Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:22 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 2:27 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Co se týká očí, spíše všude píší, že je důležité podpořit ledviny.

Např. info zde:
Zelený zákal (správně glaukom) vlastně žádný zákal není. To až v konečném stádiu oko "zezelená" v důsledku změny barvy duhovky a zamlžení rohovky. Příčinou onemocnění je vysoký nitrooční tlak, který postupně způsobí degeneraci očního nervu. Nebezpečí glaukomu je včasné neodhalení vysokého nitroočního tlaku v době, kdy lze zhoršení stavu zabránit. Vždy je třeba posílit funkci ledvin a vylučovacího ústrojí, zvýšit odvodňování organismu, zlepšit prokrvení očního pozadí a tím snížit nitrooční tlak a zlepšit vyživování očního nervu.

Nevíte prosím, co je myšleno tím zvýšit odvodnění organismu a jak se zlepší prokrvení očního pozadí?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 9:09 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Co se týká očí, spíše všude píší, že je důležité podpořit ledviny.

Např. info zde:
Zelený zákal (správně glaukom) vlastně žádný zákal není. To až v konečném stádiu oko "zezelená" v důsledku změny barvy duhovky a zamlžení rohovky. Příčinou onemocnění je vysoký nitrooční tlak, který postupně způsobí degeneraci očního nervu. Nebezpečí glaukomu je včasné neodhalení vysokého nitroočního tlaku v době, kdy lze zhoršení stavu zabránit. Vždy je třeba posílit funkci ledvin a vylučovacího ústrojí, zvýšit odvodňování organismu, zlepšit prokrvení očního pozadí a tím snížit nitrooční tlak a zlepšit vyživování očního nervu.

Nevíte prosím, co je myšleno tím zvýšit odvodnění organismu a jak se zlepší prokrvení očního pozadí?

Děkuji.

Většina lidí na moderní stravě má deficitní zásobení draslíkem který zajišťuje regulaci vody v těle a prokrvení je o pohybu a čistých cévách tedy jednoznačně enzymy a srovnat hormony co nejlépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 9:40 am 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
krasnagadgetka píše:
Co se týká očí, spíše všude píší, že je důležité podpořit ledviny.

Např. info zde:
Zelený zákal (správně glaukom) vlastně žádný zákal není. To až v konečném stádiu oko "zezelená" v důsledku změny barvy duhovky a zamlžení rohovky. Příčinou onemocnění je vysoký nitrooční tlak, který postupně způsobí degeneraci očního nervu. Nebezpečí glaukomu je včasné neodhalení vysokého nitroočního tlaku v době, kdy lze zhoršení stavu zabránit. Vždy je třeba posílit funkci ledvin a vylučovacího ústrojí, zvýšit odvodňování organismu, zlepšit prokrvení očního pozadí a tím snížit nitrooční tlak a zlepšit vyživování očního nervu.

Nevíte prosím, co je myšleno tím zvýšit odvodnění organismu a jak se zlepší prokrvení očního pozadí?

Děkuji.

Některé studie naznačují, že za zeleným zákalem stojí kalcifikace jemných cévek a kapilár v oku a údějně u lidí, kteří nejedí žádné mléčné výrobky se prý tahle choroba nevyskytuje. Nevím, kde je pravda, ale logiku by to dávat mohlo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 10:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Goldman píše:
Některé studie naznačují, že za zeleným zákalem stojí kalcifikace jemných cévek a kapilár v oku a údějně u lidí, kteří nejedí žádné mléčné výrobky se prý tahle choroba nevyskytuje. Nevím, kde je pravda, ale logiku by to dávat mohlo.

I to je možná varianta ale zase jsme u poškozené cévní stěny tedy kalcifikace je pouze důsledek poškození cévní stěny nikoliv příčina. Pokud se zlepší cévní stěna odstraní se zavápnění s tím že je pochopitelně vhodné dávat hořčík, bór, vitamín B6 a vitamín K2 MK-7.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 6:01 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Většina lidí na moderní stravě má deficitní zásobení draslíkem který zajišťuje regulaci vody v těle a prokrvení je o pohybu a čistých cévách tedy jednoznačně enzymy a srovnat hormony co nejlépe.

Jak to myslíte enzymy? Stačí do stravy přidat více syrové zeleniny a ovoce, nebo koupit nějaké trávicí enzymy? Jak srovnat hormony? Babička užívala progesteron krém, ale je to na ní dosti drahé. Hormony by se měly srovnat sami stravou? Co se týká těch cév, přečtu si jiná vlákna.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 16, 2018 6:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Jak to myslíte enzymy? Stačí do stravy přidat více syrové zeleniny a ovoce, nebo koupit nějaké trávicí enzymy? Jak srovnat hormony? Babička užívala progesteron krém, ale je to na ní dosti drahé. Hormony by se měly srovnat sami stravou? Co se týká těch cév, přečtu si jiná vlákna.
Děkuji.

Enzymy jsou pochopitelně v syrové stravě nicméně koncentrovaně hlavně papaya a ananas a dají se pochopitelně koupit třeba digestivní enzymy, nebo zde stále inzerovaný wobenzym případně Neprinol ten mám na e-schopu. Hormony u starého člověka musíte dodávat tam již není šance že jich tělo vyrobí dostatek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: pát pro 21, 2018 11:37 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
U zeleného zákalu jsem našla toto info: jedná se o zvýšení nitroočního tlaku následkem příliš ostrého úhlu okraje duhovky, který svírá se stěnou oka. V tomto místě jsou drobné kanálky, které odvádějí lymfu oka. Příliš ostrý úhel vede k poruše nadbytečné lymfy oka a zvyšování nitroočního tlaku. Změna poměru vody v zadní komoře oka (ve sklivci) vede k poruše jeho průhlednosti. Tato genetická příčina je těžko ovlivnitelná, ale vzhledem ke skutečnosti, že postižení se projevuje až v určitém věku, je zde prostor pro regeneraci. Spolupůsobí porucha lymfatického systému oka a ten je regenerací ovlivnitelný.
Co si o tom pane Jardo myslíte? Někdo tu předtím psal, že oko nemá lymfatické cévy.

Dále jiný článek:
Detoxikace střev je nutná Odpadní látky z potravy a metabolické zplodiny vzniklé při jejím zpracování mohou v těle napáchat nemalé škody, nejsou-li z něj vyloučeny, a také v případě, zůstávají-li v něm příliš dlouho. Autointoxikace je průvodním jevem snad všech zdravotních problémů, od únavy až po nádorové onemocnění. Pokud se odpadní látky z těla nevyloučí, pak se v něm kumulují, a způsobují tak další zdravotní potíže od akné, přes celulitidu až po revmatická onemocnění, kornatění tepen, žlučové a ledvinové kameny, šedý zákal a nádorová onemocnění.

Tak jsem chtěla babičce poradit, ale koukám, že aby si dala oči do pořádku, tak by asi musela totálně vše změnit od životního stylu po detixikaci atd. \":-(\" Což asi v jejím věku není možné. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2018 9:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
U zeleného zákalu jsem našla toto info: jedná se o zvýšení nitroočního tlaku následkem příliš ostrého úhlu okraje duhovky, který svírá se stěnou oka. V tomto místě jsou drobné kanálky, které odvádějí lymfu oka. Příliš ostrý úhel vede k poruše nadbytečné lymfy oka a zvyšování nitroočního tlaku. Změna poměru vody v zadní komoře oka (ve sklivci) vede k poruše jeho průhlednosti. Tato genetická příčina je těžko ovlivnitelná, ale vzhledem ke skutečnosti, že postižení se projevuje až v určitém věku, je zde prostor pro regeneraci. Spolupůsobí porucha lymfatického systému oka a ten je regenerací ovlivnitelný.
Co si o tom pane Jardo myslíte? Někdo tu předtím psal, že oko nemá lymfatické cévy.

Dále jiný článek:
Detoxikace střev je nutná Odpadní látky z potravy a metabolické zplodiny vzniklé při jejím zpracování mohou v těle napáchat nemalé škody, nejsou-li z něj vyloučeny, a také v případě, zůstávají-li v něm příliš dlouho. Autointoxikace je průvodním jevem snad všech zdravotních problémů, od únavy až po nádorové onemocnění. Pokud se odpadní látky z těla nevyloučí, pak se v něm kumulují, a způsobují tak další zdravotní potíže od akné, přes celulitidu až po revmatická onemocnění, kornatění tepen, žlučové a ledvinové kameny, šedý zákal a nádorová onemocnění.

Tak jsem chtěla babičce poradit, ale koukám, že aby si dala oči do pořádku, tak by asi musela totálně vše změnit od životního stylu po detixikaci atd. \":-(\" Což asi v jejím věku není možné. \":-(\"

Tak upravit stravu za zdravější, jíst nějaká probiotika, přidat enzymy a trochu se pohybovat asi zvládne člověk i v 90 letech pokud ovšem chce. Obecně se dá tvrdit že hodně zdravotních problémů dělá špatné prokrvení, což je u oka bohužel skoro bez prokrvení i normálně, tam to musí právě odvádět lymfa a zase jsme u enzymů a dostatku HCl v těle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: sob pro 22, 2018 11:04 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Tak upravit stravu za zdravější, jíst nějaká probiotika, přidat enzymy a trochu se pohybovat asi zvládne člověk i v 90 letech pokud ovšem chce. Obecně se dá tvrdit že hodně zdravotních problémů dělá špatné prokrvení, což je u oka bohužel skoro bez prokrvení i normálně, tam to musí právě odvádět lymfa a zase jsme u enzymů a dostatku HCl v těle.

Tak teď už tomu vůbec nerozumím.
1) Je lymfa v oku nebo ne? Píšete o lymfě, ale opět čtu, že oko jí nemá. Čtu, že funkci lymfy nahrazuje nitrooční tekutina.
2) Jak zlepšit to prokrvení v očích? Píšete, že prokrvení je o pohybu a čistých cévách. Myslíte např. chůzi nebo cviky očí? Nebo se bavíte o cévách?
3) Samozřejmě je zde všude uvedeno co je důležité udělat pro lepší zdraví, mě jde ale o tu hlavní příčinu, proč při zeleném zákalu je problém v přítoku a odtoku nitrooční tekutiny, která je asi tedy přiváděna podle mě cévami, nevím, nemohu to dohledat. Takže přičina bude v cévách a nebo v podvýživě?
4) Pomůže toto na cévy? hořčík, vitamínu K2, antioxidanty, vitamíny B, HCl, enzymy? Nebo ještě mi tu něco chybí uvést? Hormony také ovlivňují cévy?
5) Na ty cévy je zásadní i vitamín D?
6) Jaký je hlavní důvod u toho DMSO, že pomáhá očím?
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Porucha zraku
PříspěvekNapsal: ned pro 23, 2018 12:45 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Tak teď už tomu vůbec nerozumím.
1) Je lymfa v oku nebo ne? Píšete o lymfě, ale opět čtu, že oko jí nemá. Čtu, že funkci lymfy nahrazuje nitrooční tekutina.
2) Jak zlepšit to prokrvení v očích? Píšete, že prokrvení je o pohybu a čistých cévách. Myslíte např. chůzi nebo cviky očí? Nebo se bavíte o cévách?
3) Samozřejmě je zde všude uvedeno co je důležité udělat pro lepší zdraví, mě jde ale o tu hlavní příčinu, proč při zeleném zákalu je problém v přítoku a odtoku nitrooční tekutiny, která je asi tedy přiváděna podle mě cévami, nevím, nemohu to dohledat. Takže přičina bude v cévách a nebo v podvýživě?
4) Pomůže toto na cévy? hořčík, vitamínu K2, antioxidanty, vitamíny B, HCl, enzymy? Nebo ještě mi tu něco chybí uvést? Hormony také ovlivňují cévy?
5) Na ty cévy je zásadní i vitamín D?
6) Jaký je hlavní důvod u toho DMSO, že pomáhá očím?
Moc děkuji.

1) Vždyť si v tom dotazu i sama odpovídáte, tak co tam nechápete. Jakákoliv část těla se musí nějak čistit tedy i oko i když dost složitým způsobem vzhledem k tomu že je zde minimální obrat jak krve tak lymfy, kam jinam by ten bordel nitrooční tekutina odváděla.
2) Tak přeci sama musíte vidět na sobě že když dvě hodiny jdete zrak se zlepší a totéž nastane při jakémkoliv jiném postupu kdy rozhýbete krev a lymfu a rozšíříte cévy.
3) Hlavní je metabolický rozvrat a vše ostatní jsou pouze důsledky. Poškozené a zúžené cévy jsou důsledkem metabolického rozvratu.
4) Tak jistě a hlavní je ten pohyb a hormony, konkrétně deficit progesteronu silně ovlivňuje stav cév.
5) Spíše jeho vhodný-správný poměr k vitamínu A retinolu.
6) DMSO je velice silný blokátor zánětu a pokud je cévní stěna v zánětu je pochopitelně opuchlá a má zúžený profil tedy i nižší průtok. Navíc se většinou v místě zánětu tvoří kalcifikace a to zrovna není moc dobré, protože jejich odstranění je dosti obtížné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2019 7:54 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Mate niekto prosim tieto okuliare?
https://www.treneroci.cz/
Co si o nich myslite? Myslite ze by mohli pomoct pri kratkozrakosti?
Dakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2019 9:16 pm 
Offline

Registrován: stř říj 01, 2014 5:45 pm
Příspěvky: 76
Margareta píše:
Mate niekto prosim tieto okuliare?
https://www.treneroci.cz/
Co si o nich myslite? Myslite ze by mohli pomoct pri kratkozrakosti?
Dakujem.

Mám je pár let.. Ale od jiné značky, takže nevím, jestli je v nich nějaký zásadní rozdíl. Je to dost předražený kus plastu (ty moje stály dvakrát tolik), nicméně opravdu mi fungují. Chce to jen pravidelnost a dlouhodobě, protože když je přestanu používat, tak se zrak časem zase zhorší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oční vady
PříspěvekNapsal: pát lis 01, 2019 11:51 pm 
Offline

Registrován: stř led 09, 2013 12:49 pm
Příspěvky: 57
Obsidián píše:
Mám je pár let.. Ale od jiné značky, takže nevím, jestli je v nich nějaký zásadní rozdíl. Je to dost předražený kus plastu (ty moje stály dvakrát tolik), nicméně opravdu mi fungují. Chce to jen pravidelnost a dlouhodobě, protože když je přestanu používat, tak se zrak časem zase zhorší.

Dakujem za odpoved. Ste ma velmi potesili, myslela som si, ze to bude nejaka "hlupost", som rada, ze tieto okuliare pomahaju a funguju.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Oko neco mam v oku
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 5:19 pm 
Offline

Registrován: ned úno 16, 2020 4:48 pm
Příspěvky: 3
dobry den. prosim kouknete na fotku neco mam v oku , někdy to zabere ctvrtinu cocky opravuju jmenuje se toto duhovka, pak se to zas ...prestehuje treba cm od cocky , asi pred patnacti lety kdy jsem byla naposled na ocnim mi rekli že je to asi nakej tuk. no a ja obcas kouknu do zrcadla(kouka jsem i pred 14 dny a to bylo ok)a a ted a lekla jsem se že už se to tam zase nejak rozpíná...jakoby to zilo..... v noci mi posledni dny boli cely oko. jak by jste toto resili? mam nalezy na mozku plácnu deset let...ale to prej lidi mivaj rekla neurol doktorka. tak uz tam taky nechodim. jedu ocisty strev vic roku,jater rok (materialu je vzdycky lopata),telu je lip, lip vidim . mam to oko nejak resit...nebo si rict nakej tuk...dekuju
nedari se mi vlozit fotka ale budu zkouset. rada bych vlozila fotku ale je to marnyyyyy \":(\" \":D\" (chybu tusim na moji strane)

fotka sem nejde dat snad se podai odkaz na ni
https://trpaslik.rajce.idnes.cz/koko/


Naposledy upravil srsrna dne úte úno 18, 2020 1:04 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Oko neco mam v oku
PříspěvekNapsal: ned úno 16, 2020 6:55 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
srsrna píše:
dobry den. prosim kouknete na fotku neco mam v oku , někdy to zabere ctvrtinu cocky, pak se to zas ...prestehuje treba cm od cocky , asi pred patnacti lety kdy jsem byla naposled na ocnim mi rekli že je to asi nakej tuk. no a ja obcas kouknu do zrcadla(kouka jsem i pred 14 dny a to bylo ok)a a ted a lekla jsem se že už se to tam zase nejak rozpíná...jakoby to zilo..... v noci mi posledni dny boli cely oko. jak by jste toto resili? mam nalezy na mozku plácnu deset let...ale to prej lidi mivaj rekla neurol doktorka. tak uz tam taky nechodim. jedu ocisty strev vic roku,jater rok (materialu je vzdycky lopata),telu je lip, lip vidim . mam to oko nejak resit...nebo si rict nakej tuk...dekuju
nedari se mi vlozit fotka ale budu zkouset. rada bych vlozila fotku ale je to marnyyyyy \":(\" \":D\"

Problém s vkládáním fotek se již řeší, zatím netuším co se zase podělalo a pokud jde o tu vadu oka jednoznačně bych vyzkoušel koloidní stříbro, nebo adekvátně zředěné DMSO, oboje dovede celkem divy.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 189 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz