Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:10 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 167  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: stř úno 07, 2018 4:48 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
narkoman píše:
Dobrý den, poslední dobou mám problémy s břichem. Myslím, že střevo. Mám podezření na parazity ,ale nechci být paranoidní. Přesto symptomy vcelku odpovídají, z čehož mě až mrazí. Už dlouho se chystám na tuto proceduru a zajímá mne, zda nehrozí třeba v případě přítomnosti červů nebo tasemnice nějaké závažnější komplikace. Díky.Samozřejmě asi nemusím dodávat, že podle slavných doktorů jsem hypochondr, simulant a kdovíco ještě. Díky. \":wink:\"

V prvom rade si narkoman, co je ovela horsie ako byt hypochonder....
Sankhapraksalana NIE JE nebezpecna, pokial ju nerobis bezprostredne po X dnovej hladovke alebo ked mas zaludocne vredy. Mozu s nou zacat aj 70tnici... Ty si urcite mladsi \":D\"

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 11, 2018 3:07 pm 
Offline

Registrován: ned úno 11, 2018 2:50 pm
Příspěvky: 1
Dobry den, jsem v podobnem foru poprve, tak snad pisu novy prispeveke k Šankhaprakšálana: prave jsem se o ni pokusila dle vaseho navodu. Mozna jsem pila vodu prilis pomalu, ale cele to trvalo par hodin a presto, ze jsem vypila cca tech 20 sklenic (hrnku!!! - jr to stejne?), neprocistila jsem se uplne, voda vytekala temer cista, ale stale v ni byly male kousicky, jakesi zbytky, prislo mi jako slupky od seminek, tech jim opravdu mnoho (i jine celozrnne stravy atd-vlastne se stravuji velmi zdrave, hodne vlakninny, zeleniny cestve atp ,hodne lneneho seminka pomleteho, je mozne, ze to bylo toto?) Zkratka uz jsem po tolika hodinach nemela dalsi silu k piti, najedla jsem se tedy ryze s ghee a ted cekam, az sifon bude ukocen, zatim stale nuceni na zachod, ale s tim pocitam. Jen se chci zeptat, zda jsem stale i po 4h mela pokracovat v piti a cviceni, dokud by ze strev opravdu neodchazelo nic nez cira voda? Neni toi pro organismus zatez? I takhle dlouho bez jidla a piti vlastne, jen ta slana voda do strev. Priste to zkusim cele zrychlit, jestli k tomu jeste najdu silu;) Zpocatku mne mozna brzdil strach, ale pak uz nemoznost sul pozrit, zkusim priste mozna ten bujon. dekuji predem za odpoved;) Katka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 5:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
narkoman píše:
Dobrý den, poslední dobou mám problémy s břichem. Myslím, že střevo. Mám podezření na parazity ,ale nechci být paranoidní. Přesto symptomy vcelku odpovídají, z čehož mě až mrazí. Už dlouho se chystám na tuto proceduru a zajímá mne, zda nehrozí třeba v případě přítomnosti červů nebo tasemnice nějaké závažnější komplikace. Díky.Samozřejmě asi nemusím dodávat, že podle slavných doktorů jsem hypochondr, simulant a kdovíco ještě. Díky. \":wink:\"

Nemusíte se ničeho bát, nevidím důvod ke strachu i kdyby jste byl plný šmejdů těžko by jste si mohl nějak přitížit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 5:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kacule píše:
Dobry den, jsem v podobnem foru poprve, tak snad pisu novy prispeveke k Šankhaprakšálana: prave jsem se o ni pokusila dle vaseho navodu. Mozna jsem pila vodu prilis pomalu, ale cele to trvalo par hodin a presto, ze jsem vypila cca tech 20 sklenic (hrnku!!! - jr to stejne?), neprocistila jsem se uplne, voda vytekala temer cista, ale stale v ni byly male kousicky, jakesi zbytky, prislo mi jako slupky od seminek, tech jim opravdu mnoho (i jine celozrnne stravy atd-vlastne se stravuji velmi zdrave, hodne vlakninny, zeleniny cestve atp ,hodne lneneho seminka pomleteho, je mozne, ze to bylo toto?) Zkratka uz jsem po tolika hodinach nemela dalsi silu k piti, najedla jsem se tedy ryze s ghee a ted cekam, az sifon bude ukocen, zatim stale nuceni na zachod, ale s tim pocitam. Jen se chci zeptat, zda jsem stale i po 4h mela pokracovat v piti a cviceni, dokud by ze strev opravdu neodchazelo nic nez cira voda? Neni toi pro organismus zatez? I takhle dlouho bez jidla a piti vlastne, jen ta slana voda do strev. Priste to zkusim cele zrychlit, jestli k tomu jeste najdu silu;) Zpocatku mne mozna brzdil strach, ale pak uz nemoznost sul pozrit, zkusim priste mozna ten bujon. dekuji predem za odpoved;) Katka

Tak myslím že jste to zvládla perfektně a není důvod k obavám z dalšího pokusu.Trochu zbytků zůstane ve střevě prakticky vždy, to zase nemusíte tak hrotit a vyprat střeva jak pivní trubky, ale určitě to ničemu nevadí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 17, 2018 8:24 pm 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Hezký den, mám dotaz ohledně šánky a dlouhodobém nadýmání v pravé části břicha.
Je možné tuto proceduru dělat i v tomto stavu? Mám pocit, že by mi to mohlo ulevit, ale nejsem si jistá, jestli bych si to nemohla ještě zhoršit. Plánovala jsem šánku na zítřejší ráno, ale dnes mě ještě přepadl trochu průjem, je při takovém stavu nějaké riziko?
Jinak ještě jsem se tu dočetla o přípravku sanogel, který celkově detoxikuje a pomáhá na střeva, případně zelený/bílý jíl (doma mám ještě křemelinu, yuccu - která by taky údajně měla pomáhat při trávení). Hlavně mě zajímá, jestli tedy udělat nejdříve případně šánku a pak začít brát tyto doplňky nebo je potřeba to udělat obráceně.
Mám vyzkoušený i klystýr, ale už jsem ho nějakou dobu nedělala, tak jestli do toho zakomponovat i ten.
Moc děkuji za případné rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 18, 2018 12:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Hezký den, mám dotaz ohledně šánky a dlouhodobém nadýmání v pravé části břicha.
Je možné tuto proceduru dělat i v tomto stavu? Mám pocit, že by mi to mohlo ulevit, ale nejsem si jistá, jestli bych si to nemohla ještě zhoršit. Plánovala jsem šánku na zítřejší ráno, ale dnes mě ještě přepadl trochu průjem, je při takovém stavu nějaké riziko?
Jinak ještě jsem se tu dočetla o přípravku sanogel, který celkově detoxikuje a pomáhá na střeva, případně zelený/bílý jíl (doma mám ještě křemelinu, yuccu - která by taky údajně měla pomáhat při trávení). Hlavně mě zajímá, jestli tedy udělat nejdříve případně šánku a pak začít brát tyto doplňky nebo je potřeba to udělat obráceně.
Mám vyzkoušený i klystýr, ale už jsem ho nějakou dobu nedělala, tak jestli do toho zakomponovat i ten.
Moc děkuji za případné rady!

Tím že vymetete ze zaneseného střeva šmejdy nemáte co pokazit, myslím že to lze jen doporučit. Ty ostatní prostředky jsou relativně drahé a daleko méně efektivní.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 10:51 pm 
Offline

Registrován: ned úno 18, 2018 3:28 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,chcel som sa spytat ci je mozne robit sankhapraksalanu ked ma clovek zlcove kamene?moze sa spravit ocista pecene a nasledne sankhapraksalanu?dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 19, 2018 11:49 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="civoksim":333z8cq6]Dobry den,chcel som sa spytat ci je mozne robit sankhapraksalanu ked ma clovek zlcove kamene?moze sa spravit ocista pecene a nasledne sankhapraksalanu?dakujem[/quote:333z8cq6]
Za prvé bych doporučoval přejít s případnými dalšími dotazy na toto téma do vlákna, které zde již na sankhapraksalanu (SP) existuje -

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne čtv led 01, 1970 2:05 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 20, 2018 11:38 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
civoksim píše:
Dobry den,chcel som sa spytat ci je mozne robit sankhapraksalanu ked ma clovek zlcove kamene?moze sa spravit ocista pecene a nasledne sankhapraksalanu?dakujem

Dobře vám radí člen pv33 a jenom dodám že můžete i vyzkoušet protáhnout trubky Zaječickou hořkou, pak udělat jaterku a zakončit šankou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: úte úno 20, 2018 11:08 pm 
Offline

Registrován: ned úno 18, 2018 3:28 pm
Příspěvky: 1
[quote="pv33":1y0ag78k]Za prvé bych doporučoval přejít s případnými dalšími dotazy na toto téma do vlákna, které zde již na sankhapraksalanu (SP) existuje -

Naposledy upravil civoksim dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2018 10:07 pm 
Offline

Registrován: úte bře 29, 2016 4:00 pm
Příspěvky: 16
Jarda píše:
Tím že vymetete ze zaneseného střeva šmejdy nemáte co pokazit, myslím že to lze jen doporučit. Ty ostatní prostředky jsou relativně drahé a daleko méně efektivní.

Jardo moc děkuji za odpověď. Nakonec jsem šánku přesunula na tuto neděli.

Ještě mám 3 dotazy.

1. Kdy po šánce lze nasadit např. yuccu, křemelinu, lichořeřišnici atd? Chtěla bych podpořit čistící proces těmito doplňky, ale trochu se bojím, abych tomu ještě víc neublížila.

2. provádíte po šánce dhautí a néti? Na stránce yogaindailylife jsem se dočetla, že se toto má provádět na závěr.

3. dodržujete nějakou speciální "dietu"? Na již zmiňované stránce v bodě 2 doporučují nejíst 7 dní mléčné výrobky ani syrové ovoce a zeleninu a dalších 20 dní nejíst nic co by nadýmalo (což znamená, že bych nesměla luštěniny, svoji fermentovanou zeleninu atd.). Docela by mě zajímalo, jestli se při dodržení těchto zásad umocní ozdravný proces ve střevech.

Děkuji za případné rady!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: sob úno 24, 2018 11:08 pm 
Offline

Registrován: úte zář 01, 2015 12:37 pm
Příspěvky: 61
Je vhodné dělat šanku, když jsem po klystýrech malátný (po tom, co odejde voda ze střev). Musím si např. na hodinu lehnout. Jen mám trochu obavu, aby to semnou třeba po dodělání očisty neseklo. Mám trochu totiž problémy i s hypoglykémií, když dlouho nejím.
Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 25, 2018 10:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ZanyK píše:
Jardo moc děkuji za odpověď. Nakonec jsem šánku přesunula na tuto neděli.

Ještě mám 3 dotazy.

1. Kdy po šánce lze nasadit např. yuccu, křemelinu, lichořeřišnici atd? Chtěla bych podpořit čistící proces těmito doplňky, ale trochu se bojím, abych tomu ještě víc neublížila.

2. provádíte po šánce dhautí a néti? Na stránce yogaindailylife jsem se dočetla, že se toto má provádět na závěr.

3. dodržujete nějakou speciální "dietu"? Na již zmiňované stránce v bodě 2 doporučují nejíst 7 dní mléčné výrobky ani syrové ovoce a zeleninu a dalších 20 dní nejíst nic co by nadýmalo (což znamená, že bych nesměla luštěniny, svoji fermentovanou zeleninu atd.). Docela by mě zajímalo, jestli se při dodržení těchto zásad umocní ozdravný proces ve střevech.

Děkuji za případné rady!

1) Podle mě hned druhý den nebo s jistotou třetí.
2) Tak oni to berou hodně vážně je to dobré, ale není to nutné.
3) Tak pokud to dodržíte nic nezkazíte a určitě si tím zlepšíte stav, nicméně kolik lidí zde to je schopno dodržet. Mléčné sajrajty nedoporučuji konzumovat prakticky vůbec a syrové ovoce a zelenina v zimním období je taky dost blbost to budete studená jako žába což zdraví asi nepřidá. Jedl bych prostě normálně, myslím tím vzhledem k ročnímu období a funkceschopnosti vlastního trávení.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: ned úno 25, 2018 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ondrejk píše:
Je vhodné dělat šanku, když jsem po klystýrech malátný (po tom, co odejde voda ze střev). Musím si např. na hodinu lehnout. Jen mám trochu obavu, aby to semnou třeba po dodělání očisty neseklo. Mám trochu totiž problémy i s hypoglykémií, když dlouho nejím.
Děkuji

Tak těžko říci když nevím proč se vám to děje. Těch důvodů může být více, ať už to zmíněné hypo, nebo vydráždíte nějaké šmejdy, případně se sníží tlak, to se těžké hádá. Tak to vyzkoušejte profouknout Zaječickou hořkou, to se dá seřídit že vás to sice vypucuje, ale ne dočista a nevymete rezervní zásobu glukózy z jater.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Sankhapraksalana
PříspěvekNapsal: pon úno 26, 2018 1:48 pm 
Offline

Registrován: sob črc 19, 2014 9:03 pm
Příspěvky: 61
Dobry den prajem
Chcela by som sa opytat ci mozem urobit sanku aj ked uzivam lieky na vecer.
Par rokov do zadu som robila sanku a vsetko prebehlo hladko len v tom case som ziadne lieky nebrala tak neviem ci mozem robit sanku teraz ked uzivam lieky.
Pan Jarda pise ze sa moze pouzit klasicka kuchynska sol, mne sa to podarilo tiez s obycajnou kuchynskou solou, no zaujimalo by ma ci je vhodnejsia himalajska sol a ak ano tak preco. Je to uz par rokov do zadu co som skusila sanku a uz je asi na case precistit creva pretoze ta moja strava nieje nic extra a navyse som pribrala 8kg behom pol roka tak mozno mi nakopne ta sanka aj travenie a pri zdravsiej strave aj podari nieco schudnut.
Dakujem za tuto super stranku a hlavne panovi Jardovi ze takto pomaha ludom k lepsiemu zdraviu \":wink:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2493 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 158, 159, 160, 161, 162, 163, 164 ... 167  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz