline

Registrován: sob říj 29, 2011 12:21 am
Příspěvky: 67
Vy mi tu oba stále vysvětlujete, že prozatím se neobjevily potíže a tak je to bezpečné. Já si ale myslím, že takto se to nedá brát. Pokusím se to vysvětlit na jiném jednoduchém příkladu:

Když budu vozit v autě píchlou rezervu, tak s ní mohu jezdit mnoho let, možná i celý život když budu mít štěstí, ale přece jen není dobře vozit v autě píchlou rezervu, neb se mi to může pěkně vymstít je to tak? \":roll:\" I když se léta nic neděje, neubírá to nic na faktu, že je to velmi riskantní...

Všem se omlouvám, nebudu již dále prudit a vyklidím zbaběle bitevní pole \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2018 8:32 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Pontiac07 píše:
Vy mi tu oba stále vysvětlujete, že prozatím se neobjevily potíže a tak je to bezpečné. Já si ale myslím, že takto se to nedá brát. Pokusím se to vysvětlit na jiném jednoduchém příkladu:

Když budu vozit v autě píchlou rezervu, tak s ní mohu jezdit mnoho let, možná i celý život když budu mít štěstí, ale přece jen není dobře vozit v autě píchlou rezervu, neb se mi to může pěkně vymstít je to tak? \":roll:\" I když se léta nic neděje, neubírá to nic na faktu, že je to velmi riskantní...

Všem se omlouvám, nebudu již dále prudit a vyklidím zbaběle bitevní pole \":-)\"

Tak nejde o prudění jde o názor a máte na něj nárok, což vám nikdo nebere. Nějaké nepatrné riziko ovšem hrozí u naprosto každé činnosti, tedy aplikuji příklad ze stejného oboru dopravy jako jste dal vy. Přecházení silnice je velice běžná činnost a patrně vás nic nepotká za celý život, ale pokud přehlédněte jedoucí Tatru máte smůlu. Přesto předpokládám přecházíte silnice a dobrovolně se vystavujete tomuto riziku. Tak prostě funguje život a bát se života je nesmysl stejně jiné řešení neexistuje než ho nějak prožít.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát pro 07, 2018 12:00 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pontiac07 píše:
Vy mi tu oba stále vysvětlujete, že prozatím se neobjevily potíže a tak je to bezpečné. Já si ale myslím, že takto se to nedá brát. Pokusím se to vysvětlit na jiném jednoduchém příkladu:

Když budu vozit v autě píchlou rezervu, tak s ní mohu jezdit mnoho let, možná i celý život když budu mít štěstí, ale přece jen není dobře vozit v autě píchlou rezervu, neb se mi to může pěkně vymstít je to tak? \":roll:\" I když se léta nic neděje, neubírá to nic na faktu, že je to velmi riskantní...

Ten váš příklad ale vůbec neodpovídá. Odpovídal by to situaci, kdy ty doma udělané produkty nijkdo nekonzumuje a vy byste byl první, kdo by ho zkusil zkonzumovat.

Mám lepší příklad.

Představte si, že spousta lidí si dlouhá léta nenakupuje nemrznoucí zimní směs do odstřikovače, ale míchá si ji z vody z vodovodu a zbytků z pálení slivovice a problémy s tím dlouhodobě nejsou. A vy se nyní dožadujete důkazu, že s tím problémy být nemohou, protože ve výrobě se používá destilovaná voda a průmyslové "čisté" chemikálie a ne alkoholové zbytky neznámého složení. Jaký lepší důkaz chcete, než že problémy s podomácku vyrobenou kapalinou do ostřikovače nejsou?
Jasně, pokud si někdo místo vody z vodovodu nalije do nádobky ostřikovače splaškly nebo místo slivovice použije aceton, tak problémy budou, zatímco v komerčním produktu ani aceton ani splašky téměř určitě nebudou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2019 1:30 am 
Offline

Registrován: stř čer 04, 2014 9:19 am
Příspěvky: 2
Dobry den, dnes jsem doma pripravila lipozomalni vitamin c a dost me zarazila neliba vune a chut. Da se s tim neco delat? Je to citit rybinou, tak to ma byt?

A pak jsem se chtela zeptat, jestli existuje cisticka, ktera ma vyjimatelnou vnitrni nadobu. Ted mam cisticku pujcenou a dost me znepokojuje, ze ta ma ten vnitrek zabudovany a mezi tou nerezovou vanou a plastovym okrajem je skvira. To se samozrejme neda dukladne vymyt. Existuji takove cisticky?
Zaujal me tento model, ma ji nekdo?
https://www.ultrazvuk.eu/ultrazvukova-c ... -desc-full


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned led 06, 2019 10:53 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Rascal píše:
Dobry den, dnes jsem doma pripravila lipozomalni vitamin c a dost me zarazila neliba vune a chut. Da se s tim neco delat? Je to citit rybinou, tak to ma byt?

A pak jsem se chtela zeptat, jestli existuje cisticka, ktera ma vyjimatelnou vnitrni nadobu. Ted mam cisticku pujcenou a dost me znepokojuje, ze ta ma ten vnitrek zabudovany a mezi tou nerezovou vanou a plastovym okrajem je skvira. To se samozrejme neda dukladne vymyt. Existuji takove cisticky?
Zaujal me tento model, ma ji nekdo?
https://www.ultrazvuk.eu/ultrazvukova-c ... -desc-full

S tou chutí toho moc nenaděláte pouze vyzkoušet jiný druh lecitinu, ale zásadní rozdíl asi nebude. Osobně jsem čističku s vyjímatelnou nádobou neviděl většinou je totiž zdroj ultrazvuku pevně připevněn ke dnu nádoby. Ten model co uvádíte neznám a nevšiml jsem si že by tam byl napsán výkon, což je dost podstatný údaj, ale jinak vypadá opravdu dobře.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 11:31 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Moze niekto predlozit dokaz z labaku (aspon jeden), ze to vyrobi vobec liposomy?
Moze niekto predlozit nejaky dokaz, alebo studiu o tom, ze sa to lepsie vstrebava (a o kolko %, ci neblbnete zbytocne).

Odporucam si precitat tento clanok, ako je to s tymi "super" formami vitaminu C oproti kyseline askorbovej.

https://lpi.oregonstate.edu/mic/vitamin ... ntal-forms

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv led 10, 2019 4:10 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Jelikož jsou četné studie, kde se řeší závislost množství ultrazvukové energie na velikosti liposomů, tak nějaké liposomy to nejspíš vytvářet bude.
http://lmgtfy.com/?q=liposome+size+ultrasonic

Háček je akorát v tom, že v profi produkci se používají sonikátory s poměrně velkým výkonem do malého objemu, což lze s trochou štěští nejspíš kompenzovat délkou "sonikace" tak, aby dodaná energie byla ekvivalentní. V sonikátoru stačí jednotky až desítky sekund, v čističce pak desítky minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát úno 08, 2019 9:23 pm 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobrý den tak jsem vytvořil ten liposomální vitamin c a žádny kuličky tam okem nevidím, je to taková hustější hmota která chutná no nic moc ale ja sem prase a vypiju to, pokavad to není koriandr tak sním - vypiju vše. Ale chci se zeptat jak mám zjistit, že se to povedlo, mikroskop ani lupu nemám. no popíšu to jako takovou hustější masnou tekutinu, která se těžko pije.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 10:19 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Dobrý den tak jsem vytvořil ten liposomální vitamin c a žádny kuličky tam okem nevidím, je to taková hustější hmota která chutná no nic moc ale ja sem prase a vypiju to, pokavad to není koriandr tak sním - vypiju vše. Ale chci se zeptat jak mám zjistit, že se to povedlo, mikroskop ani lupu nemám. no popíšu to jako takovou hustější masnou tekutinu, která se těžko pije.

To nejde okem zjistit i mikroskop je z tohoto pohledu docela problém, tam sice dle nasvětlení něco vidět je, ale spíše to chce mít temné pole. Těžko pije je divný pojem pokud jsem si to zde dělal neměl jsem s pitím toho výsledného produktu žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 11:54 am 
Offline

Registrován: pát pro 14, 2018 3:16 pm
Příspěvky: 54
Dobře těžko pije, jako vypiju to ale divnou chut to má o to mě ani nejde to mě nevadí, v ultrazvukové čističce jsem to měl asi 45 minut (aj když jsem to měl 30minut chutnalo to stejně ale to je jedno o chut mi nejde) jen jestli nevíte o nějákem domácím testu jestli se to povedlo? Myslím ty lisosomy jestli se povedli?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2019 12:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Chrasty píše:
Dobře těžko pije, jako vypiju to ale divnou chut to má o to mě ani nejde to mě nevadí, v ultrazvukové čističce jsem to měl asi 45 minut (aj když jsem to měl 30minut chutnalo to stejně ale to je jedno o chut mi nejde) jen jestli nevíte o nějákem domácím testu jestli se to povedlo? Myslím ty lisosomy jestli se povedli?

Ne to doma zjistit nejde.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Lipozomální vitamín C
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2019 8:33 am 
Offline

Registrován: pon pro 02, 2019 8:29 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
chtěl jsem se poradit ohledně lipozomálního vitamínu C. Čím dál víc se setkávám s touto formou céčka a nevím, co je teda nejlepší. Liposomální céčko, nebo klasické céčko, nebo jaké teda céčko? Umí mi někdo poradit?
Pokud by někdo nevěděl, tak zasílám odkaz třeba na tento článek https://www.senzamedical.cz/blog/co-je-liposomalni-vitamin-c/
Díky,
Standa


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Lipozomální vitamín C
PříspěvekNapsal: pon pro 02, 2019 10:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Standa147 píše:
Dobrý den,
chtěl jsem se poradit ohledně lipozomálního vitamínu C. Čím dál víc se setkávám s touto formou céčka a nevím, co je teda nejlepší. Liposomální céčko, nebo klasické céčko, nebo jaké teda céčko? Umí mi někdo poradit?
Pokud by někdo nevěděl, tak zasílám odkaz třeba na tento článek https://www.senzamedical.cz/blog/co-je-liposomalni-vitamin-c/
Díky,
Standa

Liposomální céčko je lepší než klasické céčko, ale za nejlepší zdroj se jednoznačně považuje přírodní komplex látek v potravinách který působí o dost jinak a hlavně bez jakéhokoliv vedlejšího účinku tedy obecně camu camu, acerola, šípky, rakytník, nebo kvašené potraviny třeba kimchi, kysané zelí a další. Z mého pohledu je normální céčko ideální pro léčebné aplikace ve vysokých dávkách a krátkodobě, ale pro trvalé zásobení těla tímto vitamínem používat jednoznačně zdroje z potravin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: úte bře 24, 2020 10:52 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dobrý den,
mám dotaz ohledně koronaviru. Žiju v rizikové zemi, snažím se být opatrná, ale v noci jsem začala trošku kašlat. Buď chlup na mandlích a nebo počátek korona, čas ukáže.

Ale co jsem našla tak to má dobře reagovat na vysoké dávky vitamínu C. Třeba 10g denně, prostě si každou hodinu lupnout gram.
Zítra by mi mělo být doručeno kilo céčka, takže budu mít dost pro všechny v domě.

Ale až po objednání mi došlo, že vlastně nevím, jak to do sebe dostat v takovém množství.
Pokud to zreaguju se sodou, nebudu pak zas mít přemíru sodíku? Nejde to zreagovat s něčím lepším? Mám tu ještě trošku citrátu vápenatého a zásaditého prášku z DM (maltodextrin, citrát hořečnatý, citrát draselný, citrát vápenatý, citrát sodný, uhličitan sodný, oxid křemičitý (protispékavá látka), citrát zinečnatý, síran manganatý, citrát měďnatý, chlorid chromitý, molybdenan sodný, seleničitan sodný.), bude mi to reagovat s tím?

Taky mám myslím někde lecithin, má smysl se pokusit liposomovat Cčko ve vitamixu, bez ultrazvukové čističky? spojí se alespoň něco?
díky moc

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz