Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:38 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: stř srp 01, 2018 3:55 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Markétuše píše:
Záleží na tom o jakou depresi jde .
To co popisuješ může fungovat u běžné deprese, třeba u reakce na nějakou zátěž, nebo když se člověku dlouhodobě nedaří atd ....
Ovšem jsou lidi , kteří mají sklon k depce vrozený, po předcích a tam kdyby ses rozkrájel , nenaděláš nic těmi postupy, co tu píšeš .
U takové depky nemáš vůbec náhled , takže nemůžeš tu náladu vůli ovlivnit ....nevíš že je něco špatně .Jako schizofrenik neví že má blud, tak depresák neví, že svět není černý, nemá náhled .
V takovém případě je hodně nebezpečné třeba holotropní dýchání , nebo konstelace ......to je pro zdravé lidi. Člověk s těžší depkou může jíst zdravě ,ale nic se tak zásadně nezmění , hlavní slovo v těžších depresích mají vždycky léky.Řada lidí s těžkou depkou je ohrožena na životě , bez léků, takže pozor.

Je vhodné užívat gabu při adrenální únavě, kdy se kortizol tvoří v malém množství? Jak je to prosím s tou gabou? Pokud gaba chybí, má to neblahý vliv na nadledvinky nebo je to obráceně a nadledvinky způsobují nedostatek gaby? Nerozumím té souvislosti.
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 2:23 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
GABA prý souvisí s nadledvinkami jen nepřímo. Pokud vám GABA chybí, tak špatně spíte a moc stresujete a ten stres a nedostatek kvalitního spánku zatěžuje nadledvinky.
Zkuste GABU a uvidíte, zda na vás bude zabírat a bude se vám lépe usínat. Pokud změnu k lepšímu (zklidnění) nepoznáte, tak je zbytečné GABu do sebe cpát. Ale to se musí zkusit. Navíc někoho GABA zklidňuje, někoho naopak může rozhodit a znervóznit, na někoho nemá žádný vliv. To se musí zkusit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 3:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Je vhodné užívat gabu při adrenální únavě, kdy se kortizol tvoří v malém množství? Jak je to prosím s tou gabou? Pokud gaba chybí, má to neblahý vliv na nadledvinky nebo je to obráceně a nadledvinky způsobují nedostatek gaby? Nerozumím té souvislosti.
Děkuji.

Dobře vám radí člen pefi, to se bez vyzkoušení zjistit nedá, reakce se opravu hodně liší člověk od člověka.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 5:33 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
GABA prý souvisí s nadledvinkami jen nepřímo. Pokud vám GABA chybí, tak špatně spíte a moc stresujete a ten stres a nedostatek kvalitního spánku zatěžuje nadledvinky.
Zkuste GABU a uvidíte, zda na vás bude zabírat a bude se vám lépe usínat. Pokud změnu k lepšímu (zklidnění) nepoznáte, tak je zbytečné GABu do sebe cpát. Ale to se musí zkusit. Navíc někoho GABA zklidňuje, někoho naopak může rozhodit a znervóznit, na někoho nemá žádný vliv. To se musí zkusit.

Děkuji, už nevím co jiného zkusit, nemůžu vůbec vypnout hlavu. \":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 6:46 pm 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
krasnagadgetka píše:
Děkuji, už nevím co jiného zkusit, nemůžu vůbec vypnout hlavu. \":-(\"

Na vypnutí hlavy je nejjlepší meditace.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 02, 2018 11:11 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Modrovous píše:
Na vypnutí hlavy je nejjlepší meditace.

Uff, to je něco pro mě. \":-(\" Stejně to, že nemůžu vypnout hlavu, musí mít nějaký důvod, protože skoro nic nedělám, snažím se odpočívat, nemám stres, chodím na procházky, tak nevím, kde je problém. Třeba jen když chci uklidit, tak začnu myslet moc dopředu, co všechno chci udělat až to můj mozek přestane stíhat a mám pocit, že se zblázním a nakonec skoro neuklidím. Nevím, jestli to mám tak naučené. Před 3 roky jsem dělala v jedné práci, kde byl hrozný blázinec a nemohla jsem se vůbec soustředit, dělala jsem několik věcí najednou a od té doby mám tenhle problém. No vlastně, když se nad tím zamyslím, možná už jsem s tím měla problémy trochu dřív. Jestli je to způsobeno tou adrenální únavou, nebo přemnoženou candidou. Těch příčin asi může být více. Hlavně je hodně lidí, co jsou v pohodě a nemeditují.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 12:37 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Není to candidou nebo něčím jiným, vnějším. Je to vámi. Musíte přijít na to, jak fungujete. Po té, co na to přijdete, musíte zjistit, proč tak fungujete. Vy máte ku svému konání velmi dobrý důvod. Pro vás důležitý. Jaký?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 12:41 am 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
ctihodnymuz píše:
Není to candidou nebo něčím jiným, vnějším. Je to vámi. Musíte přijít na to, jak fungujete. Po té, co na to přijdete, musíte zjistit, proč tak fungujete. Vy máte ku svému konání velmi dobrý důvod. Pro vás důležitý. Jaký?

Proč jste si tím tak jistý?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 2:02 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Uff, to je něco pro mě. \":-(\" Stejně to, že nemůžu vypnout hlavu, musí mít nějaký důvod, protože skoro nic nedělám, snažím se odpočívat, nemám stres, chodím na procházky, tak nevím, kde je problém. Třeba jen když chci uklidit, tak začnu myslet moc dopředu, co všechno chci udělat až to můj mozek přestane stíhat a mám pocit, že se zblázním a nakonec skoro neuklidím. Nevím, jestli to mám tak naučené. Před 3 roky jsem dělala v jedné práci, kde byl hrozný blázinec a nemohla jsem se vůbec soustředit, dělala jsem několik věcí najednou a od té doby mám tenhle problém. No vlastně, když se nad tím zamyslím, možná už jsem s tím měla problémy trochu dřív. Jestli je to způsobeno tou adrenální únavou, nebo přemnoženou candidou. Těch příčin asi může být více. Hlavně je hodně lidí, co jsou v pohodě a nemeditují.

Meditace se dá naučit. Umíte-li anglicky zkuste tohle: http://drlwilson.com/articles/meditation.htm

Ona se hlava (psychika) nedá oddělit od těla (biochemie) a naopak - biochemie má zásadní vliv na psychiku. Proto je vhodné řešit oboje současně.
Pokud jste si naprosto jistá, že stresy nemáte a nemáte ani traumata z dětství, tak bynáprava biochemie měla stačit avšak meditace vám pomůže, aby se rozhašená psychika nesnažila rozhašovat biochemii.

Co pozoruji na sobě, tak ona to není buď adrenální únava nebo candida, ale nejspíš oboje současně. Takže je potřeba řešit adrenální únavu i candidu. Já mám adrenální únavu i candidu, v podstatě je pouze otázkou času, kdy bych začal mít psychické problémy.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 3:13 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
[quote="ctihodnymuz":39irr60i]Není to candidou nebo něčím jiným, vnějším. Je to vámi. Musíte přijít na to, jak fungujete. Po té, co na to přijdete, musíte zjistit, proč tak fungujete. Vy máte ku svému konání velmi dobrý důvod. Pro vás důležitý. Jaký?[/quote:39irr60i]
Přesně tak. Už nezjistíte co bylo na počátku, jaký spouštěč, ale mohl to být stres. A dlouhodobý stres je šikmá plocha.
Adrenální únava přes cortizol ovládá v těle kde co, oslabené tělo umožní candidě expandovat a candida se stará abyste se z adrenální únavy nedostala. Vy můžete zaútočit na adrenální únavu i candidu současně.

Já zkusil na Candidu zaútočit (jód, borax, niacin), to zatím moc nezabralo, ale z pokusů na sobě jsem zjistil, že mám slabý výkon jater, tedy problém s produkcí dost kvalitní žluči, aby candidu ze střeva vymlátila. Takže musím v první řadě rozhýbat

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 4:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="pefi":1j1xcp1g]Přesně tak. Už nezjistíte co bylo na počátku, jaký spouštěč, ale mohl to být stres. A dlouhodobý stres je šikmá plocha.
Adrenální únava přes cortizol ovládá v těle kde co, oslabené tělo umožní candidě expandovat a candida se stará abyste se z adrenální únavy nedostala. Vy můžete zaútočit na adrenální únavu i candidu současně.

Já zkusil na Candidu zaútočit (jód, borax, niacin), to zatím moc nezabralo, ale z pokusů na sobě jsem zjistil, že mám slabý výkon jater, tedy problém s produkcí dost kvalitní žluči, aby candidu ze střeva vymlátila. Takže musím v první řadě rozhýbat

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 03, 2018 9:45 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
pefi píše:
Meditace se dá naučit. Umíte-li anglicky zkuste tohle: http://drlwilson.com/articles/meditation.htm

Ona se hlava (psychika) nedá oddělit od těla (biochemie) a naopak - biochemie má zásadní vliv na psychiku. Proto je vhodné řešit oboje současně.
Pokud jste si naprosto jistá, že stresy nemáte a nemáte ani traumata z dětství, tak bynáprava biochemie měla stačit avšak meditace vám pomůže, aby se rozhašená psychika nesnažila rozhašovat biochemii.

Co pozoruji na sobě, tak ona to není buď adrenální únava nebo candida, ale nejspíš oboje současně. Takže je potřeba řešit adrenální únavu i candidu. Já mám adrenální únavu i candidu, v podstatě je pouze otázkou času, kdy bych začal mít psychické problémy.

Stresy sice nemám, ale všeho se bojím, protože mi není dobře, takže tím pádem si stres dělám sama sobě. Je pravda, že dětství jsem neměla moc růžové, nějaká traumata tam byla a ani teď nemám v životě žádnou podporu. Chodila jsem k psychologům, ale to nepomohlo, vyhozené peníze. Mám strašný vztek na rodiče, bohužel nevím jak přijmout to, jací jsou...\":-(\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 9:16 am 
Offline

Registrován: čtv lis 03, 2016 10:24 am
Příspěvky: 349
Své rodiče jste si vybrala vy sama. A je velmi nefér po nich chtít, aby byli tací, jak byste si vy přála, či nebyli takoví, jak vy nechcete. Vy tady nejste od toho, abyste je měnila či jim něco vyčítala. Jste tu jen a jen kvůlivá sobě. Vaši rodiče vám hodně pomohli. Nemáte jim, co vyčítat. Poděkujte a jděte svou cestou. Svou.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 3:38 pm 
Offline

Registrován: pát čer 08, 2018 10:44 am
Příspěvky: 586
krasnagadgetka píše:
Stresy sice nemám, ale všeho se bojím, protože mi není dobře, takže tím pádem si stres dělám sama sobě. Je pravda, že dětství jsem neměla moc růžové, nějaká traumata tam byla a ani teď nemám v životě žádnou podporu. Chodila jsem k psychologům, ale to nepomohlo, vyhozené peníze. Mám strašný vztek na rodiče, bohužel nevím jak přijmout to, jací jsou...\":-(\"

Takže si to přiznejte: Stresy máte, pouze nejsou vnější, ale vnitřní. Ve výsledku je to jedno. S psychikou vám neporadím, vím, o tom houby. Ale příčinou zdravotních problémů jsou stresy.
Umíte anglicky ? Poslal bych vám pár odkazů, kde si můžete zkusit najít co je s vašim metabolismem špatně a co by mohlo pomoci vašemu tělu. S duší vám neporadím, ale i s tou by to chtělo pohnout. Ale candidóza a únava nadledvinek je celkem jistota.

Mi na bolavou duši pomohlo začít běhat (a to jsem do svých 20 let běh nenáviděl) a běh mi duši vyléčil, následně se zpravilo i tělo, ale kdybych tehdy správně suplementoval nejen hořčík, ale i zinek, pyridoxin ve formě P5P a vitamín C, tak mohla být má cesta zpět rychlejší a snazší.

Jestli máte stresy a nedostáváte do sebe extra hořčík, zinek a vitamín C, tak děláte chybu, můžete jíst sebelépe, ale musela bysto toho sníst jako atlet v tréninku, abyste do sebe dostala dost mikroprvků a vitamínů z jídla.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 04, 2018 10:56 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
ctihodnymuz píše:
Své rodiče jste si vybrala vy sama. A je velmi nefér po nich chtít, aby byli tací, jak byste si vy přála, či nebyli takoví, jak vy nechcete. Vy tady nejste od toho, abyste je měnila či jim něco vyčítala. Jste tu jen a jen kvůlivá sobě. Vaši rodiče vám hodně pomohli. Nemáte jim, co vyčítat. Poděkujte a jděte svou cestou. Svou.

Jo, to už jsem někde slyšela, že rodiče si vybíráme samy. Tomu fakt nevěřím. Ať jsou rodiče jaký chtějí být a dělají si co chtějí, ale ať neničí život svým dětem. Své děti mají vychovat, aby z nich vyrostly silné a samostatné lidi a né trosky. Bohužel mě nenapadá jediná věc, v čem mi pomohli.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 345 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 23  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 15 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz