Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:53 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Kurzy zdravého života
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 11:15 am 
Offline

Registrován: čtv čer 04, 2015 11:11 am
Příspěvky: 1
Dobrý den,
jak to dopadlo s těmi "Kurzy zdravého života"?
Byly, nebyly, jsou, budou, nebudou?

(v příslušném fóru je poslední příspěvek z roku 2012 a je uzamčeno \":(\" )


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kurzy zdravého života
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 6:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
evulinka píše:
Dobrý den,
jak to dopadlo s těmi "Kurzy zdravého života"?
Byly, nebyly, jsou, budou, nebudou?

(v příslušném fóru je poslední příspěvek z roku 2012 a je uzamčeno \":(\" )

Tak dosud se nic nekonalo, těžce nestíhám a stále to odkládám i když by nyní nebyl problém v nějakém užším rozsahu setkání konat, prostory jsou, ale ten čas je problém. Mám vymyšlenou dokonce ještě přínosnější variantu, ale holt to musí ještě trochu počkat.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kurzy zdravého života
PříspěvekNapsal: čtv čer 04, 2015 10:07 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Odvážím se mluvit nikoliv za Jardu, ale taknějak za všechny, kteří tímto směrem uvažovali a uvažují.
Jde o obrovskou zodpovědnost za druhé lidi, provázanost s nimi. O opravdu velkou zátěž, kterou žádné peníze nevyváží. Tedy ti, kteří by stáli o levnou a dobrou radu a nějaké nasměrování, mají smůlu, protože si vlastně osobují právo brát víc než dají. To je možné a žádoucí, ale jen v omezeném rozsahu.
Kurz zdravého žití je úchylná myšlenka, hlavně z hlediska služby zákazníkovi. Nebudeme učit lidi, kteří chtějí kurzy. To je ztráta času a energie pro obě strany.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kurzy zdravého života
PříspěvekNapsal: pát kvě 19, 2017 1:10 pm 
Dobrý den,
dovolím si přidat se k dotazu ohledně původně plánovaných kurzů o které bych měla také velký zájem. Zároveň si také dovolím reagovat na komentář laděný ve smyslu, že je bláznivé učit a vkládat čas do lidí, kteří si myslí, že částka zaplacená za kurz je jako nějaká forma "odpustku", který je vysvobodí z jejich problémů, které nejsou schopni vyřešit sami. S formou zaplatím si a "něco mi na to dejte" s jakoukoli absencí člověka samotného jeho zdravotní problém řešit jako negativním také rozhodně souhlasím, ale každá strana má dvě mince. Uvědomme si, že každý stál jednou se svým problémem na začátku. I já se svým zdravotním problémem. Byla jsem mladá a co mi řekli doktoři, jsem brala jako fakt. Vždyť několik let problematiku studují? Komu bych pak měla věřit více? Je to jako malé dítě, kterému když budou jeho rodiče tvrdit, že sousedka od vedle je "zlá", tak tomu bude věřit. Nemá dostatečné znalosti, aby se nad tím mohl kriticky zamyslet a třeba zjistil, že tomu tak ve skutečnosti není. A tak jsme na tom byli, dovolím si tvrdit, všichni. Jaké bylo překvapení, když jsem se dostala na stránky pana Zajíčka a zjistila, že léky, které užívám mi naopak mohou způsobit ještě větší problémy. Jako dar z nebes pak pro mě byly rady od zkušenějších, kteří se o ně byli ochotni podělit! S námi - které někteří nazývají těmi, co si myslí, že stačí si zaplatit kurz a vědět to, co ostatní získávají roky. Ale tito lidé (včetně mě) nechtějí převzít jejich znalosti a chtějí pouze radu, jak začít. Některým jde hledat rady lépe, některým to jde pomaleji, někteří si nevědí rady vůbec. Tenkrát, v těch nejbezradnějších chvílích jsem měla pouze jedno velké přání - aby mi někdo PORADIL nebo alespoň UKÁZAL cestu, kterou se mám vydat. Cestu, po které už ale budu kráčet sama a budu vědět, čeho se držet a čeho se vyvarovat a pokud něco poté udělám špatně, bude to vina MOJE. A za to, za tu cestu zdraví, jsem byla ochotna dát téměř cokoli. Sama jsem ale na cestu dosud nepřišla. Našla jsem kvanta informací, se kterými jsem si nevěděla rady, některé vyzkoušela, některé ne, ale nakonec zase zůstala na začátku. Proč tedy neocenit finanční částkou někoho, kdo znalosti již má a může se o ně podělit s jinými, kterým by to zase velmi pomohlo, ne ve vyřešení jejich problému, ale alespoň v NASMĚROVÁNÍ je tou správnou cestou, kterou se mají vydat. Vždyť pak bude spokojenost na obou stranách. A v tom snad nikdo nemůže vidět problém. S pozdravem, Lili


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Kurzy zdravého života
PříspěvekNapsal: sob led 27, 2018 2:29 pm 
Offline

Registrován: ned čer 22, 2014 11:39 am
Příspěvky: 3
[quote="Lili29":4h2j6fvv]Dobrý den,
dovolím si přidat se k dotazu ohledně původně plánovaných kurzů o které bych měla také velký zájem. Zároveň si také dovolím reagovat na komentář laděný ve smyslu, že je bláznivé učit a vkládat čas do lidí, kteří si myslí, že částka zaplacená za kurz je jako nějaká forma "odpustku", který je vysvobodí z jejich problémů, které nejsou schopni vyřešit sami. S formou zaplatím si a "něco mi na to dejte" s jakoukoli absencí člověka samotného jeho zdravotní problém řešit jako negativním také rozhodně souhlasím, ale každá strana má dvě mince. Uvědomme si, že každý stál jednou se svým problémem na začátku. I já se svým zdravotním problémem. Byla jsem mladá a co mi řekli doktoři, jsem brala jako fakt. Vždyť několik let problematiku studují? Komu bych pak měla věřit více? Je to jako malé dítě, kterému když budou jeho rodiče tvrdit, že sousedka od vedle je "zlá", tak tomu bude věřit. Nemá dostatečné znalosti, aby se nad tím mohl kriticky zamyslet a třeba zjistil, že tomu tak ve skutečnosti není. A tak jsme na tom byli, dovolím si tvrdit, všichni. Jaké bylo překvapení, když jsem se dostala na stránky pana Zajíčka a zjistila, že léky, které užívám mi naopak mohou způsobit ještě větší problémy. Jako dar z nebes pak pro mě byly rady od zkušenějších, kteří se o ně byli ochotni podělit! S námi - které někteří nazývají těmi, co si myslí, že stačí si zaplatit kurz a vědět to, co ostatní získávají roky. Ale tito lidé (včetně mě) nechtějí převzít jejich znalosti a chtějí pouze radu, jak začít. Některým jde hledat rady lépe, některým to jde pomaleji, někteří si nevědí rady vůbec. Tenkrát, v těch nejbezradnějších chvílích jsem měla pouze jedno velké přání - aby mi někdo PORADIL nebo alespoň UKÁZAL cestu, kterou se mám vydat. Cestu, po které už ale budu kráčet sama a budu vědět, čeho se držet a čeho se vyvarovat a pokud něco poté udělám špatně, bude to vina MOJE. A za to, za tu cestu zdraví, jsem byla ochotna dát téměř cokoli. Sama jsem ale na cestu dosud nepřišla. Našla jsem kvanta informací, se kterými jsem si nevěděla rady, některé vyzkoušela, některé ne, ale nakonec zase zůstala na začátku. Proč tedy neocenit finanční částkou někoho, kdo znalosti již má a může se o ně podělit s jinými, kterým by to zase velmi pomohlo, ne ve vyřešení jejich problému, ale alespoň v NASMĚROVÁNÍ je tou správnou cestou, kterou se mají vydat. Vždyť pak bude spokojenost na obou stranách. A v tom snad nikdo nemůže vidět problém. S pozdravem, Lili[/quote:4h2j6fvv]
Mluvíte mi z duše, trvalo mi roky, než jsem zvládla základní očisty a kdyby kurz existoval, mohla jsem být dál. Takhle jsem z raw stravy opět na "normální" a balancuju na hranici zdraví. Já jsem totiž ten typ, že vztahy jsou pro mne vším. Jestli potřebujete, tak za mnou přijeďte a dáme si alespoň vamanu a néti. Takhle už u mne byla kamarádka a udělala si i střeva a

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 65 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz