Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:12 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2018 1:06 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Alopat : vidíš, a NWO sa snaží pretlačiť, aby ľudia konzumovali čo najviac ovocia.... a tak aby sa im ničili kosti... A aby zaplnili bruchá ovocím, a už neostalo miesto na výživné potraviny bez obsahu kyselín (fytová, citrónová, atď), alebo s ich maličkým obsahom... \":D\"

Mám otázku.... čítal som to desatoro MUDr. Lukeše..... Jeden odšťavený citrón denne predstavuje problém ? V horúcej vode ako prvé pitie ráno (6dcl teplo-horúcej vody, šťava z jedného citróna, dve štipky himalájskej soli, trochu vitamínu C v prášku)...
Asi by bolo fajn založiť topic s názvom "POTRAVINOVÉ KYSELINY"... Ak máš viac vedomostí o kyselinách v jedle (REÁLNE kyseliny, čiže prakticky kyseliny "ako také" v ovocí, a kyseliny (asi len fytová) v obilninách/strukovinách, čiastočne v orechoch...
Ja o tom teda veľa neviem, v žiadnej z kníh ktoré mám, sa o tom nepíše... o škodlivosti kyselín z ovocia, mám na mysli. Tam sa vždy píše (ak sa píše), že kyslosť v ovocí neutralizujú minerály v ňom... Akurát, nejak sa mi to nezdá... pretože keby tam bolo toľko minerálov, bolo by to cítiť aj na chuti - už automaticky by ovocie nebolo kyslé, ani kyslasté... \":D\"
Sám sa pýtam, načo je dobré jesť ovocie, keď samo o sebe leptá sklovinu.... Mäso, vajcia, surové mlieko, maslo, masť, ryby, zelenina.......tie zubnú sklovinu neleptajú..........
Aby neleptalo sklovinu, treba ho odšťaviť, a jednoducho piť tú šťavu... hoci jeden glg za minútu (aby sa rýchlo nezdvihol cukor)... ale zas, potom nebude mať potravu (vláknina) črevný mikrobiom...
Ovocie je veľmi kontroverzné... Jednak ho vo veľkom odporúča WHO (ktoré určite nemá o zdravie ľudí záujem), každý druhý článok o výžive vo svete vyzdvihuje nejaké ovocie, a pritom to s ovocím také ružové teda nie je...
Prídem mi to tak, že ovocie je LIEČIVO NA CHVÍĽU.... Nejaký ovocný detox, ktorý do určitej miery vytiahne vápnik z organizmu, ale na druhej strane telo prečistí (napr. citrusové šťavy)... Ale nie, aby sa jedlo PRAVIDELNE, každý deň, alebo každý druhý deň...
Videl som raz dokument o dvoch bratov žijúcich v Kanade, ktorí za život (až na pár výnimiek, doslova pár) nedali do úst ovocie a zeleninu... Jedli len mäso, hlavne ryby, iné živočíšne potraviny, ovsenú kašu... proste žiadnu zeleninu a ovocie... Jeden mal tesne pred 90tkou, druhý po 90tke...pýtali sa ich na vek, preto si to pamätám (hoci už nie presný vek)... Takže ovocie a zelenina asi vôbec nie sú nutné.... Myslím, že oveľa nutnejšie (z rastlinných potravín) sú fermentované obilniny (napr. ovos) ako zdroj sacharidov, vlákniny (vitamínov, minerálov), a potom rôzne BYLINY rastúce v našom okolí... Ako DOPLNOK...
Hmm...

Budem rád, ak niečo k tomu napíšeš... Nejaký tvoj postreh...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: čtv črc 05, 2018 2:06 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Doufám, že sis všiml odkazu na obsah kyseliny šťavelové v čokoládě, který z kakaa ve velkém dělá docela problematický zdroj hořčíku a nelze vyloučit, že je ho v něm hodně právě ve vazbě na zmiňované organické kyseliny. To samé může platit pro máčením neaktivované dýňové semínko a kyselinu fytovou, které mě napadá jako další zdroj hořčíku.

Přesně jak jsi zmínil, odšťavování ovoce a zeleniny asi ano, ale nárazově, když je potřeba rychle dodat nemocnému léčivé látky (antioxidanty, salvestroly, přírodní barviva, atd.), podpořit očistnou (odčervovací) kůru a srovnat konkrétní nedostatky ve výživě (jako nedostatek draslíku při zasolení organismu), i když je otázka, zda to v některých případech nejde lépe z živočišných produktů.

Pokud by bylo kvůli antinutrientům (např. tříslovinám a organickým kyselinám) potřeba konzumovat pouze správně zralé ovoce, tak kolik si jej stačíš utrhnout během zrání na zahradě? Větší množství pak odpadá a přezrálé plody se již rychle kazí.

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pon črc 16, 2018 2:31 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
Alopat : vidíš, a NWO sa snaží pretlačiť, aby ľudia konzumovali čo najviac ovocia.... a tak aby sa im ničili kosti... A aby zaplnili bruchá ovocím, a už neostalo miesto na výživné potraviny bez obsahu kyselín (fytová, citrónová, atď), alebo s ich maličkým obsahom... \":D\"

Mám otázku.... čítal som to desatoro MUDr. Lukeše..... Jeden odšťavený citrón denne predstavuje problém ? V horúcej vode ako prvé pitie ráno (6dcl teplo-horúcej vody, šťava z jedného citróna, dve štipky himalájskej soli, trochu vitamínu C v prášku)...
Asi by bolo fajn založiť topic s názvom "POTRAVINOVÉ KYSELINY"... Ak máš viac vedomostí o kyselinách v jedle (REÁLNE kyseliny, čiže prakticky kyseliny "ako také" v ovocí, a kyseliny (asi len fytová) v obilninách/strukovinách, čiastočne v orechoch...
Ja o tom teda veľa neviem, v žiadnej z kníh ktoré mám, sa o tom nepíše... o škodlivosti kyselín z ovocia, mám na mysli. Tam sa vždy píše (ak sa píše), že kyslosť v ovocí neutralizujú minerály v ňom... Akurát, nejak sa mi to nezdá... pretože keby tam bolo toľko minerálov, bolo by to cítiť aj na chuti - už automaticky by ovocie nebolo kyslé, ani kyslasté... \":D\"
Sám sa pýtam, načo je dobré jesť ovocie, keď samo o sebe leptá sklovinu.... Mäso, vajcia, surové mlieko, maslo, masť, ryby, zelenina.......tie zubnú sklovinu neleptajú..........
Aby neleptalo sklovinu, treba ho odšťaviť, a jednoducho piť tú šťavu... hoci jeden glg za minútu (aby sa rýchlo nezdvihol cukor)... ale zas, potom nebude mať potravu (vláknina) črevný mikrobiom...
Ovocie je veľmi kontroverzné... Jednak ho vo veľkom odporúča WHO (ktoré určite nemá o zdravie ľudí záujem), každý druhý článok o výžive vo svete vyzdvihuje nejaké ovocie, a pritom to s ovocím také ružové teda nie je...
Prídem mi to tak, že ovocie je LIEČIVO NA CHVÍĽU.... Nejaký ovocný detox, ktorý do určitej miery vytiahne vápnik z organizmu, ale na druhej strane telo prečistí (napr. citrusové šťavy)... Ale nie, aby sa jedlo PRAVIDELNE, každý deň, alebo každý druhý deň...
Videl som raz dokument o dvoch bratov žijúcich v Kanade, ktorí za život (až na pár výnimiek, doslova pár) nedali do úst ovocie a zeleninu... Jedli len mäso, hlavne ryby, iné živočíšne potraviny, ovsenú kašu... proste žiadnu zeleninu a ovocie... Jeden mal tesne pred 90tkou, druhý po 90tke...pýtali sa ich na vek, preto si to pamätám (hoci už nie presný vek)... Takže ovocie a zelenina asi vôbec nie sú nutné.... Myslím, že oveľa nutnejšie (z rastlinných potravín) sú fermentované obilniny (napr. ovos) ako zdroj sacharidov, vlákniny (vitamínov, minerálov), a potom rôzne BYLINY rastúce v našom okolí... Ako DOPLNOK...
Hmm...

Budem rád, ak niečo k tomu napíšeš... Nejaký tvoj postreh...

Zelenina v povodnom stave (utrpenie):
https://www.youtube.com/watch?v=ujX-StFvFdY

Ovocie v povodnom stave (raj):
https://www.youtube.com/watch?v=95AfylzsE4s

Za asi 20 sekund ziskal z ovocia viac kalorickej hodnoty, i nutricnej hodnoty, nez z jedenia zeleniny za 6 minut. Plus cas stravenia je tiez polovicny - telo strati menej energie.

Zelenina je len doplnok, ovocie je zaklad.
Nehovoriac o tom, ze ked pokuses zle zeleninu, je to katastrofa, nic neziskas. Ked pokuses zle ovocie, stale ziskas dostatocne vela, oproti zelenine. Aj pri letmom pozuvani, vytlacis vacsinu stavy z ovocia, a ta obsahuje velku cast cennych zivin.

Dalsia vyhoda duchovna: ovocie je prakticky jedina potravina, kde pri jej konzumacii neublizujes ziadnemu zivemu tvoru.

Ovocie vitazi na plnej ciare.

A zuby narusaju len niektore druhy ovocia, ako citron, grapefruit, kysle jablka. Na to si treba dat pozor, to ano. A na nezrele ovocie. Banany napr. zubnu sklovinu nenarusaju.

Porovnaval som len povodny stav, tak ako to dala priroda. Aj ked, brokolica asi v prirode sama od seba nerastie. Ale to ani mrkva, ktoru kupujeme, prakticky nic, vsetko je tazko preslachtene. Ovocie ma aj svoje povodne odrody, ktore su prave najzdravsie a najodolnejsie. Su to vsetko vyse 10 metrov vysoke stromy, ktore sa dozivaju aj 100 rokov. Plodia az tak po 10 rokoch od vysadenia. Pre ekonomicky priemysel niesu velmi vhodne, aj sa zle oberaju (nedaju sa strojovo). Preto ich nahradili zakrskami. To ale nieje dobre. Mali by sme jest povodne odrody, ktore ani netreba chemicky osetrovat. Take ovocie treba porovnavat, nie to "zdegenerovane". Povodne druhy zeleniny, su ale vacsinou este horsie konzumovatelne, nez to co sa bezne kupuje. Pozri si napriklad z coho bola vyslachtena mrkva. A to skus jest surove. Dobru chut, ak to chces mat ako zaklad stravy.

Dalsia vec, to co ma supku. Nepotrebujes ani minat vodu, da sa to osupat a zjest. Popripade ceresne zo stromu atd... zelenina... musis cistit, ked ju jes surovu, hrozia ti parazity, alebo nakaza.
Neni o com, ovocie vychadza ako najlepsia potrava.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 2:36 pm 
Offline

Registrován: stř zář 14, 2016 2:47 pm
Příspěvky: 23
Xion píše:
.

Za sebe můžu říct, že vitariánská nebo vegetariánská strava pro mně není a nepřinesla mi mnoho výhod - vyzkoušeno. Při konzumaci většího množství ovoce se necítím dobře fyzicky ani psychicky, žádný problém, prostě to jen není ono. Věčný hlad, co chvíli jsem musela něco jíst. A mám dojem, že když jsem si vyplňovala na této stravě cronometer, že to teda nebylo nic moc.
Přešla jsem na nízkosacharidovou stravu - zelenina, maso, vhodné tuky, vejce, ořechy a je mi blaze. Vynechán cukr, všechny mouky, mléko (kromě kozích produktů) Jídlo 2-3x denně, hlad necítím. Cronometer jásá a já také. Psychiku cítím jen já, ale fyzicky mi to ukazuje "můj přítel" ekzém, který po této stravě mizí doufám, že do nenávratna. Ovoce mám pouze jako dezert nebo doplněk snídaně - občas. Na zeleninu - ať syrovou nebo tepelně upravenou nedám dopustit. Řídím se tím, co cítím a hledám jednoduché postupy. Velký dík v tom patří i panu Jardovi a většině přispěvatelů.
Takže tak. Jen jsem chtěla oponovat, že ovoce může být pro někoho dobrá volba, zatímco jinému moc dobrého nepřinese.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 8:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
jednoslunicko píše:
Za sebe můžu říct, že vitariánská nebo vegetariánská strava pro mně není a nepřinesla mi mnoho výhod - vyzkoušeno. Při konzumaci většího množství ovoce se necítím dobře fyzicky ani psychicky, žádný problém, prostě to jen není ono. Věčný hlad, co chvíli jsem musela něco jíst. A mám dojem, že když jsem si vyplňovala na této stravě cronometer, že to teda nebylo nic moc.
Přešla jsem na nízkosacharidovou stravu - zelenina, maso, vhodné tuky, vejce, ořechy a je mi blaze. Vynechán cukr, všechny mouky, mléko (kromě kozích produktů) Jídlo 2-3x denně, hlad necítím. Cronometer jásá a já také. Psychiku cítím jen já, ale fyzicky mi to ukazuje "můj přítel" ekzém, který po této stravě mizí doufám, že do nenávratna. Ovoce mám pouze jako dezert nebo doplněk snídaně - občas. Na zeleninu - ať syrovou nebo tepelně upravenou nedám dopustit. Řídím se tím, co cítím a hledám jednoduché postupy. Velký dík v tom patří i panu Jardovi a většině přispěvatelů.
Takže tak. Jen jsem chtěla oponovat, že ovoce může být pro někoho dobrá volba, zatímco jinému moc dobrého nepřinese.

Viem o com hovoris, mal som to tak isto. Obrat nastal po urcitom detoxe a hlavne po ociste od parazitov. Ked sa snazis jest ovocie v zamorenom tele, tak vysledok su burlive boje, ktore nemusia nutne viest k zlepseniu (ak nadalej porusujes prirodne a duchovne zakony, prebiehaju vlastne vacsne). Na tej strave co mas, ale bude koniec pomerne dost zly. Pokial sa niekomu netravi kvalitne ovocie (neprestriekane chemiou, kvalitne odrody, dozrete), tak jeho telo ma obrovsky problem.
Z mojej skusenosti s parazitmi, ked sa nahadzu tazkou potravou (Z ktorej sa nasytia), tak nachvilu prestanu vyvadzat. Mal som to tak isto. Aj sladkosti tak funguju, nachvilu daju pokoj. A cloveku je zdanlivo lepsie. Ale potom to musi robit zas a zas... a nakonci to nieje prave najlepsie. Ten odchod zo sveta. Rob ako myslis, ale daj na moju radu... ak sa ti netravi ovocie dobre = velky problem. Ci uz mas alergiu, alebo prebieha burlivy detox, v oboch pripadoch telo uz nieje v poriadku a v buducnosti ocakavaj problemy. Hlavne si davaj pravidelne hladovky, tie to este vedia dost dobre udrzat.
V kazdom pripade na ovocie nedam dopustit. Treba si vyladit telo tak, aby vedelo stravit ovocie. To je zaklad. Pokial neviem stravit ovocie = problem.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: úte črc 17, 2018 8:23 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Este jedna vec... to ovocie, ktore som pisal (kvalitne, atd...) treba stravit nalacno. A zaludok musi byt prazdny a cisty. Inak to narusi travenie ovocia. Nalacno neznamena cisty zaludok. Prave preto mi byvalo sprvu cele roky zle po ovoci, ze som mal kandidu, a zamoreny zaludok... az pri vyplachu zaludka joginskou metodou, kedy vo vode vyblujes vsetko, co tam mas, som videl, kolko bordelu som tam maval po noci. Boli tam chuchvalce hlienu, zlc... nebolo to ciste. Mal som tak zamorene telo, ze pocas noci vytlacalo toxiny do zlce, a zlc mi v noci odchadzala (to som aj citil niekedy ked som bol hore), a rano som mal uz jej cast v zaludku. A to bola zlc plna toxinov. Ked som o tom nevedel, a najedol som sa do toho ovocia a pomiesalo sa to, tak hotova katastrofa. Ale po vyplachu zaludka, sa mi hned ovocie travilo vyrazne lepsie. A casom, po antiparazitlanych kurach a ked mi ustupila kandida... hura... ovocie uz nesposobuje ziaden problem a mozem ho jest aj vo velkom mnozstve. Ovocie proste potrebuje tym ze sa travi rychlo, ciste travenie, a ciste telo. Inak, ak nieje ciste, moze zacat pri jeho konzumacii burliva ocista, ale co je horsie, moze sa narusit aj jeho travenie, a potom kvasi a rastu na nom kvasinky ako kandida. To vsetko treba vycistit, a potom je to uz jedlo Bohov, tak ako to bolo planovane. Vsetko slape ako hodinky. Vsetok ten hnev a spina, co sa hadze na ovocie, je neopravnena. Vzdy je v tom clovek, co nieco spackal a narusil. Priroda nam dala plody ovocia ako dary, ktore mame jest, je to jedine jedlo, ktore dobre vyzera, voni, a nesposobuje ziadnu karmu. Uz ziadne take jedlo v prirode nieje. Vsetko treba zlozito a narocne modifikovat a upravovat. Je to dar z prirody.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: stř črc 18, 2018 8:48 am 
Offline

Registrován: stř zář 14, 2016 2:47 pm
Příspěvky: 23
Děkuji za odpovědi \":-)\" - jejich znění jsem předpokládala, přece jen tě tu čtu a tak trošku znám. Já jedu podle svého nejlepšího přesvědčení a pocitu, Ty zase podle svého - a tak to má být. Hezký den a dobrou chuť i zažití všeho, co dáme svému tělu \":-)\". H.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned črc 22, 2018 10:29 am 
Offline

Registrován: ned říj 22, 2017 10:13 am
Příspěvky: 134
jednoslunicko píše:
Za sebe můžu říct, že vitariánská nebo vegetariánská strava pro mně není a nepřinesla mi mnoho výhod - vyzkoušeno. Při konzumaci většího množství ovoce se necítím dobře fyzicky ani psychicky, žádný problém, prostě to jen není ono. Věčný hlad, co chvíli jsem musela něco jíst. A mám dojem, že když jsem si vyplňovala na této stravě cronometer, že to teda nebylo nic moc.
Přešla jsem na nízkosacharidovou stravu - zelenina, maso, vhodné tuky, vejce, ořechy a je mi blaze. Vynechán cukr, všechny mouky, mléko (kromě kozích produktů) Jídlo 2-3x denně, hlad necítím. Cronometer jásá a já také. Psychiku cítím jen já, ale fyzicky mi to ukazuje "můj přítel" ekzém, který po této stravě mizí doufám, že do nenávratna. Ovoce mám pouze jako dezert nebo doplněk snídaně - občas. Na zeleninu - ať syrovou nebo tepelně upravenou nedám dopustit. Řídím se tím, co cítím a hledám jednoduché postupy. Velký dík v tom patří i panu Jardovi a většině přispěvatelů.
Takže tak. Jen jsem chtěla oponovat, že ovoce může být pro někoho dobrá volba, zatímco jinému moc dobrého nepřinese.

Udělala jste dobře, nízkosacharidová strava je z evolučního hlediska pro člověka nejlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned črc 22, 2018 8:53 pm 
Offline

Registrován: ned úno 25, 2018 9:53 pm
Příspěvky: 324
Banány dle pátera Ferdy zvyšují počet leukocytů.To znamená ,že mohou způsobit leukémii.Samozřejmě se to netýká těch zralých utržených ze stromů a hned zkonzumovaných.Ale bohužel banánovník u nás neroste.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: ned črc 22, 2018 9:46 pm 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
ZDENINA píše:
Banány dle pátera Ferdy zvyšují počet leukocytů.To znamená ,že mohou způsobit leukémii.Samozřejmě se to netýká těch zralých utržených ze stromů a hned zkonzumovaných.Ale bohužel banánovník u nás neroste.

Je to možné, stejně jako u všech zemědělských plodin s rezidui herbicidů a pesticidů a zpracovaných potravin prosycených chemickými konzervanty. V podstatě to funguje tak, že infekční agens v případě výše popsané venkovní sloty nebo jiného oxidačního stresu (způsobeného volnými kyslíkovými radikály, ultrafialovým zářením, přítomností velkých parazitů, atd.) zalézá do buněk, kde se narychlo množí a vyvádí mladé a v případě nasazení nevhodně vybrané chemoterapie (v poslední době farmakomafie ustupuje od drastických ozářek k finančně výhodnějšímu stylu léčit, ale záměrně nevyléčit - většinou pouze mírnit ataky a potlačovat příznaky) se stává odolnějším, virulentním a nebezpečným i pro okolí nemocného. Toto je dle mého soudu podstata rakoviny - moderního skorbutu v době hojnosti paradoxně na vitamíny a klíčové minerály podvyživeného těla (a proto napadeného) s přetíženými játry, což má za následek tělo zaplavené toxiny a vyčerpání vlastního antioxidantu. Jediné, co zatím přesně nevím, jestli antitumorózní ochranu těla patrně společnou pro všechny eukaryoty (jednobuněčné organismy i buňky) vypíná samotný patogen nebo se jej tělo snaží obklíčit, ale vzhledem k tomu, že zapouzdření vypadá jinak, tak se momentálně přikláním k tomu, že patogen převezme nad napadenou buňkou kontrolu. Nasvědčoval by tomu i způsob šíření obého - napadání a prostupování dosud zdravých buněk prostřednictvím cholesterolu, neboť metastázování a množení vnitrobuněčného parazita má prokazatelně společného pomocníka. Lymfomy a leukémie se na snímcích neliší od akutní fáze napadení prvoky a u pevných nádorů je zase zjištěno, že se mikroskopická larvální stádia velkých parazitů chovají jako rakovinné kmenové buňky.

Cholesterol byproduct hijacks immune cells, lets breast cancer spread
https://news.illinois.edu/view/6367/565979
Cholesterol byproduct encourages spread of breast cancer, metastasis
https://www.cardiovascularbusiness.com/topics/lipids-metabolic/cholesterol-byproduct-encourages-spread-breast-cancer-metastasis
STATINS LINKED TO DRAMATIC REDUCTION IN CANCER DEATH RATES, RESEARCH SUGGESTS
https://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/statins-cancer-death-rates-cure-reduction-research-statistics-a7127711.html
High cholesterol fuels growth, spread of breast cancer
https://www.sciencedaily.com/releases/2013/11/131128141357.htm
High cholesterol diagnosis tied to lower breast cancer risk
https://www.medicalnewstoday.com/articles/319199.php

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Naposledy upravil Alopat dne pon črc 23, 2018 9:26 am, celkově upraveno 4

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pon črc 23, 2018 7:24 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Alopat píše:
Je to možné, stejně jako u všech zemědělských plodin s rezidui herbicidů a pesticidů a zpracovaných potravin prosycených chemickými konzervanty. V podstatě to funguje tak, že infekční agens v případě výše popsané venkovní sloty nebo jiného oxidačního stresu (způsobeného volnými kyslíkovými radikály, ultrafialovým zářením, přítomností velkých parazitů, atd.) zalézá do buněk, kde se narychlo množí a vyvádí mladé a v případě nasazení nevhodně vybrané chemoterapie (v poslední době farmakomafie ustupuje od drastických ozářek k finančně výhodnějšímu stylu léčit, ale záměrně nevyléčit - většinou pouze mírnit ataky a potlačovat příznaky) se stává odolnějším, virulentním a nebezpečným i pro okolí nemocného. Toto je dle mého soudu podstata rakoviny - moderního skorbutu v době hojnosti paradoxně na vitamíny a klíčové minerály podvyživeného těla (a proto napadeného) s přetíženými játry, což má za následek tělo zaplavené toxiny a vyčerpání vlastního antioxidantu. Jediné, co zatím přesně nevím, jestli antitumorózní ochranu těla patrně společnou pro všechny eukaryoty (jednobuněčné organismy i buňky) vypíná samotný patogen nebo se jej tělo snaží obklíčit, ale vzhledem k tomu, že zapouzdření vypadá jinak, tak se momentálně přikláním k tomu, že patogen převezme nad napadenou buňkou kontrolu. Lymfomy a leukémie se na snímcích neliší od akutní fáze napadení prvoky a u pevných nádorů je zase zjištěno, že se mikroskopická larvální stádia velkých parazitů chovají jako rakovinné kmenové buňky.

S tím antioxidačním vlivem nelze než souhlasit a není nakonec tak složité si na netu dohledat úspěšnost léčby pomocí silných antioxidantů, vitamínů, enzymů a hormonů. Existuje na to spousta studií a efekt je procentuálně velice slušný, tedy je s podivem že se medicína stále drží velice sporných postupů a klienty spíše mrzačí než léčí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: pon črc 23, 2018 9:09 am 
Online

Registrován: úte úno 19, 2013 2:43 am
Příspěvky: 1952
Jarda píše:
S tím antioxidačním vlivem nelze než souhlasit a není nakonec tak složité si na netu dohledat úspěšnost léčby pomocí silných antioxidantů, vitamínů, enzymů a hormonů. Existuje na to spousta studií a efekt je procentuálně velice slušný, tedy je s podivem že se medicína stále drží velice sporných postupů a klienty spíše mrzačí než léčí.

Z neurofibromatózy víme, že něco vypíná antitumorózní geny znemožňující nekontrolované množení, což se neznalým naoko mylně jeví jako náhodné leč systémové genové mutace a pak už jen stačí násobit oxidační stres k propouknutí nádorového bujení / množení patogenních eukaryot a možná, že právě stav organismu z hlediska Vámi výše popsaných tělesných zásob rozhoduje o tom, zda-li bude zhoubné nebo nezhoubné.
http://www.unium.cz/materialy/0/0/eukaryoticka-bunka-m19454-p3.html

_________________
http://www.aeronet.news
https://protiproud.info/
https://www.parlamentnilisty.cz/
https://vk.com/irenaaneri
https://www.naturalnews.com/





Citát: "Nemoc je okem viditelná a elektroakupunkturou měřitelná, i když nemocniční laboratoř mlčí."


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: sob srp 11, 2018 2:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Xion píše:
Zelenina v povodnom stave (utrpenie):
https://www.youtube.com/watch?v=ujX-StFvFdY

Ovocie v povodnom stave (raj):
https://www.youtube.com/watch?v=95AfylzsE4s

Za asi 20 sekund ziskal z ovocia viac kalorickej hodnoty, i nutricnej hodnoty, nez z jedenia zeleniny za 6 minut. Plus cas stravenia je tiez polovicny - telo strati menej energie.

Zelenina je len doplnok, ovocie je zaklad.
Nehovoriac o tom, ze ked pokuses zle zeleninu, je to katastrofa, nic neziskas. Ked pokuses zle ovocie, stale ziskas dostatocne vela, oproti zelenine. Aj pri letmom pozuvani, vytlacis vacsinu stavy z ovocia, a ta obsahuje velku cast cennych zivin.

Dalsia vyhoda duchovna: ovocie je prakticky jedina potravina, kde pri jej konzumacii neublizujes ziadnemu zivemu tvoru.

Ovocie vitazi na plnej ciare.

A zuby narusaju len niektore druhy ovocia, ako citron, grapefruit, kysle jablka. Na to si treba dat pozor, to ano. A na nezrele ovocie. Banany napr. zubnu sklovinu nenarusaju.

Porovnaval som len povodny stav, tak ako to dala priroda. Aj ked, brokolica asi v prirode sama od seba nerastie. Ale to ani mrkva, ktoru kupujeme, prakticky nic, vsetko je tazko preslachtene. Ovocie ma aj svoje povodne odrody, ktore su prave najzdravsie a najodolnejsie. Su to vsetko vyse 10 metrov vysoke stromy, ktore sa dozivaju aj 100 rokov. Plodia az tak po 10 rokoch od vysadenia. Pre ekonomicky priemysel niesu velmi vhodne, aj sa zle oberaju (nedaju sa strojovo). Preto ich nahradili zakrskami. To ale nieje dobre. Mali by sme jest povodne odrody, ktore ani netreba chemicky osetrovat. Take ovocie treba porovnavat, nie to "zdegenerovane". Povodne druhy zeleniny, su ale vacsinou este horsie konzumovatelne, nez to co sa bezne kupuje. Pozri si napriklad z coho bola vyslachtena mrkva. A to skus jest surove. Dobru chut, ak to chces mat ako zaklad stravy.

Dalsia vec, to co ma supku. Nepotrebujes ani minat vodu, da sa to osupat a zjest. Popripade ceresne zo stromu atd... zelenina... musis cistit, ked ju jes surovu, hrozia ti parazity, alebo nakaza.
Neni o com, ovocie vychadza ako najlepsia potrava.

Xion, akurát je tu jeden taký "detailík"..... na ktorom závisí schopnosť reprodukcie homo sapiens sapiens, a dlhodobé zdravie toho istého živočíšneho druhu...... Ovocie neobsahuje vitamín D, vitamín A, K2, železo, zinok (a keď hej, vo veľmi zlých formách), B12, B6 (a ak, tak totálne minimálne), a hlavne...neobsahuje CHOLESTEROL (čo je životne dôležitá látka ktorá udržuje organizmus v zdraví) a bielkovín fakticky len stopové množstvo...
Takže.... neviem čo chceš tým ovocím povedať.... \":D\" Ako zdroj sacharidov - O.K., nič proti (ak je to zrelé ovocie). Ale ako hlavná zložka potravy ??? ANI OMYLOM...
Zo zeleniny jem len 100-120g zeleniny denne (kvasená kapusta alebo kvasená červená repa)... Z ovocia jem šťavu z polky citróna vo vode, v sezóne marhule, černice, maliny, hrozno, čučoriedky, ríbezle (všetko okrem citróna z dedkovej záhrady). Plánujem teraz (zvýšil som sacharidy tak na 180-190g/deň, STÁLE JE TO na moju váhu cca 80kg, nízkosacharidová strava) zaradiť každý druhý deň jeden dobre dozretý banán, popučený zmiešať s rozvarenou (ale koncentrovanou - čiže riadne hustou) ryžou natural, a k tomu 50g surového masla (proste čisto sacharidovové jedlo s trochou tuku, po ktorom človek "za chvíľu" je pripravený zjesť hlavný chod).

Píšeš o "duchovnej strave", na to radšej nebudem reagovať, podľa teba teda "duchovný človek" musí jesť stravu, ktorá mu nedodá všetky živiny a nie je vhodná na úspešné prežitie rodu.... Naletel si "veggie" propagande, čo už s tebou.

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Banany
PříspěvekNapsal: stř zář 05, 2018 12:47 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
JednorazovyNICK píše:
Xion, akurát je tu jeden taký "detailík"..... na ktorom závisí schopnosť reprodukcie homo sapiens sapiens, a dlhodobé zdravie toho istého živočíšneho druhu...... Ovocie neobsahuje vitamín D, vitamín A, K2, železo, zinok (a keď hej, vo veľmi zlých formách), B12, B6 (a ak, tak totálne minimálne), a hlavne...neobsahuje CHOLESTEROL (čo je životne dôležitá látka ktorá udržuje organizmus v zdraví) a bielkovín fakticky len stopové množstvo...
Takže.... neviem čo chceš tým ovocím povedať.... \":D\" Ako zdroj sacharidov - O.K., nič proti (ak je to zrelé ovocie). Ale ako hlavná zložka potravy ??? ANI OMYLOM...
Zo zeleniny jem len 100-120g zeleniny denne (kvasená kapusta alebo kvasená červená repa)... Z ovocia jem šťavu z polky citróna vo vode, v sezóne marhule, černice, maliny, hrozno, čučoriedky, ríbezle (všetko okrem citróna z dedkovej záhrady). Plánujem teraz (zvýšil som sacharidy tak na 180-190g/deň, STÁLE JE TO na moju váhu cca 80kg, nízkosacharidová strava) zaradiť každý druhý deň jeden dobre dozretý banán, popučený zmiešať s rozvarenou (ale koncentrovanou - čiže riadne hustou) ryžou natural, a k tomu 50g surového masla (proste čisto sacharidovové jedlo s trochou tuku, po ktorom človek "za chvíľu" je pripravený zjesť hlavný chod).

Píšeš o "duchovnej strave", na to radšej nebudem reagovať, podľa teba teda "duchovný človek" musí jesť stravu, ktorá mu nedodá všetky živiny a nie je vhodná na úspešné prežitie rodu.... Naletel si "veggie" propagande, čo už s tebou.

Ovocie je zaklad. Vsetko ostatne doriesis v doplnujucej/vedlajsej strave (zelenina, obiloviny strukoiny, orechy, mliecne vyrobky - to su vsetko doplnujuce stravy)
Ked mas vyladenu crevnu mikrofloru, K2 uz nieje problem, mas ho dostatok. B12 s odretymi usami takisto. Ale ten sa da poriesit aj v doplnujucej strave. Cisto na ovoci moze byt len cista bytost (aj duchovne). Tie ostatne veci niesu problemom, v cistej bytosti. B12 ti najviac beru parazity, tie maju najviac necisti ludia (ktori neziju duchovne). preto potreba B12 u nich rastie niekolkonasobne, lebo im ho kradnu parazity.

Vitamin D jest zo stravy, je nevedomost. Ludia maju byt tam, kde je slnko, tam maju zit. A tam je vitamin D s potravy len sekundarny a velmi maly prijem (ktory staci tak akurat na to, aby sa ti nezacali rozsypavat kosti)


Ovocie jest nalacno, nie ho miesat s ryzou a podobne, to robis chybu. Nalacno, 500g denne minimalne, v jednom jedle. Idealne je jest 2x za den, 1 ovocne jedlo a 1 veggie jedlo, so zeleninou. Ja to volam 1,5 jedla denne, kedze ovocny chod pocitam za pol, kedze je straveny za pol hodinu. Je to zatial najlepsi system stravovania aky som objavil, kazdy den 20 hodinovy post, a v 4 hodinovom slede zjest 1,5 jedla (1 ovocne, 1 vegetarianske). A potom pokoj na 20 hodin pre telo.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 59 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz