Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 1:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: sob srp 27, 2016 11:20 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Aký máte názor na pravidelné užívanie melatonínu ako doplnku výživy napr. hodinu pred spaním ? Napr. tabletka s obsahom 5mg melatonínu, čo najmenšej veľkosti (čo najmenej stužovačov, mastenca, atď...).
Melatonín vraj nemá vedľajšie účinky, a vraj je to hormón mladosti. Myslím teda, že jeho pravidelným užívaním (alebo užívaním aspoň spôsobom napr. 4 týždne užívať, týždeň pauza, aj keď nie je návykový a je bez vedľajších účinkov) človek môže lepšie regenerovať, a v konečnom dôsledku aj o čosi pomalšie starnúť...
Vaše názory na tabletkový melatonín ?
(poprosím k veci - čiže k melatonínu)

Myslím že rad zde zaznělo dost a dobrých a přestože zrovna melatoínin není opravdu nijak zvlášť nebezpečný a krátkodobě by se asi brát dal je pochopitelně lepší si vyrobit vlastní. Mnoho lidí dělá vše pro to, aby jim to nešlo a pak se není čemu divit že shánějí ten v tabletách. Základem je strava bohatá na tryptofan z něhož se složitě tvoří některé vitamíny, především B3 a další podstatné nutrienty a teprve nepatrný zbytek čeká ve frontě ostatních konkurenčních aminokyselin na přeměnu na serotonin z něhož se tvoří v noci melatonin. Toto vše je již dost složité a navíc dál je potřeba naprostá tma a klid, jinak se melatonin netvoří, což je další komplikující prvek dobrého spánku. Stravou se dá normálně dodat cca 0,5-0,8 g a při velké snaze lze stravou získat až 2 g tryptofanu. Dále je potřeba dodat minimálně 50 mg B3, aby se co nejméně tryptofanu spotřebovalo v játrech na jeho tvorbu a snažit se omezit konkurenční aminokyseliny, což umožní přeměnit na serotonin co nejvíce tryptofanu a zbytek už je jednoduchý. Na oknech mít okenice, nebo venkovní žaluzie, případně na okna v ložnici nalepit alobal a tím docílit tmu a do uší si dát nějaké vhodné ušní špunty a budete spát 10 hodin jako dřevo i bez tablet.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2016 1:06 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
A co dodávat serotonin pomocí 5-HTP? Je to extrakt z byliny Griffonia simplicifolia.. Jestli chcete zkusit něco bez příměsí (melatonin též) doporučuji powdercity.com

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2016 5:49 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Karl píše:
A co dodávat serotonin pomocí 5-HTP? Je to extrakt z byliny Griffonia simplicifolia.. Jestli chcete zkusit něco bez příměsí (melatonin též) doporučuji powdercity.com

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Tak ty vieš ponúknuť teda riadnu sr*čku........ 90tbl melatonínu o obsahu 0,5mg na tabletku (45mg melatonínu spolu) za 5 dolárov... ??? ...A ešte zo zahraničia ? \":D\" \":D\" \":D\" ..... Swanson.sk má 60 tabliet po 10mg (spolu 600mg melatonínu) za 6,60€........ Aké prímesy už len bude dávať do tabletiek Swanson ? Určite nič, čo by mohlo z tých tabliet ublížiť... Príde mi to rovnaké, ako kúpiť kvalitný med obsahujúci 0,001% drevených pilín (ako "štandard" akože) za 10€/kilo, a lamentovať nad tým, či nie je lepšie kúpiť med úplne bez drevených pilín (menej než 0,000000001%) za 100€/kilo.... Jedna posr*tá tabletka melatonínu denne, jedna maličká tabletka.... Aké škodlivé prímesy už len môžem z nej dostať do tela ??? ŽIADNE, veď to nebude mať ani umelé farbivá..... A ak, určite 100krát menšie ako to, čo som za deň nadýchal v predajni alebo vonku v meste...
Takže fakt rada "nad zlato"... Kúpiť 10X drahšie, lebo to neobsahuje stotinu gramu kukuričného škrobu na tabletku, ale miesto toho žiaden.... Fakt super nápad...

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2016 8:28 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Kamaráde hlavně klid.. Šlo v tomto případě o obecnou radu že z powdercity si kupuješ jen čistý produkt kdežto v případě výroby tabletek tomu často není. Třeba melatonin je zrovna ok ale jiné často jistě ne. A za další powdercity se jejich web jmenuje proto že se specializují hlavně na prodej produktů v práškové formě (powder - prášek, city - město). Myslel jsem že to bude hned jasné že myslím hlavně práškový produkt když se objednává z powdercity.. Jinak nové se bohužel nedá kupovat přímo z jejich webu ale mají obchod na ebay..

http://www.powdercity.com/products/melatonin-powder

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: sob zář 24, 2016 8:52 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Každou vyrobenou várku nechávají testovat v laboratoři třetí strany což se jinde častokrát nestává (výrobci častokrát podvádí a nechávají si otestovat jen produkt v kterém požadované látky vážně jsou ale potom v další várce již produkt sidi)

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2016 4:38 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Kamaráde hlavně klid.. Šlo v tomto případě o obecnou radu že z powdercity si kupuješ jen čistý produkt kdežto v případě výroby tabletek tomu často není. Třeba melatonin je zrovna ok ale jiné často jistě ne. A za další powdercity se jejich web jmenuje proto že se specializují hlavně na prodej produktů v práškové formě (powder - prášek, city - město). Myslel jsem že to bude hned jasné že myslím hlavně práškový produkt když se objednává z powdercity.. Jinak nové se bohužel nedá kupovat přímo z jejich webu ale mají obchod na ebay..

http://www.powdercity.com/products/melatonin-powder

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

To má drobnou vadu na kráse, protože pouze málo kdo vlastní tak přesné váhy aby si s tím mohl v této práškové formě hrát, tedy by nutně stejně musel čistou látku něčím naředit. Jinak je to asi dobrý zdroj, ale je otázkou jak se k tomu bude stavět místní celní úřad.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2016 9:33 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Jasně přesné váhy jsou nutností.. Sám jsem nevěřil jak jsou váhy 0.001 za 10, 15 dolarů přesné.. většinou jsou v balení i se závažíčky na kontrolu. Mám tam myslím 500 mg a pokládám ho tam na zkoušku opakovaně a odchylka je v řádu několika tisícin gramu. A ta váha vypadá vážně jako low end \":)\"

http://www.ebay.com.au/itm/222172609709

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: ned zář 25, 2016 9:35 pm 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Problém bude asi s proclením a s DPH.. Je pravda že tohle zrovna řešit nemusím.. Vše do $1000 je u nás bez cla a "DPH" \":)\"

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 5:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Jasně přesné váhy jsou nutností.. Sám jsem nevěřil jak jsou váhy 0.001 za 10, 15 dolarů přesné.. většinou jsou v balení i se závažíčky na kontrolu. Mám tam myslím 500 mg a pokládám ho tam na zkoušku opakovaně a odchylka je v řádu několika tisícin gramu. A ta váha vypadá vážně jako low end \":)\"

http://www.ebay.com.au/itm/222172609709

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Tak jistě, koupit si takovou váhu problém opravdu není a není ani drahá, sám zde mám desetinovou, setinovou i tisícinovou, ale já nejsem zrovna běžný spotřebitel. Navíc vážit v tisícinách je docela piplačka a ne každého to bude bavit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: pon zář 26, 2016 5:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Karl píše:
Problém bude asi s proclením a s DPH.. Je pravda že tohle zrovna řešit nemusím.. Vše do $1000 je u nás bez cla a "DPH" \":)\"

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

To máte hodně dobré, na to zde budeme čekat dalších 100 let, aby zde šlo něco normálně.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: úte zář 27, 2016 2:20 am 
Offline

Registrován: pát led 31, 2014 8:49 am
Příspěvky: 43
Jj tohle je jedna z velkých zlodějin státu dotýkající se úplně každého ať přímo či nepřímo. Prý volný obchod \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: sob říj 22, 2016 6:20 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="Karl":1yl4l1b4]Jj tohle je jedna z velkých zlodějin státu dotýkající se úplně každého ať přímo či nepřímo. Prý volný obchod \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: ned bře 26, 2017 3:17 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
SemTamTuPrídem píše:
Ahojte.
Aký máte názor na pravidelné užívanie melatonínu ako doplnku výživy napr. hodinu pred spaním ? Napr. tabletka s obsahom 5mg melatonínu, čo najmenšej veľkosti (čo najmenej stužovačov, mastenca, atď...).
Melatonín vraj nemá vedľajšie účinky, a vraj je to hormón mladosti. Myslím teda, že jeho pravidelným užívaním (alebo užívaním aspoň spôsobom napr. 4 týždne užívať, týždeň pauza, aj keď nie je návykový a je bez vedľajších účinkov) človek môže lepšie regenerovať, a v konečnom dôsledku aj o čosi pomalšie starnúť...
Vaše názory na tabletkový melatonín ?
(poprosím k veci - čiže k melatonínu)

Právě jsem začala brát tabletkový melatonin, protože oklikou se mi nepodařilo docílit lepšího spaní. Dospěla jsem do fáze, kdy jsem za poslední 2 roky skoro nikdy nespala nepřerušovaně déle než tak 2-3 hodiny, a myslím, že to je větší zdravotní problém, než chvíli brát umělý hormon. Uvidíme, co to udělá.

Teď beru 3 mg tabletky bez postupného uvolňování, a zatím spím lépe, ale ne celou noc. Mám objednaný tento s postupným uvolňováním, jsem zvědavá, jestli bude v něčem rozdíl - https://www.iherb.com/pr/Natrol-Advance ... lets/25841


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: ned dub 23, 2017 10:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Gamina píše:
Právě jsem začala brát tabletkový melatonin, protože oklikou se mi nepodařilo docílit lepšího spaní. Dospěla jsem do fáze, kdy jsem za poslední 2 roky skoro nikdy nespala nepřerušovaně déle než tak 2-3 hodiny, a myslím, že to je větší zdravotní problém, než chvíli brát umělý hormon. Uvidíme, co to udělá.

Teď beru 3 mg tabletky bez postupného uvolňování, a zatím spím lépe, ale ne celou noc. Mám objednaný tento s postupným uvolňováním, jsem zvědavá, jestli bude v něčem rozdíl - https://www.iherb.com/pr/Natrol-Advance ... lets/25841

Melatoninem sice nic pokazit nemůžete, ale vždy je potřeba hledat hlubší příčinu problémů se spánkem, mnohdy je za tím stres a to melatonin bohužel nevyřeší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Melatonín
PříspěvekNapsal: stř črc 19, 2017 1:20 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Jarda píše:
Melatoninem sice nic pokazit nemůžete, ale vždy je potřeba hledat hlubší příčinu problémů se spánkem, mnohdy je za tím stres a to melatonin bohužel nevyřeší.

Problém je, že už opravdu nevím, co mám dělat se stresem - myslím, že teď beru věci s klidem + dělám min. 3x denně cvičení na srovnání sympatiku a parasympatiku, které dost dobře funguje. Několikrát denně doplňuju hořčík, piju heřmánkový čaj... Spíš to budou environmentání faktory (hluk - nesnesu v uších špunty) + bydlím v paneláku, mám blízko postele notebook atd. atd., + hormonální faktory. No nic, zkouším to řešit dál, tak uvidíme.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 40 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz