Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:05 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 355  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 10:41 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Vadou píše:
Dobrý den
Popíšu Vám svůj příběh, který jsem zažil cca před 10 lety a který byl důsledkem dlouhodobého stresujícího období. V té době jsem dokončoval VŠ v dálkovém studiu při zaměstnání, rozváděl se, prodával dům, našel jsem si novou známost. Příznaky jsem měl svědění po celém těle, střevní a žaludeční problémy, malátnost, točení hlavy, poruchy v sexuální oblasti, dlouhodobá bolest v krku i po dobrání několika ATB. V té době jsem neměl přístup k internetu, tak že jsem nevěděl, že by se mohlo jednat o Candidu. Veškerá vyšetření v pořádku. Trvalo to snad 2 roky, než se mé tělo dalo postupně dohromady. Co mi pomohlo nejvíce, bylo to, že jsem to považoval za přechodný problém a věřil tomu, že se to časem upraví. Nedržel jsem žádnou speciální dietu a nic podobného, protože jsem v té době ani nevěděl, že něco takového by mohlo můj problém vyléčit. Nechal jsem tělo, aby jsi s tím poradilo. Začal jsem sportovat a uvažovat o sobě, jako by mi nic nebylo. Hlavně jsem o tom přestal mluvit. Stejně si musíš pomoci sám, je to tvá cesta.
Odpor – čím větší kladu odpor – rozuměj, čím víc se snažím uzdravit, tím víc mi to nejde. Je tedy nutné se zastavit, zklidnit se, přijmout svoji nemoc s pokorou a pomalu pracovat na uzdravení svojí duše. Pak se pomalu začne lepšit i tělesný stav. Neustálé napětí vyvolané nemocí totiž nic dobrého nepřinese ani neřeší, to je třeba si uvědomit co nejdříve. Zdůrazňuji zde onu pokoru a přijetí stavu.
Detailní psychosomatický rozbor jednotlivých problémů můžete najít v knize Nemoc jako cesta od Dahlke Ruedigera, nebo Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí od Miroslava Hrabici. Další možností je třeba kniha od Louis L. Hay Uzdrav své tělo.
Mám vypozorováno, že vše souvisí se zvýšeným stresem. Nevěřím tomu, že pokud má někdo zdravotní problém s Candidou, že je v životě vyrovnaný, sebevědomí a pokorný člověk. Problém se střevy řeším i dnes, kdy se mi opět vrátil po delším stresovém období, kdy jsem se do toho trochu zamotal a snažil jsem se na internetu zjistit co mi je. Teď už vím, že mám tělo nechat v klidu, pomoci mu dobrou vyváženou stravou a hlavně duševním klidem, který je dle mého názoru nejdůležitější.

Tak jistě, to máte plnou pravdu, ovšem není zase tolik příležitostí v dnešním stresovém světě aby člověk mohl být trvale, nebo alespoň dlouhodoběji v klidu. Samozřejmě klidem docílíte výrazně nižší potřeby dodávat tělu ve velkých dávkách potřebné nutrienty a zbavíte se tedy nutnosti cokoliv suplementovat, nebo řešit. Pokud tedy člověk to možnost být v klidu a pohodě má je to jistě ta nejlepší a nejednodušší cesta k zvládnutí jakýchkoliv duševních a tělesných rozvratů odborně nazývaných nemoce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Kvasinky a antibiotika
PříspěvekNapsal: ned bře 19, 2017 10:54 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
radusqa119 píše:
Dobrý den,
bojuji s přemnoženými kvasinkami, držím antikvasinkovou dietu asi měsíc, používala jsem bylinný roztok pro hubení kvasinek, teď se můj zdravotní stav opravdu zhoršil. Trvalo to týden, přikládala jsem to právě vymírání kvasinek, ale když bolest v krku neustupovala, zašla jsem raději k lékaři. Ten mi řekl, že se jedná o angínu, mám zduřelé, bolestvé uzliny, bez horeček a předepsal mi Penicilin. Je mi jasné, že antibiotiky pohřbím veškerou snahu a kvasinky budou pak asi ještě horší. Vzala jsem si první tabletu Penicilinu a najednou zmizely všechny příznaky, jen se opět projevily kvasinky gynekologicky. Myslíte si, že to doopravdy je angína nebo se jedná o vymírání kvasinek? Lékaři kvasinky vůbec neřeší a nechtějí o tom ani slyšet. Nevím si rady, antibiotika bych nejraději nebrala. Ale v případě angíny bych tento stav opravdu nerada zanedbala. Proto se ptám, jestli při vymírání kvasinek mohou být příznaky velmi podobné angíně. CRP bylo nízké a výtěr z krku mi nedělali.

Předemm moc děkuji za odpověď.

Radka

Těžko hádat co opravdu máte když nemáte nic potvrzeno testováním, to je pak šamanizmus jak od lékařů, tak od léčitelů. Vždy musíte vědět co řešíte a ne se to pouze domnívat, to pak nevyřešíte nic, protože na dojmech nelze nic postavit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte bře 21, 2017 8:09 pm 
Offline

Registrován: úte bře 21, 2017 7:41 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,
asi 2 mesiace mam obrovske problemy so spankom, ktore sa najcastejsie vyznacuju tym, ze sa medzi 2-4 v noci bez priciny zobudim a nasledne uz nemozem zaspat, lebo mam velmi vela energie.
Menej casto sa problem prejavuje tak, ze sice po zobudeni zaspim, ale nasledne sa furt kazdu chvilu budim, opat bez priciny.

Odkedy sa mi to deje(zacalo to z nicoho nic), tak mam aj biely jazyk. Chcel by som sa spytat, ci biely povlak na jazyku moze mat aj inu pricinu ako kandidu?

Striedanie tychto stavov zrejme suvisi od stravy. Este som celkom nezistil presne, co ako na mna vplyva, ale od zajtra idem na prisnu protikandidovu dietu, tak uvidim, ci to pomoze.

Kym som nemal tieto problemy, tak ja som vela sladkosti nejedaval(vynimocne som si nieco dal), takisto nemavam nejake neovladatelne chute na sladke. Stravoval som sa tak bezne a v porovnani s problemami ostatnych(lieciacich sa na kandidu) mam v podstate iba problem s tym spankom a niektorymi potravinami:
nemozem med, kvasenu kapustu a puding - po vsetkych tychto potravinach sa mi jazyk uplne cely vyfarbi do biela, mam strasne vela energie a zase nemozem vobec spat(tusim som nespal ani do tej druhej).

Skusal som si davat kys. kaprylovu a na zaciatku po uziti sa dostavili bolesti svalov a neustaly smad. po 3-4 dnoch to preslo(teraz nemam ziadne priznaky pri uzivani), ale problemy so spankom neustupili.

Vie niekto o nejakej inej pricine bieleho jazyka? Bol som na gastro a robili mi vysetrenie na helikobaktera a kandidu a boli negativne. Ponukli mi este SIBO vysetrenie na bakterie v tenkom creve, ale tam som zatial nesiel.

Druh otazka: vsade citam, ze pri kandide je odporucana kvasene kapusta - mam ju aj tak uzivat, ked mi nasledne viac obelie jazyk? Nakolko pre mna to vyzera, ze tym posilnim parazity v mojom tele.

Dakujem za odpovede.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát bře 24, 2017 2:14 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Mne biely povlak vyrazne ustupil po antiparazitalnych kurach. Aj chute na sladke. Nakoniec som zistil, ze suvisi skor s prvokmi. Ale nemusi to tak byt vzdy. Biely povlak mozu byt aj teoreticky nejake mrtve bakterie. Vyskusaj MMS, entizol, anti-parazitalnu kuru Huldy clark, ci trojcatko tu z fora, s tym, ze uz teraz viem, ze sa musia braj aj dynove semienka, a mozes zaradit aj ananas/papaju/papajove semienka.
Kvasena kapusta parazity urcite neposiluje.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 25, 2017 7:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
JozefL píše:
Dobry den,
asi 2 mesiace mam obrovske problemy so spankom, ktore sa najcastejsie vyznacuju tym, ze sa medzi 2-4 v noci bez priciny zobudim a nasledne uz nemozem zaspat, lebo mam velmi vela energie.
Menej casto sa problem prejavuje tak, ze sice po zobudeni zaspim, ale nasledne sa furt kazdu chvilu budim, opat bez priciny.

Odkedy sa mi to deje(zacalo to z nicoho nic), tak mam aj biely jazyk. Chcel by som sa spytat, ci biely povlak na jazyku moze mat aj inu pricinu ako kandidu?

Striedanie tychto stavov zrejme suvisi od stravy. Este som celkom nezistil presne, co ako na mna vplyva, ale od zajtra idem na prisnu protikandidovu dietu, tak uvidim, ci to pomoze.

Kym som nemal tieto problemy, tak ja som vela sladkosti nejedaval(vynimocne som si nieco dal), takisto nemavam nejake neovladatelne chute na sladke. Stravoval som sa tak bezne a v porovnani s problemami ostatnych(lieciacich sa na kandidu) mam v podstate iba problem s tym spankom a niektorymi potravinami:
nemozem med, kvasenu kapustu a puding - po vsetkych tychto potravinach sa mi jazyk uplne cely vyfarbi do biela, mam strasne vela energie a zase nemozem vobec spat(tusim som nespal ani do tej druhej).

Skusal som si davat kys. kaprylovu a na zaciatku po uziti sa dostavili bolesti svalov a neustaly smad. po 3-4 dnoch to preslo(teraz nemam ziadne priznaky pri uzivani), ale problemy so spankom neustupili.

Vie niekto o nejakej inej pricine bieleho jazyka? Bol som na gastro a robili mi vysetrenie na helikobaktera a kandidu a boli negativne. Ponukli mi este SIBO vysetrenie na bakterie v tenkom creve, ale tam som zatial nesiel.

Druh otazka: vsade citam, ze pri kandide je odporucana kvasene kapusta - mam ju aj tak uzivat, ked mi nasledne viac obelie jazyk? Nakolko pre mna to vyzera, ze tym posilnim parazity v mojom tele.

Dakujem za odpovede.

Správně vám odpovídá člen Xion, tedy nemusí jít nutně pouze o kandidu, tech možností je určitě více. Také reakce na to kyselé zelí je s otazníkem, ono dost záleží o jaké kysané zelí jde, pokud neobsahuje živé bakterie, ale naopak je dobře nadupané nějakým kvalitním éčkem, nemusí zase tolik prospívat. To buzení odpovídá nadledvinkám, nebo játrům, tedy bych udělal jaterní testy a pokud v játrech problém nebude vyzkoušel bych dostat nadledvinky do klidu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 3:16 pm 
Offline

Registrován: pát bře 10, 2017 9:42 pm
Příspěvky: 8
Dekuji za odpoved Jardo. Procitam si diskuzi a je to velmi prinosne, to tu cist. Pridam svou story. S kvasinkou jsem bojovala asi dva roky, ale bez silnych fungicid a ocist, objevila se mi totiz v tehotenstvi, takze do ted to vlastne byla takova odvykacka od sacharidu a sbirani informaci. Jsem vegan, a nez jsem narazila na tyto stranky, jsem jedla tofu a pila sojove mleko, po precteni nekolika stran zde se mi uceluje pohled na to, jak opravdu vypada zdrava strava. Velmi vam dekuji pane Jardo. Jeste nemam toto vlakno doctene, takze se mozna budu ptat na neco, co tu uz padlo.
Jim tedy ciste rostlinnou stravu, ted hodne zelenych listu, obcas okurku a redkvicky, ale prevaznou cast me denni stravy tvori pickles. Postupne se mi meni jidelnicek, a tak jak ho mam ted, mi zda se plne vyhovuje. poslednich par dni snidam jablka nebo nekolik kiwi se skorici a cesnekem, a zda se, ze to ovoce davam vpohode. V poledne jim salat, nekdy s dynovymi seminky, nekdy s avokadem, odpoledne si dam trochu tahiny se skorici a stevii nebo sirnou patlaninu, delam ji z orechu a pridavam stevii, goji, trochu kokos. tuku a nekdy raw kakao, v pozdnim odpoledni piju mleko z konopnych seminek a pak az do vecera nemam hlad. Pouzivam bio cejlonskou skorici, do salatu pridavam oregano, kren majoranku ci cesnek, zalivku z olivoveho a lneneho oleje treba s horcicnymi seminky, nebo do ni dam kren, (na dusenou zeleninu,kterou jim zdridka, davam chilli nebo palivou papriku). Proste jsem ziva ze zeleniny, trochy ovoce, orisku a seminek a par lzic kokosoveho a lneneho oleje. A svete div se, po prvnim docela drsnejsim tydnu je mi ted cim dal tim lip.
skoro po cely den piju vodu s citronem, nekdy zazvor, rooibos, mate, a sladim jedine stevii. Lapacho a lekorice a ostropestrec se pry pri kojeni nesmi, co si o tom myslite pane Jardo? Momentalne beru multivitamin vegvit, to je z vitaminu vse, stale kojim a bojim se, ze neco prezenu.
kazdopadne ☺ za ty tri tydny diety bez soji a megadavek oleje, na ktere jsem byla zvykla, zmizela plynatost, ale jazyk mam povleceny stale. Date mi nejaky tip na kloktadlo, prosim(kojim). Jine priznaky jsem nemela (krom na zacatku svedeni) a nemam, ale pred mesicem mi sliny klesaly okamzite, kdezto dnes vubec, coz se mi s ohledem na bily jazyk moc nezda, takze uvidime zitra atd..
Toxiny odvadim pomoci jilu, rostlinneho uhli a chlorely, a uz tyden si delam kazdy den klystyr. Jablecny ocet mi vcera pomohl od nemale hrste kandidy, takovou radost jsem mela, mozna proto dnes ty provazky ze slin zmizely ☺ zavery si nedelam, dietu budu drzet dal, velice mi vyhovuje, citim jak nabiram silu.
Pomaha mi vecer pred spanim peroxid horciku a nekdy kloktam koloidni stribro.
Zajima me to zvyseni telesne teploty, ktere by mohlo pomoct, jak toho docilit, spis se pohybuju kolem 36 a nize, koupel vyloucena, namam vanu, napadl me zazvor, skorice..? A mam tu es.olej z oregana, to asi pri kojeni take neni vhodne, ze? Dekuji vam za vas drahoceny cas.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 3:37 pm 
Offline

Registrován: pát bře 10, 2017 9:42 pm
Příspěvky: 8
Zapomela jsem se zeptat, nenapada vas, cim by to mohlo byt, ze mi docela casto pri zatezi brni koncetiny? Dekuju


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: úte bře 28, 2017 8:32 pm 
Offline

Registrován: úte bře 05, 2013 8:33 am
Příspěvky: 112
Dracek píše:
Zapomela jsem se zeptat, nenapada vas, cim by to mohlo byt, ze mi docela casto pri zatezi brni koncetiny? Dekuju

Takhle se projevuje na počátku několik různých chorob, například roztroušená skleroza nebo ALS. S candidou to brnění končetin ale určitě nesouvisí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: čtv bře 30, 2017 9:55 am 
Offline

Registrován: ned zář 04, 2016 9:30 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,

psal jsem minulý rok v září, trochu to zkrátím, psal jsem, že trpím depresemi (nechuť žít, pocity jako bych neexistoval, pocit, že nemůžu vydržet ve svém těle, DP/DR a jiné nechutné stavy), to mimo jiné přetrvává dodnes . Měl jsem také potíže s vyprazdňováním, šílené průjmy, o barvě ani nemluvím. Zvýšené jaterní testy. Asi opravdu moc dobře

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 7:47 am 
Offline

Registrován: pát črc 24, 2015 6:14 pm
Příspěvky: 30
[quote="pmasik":2q0qcg64]Dobrý den pane Jardo,

psal jsem minulý rok v září, trochu to zkrátím, psal jsem, že trpím depresemi (nechuť žít, pocity jako bych neexistoval, pocit, že nemůžu vydržet ve svém těle, DP/DR a jiné nechutné stavy), to mimo jiné přetrvává dodnes . Měl jsem také potíže s vyprazdňováním, šílené průjmy, o barvě ani nemluvím. Zvýšené jaterní testy. Asi opravdu moc dobře

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 02, 2017 12:48 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Parmová píše:
Chronická kandidóza je těžko léčitelná a zabírá na ni ze všeho nejlépe transplantace střevní mikroflóry s použitím obou metod, tedy aplikace do střeva pomocí irigátoru a současně i do žaludku pomocí kapslí naplněných stolicí dárce. Ona totiž kvasinka candida albicans je často přemnožena v celém trávicím traktu a proto je nutné dostat darovanou stolici do střeva i žaludku pacienta. Výsledky takové léčby jsou takřka stoprocentní.

referencie?

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: sob dub 15, 2017 5:49 am 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2011 8:27 am
Příspěvky: 11
ludia skuste toto http://growyouthful.com/recipes/water-kefir.php ale urcite 2 litre denne na prazdny zaludok ,plus vela mineralov ....lacne a pomaha ....a k tomu tvrdu anticandida dietu ale sialene tvrdu ketozu a doplnat 40 g vlakniny denne ....chia, lanove semeno,psilyum,ryzove otruby, inulin,....kupit poriadny mixer a napr.rozmixovat 450 g spenatu a cez den vypit (zjest take mnozstvo by bolo trosku vela ale vypit sa da ) ..hned mate 10 g vlakniny alen okolo 2-3 g sacharidov .....vyberat vyrobky ktore maju vela vlakniny a minimalne mnozstvo ostatnych sacharidov...neverim tym roznym "anticandidam"komercnym dietam pre americanov ktory su sialene zavisly na cukre , ktore podporuju aj prijem sacharidov.. proste to su diety pre americanov ktore "chcu vyjst v ustrety ich tajnemu prianiu aby mohli aspon nieco sladucke ....NIE BULLSHIT podla mna NIC SLADUCKE okrem stevie a mozno sem tam trosicku vysokotucneho kakaoveho prasku so steviou a kokosovym olejom rozmixovat alebo maly kusocek 90 % cokolady pokvapkat steviou .....proste par tyzdnov az mesiacov clovek musi vydrzat na tukoch a bielkovinach , dostane sa do ketozy (najst si clanky na webe ktore hovoria o tom ako si pomoct ked sa ukazu neziaduce vedlajsie ucinky prechodu do ketozy) jest vela vlakniny a obrovske mnozstva probiotik z tiby vodneho kefiru ...( netusim ake mnozstva su v 2 litroch denne ale podla neoverenych debat na zahranicnych forach je toho viac ako v jednom celom 15 eurovom baleni probiotik z lekarne... \":)\" .... plus vitaminove doplnky mineraly a vitaminy skupiny B ... a ak netravia bielkoviny tak tesne pred jedlom zaludocnu HCL .....vsetko je MOJ NAZOR...nikomu nebudem odporovat v dalsej pripadnej debate ak mi povie ze som "blazon" ...kazdy ma moznost vyskusat sam na sebe....ale zase nie je to celkom jednoduche ... \":)\" ( teoreticky mozno skusit aj nystatin na noc ale dost to boli v crevach)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: ned dub 16, 2017 12:59 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2011 8:27 am
Příspěvky: 11
este poopravim predosly prispevok.....dolezita je rozpustna vlaknina kedze ta zivi crevnu floru cize najmä ovsene otruby, ryzove otruby, ruzickovy kel,inulin ,sem tam pomaranc...... (nie nerozpustna vlaknina) ...pomer by mal byt tak 3:1 (inak to je teoria v praxi je tento pomer podla mna nemozne dosiahnut) ...ale pozor viac ako 35-40 g vlakniny denne (v sumare) tiez uz nie je celkom OK ....takze s rozumom...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 1:05 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Candidu by malo dat do poriadku aj prerusovane hladovanie (aspon 18/6), obcasne posty, a pravidelna enzymoterapia. K tomu nizkosacharidova strava. Ale ketoza nebude nutna. Ani tie kvanta vlakniny.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Candida a chlamydioza
PříspěvekNapsal: pon dub 17, 2017 6:20 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
kandidu u mna vyrazne potlacili anti-parazitalne kury. Zmizli aj chute na sladke.
Bral som aj entizol. Je to prepojene s parazitmi a hlavne s prvokami. Teda kandida sa premnozi, ak su premnozene prvoky, aby ich udrzala na uzde. Vyzera, ze je to obranny mechanizmus tela. Ze jej toxiny likviduju aj prvoky, s ktorymi si imunitny system nevie rady a udrzi ich tak na uzde.
Prvoky by sposobili telu ovela vacsie skody, ba az smrt, telo teda voli alternativu mensieho zla.. kandidu... imunitny system jej dovoli vyrast. Tym padom sa zachrani. Je to ako ked pouzijete ohen, exploziu,aby ste zahasili iny ohen. Sice odpalite 1 byt, ale nezhori vam cela budova.

likvidovat priamo kandidu je preto blbost, treba sa zamerat na prvoky a parazity, ktore ich vsade roznasaju po tele.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5316 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326 ... 355  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz