Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:33 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 198  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2018 3:59 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Dlhodobo užívam rastlinné enzýmy na lepšie trávenie potravy (špičkovo trávi len takému človeku, ktorý má úplne v poriadku psychiku).
Tráviace enzýmy ktoré používam (Plant Enzymes od firmy NOW - nerobím reklamu) obsahujú aj enzým na trávenie celulózy - celulázu.
Mám dve otázky :
1. Znamená to, že keď takú tobolku zjem s ovsenou kašou, tak nerozpustná vláknina z nej bude komplet, alebo takmer komplet strávená ? ...
2. Znamená to, že keď zjem kašu ktorá už obsahuje značné množstvo rezistentného škrobu (čo ja viem, možno 15g/porcia), tak sa mi nedostane rezistentný škrob nestrávený do čreva, pretože bude strávený už v žalúdku za pomoci enzýmov z tobolky obsahujúcej rastlinné enzými ?

Vie vôbec niekto z vás (čitateľov a prispievateľov na tomto fóre) na to pravdepodobnú alebo "úplnú" odpoveď ?
Veľmi by ma to potešilo.... a určite to zaujíma viacerých ľudí...
\":)\"

Trávicí enzymy jsou často uváděny přímo v jednotkách které dovedou rozložit, tedy pokud je to na obalu tak uvedeno musíte si pouze zjistit kolik dané množství opravdu rozloží, což se již dá dohledat poměrně snadno.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2018 5:13 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Jarda píše:
Trávicí enzymy jsou často uváděny přímo v jednotkách které dovedou rozložit, tedy pokud je to na obalu tak uvedeno musíte si pouze zjistit kolik dané množství opravdu rozloží, což se již dá dohledat poměrně snadno.

Ďakujem za odpoveď, pán Jarda.

******************************

Vie niekto z vás, teoreticky koľko gramov celulózy (predpokladám, že sa tým myslí nerozpustná vláknina) rozloží "500 CU" enzýmu Cellulase ? Nie žeby som bol lenivý, ale neviem ako niečo také dohľadať, a popravde, radšej nech mi na to odpovie niekto kto to zistí za minútku/dve...lebo ja by som to musel hľadať na internete odpoveď na túto moju otázku možno aj pol dňa, a do toho sa mi fakt nechce... Je to totiž dosť "underground" problematika, a je jasné, že v slovenskom alebo českom jazyku to nenájdem... V anglickom nie som taký zbehlý...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 7:09 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
Hlavně pozor na enymatické přípravky, které skoro žádné enzymy neobsahují. Já, než něco koupím, tak si opravdu podle tabulek, jak píše Jarda, vypočítám jejich reálnou účinnost. Někdy ani vysovká cena nezaručí, že přípravek obsahuje dostatek enzymů, aby to vůbec nějak pomohlo trávení bílkovin, tuků či sacharidů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 11:39 am 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Máte nějaké konkrétní tipy na rozumné enzymatické přípravky ? Já jsem skončil u wobenzymu, protože mnohé ostatní, na které jsem se díval, měly malé obsahy
enzymů v porovnání s wobenzymem a tak jsem nad tím zlomil hůl a používám wobenzym.


Naposledy upravil pefi dne ned srp 12, 2018 12:39 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: ned srp 12, 2018 12:35 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Jak jsem se právě dočetl, tak deficit enzymu glukózo-6-fosfát dehydrogenázy, který se klinicky projevuje novorozeneckou žloutenkou, akutní hemolýzou a vzácněji chronickou hemolytickou anémií poskytuje nakaženým lidem výhodu, protože podmínky pro růst a násobení parazita (malárie, toxoplazmy) nejsou tak příznivé. Podobný vztah existuje mezi prvokem a srpkovitou chudokrevností.

Následně z toho vyplyne snížená tvorba gluthation peroxidázy v játrech a zvýšené množství peroxidu vodíku (v odkazech popisovaného oxidačního stresu) na boj proti infekcím, což v pozdějším věku spolu s nedostatkem biologicky aktivní mědi a neuvolněných látek z otrub povede k předčasnému šedivění vlasů.

[url]https://www.wikiskripta.eu/w/Deficit_glukózo-6-fosfát_dehydrogenázy[/url]
Research in Protozoology: In Four Volumes
https://books.google.cz/books?isbn=1483186148
https://en.wikipedia.org/wiki/Glucose-6-phosphate_dehydrogenase_deficiency#Prognosis
http://www.labtestsonline.cz/g6pd.html
http://g6pd.unas.cz/
https://cs-m.iliveok.com/health/nedostatek-glukoza-6-fosfatdehydrogenazy-priciny-symptomy-diagnostika-lecba_76455i15937.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon srp 13, 2018 4:54 pm, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 10:38 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
Ahojte.
Dlhodobo užívam rastlinné enzýmy na lepšie trávenie potravy (špičkovo trávi len takému človeku, ktorý má úplne v poriadku psychiku).
Tráviace enzýmy ktoré používam (Plant Enzymes od firmy NOW - nerobím reklamu) obsahujú aj enzým na trávenie celulózy - celulázu.
Mám dve otázky :
1. Znamená to, že keď takú tobolku zjem s ovsenou kašou, tak nerozpustná vláknina z nej bude komplet, alebo takmer komplet strávená ? ...
2. Znamená to, že keď zjem kašu ktorá už obsahuje značné množstvo rezistentného škrobu (čo ja viem, možno 15g/porcia), tak sa mi nedostane rezistentný škrob nestrávený do čreva, pretože bude strávený už v žalúdku za pomoci enzýmov z tobolky obsahujúcej rastlinné enzými ?

Vie vôbec niekto z vás (čitateľov a prispievateľov na tomto fóre) na to pravdepodobnú alebo "úplnú" odpoveď ?
Veľmi by ma to potešilo.... a určite to zaujíma viacerých ľudí...
\":)\"

Btw, davas to do zleho topicu, nesuvisi to s mineralmi, a vitaminmi, ale s enzymami.

https://en.wikipedia.org/wiki/Cellulase

Rozpusta to niektore druhy nerozpustnej vlakniny. Presne mnozstvo tam vsak nieje, takze mozno je ta davka v NOW foods smiesna a rozpusti to mozno 1g vlakniny. To vzdy treba preratat. Ja to bohuzial neviem.
Znamena to, ze ano nerozpustna vlaknina sa rozbije na jednoduchsie sacharidy, a tie sa potom vstrebu, takze z toho jedla ziskas viac energie, nez niekto, kto tam ten enzym celuasu nema.

Je tam aj uvedene, ze vacsina druhov zivocichov ma problem rozbit tu vlakninu, ale niektore si ju vytvaraju. A u niektorych ju vytvaraju symbioticke bakterie.

Este na jednu vec si daj pozor. Urcite enzymi musia fungovat v urcitom prostredi. Ked ich telo vytvara az za zaludkom, kde je ine pH, a nieje tam uz HCL, tak to cele moze fungovat inak v zaludku a v creve. Niekedy to tomu enzymu skodi a niekedy mu to nevadi. Kludne sa teda moze stat take, ze ta celuaza v zaludku nerozlozi nic, iba sa tam znici. Mozu nastat teda 2 moznosti, bud sa v zaludku znehodnoti a nerozlozi uz nic, alebo prezije cestu zaludkom a zacne fungovat az v creve pri inom pH.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 10:46 am 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion : dakujem za odpoved. Chcel aom to vpodstate vediet len z dovodu aby som mal jasnejsie v tom, kolko sacharidov denne skonzumujem... Denne mam tak 15-20g vlakniny (podla rocneho obdobia), tipujem, ze viac nez 5g tie enzymy nerozlozia...
Mimochodom, do tohto topicu to patri, pan Jarda to sem presunul z mnou vytvoreneho noveho topicu \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 11:02 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
Mimochodom, do tohto topicu to patri, pan Jarda to sem presunul z mnou vytvoreneho noveho topicu \":D\"

Aha sorry, ano vola sa to aj enzymi. Teda to by som dokopy do jednej temy nadaval, zbytocne vela prispevkov. Enzymi by mali mat vlastnu temu.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pon srp 13, 2018 3:12 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
Aha sorry, ano vola sa to aj enzymi. Teda to by som dokopy do jednej temy nadaval, zbytocne vela prispevkov. Enzymi by mali mat vlastnu temu.

Ano, mali by mat.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 11:36 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Prosím Vás, kto sa orientujete vo vitamínoch - neurologička mi diagnostikovala začínajúcu polyneuropatiu, tŕpnu mi nohy, a kázala mi kúpiť Milgamu N. Sú to B vitamíny, B1 benfotiamin, B6 pyridoxiniumchlorid a B 6 kynokobalamín v pomere B1 - 40 mg, B6 -90 mg, B12 -0,25 mg v jednej kapsule. Chcela by som tie vitamíny brať samostatne, bez plniva. B12 radšej nahradím metylkobalamínom, benfotiamin ako rozpustný v tuku je vraj lepší ako tiamin a pyridoxín neviem. Tu by som chcela poradiť, ktorá je vhodnejšia forma tých vitamínov a či dodržať aj uvedené pomery v dávkovaní?
Ďakujem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 1:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tamariška píše:
Prosím Vás, kto sa orientujete vo vitamínoch - neurologička mi diagnostikovala začínajúcu polyneuropatiu, tŕpnu mi nohy, a kázala mi kúpiť Milgamu N. Sú to B vitamíny, B1 benfotiamin, B6 pyridoxiniumchlorid a B 6 kynokobalamín v pomere B1 - 40 mg, B6 -90 mg, B12 -0,25 mg v jednej kapsule. Chcela by som tie vitamíny brať samostatne, bez plniva. B12 radšej nahradím metylkobalamínom, benfotiamin ako rozpustný v tuku je vraj lepší ako tiamin a pyridoxín neviem. Tu by som chcela poradiť, ktorá je vhodnejšia forma tých vitamínov a či dodržať aj uvedené pomery v dávkovaní?
Ďakujem.

Nevím sice jak to diagnostikovala, ale třeba zmíněný vitamín B12 lze testovat z krve tedy nevidím problém si minimálně v tomto bodě deficit ověřit. Jinak kolik těch vitamínů dodáváte stravou zjistíte na nutriční kalkulačce cronometer.com a případné deficity zle rovnat i samostatně a přiměřeně aby se zbytečně některý nepředávkovával což také není zcela dobré.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 2:53 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Nevím sice jak to diagnostikovala, ale třeba zmíněný vitamín B12 lze testovat z krve tedy nevidím problém si minimálně v tomto bodě deficit ověřit. Jinak kolik těch vitamínů dodáváte stravou zjistíte na nutriční kalkulačce cronometer.com a případné deficity zle rovnat i samostatně a přiměřeně aby se zbytečně některý nepředávkovával což také není zcela dobré.

Urobila mi EMG vyšetrenie a vraj mám hraničné hodnoty.
B 12 si dám zistiť. S cronometer.com pracujem, ale s vitamínmi a minerálmi mi to príde dosť problém. Uhlohydráty tuky, bielkoviny si nastavím požadované množstvo 2:1:1 a regulujem príjem /ináč, celkom zábavné/ ale vitamínov aminerálov ani neviem, koľko by malo byť optimálne množstvo a druhá vec, koľko toho potaviny v skutočnosti obsahujú a aká je u mňa využiteľnosť.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 3:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Tamariška píše:
Urobila mi EMG vyšetrenie a vraj mám hraničné hodnoty.
B 12 si dám zistiť. S cronometer.com pracujem, ale s vitamínmi a minerálmi mi to príde dosť problém. Uhlohydráty tuky, bielkoviny si nastavím požadované množstvo 2:1:1 a regulujem príjem /ináč, celkom zábavné/ ale vitamínov aminerálov ani neviem, koľko by malo byť optimálne množstvo a druhá vec, koľko toho potaviny v skutočnosti obsahujú a aká je u mňa využiteľnosť.

Tak dnes po té změně vzhledu se tam dá dokonce nastavit i režim konkrétních diet a hodnota je udávaná u výsledku v procentech tedy pokud máte barvu zelenou a procenta nad 100% mělo by to stačit. Pochopitelně ne vždy tu konkrétní živinu ta potravina bude obsahovat ve stejném množství jako ta testovaná tedy bych jel cca na 150% a pokud to tam nebude dával bych to v doplňcích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 4:00 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 10:06 pm
Příspěvky: 86
Jarda píše:
Tak dnes po té změně vzhledu se tam dá dokonce nastavit i režim konkrétních diet a hodnota je udávaná u výsledku v procentech tedy pokud máte barvu zelenou a procenta nad 100% mělo by to stačit. Pochopitelně ne vždy tu konkrétní živinu ta potravina bude obsahovat ve stejném množství jako ta testovaná tedy bych jel cca na 150% a pokud to tam nebude dával bych to v doplňcích.

Ďakujem za odpoveď, budem sa snažiť o zelené čísla. Niekedy ma vystraší 499 % pri dvoch mrkvičkách.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Minerály, vitamíny a enzymy
PříspěvekNapsal: pát srp 17, 2018 6:13 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
Tamariška píše:
Prosím Vás, kto sa orientujete vo vitamínoch - neurologička mi diagnostikovala začínajúcu polyneuropatiu, tŕpnu mi nohy, a kázala mi kúpiť Milgamu N. Sú to B vitamíny, B1 benfotiamin, B6 pyridoxiniumchlorid a B 6 kynokobalamín v pomere B1 - 40 mg, B6 -90 mg, B12 -0,25 mg v jednej kapsule. Chcela by som tie vitamíny brať samostatne, bez plniva. B12 radšej nahradím metylkobalamínom, benfotiamin ako rozpustný v tuku je vraj lepší ako tiamin a pyridoxín neviem. Tu by som chcela poradiť, ktorá je vhodnejšia forma tých vitamínov a či dodržať aj uvedené pomery v dávkovaní?
Ďakujem.

B12 v krvi může klamat, pokud laboratoř detekuje všechny cobalaminy a ne jen ty aktivní. Člověk může mít značný nadbytek neaktivních forem cobalaminu a současně deficit aktivní formy. Suplementovat se má proto buď methylcobalamin nebo hydroxicobalamin. Cyanocobalamin může, ale také nemusí fungovat.

Pokud je v krvi B12 málo, tak je deficit B12 jasný. Pokud však je B12 normálně nebo i nadbytek, tak to vůbec nemusí znamenat, že má tělo B12 skutečně dost. Nepřímým indikátorem, že má tělo B12 skutečně dostatek jsou správné hladiny MMA (Methylmalonic acid a homocysteinu (tHcy).
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3257642/

B12 se špatně vstřebává, proto se doporučují cucací tabletky methylcobalaminu, kdy se část vstřebává pod jazykem.
Testovala vám lékařka hladinu folátů v krvi ? To s B12 může souviset.

Jiný zdroj benfothiaminu, než Milgammu, jsem na našem trhu nenašel.
B6 je lepší brát v podobě P5P, případně jako kombinaci obou forem pyridoxin HCl a P5P.

Hodnoty z krve si musíte interpretovat sama, protože to co lékaří považují za "v normě", bývá hodně daleko od optima pro lidské tělo.

Zde jsou další tipy co by vám mohlo pomoci:
https://medium.com/@SpeedyReads/quantum ... 14b5808172


Naposledy upravil pefi dne pát srp 17, 2018 6:15 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2957 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 151, 152, 153, 154, 155, 156, 157 ... 198  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz