Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:09 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 269  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 6:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Tom Kořenek píše:
Podelim se moje zkusenosti:
V CR jsem udelal behem asi roku celkem 7 jaterek, pricemz posledni 3 sem mel bez kaminku a usoudil sem, ze mam "cisto".

Po cca 3 letech sem behem zimy na Novem Zelandu z nudy udelal jaterku a zacalo to litat. Zacal sem tedy jaterky delat opravdu pravidelne a v ramci mezi experimentovat:

Pred jaterkou
- Malic acid (kyselina jablecna) je nejlepsi prostredek na zmekceni kaminku. V ciste praskove forme se prodava opravdu levne, clovek se nemusi trapit se stavou, neni nafouklej, nekrka "mošt". Vysledky jsou i subjektivne mnohem lepsi. V momente kdy jsem presedlal ciste na malic acid tak litaly kaminky jak o zivot
-Malic acid davkovani - prvnich 5 dnu 500mg az 1g. V den jaterky 1.5g az 2g do libovolneho mnozstvi vody.
- Byt pouze na vode a kyseline jablecne je jako drzet pust - z meho pohledu lepsi, bezstarostnejsi. Rano si clovek muze nasypat davku do vody a ma vystarano. Malic acid je mimochodem i docela slusny chelatoru hlinku.
- Protoze delam ty jaterky casto a temer vzdy behem plneho provozu v praci tak sem si to zjednodusil a normalne jim az do predchoziho dne pred samotnou jaterkou. V momente kdy aspon trochu rozchodite produkci a tok zluce tak dle meho nazoru neni zapotrebi nekolik dni predtim nejist tuk/protein. Zlucnik udrzi pouze nekolik lzic zluci a na to dle meho nazoru staci tech 24 hodin. Mozna me pan Jarda opravi nebo nekdo dalsi, ale mam srovnatelne vysledky kdyz jim bez tuku ci to neresim. Jednu jaterku sem delal ze sem 3 dny nejedl tucne a vysledky mizerne.
- Casovani jaterky uz neresim. Radeji provedu 2 jaterky nez abych cekal na jednu perfektne nacasovou dle faze mesice. Z tech dvou "ne-optimalnich" dostanu lepsi vysledek nez z jedne "optimalni"


Jaterka
- Olivovy olej sem nahradil hovezim sadlem. Mam ho prebytek, protoze si varim vyvary z pul metrovych hovezich kosti. Chutove je to jine, ale vysledky jsou identicke. Hlavne kravky na NZ se pasou na trave
- Neresim jestli odstavnim grep, citron, pomeranc nebo mandarinku. Mel sem srovnatelne uspechy s ciste pomerancovou stavou vs grep/citron. Nejlepsi chutove je zatim citron a pomeranc. Grepy miluju na jidlo a nezaslouzej si odstavneni \":)\" Navic tady na NZ rostou dokonaly bily grepy

Po jaterce
- Klasicky po druhe epsomce brutalne pit. Co pul hodiny to pul litr.
- Pouzit tzv "P&B" shake - psyllium a bentonit/zivocisne uhli v jedne z davek vody
- Delam 2 po sobe jdouci kavove klystyry mezi ranima epsomkama. Profiltruje se krev, prostouchnou se streva a urychli to odvod stolice/bordelu
- Po vode si odstavnim 3 citrony a repu - dalsi podpora pro jatra
- Tak dva dny pred jaterkou si vezmu cca litr silneho vyvaru a v nem rozvarim ryzi, kterou pak hezky do lednice takze dojde k castecnemu premeneni skrobu na nestravitelny skrob (vyborna potrava pro laktiky). Chutove je to uplna basta a vyvarova ryze je fakt hodne prijemna na podrazene streva
- Prvni den drzim striktne vegansky (vyvar nepocitam a neslovickarim o tom...)
- Hodinu v saune - tohle mi pomaha opravdu brutalne. Prvnich 20 minut je hodne krizovych a jakmile se to prolomi tak je mi pak uplne skvele
- Dobre provedena jaterka znamena ze je cloveku "blbe" prvni den. To jsou ty opravdu silne a dulezite jaterky. V momente kdy opravdu dodrzite postup a je vam potom mizerne tak je to ve skutecnosti dobre. Pomoct telu co nejvice a dalsi dny uz sou navaly energie
- Kaminky nepocitam, je jich tolik, ze by mi jeblo \":)\"


Mam za sebou celkem 15 jaterek, posledni 3 prinesly zajimave zmeny:
- Znatelne lepsi traveni
- Stolice prestala plavat a jde ke dnu
- Kombinace jaterky a pravidelnych kavovych klystyru opravdu vyborne cisti krev, zlepsuje naladu a pomaha
- Predposledni jaterka zpusobila posun kaminky do stavu, ze se narusilo traveni, stolice zacala plavat a bylo mi divne. Provedl sem tedy jaterky hned tyden na to a zatim dobre. Viz muj minuly prispevek

Velice přínosný příspěvek může inspirovat mnoho pochybujících.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 6:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
[quote="Šárka12":33bgz0ox]Chci přispět svojí zkušeností pro ty, kteří se bojí tak, jako jsem se bála já. A také proto, že Jardova osvěta a příspěvky ostatních mi také pomohly. Měla jsem z očisty jater strach, z celé procedury, z toho, co se všechno může stát (např. žlučníkový záchvat apod.), z toho, jestli se nepozvracím z těch „lektvarů“ atd. Protože u mě jde vždy všechno trochu jinak, než jak je psáno.
Vše proběhlo hladce: hořký roztok se dá normálně, rychle vypít, protože je ho relativně málo, a nebylo mi po něm vůbec na zvracení. Olej s grepem šel taky rychle vypít, chuť olivového oleje mi evokovala dobrý zeleninový salát, vůbec mi nevadila. Také žádný náběh na zvracení. POHODA!
V těle po ulehnutí jsem nic necítila, tj. žádnou bolest, pnutí nebo cokoliv dalšího. Žádné drama se nekonalo!
Jen mám dotaz k závěru: po žlutém drobném smetí vycházelo zelené smetí, ale žádné „kamínky“ nebo větší hrudky. Po 4. dávce epsomky jsem vypila po půl hodině cca půl litru vody. Je to málo? Měla jsem vypít víc vody? Mám druhý den po očistě a ještě jsem po včerejší „průtokové fázi“ nic nevyloučila. Znamená to, že se případně kamínky vyplavené ze žlučníku či jater opět vstřebaly ze střev do těla? Nebo se vydatným zahříváním termoforem mohly rozpustit? Každopádně na hladině vody ve WC míse byla vrstva oleje. Ale největší kousky jen tak 2 – 3 mm.
Pro upřesnění: je mi 51 let a už před pár lety mi sono ukázalo mnohačetné útvary na játrech – nejasného původu. O svém „špatném“ žlučníku jsem měla zprávy už před 20 – 30 lety. Takže o neexistenci „kamenů“ silně pochybuji. Za 14 dní si to nejspíš zopakuji, protože teď už o té proceduře mám jasnou představu a ničeho se nebojím!
A proč jsem se do toho pustila, když jsem se tak bála? Před rokem mi řekla kosmetička, že mám dobrou pleť, ale že si mám čistit

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: pon led 09, 2017 11:46 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 08, 2016 5:33 pm
Příspěvky: 3
Jsem na bezsacharidové stravě kvůli kvasinkám. Zajímalo by mě, jak moc v tomto ohledu uškodí ta jablečná šťáva, protože litr a více jablečné šťávy obsahuje hodně cukrů, což by mohlo kvasinky slušně nakrmit. Nechci dva týdny kvasinky rovnat, poté je nakrmit a začínat od znova jestli chápete. Případně čím by jste ji nahradil (co třeba jablečný ocet, ta šťáva je asi kvůli té kyselině jablečné a ta v něm je)?

Jde mi o to srovnat si střevní mikroflóru do správného stavu (začínám rovnat probiotiky Kutushov, chci hlavně namnožit prospěšné bakterie). Podle mě mám kvasinky trochu rozhozené jako u většiny lidí, ale ne zas tolik, že by to nešlo očistami, probiotiky, prebiotiky, antifungální a bezsacharidovou dietou srovnat během pár týdnů do normálu. U plivacího testu se opakovaně něco málo po pár minutách potopilo, ale minimálně polovina zůstala nahoře a příznaky kandidy jsem na sobě nikdy nepociťoval.
Za pár měsíců půjdu pomocí CDS a podobných věcí po chronické borelióze a tak chci mít tělo v co nejlepším stavu, aby to pak šlo co nejlépe.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 10, 2017 10:55 am 
Offline

Registrován: stř srp 17, 2011 5:02 pm
Příspěvky: 124
Richard9 píše:
Jsem na bezsacharidové stravě kvůli kvasinkám. Zajímalo by mě, jak moc v tomto ohledu uškodí ta jablečná šťáva, protože litr a více jablečné šťávy obsahuje hodně cukrů, což by mohlo kvasinky slušně nakrmit. Nechci dva týdny kvasinky rovnat, poté je nakrmit a začínat od znova jestli chápete. Případně čím by jste ji nahradil (co třeba jablečný ocet, ta šťáva je asi kvůli té kyselině jablečné a ta v něm je)?

Jde mi o to srovnat si střevní mikroflóru do správného stavu (začínám rovnat probiotiky Kutushov, chci hlavně namnožit prospěšné bakterie). Podle mě mám kvasinky trochu rozhozené jako u většiny lidí, ale ne zas tolik, že by to nešlo očistami, probiotiky, prebiotiky, antifungální a bezsacharidovou dietou srovnat během pár týdnů do normálu. U plivacího testu se opakovaně něco málo po pár minutách potopilo, ale minimálně polovina zůstala nahoře a příznaky kandidy jsem na sobě nikdy nepociťoval.
Za pár měsíců půjdu pomocí CDS a podobných věcí po chronické borelióze a tak chci mít tělo v co nejlepším stavu, aby to pak šlo co nejlépe.

Jablečný ocet kvasinky likviduje, jablečnou štávu vynechejte dokud ji nebudete schopen strávíte(tak aby jste ji necítit ve střevech) během 10-15 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2017 6:08 pm 
Offline

Registrován: sob led 14, 2017 5:57 pm
Příspěvky: 2
Prosím, kolik epsomské soli mám použít v gramech?
Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2017 6:52 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Lili : u soli je pomer g a ml v podstate ROVNAKY \":-)\" Takze odpoved uz vies.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2017 8:22 pm 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
Chtěl bych tu opět vyzdvihnout pana Jardu, jaký je to kabrňák.
Během mých 5 jaterních očist mě Epsomka skoro vůbec neprohnala. Zatím jsem 3x (po 8 hodinách) odšťavnil mandle s mrkví a kokosem, jak stojí v receptu na hořčíkovou bombu, a rozhodně nechci přestat. Nápoj chutná výborně, pokožka je hned čistší, ale hlavně se cítím jakoby lehčeji v oblasti břicha a celkově radostněji \":-)\"
Zjevně jsem tělo nakrmil hořčíkem, po kterém už dlouho prosilo.
Velice Vám děkuji!

_________________
Tomáš K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: sob led 14, 2017 10:25 pm 
Offline

Registrován: sob led 14, 2017 5:57 pm
Příspěvky: 2
SemTamTuPrídem píše:
Lili : u soli je pomer g a ml v podstate ROVNAKY \":-)\" Takze odpoved uz vies.

díky Sem Tam, tak to si to dávkuji dobře \":wink:\" tím, že mne prohání až poslední dávka po řádném napití vody, jsem si nebyla jistá


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 17, 2017 11:32 pm 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
tomaka píše:
Chtěl bych tu opět vyzdvihnout pana Jardu, jaký je to kabrňák.
Během mých 5 jaterních očist mě Epsomka skoro vůbec neprohnala. Zatím jsem 3x (po 8 hodinách) odšťavnil mandle s mrkví a kokosem, jak stojí v receptu na hořčíkovou bombu, a rozhodně nechci přestat. Nápoj chutná výborně, pokožka je hned čistší, ale hlavně se cítím jakoby lehčeji v oblasti břicha a celkově radostněji \":-)\"
Zjevně jsem tělo nakrmil hořčíkem, po kterém už dlouho prosilo.
Velice Vám děkuji!

Musím doplnit svůj příspěvek kvůli nejasnostem v receptu v Receptáři prima nápadů. Prosím o vyjasnění postupu přípravy nápoje:
"4 lžíce neloupaných mandlí a 4 lžíce kokosu zalijte vodou a nechejte 12hod máčet" ***Kolik té vody?***
"Poté hmotu odstřeďte na dvouhřídelovém odšťavovači" ***Podle obrázku směs lisujete. Výše zmíněnou vodu vylít, nebo použít při lisování?***

Narazil jsem na youtube na postup, kde John máčí mandle ve vodě, kterou po 8-12hod vylije (takže asi nezáleží kolik se použije vody, hlavně že je vše ponořeno). Mandle poté rozmixuje s nově přidanou např. vodou a až tuto směs vylisuje. Jaký na tento postup máte názor?
https://www.youtube.com/watch?v=5j2Z_CD9-_I

_________________
Tomáš K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 11:40 am 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 2:35 pm
Příspěvky: 5
Dobrý den,
včera jsem se pokusila udělat očistu jater, řídila jsem se dle instrukcí, poslední jablkovou doma udělanou šťávu jsem dopila v 13:55 (dělalo se mi tedy trochu šoufl už z té jabkové šťávy), od 14:00 už jen vodu, v 18:00 jsem vypila první dávku vody s epsomskou solí, ale udělalo se mi velice špatně od žaludku a celková slabost, bolest hlavy a všechno jsem na několikrát vyzvracela. I po tom mi bylo hodně špatně a slabo, musela jsem si jít lehnout a vypila jsem cca 2dcl vody. Nevěděla jsem si rady, co mám dělat, když jsem v půlce procesu. O půlnoci jsem se vzbudila a bylo mi trochu líp, tak jsem si říkala, že to ještě zkusím, vypila jsem dávku epsomské soli a zase se mi udělalo špatně a šla ven. Vzdala jsem to a šla spát....dneska jsem se probudila s žaludkem jak po opici, sněla jsem tedy hrušku a pak po dvou hodinách černý čaj se suchou houskou. Nevím, co mám dělat dál, asi mám nastřádanou žluč jak píšete a co s ní....na druhou stranu se mi často stane, že dva dny nesním nic tučného ani mléčného, tak mám normálně jíst dál, nebo co byste mi poradil?
Děkuji,
Zuzka


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 12:01 pm 
Offline

Registrován: ned led 22, 2017 11:47 am
Příspěvky: 1
Ahoj, poté co mě vloni na konci května odvezla rychlá se žlučníkovou kolikou, rozhodl jsem se pro jaterní očistu. V červenci a srpnu jsem ji podle zdejšího návodu absolvoval, ale trochu mě zklamalo, že ze mě nic moc velkého nevyšlo, jen spousta smetí. Tento pátek jsem si to zopakoval a konečně jsem něco rozumného vypudil \":D\" (přikládám foto, dalších asi 50 malých jsem vyhodil). Jen mi celé odpoledne bylo docela špatně od žaludku a po vypití večerního koktejlu skoro až na zvracení, taky nějak moc nefungovalo to projímadlo z Epsomské soli , při první kůře jsem běžel na WC během 5-ti minut, teď až po hodině. A vždy mě v pátek odpoledne dost bolí hlava - čím by to mohlo být ? Taky vždy v sobotu nemohu skoro mluvit, jako by mi odešly hlasivky. Jinak se dnes cítím dobře. Jen na mě asi nefunguje další věc, a to že mě pořád trápí nadýmání a pšoukání, můžu sníst cokoli, a troubím, jak na lesy. Po luštěninách a zelí bych tím mohl vytápět barák \":roll:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 22, 2017 2:30 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Isekon píše:
Ahoj, poté co mě vloni na konci května odvezla rychlá se žlučníkovou kolikou, rozhodl jsem se pro jaterní očistu. V červenci a srpnu jsem ji podle zdejšího návodu absolvoval, ale trochu mě zklamalo, že ze mě nic moc velkého nevyšlo, jen spousta smetí. Tento pátek jsem si to zopakoval a konečně jsem něco rozumného vypudil \":D\" (přikládám foto, dalších asi 50 malých jsem vyhodil). Jen mi celé odpoledne bylo docela špatně od žaludku a po vypití večerního koktejlu skoro až na zvracení, taky nějak moc nefungovalo to projímadlo z Epsomské soli , při první kůře jsem běžel na WC během 5-ti minut, teď až po hodině. A vždy mě v pátek odpoledne dost bolí hlava - čím by to mohlo být ? Taky vždy v sobotu nemohu skoro mluvit, jako by mi odešly hlasivky. Jinak se dnes cítím dobře. Jen na mě asi nefunguje další věc, a to že mě pořád trápí nadýmání a pšoukání, můžu sníst cokoli, a troubím, jak na lesy. Po luštěninách a zelí bych tím mohl vytápět barák \":roll:\"

Tak tvoje vysledky na mne trochu delaji dojem, ze mimo par jaterek toho moc pro zdravi nedelas? Tedy treba ocisty strev, pusty, zmena stravy? Nicmene predevsim by mne zajimalo, jestli mas po prvni ociste nejake problemy se zlucnikem, predevsim dalsi koliky? Predpokladal bych, ze ne. Je to tak? I kdyz 1 nebo 2 jaterky neni nic moc.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: ned led 29, 2017 6:30 pm 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:18 pm
Příspěvky: 13
Buďte zdrávi,

nedávno jsem tu vynášel do nebes účinky Hořčíkové bomby. Bohužel ty krásné chvíle pominuly. Buď jsem si rychle zvykl \":-)\" nebo je pes zakopán jinde. Prostě prožívám běžné dny, jako před objevem bomby. Vlastně jsem ještě začal mlýt Ostropestřec a jeho kašičku, podle receptu, užívat druhým týdnem. Pěkně mě to prohání \":-)\" a co víc, tento týden pozoruju jakoby ztrátu rovnováhy při chůzi. V práci, po obědě, chodím na půlhodiny na procházku v parku a vůbec si nejsem jistý chůzí. Je to jak zlej sen. Třeba to nemá spolu nic společného, ale je to mazec. To je mi 34. Asi s tím nebudete mít nikdo zkušenost..

_________________
Tomáš K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2017 4:16 pm 
Offline

Registrován: úte led 31, 2017 4:11 pm
Příspěvky: 1
Dobry den,

v diskusii som sa dočítala ze tuto ocistu vykonavaju hlavne na to aby odstranili žlčnikove kamene respektive odpovede su zamerane na žlč a žlčnikove kamene. Nakolko nemam žlčnik, ma to neaky negativny vpliv ? Mozem vobec tento typ ocisty vykonat ?respektive mi mozete doporucit neaky iny ?

dakujem

Ferenczova


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista jater
PříspěvekNapsal: úte led 31, 2017 5:57 pm 
Offline

Registrován: pát dub 08, 2016 2:35 pm
Příspěvky: 5
Pro pí.Ferenczovou: na toto se ptalo už x lidí před vámi, stačí pročíst příspěvky \":mrgreen:\" , ale odpověď je v nich uvedena, že bez žlučníku můžete dělat jaterní očistu také...


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4030 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 237, 238, 239, 240, 241, 242, 243 ... 269  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz