Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 40  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 8:27 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Chtěl jsem se zeptat jak z vás vychází zelenina?
Já stále nemám tvarovanou stolici ale co mi vadí, že ze mne jde lečo, prostě neztravena zelenina.

Také by mne zajímalo z čeho mám svědění těla. Myslel jsem, že to dělá vysloveně jen kvasinka ale není to tím.

A žvýkání kadidla je v pořádku, nevadí že vždy polknu tu rozpadlou gumu? Žvýkám stále, hodně to uklidňuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 8:44 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Chtěl jsem se zeptat jak z vás vychází zelenina?
Já stále nemám tvarovanou stolici ale co mi vadí, že ze mne jde lečo, prostě neztravena zelenina.

Také by mne zajímalo z čeho mám svědění těla. Myslel jsem, že to dělá vysloveně jen kvasinka ale není to tím.

A žvýkání kadidla je v pořádku, nevadí že vždy polknu tu rozpadlou gumu? Žvýkám stále, hodně to uklidňuje.

Ano, žvýkání silně uklidňuje a polykání té pryskyřice ničemu nevadí. Svědění může mít mnoho příčin, ale nejběžnější jsou intolerance, nebo histamin. Stolice by měla být dle obrázku, ale pokud to tak nyní není nevadí, hlavně musíte chodit pravidelně kadit.


Přílohy:
Stupnice kvality stolice-BristolStoolChart.png
Stupnice kvality stolice-BristolStoolChart.png [ 348.57 KiB | Zobrazeno 8615 krát ]
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 9:42 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Děkuji

Ještě jsem se chtěl zeptat na výplach žaludku.
To vypadá tak jednoduše, že bych ho zvládnul i já.
Mohu dělat ráno? Případně pokud mi jídlo dlouho leží v žaludku?

Také bych rád zkusil srovnat pH ale tomu moc nerozumím. Měřit to papírky zvládnu. A zvýšit pH pitím sody? Nebude se to třískat s HCl v žaludku?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Děkuji

Ještě jsem se chtěl zeptat na výplach žaludku.
To vypadá tak jednoduše, že bych ho zvládnul i já.
Mohu dělat ráno? Případně pokud mi jídlo dlouho leží v žaludku?

Také bych rád zkusil srovnat pH ale tomu moc nerozumím. Měřit to papírky zvládnu. A zvýšit pH pitím sody? Nebude se to třískat s HCl v žaludku?

Krátkodobě soda nevadí a výplachy dělat můžete v tom není problém.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 9:53 pm 
Offline

Registrován: sob črc 06, 2013 12:04 am
Příspěvky: 13
[quote="sparcoo":1ezt57kf]Chtěl jsem se zeptat jak z vás vychází zelenina?
Já stále nemám tvarovanou stolici ale co mi vadí, že ze mne jde lečo, prostě neztravena zelenina.

Také by mne zajímalo z čeho mám svědění těla. Myslel jsem, že to dělá vysloveně jen kvasinka ale není to tím.

A žvýkání kadidla je v pořádku, nevadí že vždy polknu tu rozpadlou gumu? Žvýkám stále, hodně to uklidňuje.[/quote:1ezt57kf]
Ahoj. Možná již cca 3 roky řeším podobné věci.Také jsem zkoušel kde co ale důležité je srovnat střeva, ne je neustále dopovat nestandardními, a vysoce účinnými preparáty. Velmi doporučuji: naprosto vypustit lepek (cold turkey); jet na vývarech, k tomu si vař pohanku s rýží (oboje ale nesmí mít nápis"může obsahovat stopy lepku"). Kup si velmi kvalitní trávicí enzymy, ideálně aby obsahovaly malé množství enzymů v tobolce; to proto, že ty větší tobolky mohou být "moc" pro začátek.
Raní snídaně by měla být proteinová, ideálně vajíčka a já kupuji téměř 100% hovězí párečky bez eček. Před ní, 3/4 hodiny, se zavodni kvalitní vodou. Po snídani, s odstupem, drink, kde mám: maca (bio kvalita), rýžový natural protein (sunvarior), aktivovaný kolagen od Jardy, glicin od Jardy, glutamin (vše v ověřené kvalitě a já testoval množství každého z preparátů dlouho, někde jsem na 1/4 lžičky, jinde bez omezení; jde o to aby stolice zůstávala pevná, zařadit další preparát trvá týden testů), drinkem zapíjím "nakopávače". Já je hledal dlouho. Například u mě zabírá oxy oxc (důležitý doplněk), boswelila seratta (s cordycepsem), kurkumin s piperinem (já jsem vytestoval, že velmi účinkují produkty od naturgreen.cz, Jardo nezlobte se za odkaz na stránky; řada dalších neúčinkuje; cordyceps je tam jen do počtu, 99% sehnatelného cordycepsu je k ničemu, je vypěstovaný v laboratoři, já shodou okolností dokáži dovézt vysokohorský cordyceps přímo z Hymalaje, který testovali čeští homeopati a natitrovali velmi silný přípravek), dále kvalitní laktobacily (samostatná kapitola, je nejprve podstatné brát ty, které nepodporují tvorbu histaminu) nebo colostrum (zase - testovat, kvalitní zvedá náladu, nekvalitní asi nic), já ještě přidávám wobenzym a někdy glutathion, který je velmi drahý+ ty trávicí enzymy. Ty jsou velmi důležité, pokud netrávíš tuk.

Přes den vývary (do nich dávám také zeleninu= brokolici nebo růžičkovou kapustu a

Naposledy upravil Yejb dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 4900
1515875783


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob led 13, 2018 10:34 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Jarda píše:
Krátkodobě soda nevadí a výplachy dělat můžete v tom není problém.

Moc děkuji a tu sodu dávat půl lžičky do 150ml vody a za den třeba 3x zopakovat po 3 hodinách mezi jídly?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 9:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Yejb":34xu9djs]Ahoj. Možná již cca 3 roky řeším podobné věci.Také jsem zkoušel kde co ale důležité je srovnat střeva, ne je neustále dopovat nestandardními, a vysoce účinnými preparáty. Velmi doporučuji: naprosto vypustit lepek (cold turkey); jet na vývarech, k tomu si vař pohanku s rýží (oboje ale nesmí mít nápis"může obsahovat stopy lepku"). Kup si velmi kvalitní trávicí enzymy, ideálně aby obsahovaly malé množství enzymů v tobolce; to proto, že ty větší tobolky mohou být "moc" pro začátek.
Raní snídaně by měla být proteinová, ideálně vajíčka a já kupuji téměř 100% hovězí párečky bez eček. Před ní, 3/4 hodiny, se zavodni kvalitní vodou. Po snídani, s odstupem, drink, kde mám: maca (bio kvalita), rýžový natural protein (sunvarior), aktivovaný kolagen od Jardy, glicin od Jardy, glutamin (vše v ověřené kvalitě a já testoval množství každého z preparátů dlouho, někde jsem na 1/4 lžičky, jinde bez omezení; jde o to aby stolice zůstávala pevná, zařadit další preparát trvá týden testů), drinkem zapíjím "nakopávače". Já je hledal dlouho. Například u mě zabírá oxy oxc (důležitý doplněk), boswelila seratta (s cordycepsem), kurkumin s piperinem (já jsem vytestoval, že velmi účinkují produkty od naturgreen.cz, Jardo nezlobte se za odkaz na stránky; řada dalších neúčinkuje; cordyceps je tam jen do počtu, 99% sehnatelného cordycepsu je k ničemu, je vypěstovaný v laboratoři, já shodou okolností dokáži dovézt vysokohorský cordyceps přímo z Hymalaje, který testovali čeští homeopati a natitrovali velmi silný přípravek), dále kvalitní laktobacily (samostatná kapitola, je nejprve podstatné brát ty, které nepodporují tvorbu histaminu) nebo colostrum (zase - testovat, kvalitní zvedá náladu, nekvalitní asi nic), já ještě přidávám wobenzym a někdy glutathion, který je velmi drahý+ ty trávicí enzymy. Ty jsou velmi důležité, pokud netrávíš tuk.

Přes den vývary (do nich dávám také zeleninu= brokolici nebo růžičkovou kapustu a

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 9:46 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Moc děkuji a tu sodu dávat půl lžičky do 150ml vody a za den třeba 3x zopakovat po 3 hodinách mezi jídly?

Tak krátkodobě to vadit nebude jinak se soda bere spíše nárazově.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 1:58 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
[quote="Yejb":1jrbv6k1]Ahoj. Možná již cca 3 roky řeším podobné věci.Také jsem zkoušel kde co ale důležité je srovnat střeva, ne je neustále dopovat nestandardními, a vysoce účinnými preparáty. Velmi doporučuji: naprosto vypustit lepek (cold turkey); jet na vývarech, k tomu si vař pohanku s rýží (oboje ale nesmí mít nápis"může obsahovat stopy lepku"). Kup si velmi kvalitní trávicí enzymy, ideálně aby obsahovaly malé množství enzymů v tobolce; to proto, že ty větší tobolky mohou být "moc" pro začátek.
Raní snídaně by měla být proteinová, ideálně vajíčka a já kupuji téměř 100% hovězí párečky bez eček. Před ní, 3/4 hodiny, se zavodni kvalitní vodou. Po snídani, s odstupem, drink, kde mám: maca (bio kvalita), rýžový natural protein (sunvarior), aktivovaný kolagen od Jardy, glicin od Jardy, glutamin (vše v ověřené kvalitě a já testoval množství každého z preparátů dlouho, někde jsem na 1/4 lžičky, jinde bez omezení; jde o to aby stolice zůstávala pevná, zařadit další preparát trvá týden testů), drinkem zapíjím "nakopávače". Já je hledal dlouho. Například u mě zabírá oxy oxc (důležitý doplněk), boswelila seratta (s cordycepsem), kurkumin s piperinem (já jsem vytestoval, že velmi účinkují produkty od naturgreen.cz, Jardo nezlobte se za odkaz na stránky; řada dalších neúčinkuje; cordyceps je tam jen do počtu, 99% sehnatelného cordycepsu je k ničemu, je vypěstovaný v laboratoři, já shodou okolností dokáži dovézt vysokohorský cordyceps přímo z Hymalaje, který testovali čeští homeopati a natitrovali velmi silný přípravek), dále kvalitní laktobacily (samostatná kapitola, je nejprve podstatné brát ty, které nepodporují tvorbu histaminu) nebo colostrum (zase - testovat, kvalitní zvedá náladu, nekvalitní asi nic), já ještě přidávám wobenzym a někdy glutathion, který je velmi drahý+ ty trávicí enzymy. Ty jsou velmi důležité, pokud netrávíš tuk.

Přes den vývary (do nich dávám také zeleninu= brokolici nebo růžičkovou kapustu a

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 2:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Díky za inspiraci.

Určitě začnu brát citrát hořčíku, třeba trochu pomůže proti křečím ve střevě.

Enzymy koupím - vybíral jsem mezi Dr. Best, slabší od Enzymedica nebo obyčejný pankreatin ( 3 zakl. Enzymy).

Nějaký šejk bych také mohl zkusit zařadit, něco lehce ztravitelneho, ideálně nějaké aminokyseliny.

Probiotika užívám biopron9 a bio kult.

Vývar je skvělý do něj lze vše, budu dělat i zeleninový, i slabý z liboveho masa.

Obiloviny mi nesedí, raději luštěniny, pohanka.

Živočišný protein se mi také zle tráví. Hlavně teda vejce. Tam budu muset najít alternativu. Nejlépe je na tom filé.

Potřebuji hlavně pomoci játrům a ledvinám.

Chtěl bych zvládnout vyrobit si kombuchu.

Z likvidátorů zatím lehce jen grepové kapky, přidám propolis, humáty, možná oregano.

V budoucnu sjedu trojcatko.

Konopí na podporu.

A ještě jsem uvažoval ó nějakém čistíči střev.

Vy jste nepoučitelný, citrát snižuje měď které již máte i tak málo a enzymy jsem vám psal Neprinol a nepsal jsem to protože vám ho chci vnutit, kupte si ho klidně jinde, ale on zvládá jiné věci než jiné enzymy. Dále vývary masokostní a silné, ze zeleniny není jak získat kolagen, ta je tak pro chuť a vitamíny ne na stavbu tkání. A pište v normálním řádkování, nemusí být tři věty na dvě stránky.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 7:19 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
To vychází 1800 na 10 dní. Pokud by to výrazněji pomohlo rád to budu brát pravidelně. Zatím jsem ale nenarazil na nikoho kdo by o tom referoval.

Je toho opravdu spousta kde začít. Musím postupně, jinak to skončí zase špatně.
Propolis, grepové kapky, konopné čípky, probiotika.
Co nejvíce stabilizovat trávení - hlavně zahojit žaludek.
Včera jsem si dal k jídlu více vajec a žaludek to nezvládl, také jsem dost přetížil ledviny (podle moči).
Je to těžké tuky, bílkoviny nedává žaludek,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 7:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="sparcoo":2u68m1c0]To vychází 1800 na 10 dní. Pokud by to výrazněji pomohlo rád to budu brát pravidelně. Zatím jsem ale nenarazil na nikoho kdo by o tom referoval.

Je toho opravdu spousta kde začít. Musím postupně, jinak to skončí zase špatně.
Propolis, grepové kapky, konopné čípky, probiotika.
Co nejvíce stabilizovat trávení - hlavně zahojit žaludek.
Včera jsem si dal k jídlu více vajec a žaludek to nezvládl, také jsem dost přetížil ledviny (podle moči).
Je to těžké tuky, bílkoviny nedává žaludek,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 9:11 pm 
Offline

Registrován: sob črc 06, 2013 12:04 am
Příspěvky: 13
[quote="sparcoo":qqgxue48]To vychází 1800 na 10 dní. Pokud by to výrazněji pomohlo rád to budu brát pravidelně. Zatím jsem ale nenarazil na nikoho kdo by o tom referoval.

Je toho opravdu spousta kde začít. Musím postupně, jinak to skončí zase špatně.
Propolis, grepové kapky, konopné čípky, probiotika.
Co nejvíce stabilizovat trávení - hlavně zahojit žaludek.
Včera jsem si dal k jídlu více vajec a žaludek to nezvládl, také jsem dost přetížil ledviny (podle moči).
Je to těžké tuky, bílkoviny nedává žaludek,

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 9:43 pm 
Offline

Registrován: pon dub 10, 2017 5:25 pm
Příspěvky: 221
Lepek nejím již několik let.
Ideální je pro mne nízkosacharidová strava ale z nějakého důvodu mi to před půl rokem přestal dávat žaludek.
Ideálně nízkosacharidová strava s malým množstvím živočišných proteinů, spíš čerpat z rostlinných doplňků a ryb.
Ztracený jsem. Před časem jsem to už vzdal, poté jsem se díky jednoduchým radám p. Jaroslava zlepšil.
Teď nastal opět propad. Já už ale o to nechci přijít a chtěl bych zase trochu slušný život bez bolestí, únavy, motání hlavy,...


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned led 14, 2018 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sparcoo píše:
Lepek nejím již několik let.
Ideální je pro mne nízkosacharidová strava ale z nějakého důvodu mi to před půl rokem přestal dávat žaludek.
Ideálně nízkosacharidová strava s malým množstvím živočišných proteinů, spíš čerpat z rostlinných doplňků a ryb.
Ztracený jsem. Před časem jsem to už vzdal, poté jsem se díky jednoduchým radám p. Jaroslava zlepšil.
Teď nastal opět propad. Já už ale o to nechci přijít a chtěl bych zase trochu slušný život bez bolestí, únavy, motání hlavy,...

Pak konečně začněte řešit ty hormony.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 586 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 40  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz