Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:28 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned pro 24, 2017 7:42 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 11, 2011 9:39 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Bohužel značení na sebe nepasuje, ale patrně to bude stejné, nepředpokládám že by lékárenských benzínů bylo mnoho druhů. Jinak terpentýnu dáváte kolik a máte nějaký rozumný zdroj informací o dávkování toho terpentýnu.

Bohužial rozumný zdroj nemám, skor vychádzam z dávkovania toho Bulhara tada dva kubíky aj petroleja a aj terpentínu a čo som mal dohľadané o dávkovaní petroleja teda čajovu ližičku 3xdenne pri ťažkých nemociach čo zhruba sedi tie dva kubíky.
Skušam to teraz tak ako je to tu pipísane v tomto vlákne s tým cukrom tie dva kubíky 3x denne raz za tri dni,síce to nepotrebujem ale aby to niekomu neuškodilo tak to skušam popredu ako to posobí,tak som to robil aj s tým benzínom!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 24, 2017 8:33 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kalyp píše:
Bohužial rozumný zdroj nemám, skor vychádzam z dávkovania toho Bulhara tada dva kubíky aj petroleja a aj terpentínu a čo som mal dohľadané o dávkovaní petroleja teda čajovu ližičku 3xdenne pri ťažkých nemociach čo zhruba sedi tie dva kubíky.
Skušam to teraz tak ako je to tu pipísane v tomto vlákne s tým cukrom tie dva kubíky 3x denne raz za tri dni,síce to nepotrebujem ale aby to niekomu neuškodilo tak to skušam popredu ako to posobí,tak som to robil aj s tým benzínom!

Tak o petroleji je informací celkem dost, ale na benzín a terpentýn toho je poskrovnu. Jinak moc nechápu to co píšete o tom jak to užíváte. Pokud to chápu správně tak jste ten benzín bral 3x3 kubíky v průběhu jednoho dne a pak dva dny pauza, nebo je to jinak. Ten benzín se v místních podmínkách dá relativně snadno sehnat tedy mě připadá nejrozumnější pracovat s ním a nakonec i ten Bulhar píše že maká nejlépe i když asi je nejhnusnější ze všech tří možností.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 24, 2017 11:26 pm 
Offline

Registrován: čtv srp 11, 2011 9:39 am
Příspěvky: 8
Jarda píše:
Tak o petroleji je informací celkem dost, ale na benzín a terpentýn toho je poskrovnu. Jinak moc nechápu to co píšete o tom jak to užíváte. Pokud to chápu správně tak jste ten benzín bral 3x3 kubíky v průběhu jednoho dne a pak dva dny pauza, nebo je to jinak. Ten benzín se v místních podmínkách dá relativně snadno sehnat tedy mě připadá nejrozumnější pracovat s ním a nakonec i ten Bulhar píše že maká nejlépe i když asi je nejhnusnější ze všech tří možností.

Nie benzin som užíval jeden mesiac v kuse 1x 3 kubiky v dennej dávke niekedy aj 2x 3 kubiky denne ,no ako hovorím nebolo mi po nom najlepšie,a terpentín som začal užívať teraz a uživam ho raz za tri dni 3x denne 2 kubiky na kocke cukru,potom pauza a natretí den znova presne ako popisuje ten pan v tomto vlákne asi na strane dva.
Ten Bulhar síce píše že je benzín najučinnejší ale keď som zo začiatku začinal brať petrolej,ktorý som mal od tej pani Maríny asi od roku 2010 este odložený, tak sa mi zdalo a aj manželke že práve on bol lepší ako benzín. Ten brala 1 mesiac v kuse 3x3 kubíky,a teraz mala pauzu 10 dní ako píše Bulhar a začala druhý mesiac znova z benzínom,a ja skušam ten terpentin,a zda sa mi to podobné ako petrolej!


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 25, 2017 10:07 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
kalyp píše:
Nie benzin som užíval jeden mesiac v kuse 1x 3 kubiky v dennej dávke niekedy aj 2x 3 kubiky denne ,no ako hovorím nebolo mi po nom najlepšie,a terpentín som začal užívať teraz a uživam ho raz za tri dni 3x denne 2 kubiky na kocke cukru,potom pauza a natretí den znova presne ako popisuje ten pan v tomto vlákne asi na strane dva.
Ten Bulhar síce píše že je benzín najučinnejší ale keď som zo začiatku začinal brať petrolej,ktorý som mal od tej pani Maríny asi od roku 2010 este odložený, tak sa mi zdalo a aj manželke že práve on bol lepší ako benzín. Ten brala 1 mesiac v kuse 3x3 kubíky,a teraz mala pauzu 10 dní ako píše Bulhar a začala druhý mesiac znova z benzínom,a ja skušam ten terpentin,a zda sa mi to podobné ako petrolej!

Tak on ten petrolej se zdá i z uživatelského hlediska nejlogičtější pokud vezmu v potaz kdy tento způsob léčby vznikl. Petrolej se používal v každé domácnosti na svícení a v té době asi byl v použitelné kvalitě a nekontaminovaný něčím dalším, ale terpentýn a benzín to asi v baráku zase tak běžně nebylo a nedovedu si ani představit jak bylo složité tyto látky tehdy sehnat. Terpentýn se sice používal jako ředidlo do barev, ale neodhadnu jak kvalitní i když v té době asi spíše ten přírodní tedy kvalita by měla být v pořádku a benzín opravdu mě nenapadá na co by se používal. Prostě ten petrák logicky vychází nejlépe, ale ono je to asi opravdu jedno pokud vezmu v potaz jak malé koncentrace stačí v přírodě při případném úniku ropných látek na zničení všeho živého. Dnes se nejsnadněji sežene ten benzín s ním se ještě poměrně dost pracuje i v lékárnách.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 25, 2017 5:55 pm 
Offline

Registrován: pon pro 25, 2017 4:17 pm
Příspěvky: 14
Máte niekdo osobné skúsenosti s užívaním prípravku Todikamp?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 25, 2017 6:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bajkonurik píše:
Máte niekdo osobné skúsenosti s užívaním prípravku Todikamp?

Ano ten jsem nějakou dobu zkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 25, 2017 9:51 pm 
Offline

Registrován: pon pro 25, 2017 4:17 pm
Příspěvky: 14
Zrejme s pozitívnym výsledkom?Vyzerá,že v kombinácí so zeleným orechom sa Todikamp dá použiť aj na rôzne druhý parazitov.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon pro 25, 2017 10:04 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Bajkonurik píše:
Zrejme s pozitívnym výsledkom?Vyzerá,že v kombinácí so zeleným orechom sa Todikamp dá použiť aj na rôzne druhý parazitov.

Tak mimo ceny nevidím problém, přeci jenom za trochu petroleje to není cena zrovna lidová.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 2:10 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
kalyp píše:
Ahoj Gamina,
Máš s tým terpentínom už nejaké skusenosti?
Dík!

Ano \":)\" Smíšené, měla jsem pár komplikací, ale funguje mi to celkem pěkně. Jen je potřeba opravdu pozorně pročíst dostupné protokoly, návody atd.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 2:15 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jarda píše:
... terpentýn a benzín to asi v baráku zase tak běžně nebylo a nedovedu si ani představit jak bylo složité tyto látky tehdy sehnat. Terpentýn se sice používal jako ředidlo do barev, ale neodhadnu jak kvalitní i když v té době asi spíše ten přírodní tedy kvalita by měla být v pořádku...

Myslím, že jiný než přírodní ještě před 150 lety neexistoval, přece jen lidská práce byla levná a nejjedodušší na výrobu asi bylo sesbírat pryskyřici a vydestilovat ji. Doktorka, která přišla s protokolem k použití terpentýnu, k tomu přišla tak, že se poptala ve své lokální černošské komunitě na to, co použivali k léčbě otroci, no a byl to ten terpentýn (+ asi i ricinový olej). V každém případě, pokud byl terpentýn dostupný v USA, tak proč by nebyl u nás \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 2:45 pm 
Offline

Registrován: pon srp 14, 2017 8:13 pm
Příspěvky: 501
Nie je nahodou pri uzivani Todikampu ci Terpentinu kontraindikaciou pobyt na slnku po dobu 1 mesiaca ? Ja chodim 1x tyzdenne na 6 minut do turbosolaria, nerad by som sa toho vzdal. Na druhej strane ti otroci asi pracovali na slnku... Malachov vsak pise prave o pobyte na slnku ako kontraindikacii...

_________________
29.8. 2018 .......... Myslím, že by už aj stačilo.... :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 2:49 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
JednorazovyNICK píše:
Nie je nahodou pri uzivani Todikampu ci Terpentinu kontraindikaciou pobyt na slnku po dobu 1 mesiaca ? Ja chodim 1x tyzdenne na 6 minut do turbosolaria, nerad by som sa toho vzdal. Na druhej strane ti otroci asi pracovali na slnku... Malachov vsak pise prave o pobyte na slnku ako kontraindikacii...

Otroci ale brali terpentýn, ne petrolej, a většinou jako jednorázovku, když třeba onemocněli, aby se jich někdo nezbavil z důvodu, že jsou nemocní dlouho. U terpentýnu jsem nicméně nezaznamenala informaci, že by se pak nesmělo na slunce.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř pro 27, 2017 5:42 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Myslím, že jiný než přírodní ještě před 150 lety neexistoval, přece jen lidská práce byla levná a nejjedodušší na výrobu asi bylo sesbírat pryskyřici a vydestilovat ji. Doktorka, která přišla s protokolem k použití terpentýnu, k tomu přišla tak, že se poptala ve své lokální černošské komunitě na to, co použivali k léčbě otroci, no a byl to ten terpentýn (+ asi i ricinový olej). V každém případě, pokud byl terpentýn dostupný v USA, tak proč by nebyl u nás \":-)\"

Tak terpentýn zde byl dostupný určitě, terpentýnové barvy to je klasika a mnohé drží dodnes. Každopádně jsem nezaznamenal že by se v místních podmínkách terpentýn používal k léčbě, možná šlo o regionální zkušenosti otroků v USA. Zde pokud vím se používal podle dochovaných materiálů převážně petrolej, ale zase na druhou stranu se zde dost využívalo přímo pryskyřic které vlastně ten terpentýn obsahují. V každém případě se můžete podělit o zkušenosti a dávkování, myslím že by to dost lidí ocenilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 30, 2017 6:16 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jarda píše:
Tak terpentýn zde byl dostupný určitě, terpentýnové barvy to je klasika a mnohé drží dodnes. Každopádně jsem nezaznamenal že by se v místních podmínkách terpentýn používal k léčbě, možná šlo o regionální zkušenosti otroků v USA. Zde pokud vím se používal podle dochovaných materiálů převážně petrolej, ale zase na druhou stranu se zde dost využívalo přímo pryskyřic které vlastně ten terpentýn obsahují. V každém případě se můžete podělit o zkušenosti a dávkování, myslím že by to dost lidí ocenilo.

Nechci sem dávat návod, ono to přece jen může způsobit i hodně problémů a pokud si někdo není schopen načíst zkušenosti uživatelů v angličtině ani přes google translate, tak to asi nemá smysl praktikovat.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 30, 2017 6:31 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Nechci sem dávat návod, ono to přece jen může způsobit i hodně problémů a pokud si někdo není schopen načíst zkušenosti uživatelů v angličtině ani přes google translate, tak to asi nemá smysl praktikovat.

Tak přímo návod jsem ani nemyslel, spíše mě šlo o osobní zkušenosti a postřehy, případně popsat i na co jste při užívání narazila a co se může jako informace lidem hodit. Případně pokud nechcete předávat zkušenosti vlastní, což je vždy nejlepší, tak sem dát zdroje ze kterých jste čerpala i to má svoji hodnotu i když určitě menší než osobní zkušenost. Nakonec to je hlavním smyslem podobných fór jako je toto.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 165 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz