Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:08 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Myomy
PříspěvekNapsal: čtv dub 03, 2014 10:47 pm 
Offline

Registrován: stř dub 02, 2014 7:15 pm
Příspěvky: 8
DObrý den
moja znama ma dva myomy na maternici približne 9 cm velkosti bola jej odporučena hysterektomia ktoru ale odmietla
začala sa lepšie stravovať ovocie, zelenina, bez masa, pričom stale konzumuje aj varenu stravu... chcel by som sa stýtať či viete o nejake bylinke alebo o niečom čo by pomohlo zastaviť alebo zmenšiť tie myomy ? Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: myomy
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 8:01 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
prioritas píše:
DObrý den
moja znama ma dva myomy na maternici približne 9 cm velkosti bola jej odporučena hysterektomia ktoru ale odmietla
začala sa lepšie stravovať ovocie, zelenina, bez masa, pričom stale konzumuje aj varenu stravu... chcel by som sa stýtať či viete o nejake bylinke alebo o niečom čo by pomohlo zastaviť alebo zmenšiť tie myomy ? Ďakujem

Sledoval jsem dva pripady, kdyz s myomem pomohl lecitel Hakl. V jednom pripade se myom po navsteve zmensil na polovinu a dotycna to dal neresila. V druhem pripade po jedne navsteve zmizel myom uplne. Na svych strankach ma napriklad
http://www.hakl.nymbursko.com/reference.php píše:
12.11.1999
Jsem navštívila pan Hakla s myomem o velikosti 5 x 5 cm jelikož jsme měla mít 17. 11. operaci. Po čtyřech dnech jsem šla ke svému gynekologovi na předoperační vyšetření. Pan doktor se divil, protože myom nenašel a tím pádem jsem operaci nemusela podstoupit díky panu Haklovi, který mě pomohl. S jakým koliv problémem se opět na něj obrátím.
Miroslava Moravcová

A mimo to jsem cetl o rade vyleceni myomu pustem, specialne suchym. Ale to chce poradne nastudovat. A samozrejme ocisty, zmena stravy, ... by mely rovnez pomoci.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne stř kvě 07, 2014 10:42 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: myomy
PříspěvekNapsal: sob dub 05, 2014 9:32 am 
Offline

Registrován: stř dub 02, 2014 7:15 pm
Příspěvky: 8
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: stř kvě 07, 2014 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
prioritas píše:
DObrý den
moja znama ma dva myomy na maternici približne 9 cm velkosti bola jej odporučena hysterektomia ktoru ale odmietla
začala sa lepšie stravovať ovocie, zelenina, bez masa, pričom stale konzumuje aj varenu stravu... chcel by som sa stýtať či viete o nejake bylinke alebo o niečom čo by pomohlo zastaviť alebo zmenšiť tie myomy ? Ďakujem

Správně vám odpovídá člen pv33, základ je čistit, ale i byliny může vyzkoušet, třeba lapacho vilcacora, nebo na podporu jater chanca piedra, tím se nic pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2018 6:49 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 15, 2012 11:25 am
Příspěvky: 2
Dobry den Jardo,

Mojej priatelke gynekolog nasiel myom v maternicovej stene, priblizne o velkosti pomarancu. Ma par mesiacov zvysene krvacanie pocas menstruacie s krvnymi zrazeninami a berie koli tomu tablety na zvysenie zeleza (ktore jej vo zvysenych davkach sposobuju zaludocnu nevolnost, takze znizila davku na 2 za den). Jej dieta sa skladala z kavy, sojoveho mlieka, ryze, jogurtu, ryb, zeleniny, mlieka. Dietu vsak zmenila a prestala jest jogurt, mlieko, ryzu, a akekolvek spracovane jedla. Tiez ma vela stresu koli momentalnej neistote pracovnej/zivotnej...

Gynekolog doporucil operaciu ako najlepsi sposob odstranenia myomu, ale my do toho nechceme ist a radi by sme vedeli, ako sa s tym vysporiadat bez operacie. Mohli by ste prosim poradit co ma robit - dieta, doplnky, jod, atd.?

(z predchadzajucich odpovedi v tomto vlakne som sa mnoho nedozvedel a sme momentalne v zahranici takze k tomu liecitelovi sa dostaneme len tazko)

Dakujem! Tomas Zvolensky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: ned dub 01, 2018 7:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
permaloy píše:
Dobry den Jardo,

Mojej priatelke gynekolog nasiel myom v maternicovej stene, priblizne o velkosti pomarancu. Ma par mesiacov zvysene krvacanie pocas menstruacie s krvnymi zrazeninami a berie koli tomu tablety na zvysenie zeleza (ktore jej vo zvysenych davkach sposobuju zaludocnu nevolnost, takze znizila davku na 2 za den). Jej dieta sa skladala z kavy, sojoveho mlieka, ryze, jogurtu, ryb, zeleniny, mlieka. Dietu vsak zmenila a prestala jest jogurt, mlieko, ryzu, a akekolvek spracovane jedla. Tiez ma vela stresu koli momentalnej neistote pracovnej/zivotnej...

Gynekolog doporucil operaciu ako najlepsi sposob odstranenia myomu, ale my do toho nechceme ist a radi by sme vedeli, ako sa s tym vysporiadat bez operacie. Mohli by ste prosim poradit co ma robit - dieta, doplnky, jod, atd.?

(z predchadzajucich odpovedi v tomto vlakne som sa mnoho nedozvedel a sme momentalne v zahranici takze k tomu liecitelovi sa dostaneme len tazko)

Dakujem! Tomas Zvolensky

Pokud je ve stresu bude tam podle všeho hormonální rozvrat, tedy sehnat si knížku Přírodní hormonální léčba a myslím že se tam najde. Jinak ze stravy bych jednoznačně vyloučil jakoukoliv soju a jiné zvyšovače estrogenů a snažil se vyladit defekaci do optima. Klidně mě zavolejte a vysvětlím jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: úte pro 24, 2019 3:36 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Dobry den, pane Jardo. Pred pul rokem mi byl diagnostikovan delozni myom. Na posledni kontrole mi bylo receno, ze se zvetsil cca o 5 mm ( velikost cca 5 cm) a lekarka navrhuje odstraneni delohy, protozei myom je velmi dobre prokrveny, takze se zrejme bude dale zvetsovat. Takovy zasah do organismu odmitam prijmout. Chci se zeptat jaka je vlastne pricina deloznich myomu. Je to estrogenova dominance? Zaneseny organismus? Stres? Jak se mohu myomu zbavit bez operace? A je vhodne v tomto pripade saunovani (infrasauna)? Pouzivam ji jiz dva roky a dela mi dobre, nechci se saunovani vzdat, jen se obavam, ze teplo podporuje prokrvovani toho myomu. Dekuji za Vase odpovedi.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: úte pro 24, 2019 4:01 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dobry den, pane Jardo. Pred pul rokem mi byl diagnostikovan delozni myom. Na posledni kontrole mi bylo receno, ze se zvetsil cca o 5 mm ( velikost cca 5 cm) a lekarka navrhuje odstraneni delohy, protozei myom je velmi dobre prokrveny, takze se zrejme bude dale zvetsovat. Takovy zasah do organismu odmitam prijmout. Chci se zeptat jaka je vlastne pricina deloznich myomu. Je to estrogenova dominance? Zaneseny organismus? Stres? Jak se mohu myomu zbavit bez operace? A je vhodne v tomto pripade saunovani (infrasauna)? Pouzivam ji jiz dva roky a dela mi dobre, nechci se saunovani vzdat, jen se obavam, ze teplo podporuje prokrvovani toho myomu. Dekuji za Vase odpovedi.

Ono jde o kombinaci všeho toho co uvádíte a zásadní podíl má většinou mizerné vyprazdňování. Pokud není defekace ideální toxiny městnají v podbřišku a dochází ke kontaminaci okolních orgánů, což pochopitelně vytváří ideální podmínky pro podobné potíže. Hormonální nerovnováha stav pochopitelně také zhoršuje, nicméně tam jde o relativně jednoduchou nápravu protože vše lze laboratorně kontrolovat a suplementováním potřebných hormonů rovnat do normálu. Cesta zpět je pochopitelně v recipročním mechanizmu tedy obrátit cestu která vedla k jeho vytvoření. Ve spojení s komplexní detoxikací organizmu je velice solidní šance na plné odstranění bez jakéhokoliv lékařského zákroku. U té sauny je dost podstatné o jakou saunu jde tedy myslím jakou zářiče vydávají vlnovou délku. Ideální je 750 nm tedy vlnová délka zhruba v parametrech slunečního svitu o tom jsem zde již mnohokrát psal a ta se doporučuje i na odbourávání nádorových ložisek tedy ten váš problém určitě řeší. Fungují i jiné infra sauny ovšem jejich záření nejde do takové hloubky a právě v tomto případě by bylo vhodné se dostat maximálně hluboko, 750 nm dovede proniknout i do hloubky větší než 7 cm.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: sob pro 28, 2019 10:00 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Dekuji Vam za rychlou odpoved. Jsem rada, ze se nemusim vzdat saunovani.
Uvazovala jsem, ze bych svuj problem vyresila stravou. Presneji, ze bych na par tydnu najela ciste na stavovy pust ( mam asi 10 kg nadvahy, je tady z ceho brat). Myslim, ze je to dobry zpusob jak vycistit telo plus srovnat pH a potom bych pokracovala na vitarianske strave plus ricinove zabaly podbrisku a samozrejme urinovy klystyr. Myslite, ze by to takhle mohlo pro zacatek stacit a bylo by mozne docilit toho, aby se myom zacal zmensovat? Vlastne mi jde o ten stavovy pust, zda byste mi ho doporucil? Hodne me inspiroval dokument Tlusti, nemocni a temer mrtvi, kde si timto pustem na stavach lide vylecili dost zdravotnich problemu. Ja se totiz po stavach citim plna energie, jen
nevim jestli by to neoslabilo strevo.
A jeste jeden dotaz - je nejaky jiny zpusob, krom sirne patlaniny, jak do tela dostat Omega 3?
Dekuji Vam za odpovedi


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: ned pro 29, 2019 8:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Dekuji Vam za rychlou odpoved. Jsem rada, ze se nemusim vzdat saunovani.
Uvazovala jsem, ze bych svuj problem vyresila stravou. Presneji, ze bych na par tydnu najela ciste na stavovy pust ( mam asi 10 kg nadvahy, je tady z ceho brat). Myslim, ze je to dobry zpusob jak vycistit telo plus srovnat pH a potom bych pokracovala na vitarianske strave plus ricinove zabaly podbrisku a samozrejme urinovy klystyr. Myslite, ze by to takhle mohlo pro zacatek stacit a bylo by mozne docilit toho, aby se myom zacal zmensovat? Vlastne mi jde o ten stavovy pust, zda byste mi ho doporucil? Hodne me inspiroval dokument Tlusti, nemocni a temer mrtvi, kde si timto pustem na stavach lide vylecili dost zdravotnich problemu. Ja se totiz po stavach citim plna energie, jen
nevim jestli by to neoslabilo strevo.
A jeste jeden dotaz - je nejaky jiny zpusob, krom sirne patlaniny, jak do tela dostat Omega 3?
Dekuji Vam za odpovedi

Vezmu to odzadu tedy omega 3 mastné kyseliny buď sardinky, nebo obecně tučné mořské ryby, třeba sleď, makrela s tím že bych obloukem obcházel lososa který je dopován při chovu barvivem které je toxické a z našich ryb pstruh, sumec, úhoř fungují stejně. Dá se používat rybí tuk ideálně Blue Ice který má vyvážené poměry A:D i když je dost drahý. Jinak mimo lněná semínka ze správné odrůdy s deklarovaným podílem omega 3 mastných kyselin můžete použít chia semínka která jsou také bohatým zdrojem, nebo konopí které si také nestojí špatně. Pokud jde o šťávové půsty, respektive dietu protože půst to není, klidně lze vyzkoušet. Každopádně sundat váhu pomůže nicméně nemělo by se to dít na základě striktního omezení stravy, ale lepší je docílit toho stavu zrychlením štítné žlázy. Ostatní klidně jak píšete, tam není podle mě nic špatně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2020 1:49 pm 
Offline

Registrován: pon říj 25, 2010 1:04 pm
Příspěvky: 45
Jeste bych se Vas rada zeptala, co si myslite o tinkturach na myomy. Nasla jsem kapky s nazvem Mycyst, primo urcene na delozni myomy a cysty. Trochu me ale mate, ze je v kapkach alkohol a take jednou z bylin je kontryhel, ktery obsahuje fytoestrogeny. Mam obavu, aby prave ten alkohol a fytoestrogeny nezvysovaly jeste vice estrogen v tele. Muzete mi, prosim, poradit, zda jsou takove kapky vhodne? Dekuji za odpoved.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Myomy
PříspěvekNapsal: ned led 19, 2020 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lev píše:
Jeste bych se Vas rada zeptala, co si myslite o tinkturach na myomy. Nasla jsem kapky s nazvem Mycyst, primo urcene na delozni myomy a cysty. Trochu me ale mate, ze je v kapkach alkohol a take jednou z bylin je kontryhel, ktery obsahuje fytoestrogeny. Mam obavu, aby prave ten alkohol a fytoestrogeny nezvysovaly jeste vice estrogen v tele. Muzete mi, prosim, poradit, zda jsou takove kapky vhodne? Dekuji za odpoved.

Na to nedovedu odpovědět, neznám celé složení té tinktury a hlavně pak tinktura je vždy pouze část léčebného potenciálu byliny a je otázkou zda je to vždy pouze přínosem, nebo i negativem. Osobně bych asi tak velký problém v nasazení neviděl, ale ani bych neočekával nějaký zářný efekt pokud se neupraví podmínky kvůli nimž ty útvary rostou.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz