Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:21 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 57  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2017 8:45 am 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Poruchy štítné žlázy patří mezi autoimunitní choroby, proto pomůže transplantace střevní mikroflóry.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv led 05, 2017 10:04 pm 
Offline

Registrován: stř led 04, 2017 1:28 pm
Příspěvky: 2
Děkuji za rady.
Zkoušel jsem test ranních slin a ani ne za minutu sliny klesaly.
Pro začátek, jestli by pomohla šankaprakšalána???


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2017 7:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mirerk píše:
Dobrý den, jsem tu nováček a stojím před rozhodnutím odstranění štítné žlázy z důvodu zvýšené činnosti.
Docházím na kontroly přes tři roky a beru denně jednu tabletu Thyrozol 10mg.
V pátek 6.1. jdu na odběr krve a ve středu 11.1. na konzultaci, kde mě doktorka bude nutit na operaci, s kterou jsem se už nějak smířil, z důvodu velké únavy, změn nálad, negativní psychiky, bolesti kloubů, špatného zažívání, zhoršené paměti, zhoršení zraku, a prý vidinou lepšího života.
Hodně prosím o doporučení, jestli je nějaké řešení, počáteční kůra, prostě něco, co by oddálilo operaci a přesvědčilo.....
Jsem velký laik, alternativní léčbu nikdy neužívající pesimista.
Děkuji za rady.

Velice výstižně i když tvrdě vám odpověděl člen derkel a za mě rada, nikdy nedělejte nevratné kroky o kterých nic nevíte a budete jich po zbytek života pouze litovat. Štítná jako každý jiný orgán mění svoji činnost na základě vyčerpání a bakteriální, nebo mikotické kontaminace, tedy zde je třeba řešit primárně tyto problémy a také hormony pokud máte problémy i v jiných oblastech které hormony ovlivňují. Nyní nehovořím o hormonech štítné žlázy, ale o progesteronu, který ve své podstatě štítnou ovládá a pokud je nízký tak uvedený problém není nic divného. Trochu si to zde nastudujte a pokud si nebudete něčím jistý, tak mě klidně zavolejte a vysvětlím jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon bře 06, 2017 11:36 pm 
Offline

Registrován: ned pro 01, 2013 2:54 am
Příspěvky: 62
Dobrý den. Jsem muz 42 let jiz nekolik let vysoky prolaktin. Ovlivnuje testost., citim se mizerne. Nemate jeste nejaky tip? Vzpominam jak me pred lety vzpruzil Dostinex ale nechce se mi znova zabřednout do chem. leku..

Kdesi psali o byline Drmek obecny, ale ze je pry vylozene pro ženy, take mam obavy aby mi tato bylina nezvysila hormony celkove. To by mi moc nepomohlo
Posledni odbery:
Prolaktin 37,4 (u muzu ma byt do 17)
testosteron 11,46 nmol/l
T3 celkový(S) 1,24nmol/
T4 celkový(S) 83,5nmol/
TSH(S) 3,014 mU/l
T4 volný(S) 10,9 pmol/l

A do toho vseho mi pred mesicem zmerili homocystein kolem 30. Uzivam konske davky vitaminu od Erbena...
Mate li radu, budu vdecny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 10:18 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
freml píše:
Dobrý den. Jsem muz 42 let jiz nekolik let vysoky prolaktin. Ovlivnuje testost., citim se mizerne. Nemate jeste nejaky tip? Vzpominam jak me pred lety vzpruzil Dostinex ale nechce se mi znova zabřednout do chem. leku..

Kdesi psali o byline Drmek obecny, ale ze je pry vylozene pro ženy, take mam obavy aby mi tato bylina nezvysila hormony celkove. To by mi moc nepomohlo
Posledni odbery:
Prolaktin 37,4 (u muzu ma byt do 17)
testosteron 11,46 nmol/l
T3 celkový(S) 1,24nmol/
T4 celkový(S) 83,5nmol/
TSH(S) 3,014 mU/l
T4 volný(S) 10,9 pmol/l

A do toho vseho mi pred mesicem zmerili homocystein kolem 30. Uzivam konske davky vitaminu od Erbena...
Mate li radu, budu vdecny.

Tato vitamínová léčba nemusí nutně uspět u každého, jde o poruchu methylace a ta může mít různé příčiny, přičemž Dr. Erben řeší většinou pouze tu jednu pokud vím. Jinak by to chtělo zrychlit štítnou žlázu, což nám zase potvrzuje zpomalení metabolizmu a asi bych se při té příležitosti podíval na stav hormonů celkově. Možná máte vystřílený kortizol, nebo DHEAS a pokud nevíte co řešíte, tak to asi nevyřešíte. Testosteron je až koncový stupeň přeměny hormonů tedy je vhodné zjistit jak si stojí ty stupně před ním.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 12:10 pm 
Offline

Registrován: úte bře 14, 2017 3:12 pm
Příspěvky: 1
Všem ženám, které trpí sníženou funkcí štítné žlázy, doporučuji, aby se snažily snížit hormon estrogen. Užívala jsem estrogenní byliny na léčbu cyst na vaječníku a v té době jsem měla TSH 8,6. Byl mi nasazen Euthyrox, ten jsem ale vydržela užívat jen týden...ta nespavost a tachykardie...nedalo se to. Takže každý den používám jód a selen, estrogenní byliny jsem dala pryč, začala jsem používat Regalen + se stravovat, abych ulevila játrům a po půl roce mám TSH 3,04, takže paráda. Také jsem měla sníženou funkci, když jsem kdysi užívala HA, po vysazení se to srovnalo samo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: čtv bře 30, 2017 12:09 am 
Offline

Registrován: stř bře 29, 2017 11:06 pm
Příspěvky: 1
Zdravím Vás a jsem potesena, ze me dnesni hledani infa k cisteni dutin /pri aplikaci mi vyteklo minimum vody z leve dirky a mam pocit, ze zbytek zustal nekde mezi nosem, uchem a okem, protoze me to uz 2. tyden poboliva/ zavalo az sem, protoze to vypada, ze odpovidate lidem se zajmem. Uzasnee.
Desatym rokem chodim co pulrok na kontrolu se sz. Mam levy lalok vyplneny cystou a uzlem. Predepisovali mi tenkrat pilule, ktere jsem odmitala, vsak asi pulroku ze strachu zobala. Celou dobu mam hodnoty hormonu v poradku, velikost uzle a cysty je stejna. Je mi vsak patym rokem doporucovana operace tohoto. Nechce se mi, ale strasi me zbytnenim atd. Nebojim se, ale objevuji se mi nove zdravotni problemky a nejak se mi to prestava libit. Ve zkratce vyjmenuji? Bolava predlokti k zapesti, cukani ruzne po tele, tlak na krku kde u celisti nahmatam bulku a silne citim krcni tep pri namaze, spatne dychani a posledni 3 mesice 6kg nahore..zni mi to uz vse dohromady hruzne a s ohledem na vek 35let bych si predstavovala vice energie. Muze toto vse byt od stitne zlazy, nebo jak jsem cetla spise od streva? Jsem od mala zavisla na cokolade, cemuz prisuzuju nejvetsi 'vinu' a take jsem mela necele dva stresove roky. Jinak se snazime jist i zit vcelku zdrave. Ted sladke a stresy odkladam a chci dat nejen telu ocistu. Jednu za druhou. Mohu zacit tedy strevem, lymfou? Prosim o doporuceni,,,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pát bře 31, 2017 3:03 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 25, 2010 11:15 am
Příspěvky: 6
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli při chybějící štítné žláze jde nahradit letrox nějakým jiným způsobem, nebo už je člověk do konce života odkázán na léky? Nebo jak dodat chybějící hormony jinak? Štítná žláza byla odstraněna kvůli rakovinnému nádoru. Díky


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 3:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Andy.93 píše:
Všem ženám, které trpí sníženou funkcí štítné žlázy, doporučuji, aby se snažily snížit hormon estrogen. Užívala jsem estrogenní byliny na léčbu cyst na vaječníku a v té době jsem měla TSH 8,6. Byl mi nasazen Euthyrox, ten jsem ale vydržela užívat jen týden...ta nespavost a tachykardie...nedalo se to. Takže každý den používám jód a selen, estrogenní byliny jsem dala pryč, začala jsem používat Regalen + se stravovat, abych ulevila játrům a po půl roce mám TSH 3,04, takže paráda. Také jsem měla sníženou funkci, když jsem kdysi užívala HA, po vysazení se to srovnalo samo.

To jste problém uchopila opravdu správně a je holým faktem že za problémy se štítnou mnohdy může nedostatek progesteronu, což se dá pohodlně testovat i srovnat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 3:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vesmi píše:
Zdravím Vás a jsem potesena, ze me dnesni hledani infa k cisteni dutin /pri aplikaci mi vyteklo minimum vody z leve dirky a mam pocit, ze zbytek zustal nekde mezi nosem, uchem a okem, protoze me to uz 2. tyden poboliva/ zavalo az sem, protoze to vypada, ze odpovidate lidem se zajmem. Uzasnee.
Desatym rokem chodim co pulrok na kontrolu se sz. Mam levy lalok vyplneny cystou a uzlem. Predepisovali mi tenkrat pilule, ktere jsem odmitala, vsak asi pulroku ze strachu zobala. Celou dobu mam hodnoty hormonu v poradku, velikost uzle a cysty je stejna. Je mi vsak patym rokem doporucovana operace tohoto. Nechce se mi, ale strasi me zbytnenim atd. Nebojim se, ale objevuji se mi nove zdravotni problemky a nejak se mi to prestava libit. Ve zkratce vyjmenuji? Bolava predlokti k zapesti, cukani ruzne po tele, tlak na krku kde u celisti nahmatam bulku a silne citim krcni tep pri namaze, spatne dychani a posledni 3 mesice 6kg nahore..zni mi to uz vse dohromady hruzne a s ohledem na vek 35let bych si predstavovala vice energie. Muze toto vse byt od stitne zlazy, nebo jak jsem cetla spise od streva? Jsem od mala zavisla na cokolade, cemuz prisuzuju nejvetsi 'vinu' a take jsem mela necele dva stresove roky. Jinak se snazime jist i zit vcelku zdrave. Ted sladke a stresy odkladam a chci dat nejen telu ocistu. Jednu za druhou. Mohu zacit tedy strevem, lymfou? Prosim o doporuceni,,,

Občas se stane fe tekutina zateče dál než má, což je docela problém a je nutné to nechat prostě odeznít. Patrně jde o důsledek špatného náklonu hlavy protože při správném provedení se to nestává. Jinak na ty ostatní potíže prvně srovnat hormony to zde dosti často opakuji, podle všeho máte vysoký estradiol a nízký progesteron. Trochu si to prostudujte a pokud to nebude jasné klidně mě zavolejte a vysvětlím co a jak. Střeva pochopitelně čistit můžete, nicméně hormonální problém se tím asi nesrovná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 3:54 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
kity píše:
Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli při chybějící štítné žláze jde nahradit letrox nějakým jiným způsobem, nebo už je člověk do konce života odkázán na léky? Nebo jak dodat chybějící hormony jinak? Štítná žláza byla odstraněna kvůli rakovinnému nádoru. Díky

Zde jsou možnosti omezené, nicméně v zahraničí se vyrábí a používá přípravek ze sušené zvířecí štítné žlázy a pokud vím tak k naprosté spokojenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: pon čer 05, 2017 2:28 pm 
Offline

Registrován: stř úno 24, 2016 4:46 pm
Příspěvky: 76
Dobrý den přikládám výsledky testu na progesteron a estrogen. Náběry byly provedeny čtvrtý den cyklu. Jsou hodnoty v normě ? děkuji


Přílohy:
synlab.pdf [370.15 KiB]
798 krát
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob čer 24, 2017 12:08 pm 
Offline

Registrován: ned bře 25, 2012 9:57 pm
Příspěvky: 501
Bydliště: NMnV
Bol som na MR s krčnou chrbticou a tam mi zistili že mám na štítnej žľaze cystu 45 mm. Tak ma vystrojili na endokrynológiu a ten mi tam na sone objavil ešte dve ďalšie. Vzal mi vzorky v ktorých nič nenašli, len krv nebola ok. Pán Milan Pravda mi doporučil Serrapeptase, že aj cysty rozpustí, aj distribútor to udáva. Len že sa má brať väčšia dávka, lebo tá doporučená výrobcom je len udržiavacia pre zdravého. Beriem od Doktors Best 120 000 SPU 2x denne po 3 caps.

_________________
Prosím ctených mudrlantov aby na moje komentáre nereagovali.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob črc 01, 2017 10:56 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den přikládám výsledky testu na progesteron a estrogen. Náběry byly provedeny čtvrtý den cyklu. Jsou hodnoty v normě ? děkuji

Musíte se vždy orientovat podle referenčního rozpětí dané fáze s tím že ideální je mít progesteron na horní hranici, nebo alespoň v horní polovině rozpětí a naopak estradiol na dolní hranici, nebo v dolní polovině referenčního rozpětí. Každopádně z krve jde o hormony vázané, které určitě přesně nevyjadřují jak je tělo dovede využít to lze zjistit pouze testem ze slin, nebo moče.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Štítná žláza
PříspěvekNapsal: sob črc 01, 2017 11:04 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Deane píše:
Bol som na MR s krčnou chrbticou a tam mi zistili že mám na štítnej žľaze cystu 45 mm. Tak ma vystrojili na endokrynológiu a ten mi tam na sone objavil ešte dve ďalšie. Vzal mi vzorky v ktorých nič nenašli, len krv nebola ok. Pán Milan Pravda mi doporučil Serrapeptase, že aj cysty rozpustí, aj distribútor to udáva. Len že sa má brať väčšia dávka, lebo tá doporučená výrobcom je len udržiavacia pre zdravého. Beriem od Doktors Best 120 000 SPU 2x denne po 3 caps.

Tak vyzkoušet to můžete, ale spíše bych ladil hormony. Z logiky věci, cysta je útvar plný tekutin a plísní, tedy jakési zapouzdřené ložisko toxického bordelu. Určitě je moc dobré do toho rejpat protože tím snadněji se to do těla šíří, člověk nad logikou některých postupů lékařů jenom nechápavě kroutí hlavou. Spíše bych se věnoval hladinám hormonů, konkrétně progesteronu, který asi budete mít nízký a pak štítná plesniví celkem snadno. Většinou to lze i rozpoznat z nabírání tuku do oblasti břicha, zadku a stehen a u mužů i rostou prsa.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 855 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 ... 57  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz