Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte pro 04, 2018 8:52 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Pokud něco oficiální medecína neuznává, tak to pojišťovna hradit nebude a pro těch pár samoplátců se to nevyplatí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 2:37 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Goldman píše:
V ČR ani SR kvalitní testy na candidu nedělají, ale v cizině prý dělají některé laboratoře testy na candidu, které se opírají o množství kyseliny vinné v moči. Tyhle testy jsou prý nejspolehlivější a nejpřesněšjí, protože candida kyselinu vinnou vylučuje.

Váš názor mě zaujal a když jsem se teď náhodou bavil s paní, která je obvodní doktorka, tak jsem se jí na to přeptal. Dělají se stěry, dělají se i sérologické vyšetření z krve. Je to prý úplně běžná věc. Takže je to od Vás džouk... nebo spíš pšouk...?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 5:59 pm 
Offline

Registrován: sob zář 01, 2018 11:00 pm
Příspěvky: 525
kov píše:
Váš názor mě zaujal a když jsem se teď náhodou bavil s paní, která je obvodní doktorka, tak jsem se jí na to přeptal. Dělají se stěry, dělají se i sérologické vyšetření z krve. Je to prý úplně běžná věc. Takže je to od Vás džouk... nebo spíš pšouk...?

Tak toto ma zaujima.... Ako to teda je ? Cele roky sa tu pise o domacich (ale nepresnych) testoch na candidu (ranny pluvanec v pohari s vodou), asi z dovodu, ze inak sa to u nas nerobi, alebo ak ano, tak za relativne velke prachy (mozno 200Eur, priklad...)... Nakoniec to tak nebude ?

_________________
Od 13.8. 2020 tu uz nikdy nepridem (teste sa). Idem sa pokusit zachranit svoj zivot - psychika ma dava prilis dole.... Som sklamany ZO VSETKEHO, bohuzial.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 06, 2018 7:22 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
kov píše:
Váš názor mě zaujal a když jsem se teď náhodou bavil s paní, která je obvodní doktorka, tak jsem se jí na to přeptal. Dělají se stěry, dělají se i sérologické vyšetření z krve. Je to prý úplně běžná věc. Takže je to od Vás džouk... nebo spíš pšouk...?

Ničemu nerozumíš, tak se tady přestaň šířit ty svoje geniální blbosti. Jasně, farmaceutický průmysl používá stěry a podobné metody, které candidu vždy vyloučí. Už z oficiálního stanoviska farma mafie je jesné, že všechny jejich testy vycházejí falešně negativně, protože oficiální stanovisko zní, že rozšířenou candidu mají jen lidé v posledním stadiu AIDS nebo rakoviny. Oficiální medicína nepřipouští, že by candidu měl přemnoženu někdo jiní, kdo nespadá do dvou zmíněných kategorií. Měření hladiny kyseliny vinné je nepřejsnější měření množství candidy v organismu, na to trvám a žádný hlupák mě nepřesvědčí o opaku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned pro 09, 2018 10:25 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 08, 2018 2:03 am
Příspěvky: 5
Krasnou adventni nedeli preji.
Nevim, jestli jsem se zaradil spravne. Byl bych radsi, kdyby to kandida nebyla... Precetl jsem tu asi 30 stran a na vic nemam, zkousel jsem hledat, ale podobny problem jsem nenasel.
18. - 23. 11. jsem byl nemocnej - zvysena teplota, ryma a na leve pazi mi vyrasil ruzovej flek o prumeru 2 cm. Musim podotknout, ze uz jsem na sobe nekolikrat v minulosti podobnej suchej flek vypadajici jak supina videl.
Zkousel jsem se dat dohromady, bohuzel 19. me prijel navstivit kamarad z daleka a… sli jsme pit. Prvni vecer 4 piva, druhy cely den celkem 8. Mezi tim se z jednoho ruzovyho pupinku stalo 10, pak asi 50. Teplota odeznela, fleky naopak pribyly.
Na internetu jsem se docetl, ze jde s nejvetsi pravdepodobnosti o Pityriaza rosea, ktera sama po ~2 mesicich odezni. Moc se mi tomu ale nechce verit a uz nechci jen cekat.
Urcite je problem ve strevech. Mel jsem cca dva tydny prujem, kterej jsem nekdy ve stredu 5. prosince zastavil aktivnim uhlim. Nebyl to zadnej drastickej prujem, spis “kontrolovanej” jednou dvakrat denne. Podle me jsem si ho vyvolal malymi experimenty se stravou, kdy zaklad jidelnicku tvorilo hovezi maso, klidne 2 kg tydne, hlavne v mlete podobe, kilo krutiho, 10+ vajec, 200 g slaninny tydne. Nicmene prujem uz nemam, zacpu taky ne. Stolice neni idealni, trosku spini misu a neni uplne pravidelna.
Cely ty tri tydny se citim dobre, prujmu co jsem mel navzdory, nemam zadny nutkani snist sladky, nejsem unavenej, nafouknutej, nic. Zadny priznaky niceho, az na ty fleky na kuzi. Chodim do posilovny a sila leze nahoru. Jediny co citim je, ze dvakrat trikrat denne ty fleky zasvedi, hlavne v/po posilovne, kdyz se zapotim.
Sacharidy beru z basmati ryze, batatu, brambor, bananu (treba jen 4 dny v tydnu). Sladky temer nejim, az na vyjimky max 1x tydne kousek buchty/cokolady. Tydne snim cca 4 precliky, coz je jediny pecivo.
Piju jen vodu nebo pri spolecenske akci pivo. Mleko z obchodu/krabice mam tak jedno za mesic a jogurty uz taky moc nejim.
Ovoce moc nejim, zeleninu hlavne okurky a brokolici.
Proc kandida? Zkousel jsem si udelat 2 dny po sobe plivaci test a dopadlo to tak, ze sliny po 40 minutach plavaly na hladine a dole na dne bylo neco jako chuchvalce bordelu. Vim, ze jde jen o orientacni test, ale i tak me to trosku desi.
Na jazyku mam lehkej bilej povlak, coz by mohl byt dalsi priznak.

Priznam se, ze do prisne diety se mi moc nechce \":lol:\"
Premyslel jsem nad kavovym klystyrem, nicmene pockam, az budu za 10 dni v cesku, kdybych to prehnal. Kafe jsem nikdy nepil, experimentu bylo pro letosek dost.
Co treba Shankaprakshalana? I ta muze pomoct? Do te se mi teda taky moc nechce, ale aspon by to nebylo poprve. V utery mi prijedou probiotika, kokosovej olej, endiaron, horcik, chlorella.

Sacharidu a piva se klidne vzdam uplne, to mi problem nedela. Co maso? Vim, ze ho tu moc nemate radi.
Klidne postavim jidelnicek na kysanym zeli, dusene zelenine, kokosu, quinoji a cesneku plus ty probiotika, horcik, chlorella. Ale masa a vajicek se mi vzdavat nechce, neco jist prece musim a rad bych se dal zlepsoval ve shybech! \":wink:\"

Edit:
A chtel bych se zeptat: da se to prenyst pri sexu s kondomem? Byl by to nepeknej vanocni darek…
A omlouvám se za mamutí obrázky \":o\"


Přílohy:
48173403_2230260887299018_7927384518783139840_n.jpg
48173403_2230260887299018_7927384518783139840_n.jpg [ 73.63 KiB | Zobrazeno 8598 krát ]
47685786_204260307173759_5160432424806514688_n.jpg
47685786_204260307173759_5160432424806514688_n.jpg [ 28.26 KiB | Zobrazeno 8598 krát ]
47578461_2195475377362032_3139043252770963456_n.jpg
47578461_2195475377362032_3139043252770963456_n.jpg [ 26.78 KiB | Zobrazeno 8598 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon pro 10, 2018 8:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
student píše:
Krasnou adventni nedeli preji.
Nevim, jestli jsem se zaradil spravne. Byl bych radsi, kdyby to kandida nebyla... Precetl jsem tu asi 30 stran a na vic nemam, zkousel jsem hledat, ale podobny problem jsem nenasel.
18. - 23. 11. jsem byl nemocnej - zvysena teplota, ryma a na leve pazi mi vyrasil ruzovej flek o prumeru 2 cm. Musim podotknout, ze uz jsem na sobe nekolikrat v minulosti podobnej suchej flek vypadajici jak supina videl.
Zkousel jsem se dat dohromady, bohuzel 19. me prijel navstivit kamarad z daleka a… sli jsme pit. Prvni vecer 4 piva, druhy cely den celkem 8. Mezi tim se z jednoho ruzovyho pupinku stalo 10, pak asi 50. Teplota odeznela, fleky naopak pribyly.
Na internetu jsem se docetl, ze jde s nejvetsi pravdepodobnosti o Pityriaza rosea, ktera sama po ~2 mesicich odezni. Moc se mi tomu ale nechce verit a uz nechci jen cekat.
Urcite je problem ve strevech. Mel jsem cca dva tydny prujem, kterej jsem nekdy ve stredu 5. prosince zastavil aktivnim uhlim. Nebyl to zadnej drastickej prujem, spis “kontrolovanej” jednou dvakrat denne. Podle me jsem si ho vyvolal malymi experimenty se stravou, kdy zaklad jidelnicku tvorilo hovezi maso, klidne 2 kg tydne, hlavne v mlete podobe, kilo krutiho, 10+ vajec, 200 g slaninny tydne. Nicmene prujem uz nemam, zacpu taky ne. Stolice neni idealni, trosku spini misu a neni uplne pravidelna.
Cely ty tri tydny se citim dobre, prujmu co jsem mel navzdory, nemam zadny nutkani snist sladky, nejsem unavenej, nafouknutej, nic. Zadny priznaky niceho, az na ty fleky na kuzi. Chodim do posilovny a sila leze nahoru. Jediny co citim je, ze dvakrat trikrat denne ty fleky zasvedi, hlavne v/po posilovne, kdyz se zapotim.
Sacharidy beru z basmati ryze, batatu, brambor, bananu (treba jen 4 dny v tydnu). Sladky temer nejim, az na vyjimky max 1x tydne kousek buchty/cokolady. Tydne snim cca 4 precliky, coz je jediny pecivo.
Piju jen vodu nebo pri spolecenske akci pivo. Mleko z obchodu/krabice mam tak jedno za mesic a jogurty uz taky moc nejim.
Ovoce moc nejim, zeleninu hlavne okurky a brokolici.
Proc kandida? Zkousel jsem si udelat 2 dny po sobe plivaci test a dopadlo to tak, ze sliny po 40 minutach plavaly na hladine a dole na dne bylo neco jako chuchvalce bordelu. Vim, ze jde jen o orientacni test, ale i tak me to trosku desi.
Na jazyku mam lehkej bilej povlak, coz by mohl byt dalsi priznak.

Priznam se, ze do prisne diety se mi moc nechce \":lol:\"
Premyslel jsem nad kavovym klystyrem, nicmene pockam, az budu za 10 dni v cesku, kdybych to prehnal. Kafe jsem nikdy nepil, experimentu bylo pro letosek dost.
Co treba Shankaprakshalana? I ta muze pomoct? Do te se mi teda taky moc nechce, ale aspon by to nebylo poprve. V utery mi prijedou probiotika, kokosovej olej, endiaron, horcik, chlorella.

Sacharidu a piva se klidne vzdam uplne, to mi problem nedela. Co maso? Vim, ze ho tu moc nemate radi.
Klidne postavim jidelnicek na kysanym zeli, dusene zelenine, kokosu, quinoji a cesneku plus ty probiotika, horcik, chlorella. Ale masa a vajicek se mi vzdavat nechce, neco jist prece musim a rad bych se dal zlepsoval ve shybech! \":wink:\"

Edit:
A chtel bych se zeptat: da se to prenyst pri sexu s kondomem? Byl by to nepeknej vanocni darek…
A omlouvám se za mamutí obrázky \":o\"

Pohlavně se kandida přenášet nedá, ale ani k tomu není důvod každý ji v sobě v nějaké omezené míře stejně má. Vyčistit střeva by bylo asi logické, také zařadit probiotika třeba jako šťávu z kysaného zelí vždy malého panáčka před jídlem, nebo 0,5-1 dcl acidofilního mléka, případně dodat některé druhy pomocí pilulek z lékárny. Každopádně si udělejte krkací test a pokud bude deficit HCl jednoznačně problém pramení z tohoto nedostatku. Pivo v takovémto případě není zrovna dobrý nápoj, raději bych volil suché červené, nebo slivovici.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2018 6:41 pm 
Offline

Registrován: ned lis 26, 2017 9:02 pm
Příspěvky: 81
zdravim vas,
zacal som kandida dietu, samozrejme jedlo bez cukrov a sacharidov, a bral som hodne pomocnych doplnkov ako candex, citricidal gse, oreganovy olej kapsule, kokosovy olej a k tomu na travenie potravinarsku HCL kyselinu, ktoru som striedal s tobolkami betain HCL... ale k veci: 10ty diety som ju musel ukoncit, nakolko 8-9 den som uz citil ze mam nieco blbe s travenim, zacal som hnackovat, musel som zobrat aj volno v praci kvoli tomu... stopol som vsetky pripravky a nasadil dietu o sucharech a vyvaru... pomohlo to, co ale mohlo sposobit tieto traviace problemy ? v minulosti som mal problemy pri uzivani oregan. oleja ale vzdy mi pomohol betain HCL kapsule... teraz som ich uzival rovnako aj kyselinu HCL potravinarsku.... este spomeniem ze pocas a po hnackovani som mal a mam zlty povlak na jazyku... je to znak kvasiniek v traviacom ustrojenstve ? alebo som zjedol nejake jedlo ktore bolo nespravne upravene alebo skazene a to sposobilo problemy ?
dakujem za odpoved


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř pro 12, 2018 10:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="ingvius":1v54c7h8]zdravim vas,
zacal som kandida dietu, samozrejme jedlo bez cukrov a sacharidov, a bral som hodne pomocnych doplnkov ako candex, citricidal gse, oreganovy olej kapsule, kokosovy olej a k tomu na travenie potravinarsku HCL kyselinu, ktoru som striedal s tobolkami betain HCL... ale k veci: 10ty diety som ju musel ukoncit, nakolko 8-9 den som uz citil ze mam nieco blbe s travenim, zacal som hnackovat, musel som zobrat aj volno v praci kvoli tomu... stopol som vsetky pripravky a nasadil dietu o sucharech a vyvaru... pomohlo to, co ale mohlo sposobit tieto traviace problemy ? v minulosti som mal problemy pri uzivani oregan. oleja ale vzdy mi pomohol betain HCL kapsule... teraz som ich uzival rovnako aj kyselinu HCL potravinarsku.... este spomeniem ze pocas a po hnackovani som mal a mam zlty povlak na jazyku... je to znak kvasiniek v traviacom ustrojenstve ? alebo som zjedol nejake jedlo ktore bolo nespravne upravene alebo skazene a to sposobilo problemy ?
dakujem za odpoved[/quote:1v54c7h8]
Na kvalitu jídla nedovedu odpovědět, ale pokud likvidujete nějaké šmejdy v těle vždy při překročení určité hranice snášenlivosti začnou chcípat a pokud to nedávají

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv pro 13, 2018 2:51 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
ingvius píše:
a bral som hodne pomocnych doplnkov ako candex, citricidal gse, oreganovy olej kapsule, kokosovy olej

Chtít dlouhodobý problém vyléčit za pár dní je trošku moc ambicioózní a všude se uvádí, že se má postupovat pomalu.
Navíc například oreganový olej je podle mě docela solidní mlátička a cílem přeci není vyhubit vše, ale nahradit špatnou mikroflóru správnou mikroflórou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon led 14, 2019 10:02 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
Zdravím vespolek!

Tyto stránky založené panem Jardou už čtu několik měsíců, člověk se doví opravdu nevídané a začne nad světem přemýšlet dost jinak. Ale někdy jsem solidně zmatená a pan Jarda v průběhu let mění své názory někdy dost radikálně. Včera jsem četla někde na fóru o tom, jak jsou největší zhovadilost jíst masokostní vývary, na které lidské tělo vůbec není zvyklé a je to jen a jen škodlivé. V jiných částech fóra se ale člověk doví mnohokrát doporučení na diety typu paleo, GAPS, SCD, které jsou na pojídání masokostních vývarů ze značné části postavené. A co to ovoce a zelenina...jíst jen sezónní a rostoucí v našich končinách? Proč je pak v doporučeném jídelníčku salát s pomerančem kiwi a banánem? Atd atd...takže i kdyby se člověk na hlavu postavil, je opravdu nesmírně těžké se dopracovat k té správné cestě \":-(\"

Proč to píšu...co jsem přehodnotila svůj jídelníček po porodu prvního syna se mi zdravotní stav opravdu zlepšil, i když dosáhnout té správné konzistence stolice je pořád trochu problém. Nyní jsem opět těhotná, začátek druhého trimestru a celkově mi letošní zima dává zabrat. O Vánocích jsem chytla pěknou srajdoblicí virózu a od té doby to jde semnou z kopce...průjmovitá stolice, povlak na jazyku a zubech, vaginální problémy, rýma, únava a neustále blbá nálada. Dospěla jsem k názoru, že se mi přemnožila kvasinka a plivací test to potvrdil. Takže jsem pěkně v háji. Hazardovat, že tou přísnou dietou zaplavím dítě v bříšku toxiny nebo hazardovat, že bude zakvasinkované po porodu a kdo ví jak dlouho...Nikde se nedoporučuje držet přísnou dietu v těhotenství. Jarda tvrdí, že bez přísné diety se ji člověk těžko zbaví. Mám chuť se nechat odstřelit na měsíc. A ten stres, ten ji ještě víc živí...Prostě je to všechno špatně a opravdu mě vytáčí, že někdo žere jen rohlíky, sýry, zapíjí to litrem mléka nebo černým čajem s pěti lžičkami cukru (můj muž) a je naptosto ok a někdo řeší stravu od rána do rána, aby konečně vykadil hnědou formovanou šišku a místo toho se zamoří kvasinkou v nejhorší možné době, v průběhu těhotenství.

Takže hlavně jsem si potřebovala postesknout. Kdyby měl pro mě ale někdo nějakou radu, sem s tím.
(Vynechala jsem pečivo, všechny cukry a mléčné výrobky, víc asi nedám. Piju koloidní stříbro, borax a začnu pojídat lichořeřišnici. Doufám, že to můj plod nezahubí!)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2019 9:33 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon úno 17, 2014 9:54 pm
Příspěvky: 242
valenta.klara píše:
Zdravím vespolek!

Tyto stránky založené panem Jardou už čtu několik měsíců, člověk se doví opravdu nevídané a začne nad světem přemýšlet dost jinak. Ale někdy jsem solidně zmatená a pan Jarda v průběhu let mění své názory někdy dost radikálně. Včera jsem četla někde na fóru o tom, jak jsou největší zhovadilost jíst masokostní vývary, na které lidské tělo vůbec není zvyklé a je to jen a jen škodlivé. V jiných částech fóra se ale člověk doví mnohokrát doporučení na diety typu paleo, GAPS, SCD, které jsou na pojídání masokostních vývarů ze značné části postavené. A co to ovoce a zelenina...jíst jen sezónní a rostoucí v našich končinách? Proč je pak v doporučeném jídelníčku salát s pomerančem kiwi a banánem? Atd atd...takže i kdyby se člověk na hlavu postavil, je opravdu nesmírně těžké se dopracovat k té správné cestě \":-(\"

Proč to píšu...co jsem přehodnotila svůj jídelníček po porodu prvního syna se mi zdravotní stav opravdu zlepšil, i když dosáhnout té správné konzistence stolice je pořád trochu problém. Nyní jsem opět těhotná, začátek druhého trimestru a celkově mi letošní zima dává zabrat. O Vánocích jsem chytla pěknou srajdoblicí virózu a od té doby to jde semnou z kopce...průjmovitá stolice, povlak na jazyku a zubech, vaginální problémy, rýma, únava a neustále blbá nálada. Dospěla jsem k názoru, že se mi přemnožila kvasinka a plivací test to potvrdil. Takže jsem pěkně v háji. Hazardovat, že tou přísnou dietou zaplavím dítě v bříšku toxiny nebo hazardovat, že bude zakvasinkované po porodu a kdo ví jak dlouho...Nikde se nedoporučuje držet přísnou dietu v těhotenství. Jarda tvrdí, že bez přísné diety se ji člověk těžko zbaví. Mám chuť se nechat odstřelit na měsíc. A ten stres, ten ji ještě víc živí...Prostě je to všechno špatně a opravdu mě vytáčí, že někdo žere jen rohlíky, sýry, zapíjí to litrem mléka nebo černým čajem s pěti lžičkami cukru (můj muž) a je naptosto ok a někdo řeší stravu od rána do rána, aby konečně vykadil hnědou formovanou šišku a místo toho se zamoří kvasinkou v nejhorší možné době, v průběhu těhotenství.

Takže hlavně jsem si potřebovala postesknout. Kdyby měl pro mě ale někdo nějakou radu, sem s tím.
(Vynechala jsem pečivo, všechny cukry a mléčné výrobky, víc asi nedám. Piju koloidní stříbro, borax a začnu pojídat lichořeřišnici. Doufám, že to můj plod nezahubí!)

nejake myslenky a doporuceni:

- klid a pohoda. no je to o letitem treninku pro spoustu lidi... jestli je manzel tak tezce v pohode neni to na vas ukor?
- SCD je myslim pro vas dobra volba (neprehanet s orechy) https://www.uzdravtesejidlem.cz/
- zaradte opravdu vetsi mnozstvi domacich kvasenych produktu. uvidite ze hovinko bude jak z ucebnice. https://www.zkvaseno.cz/
- informace k prirozene strave a se zamerenim na deti a tehotenstvi. muze pomoc vam ukazat co je podstatne a co muzete zmenit a vylepsit - http://vyzivujicitradice.cz/site-map/

_________________
https://www.petr-langr.cz/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte led 15, 2019 7:08 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
valenta.klara píše:
Zdravím vespolek!

Tyto stránky založené panem Jardou už čtu několik měsíců, člověk se doví opravdu nevídané a začne nad světem přemýšlet dost jinak. Ale někdy jsem solidně zmatená a pan Jarda v průběhu let mění své názory někdy dost radikálně. Včera jsem četla někde na fóru o tom, jak jsou největší zhovadilost jíst masokostní vývary, na které lidské tělo vůbec není zvyklé a je to jen a jen škodlivé. V jiných částech fóra se ale člověk doví mnohokrát doporučení na diety typu paleo, GAPS, SCD, které jsou na pojídání masokostních vývarů ze značné části postavené. A co to ovoce a zelenina...jíst jen sezónní a rostoucí v našich končinách? Proč je pak v doporučeném jídelníčku salát s pomerančem kiwi a banánem? Atd atd...takže i kdyby se člověk na hlavu postavil, je opravdu nesmírně těžké se dopracovat k té správné cestě \":-(\"

Proč to píšu...co jsem přehodnotila svůj jídelníček po porodu prvního syna se mi zdravotní stav opravdu zlepšil, i když dosáhnout té správné konzistence stolice je pořád trochu problém. Nyní jsem opět těhotná, začátek druhého trimestru a celkově mi letošní zima dává zabrat. O Vánocích jsem chytla pěknou srajdoblicí virózu a od té doby to jde semnou z kopce...průjmovitá stolice, povlak na jazyku a zubech, vaginální problémy, rýma, únava a neustále blbá nálada. Dospěla jsem k názoru, že se mi přemnožila kvasinka a plivací test to potvrdil. Takže jsem pěkně v háji. Hazardovat, že tou přísnou dietou zaplavím dítě v bříšku toxiny nebo hazardovat, že bude zakvasinkované po porodu a kdo ví jak dlouho...Nikde se nedoporučuje držet přísnou dietu v těhotenství. Jarda tvrdí, že bez přísné diety se ji člověk těžko zbaví. Mám chuť se nechat odstřelit na měsíc. A ten stres, ten ji ještě víc živí...Prostě je to všechno špatně a opravdu mě vytáčí, že někdo žere jen rohlíky, sýry, zapíjí to litrem mléka nebo černým čajem s pěti lžičkami cukru (můj muž) a je naptosto ok a někdo řeší stravu od rána do rána, aby konečně vykadil hnědou formovanou šišku a místo toho se zamoří kvasinkou v nejhorší možné době, v průběhu těhotenství.

Takže hlavně jsem si potřebovala postesknout. Kdyby měl pro mě ale někdo nějakou radu, sem s tím.
(Vynechala jsem pečivo, všechny cukry a mléčné výrobky, víc asi nedám. Piju koloidní stříbro, borax a začnu pojídat lichořeřišnici. Doufám, že to můj plod nezahubí!)

Máte celkem pravdu že v průběhu času jsem některé názory přeformoval a nebo ještě jinak řečeno jsem po letech pochopil že neexistuje jedna univerzálně doporučitelná strava pro všechny lidi ve všech klimatických pásmech a zemích na světě. Prostě člověk musí vycházet z místních dlouhodobých zvyklostí a rozumného jídelníčku našich předků. Když jsem s tímto fórem začínal byl jsem již léta prakticky plně na syrové stravě, ale jak člověk stárne tělo evidentně potřebuje hlavně v zimním období i další potraviny bez nichž se v mládí dalo obejít. Ten jídelníček je navíc pouze příklad denního jídelníčku a to psaný v letním období, kdy má jídlo ochlazovat, nicméně asi bych měl dopracovat i jiný příklad pro období zimní, protože takto jej lidé chápou jako univerzální doporučení s čímž jsem tehdy tak nějak nepočítal. Bohužel toho docela dost nestíhám tedy i upravovat některé ze zmíněných věcí mě prostě trvá dlouho. Jinak ve zmíněném stavu bych asi opravdu zásadní ořezání jídelníčku viděl jako nesmysl, naopak bych se snažil dodat v dostatečném množství pokud možno veškeré nutriční složky ideálně dle výpočtu na nutriční kalkulačce cronometer.com a zohlednil bych určitě myšlenky co vám napsal člen ash, hlavně ten klid a přidal pohyb na zdravém vzduchu. Většinou u těhotných imunita naplno zabere pokud má tělo z čeho čerpat a případnou kvasinku si pořeší vlastně samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 16, 2019 8:16 pm 
Offline

Registrován: úte bře 20, 2018 12:14 am
Příspěvky: 26
ash: Díky! Myslím, že přesně vše tohle jsem potřebovala "slyšet". Dnes mi bylo o poznání lépe \":-)\" Teď se vrhnu na to googlení kvašených produktů...furt jsem to oddalovala, ale jestli píšete hovínko jako z učebnice, to mi za to stojí.
Jarda: Díky za odpověď. Pokusím se svůj pobyt na vzduchu zařazovat častěji. Už aby tu bylo jaro! A určitě stojí za to zrovna jídelníček doplnit o vaše léty nasbírané zkušenosti. Myslím, že se tím řídí opravdu celá spousta lidí a moc by to všem pomohlo. Ne každý totiž tráví hodiny a hodiny na fóru...a když, může být pak stejně zmatený, jako já \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: stř led 30, 2019 3:14 pm 
Offline

Registrován: úte bře 18, 2014 11:54 am
Příspěvky: 325
Zkoušel jste na urychlení vymýcení candidy z těla použít komerční léky Diflucan či Forcan? S jakým výsledkem?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon úno 11, 2019 5:10 pm 
Offline

Registrován: úte lis 06, 2018 9:22 pm
Příspěvky: 78
[quote="kov":1o0om6d4]Zkoušel jste na urychlení vymýcení candidy z těla použít komerční léky Diflucan či Forcan? S jakým výsledkem?[/quote:1o0om6d4]
Tyhle léky jsou docela riziko pro

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 332, 333, 334, 335, 336, 337, 338 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz