Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:45 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 9:47 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
roberts píše:
Takže test ranního kortizolu stačí pro určení v jaké fázi moje nadledvinky jsou a dá se potom určit léčba?Nebo je třeba ještě něco? Máte nějaký odkaz, kde se dají získané hodnoty poměřit? Díky.

To je špatně pochopeno, ranní vzorek vám pouze řekne zda jste ráno vysoko, nebo nízko, což sice dost napoví, ale na přesné určení fáze adrenální únavy potřebujete celou denní křivku kortizolu a minimálně ranní DHEAS. Ze slin to nabízím na hlavních stránkách a pokud vím tak jsem asi jediný v ČR a z krve vám to udělá každá laboratoř, nicméně je nepříjemné a zdlouhavé si nechat nabírat krev pětkrát za den a noc. Blbé to je i technicky, protože to už v laborce nejde, to by vám musela udělat laboratoř ve špitále, ta jede i v noci.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob dub 09, 2016 9:51 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
brandebura píše:
Dobrý den pane Zajíčku, chtěla bych se Vás zeptat když mám vysoký kortizol, jestli můžu při očistě nadledvinek používat lékořici, když jsem se dočetla že kortizol zvyšuje. Chtěla jsem si nechat zkontrolovat jak to mám s kortizolem nyní beru ale antidepresiva, tak mi na endokrinologii řekli že je potřeba vysadit, aby výsledky nebyly zkreslené. Co si o tom myslíte. Přeci pokud mi ty antidepresiva hladinu sníží měli by mi udělat kontrolní testy zda to mělo efekt? Nebo myslíte, že by stačilo si nechat nabrat jen ranní kortizol u praktika? Nechce se mi léky vysazovat když sem se po nich zlepšila. děkuji za reakci

Tak lékořice kortizol zvyšuje tak, že nutí nadledviny zabrat, což u vyčerpaných nadledvin, nemusí být dobrý nápad, to jako mlátit bičem starou herku, která již nemůže. Antidepresiva kortizol skutečně vypnou, tedy by se toho mnoho nenaměřilo. Zda to má efekt nemusí nikdo měřit, to je na člověku i vidět.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nadledvinky
PříspěvekNapsal: úte kvě 24, 2016 11:22 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Dobrý den, moc prosím o radu. Je mi 28 let a již po třetí ve svém životě (po dlouhodobém stresu) trpím úzkostí, pravděpodobně panickou poruchou a strachem chodit mezi lidi, trpím závratěmi, přijdu si jak opilá, jsem nervozni, mám špatné zažívání, strach ze všeho, zvýšenou kyselinou močovou, bolesti kolen, dříve jsem měla problémy s candidou albicans, nyní se mi asi vrátila. Chtěla bych vědět, kde přesně je problém. Podle psychyatra je to o tom, že po dlouhodobém stresu se mi v mozku netvoří tolik serotoninu, kolik by mělo, mám oslabenou imunitu... Nevím, jestli úzkost je opravdu nemoc a mám brát antidepresiva. Nebo zdali za vším je překyselení organismu, nedostatek vitamínů a oslabené nadledvinky? Prosím o radu, jak zvládat stresová období, aniž bych se z toho zhroutila a začla opět trpět úzkostí. Myslíte si, že když se budu správně stravovat a tělo detoxikovat, k úzkosti by nemělo dojít?
Jak se mám nyní opět postavit na nohy? Mám začít odkyselením, poté zničení candidy, detox střev, jater, ledvin, srdce, plíce, štítná žláza, nadledvinky, odstranění solí z kloubů? (nevím, jestli mám uvedené správně pořadí, nechtěla bych si ještě více ublížit, pravděpodobně mám oslabené ledviny...) Ohledně detoxu střev jsem si toho přečetla hodně, ale nechci si dělat klistýry. Jak správně a kompletně vyčistit střeva? Mám použít například chllorelu? Někde jsem četla, že není vhodná při zvýšené kyselině močové.
Moc děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadledvinky
PříspěvekNapsal: sob kvě 28, 2016 9:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Dobrý den, moc prosím o radu. Je mi 28 let a již po třetí ve svém životě (po dlouhodobém stresu) trpím úzkostí, pravděpodobně panickou poruchou a strachem chodit mezi lidi, trpím závratěmi, přijdu si jak opilá, jsem nervozni, mám špatné zažívání, strach ze všeho, zvýšenou kyselinou močovou, bolesti kolen, dříve jsem měla problémy s candidou albicans, nyní se mi asi vrátila. Chtěla bych vědět, kde přesně je problém. Podle psychyatra je to o tom, že po dlouhodobém stresu se mi v mozku netvoří tolik serotoninu, kolik by mělo, mám oslabenou imunitu... Nevím, jestli úzkost je opravdu nemoc a mám brát antidepresiva. Nebo zdali za vším je překyselení organismu, nedostatek vitamínů a oslabené nadledvinky? Prosím o radu, jak zvládat stresová období, aniž bych se z toho zhroutila a začla opět trpět úzkostí. Myslíte si, že když se budu správně stravovat a tělo detoxikovat, k úzkosti by nemělo dojít?
Jak se mám nyní opět postavit na nohy? Mám začít odkyselením, poté zničení candidy, detox střev, jater, ledvin, srdce, plíce, štítná žláza, nadledvinky, odstranění solí z kloubů? (nevím, jestli mám uvedené správně pořadí, nechtěla bych si ještě více ublížit, pravděpodobně mám oslabené ledviny...) Ohledně detoxu střev jsem si toho přečetla hodně, ale nechci si dělat klistýry. Jak správně a kompletně vyčistit střeva? Mám použít například chllorelu? Někde jsem četla, že není vhodná při zvýšené kyselině močové.
Moc děkuji.

Asi první krok by měl být udělat si jasno co vlastně chcete. Pokud chcete čistit střeva a nechcete jít do klystýrů, tak si nedovedu představit jak to budete dělat. Člověk by měl své představy vždy korigovat dle reálných možností a ne prostě nesmyslně trvat na tom že něco dělat nebude. Nakonec to stejně dělat budete a ještě ráda, klystýr v uvedených problémech uleví člověku skoro okamžitě. Déle je třeba si uvědomit, že tyto ataky většinou vyvolává vysoká hladina adrenalinu, která vyvolá neschopnost inzulínu dostat správně cukry do buněk, tedy se vlastně dostáváte do hypoglykémie a z toho pak ty šílené stavy. Mnohdy se problém vyřeší radikálním zvýšení příjmu stravy a úpravou jídelníčku. Co se týká serotoninu, ten není jenom dobrý, ale i zlý a například vyvolání serotoninového syndromu může člověka snadno i zabít. Serotonin se dá cíleně nastavenou stravou zvednout celkem v pohodě. Většinou stačí si dávat cca 4-6 hodin před spaním trochu luštěnin a tím dostanete do chodu bakterie, které vám ho zajistí. Prakticky vše na co se ptáte je zde mnohokrát popsáno, tedy si to budete muset trochu projít, nebo mě zavolejte a vše vám vysvětlím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: úte čer 14, 2016 9:28 pm 
Offline

Registrován: úte led 03, 2012 4:39 pm
Příspěvky: 38
Dobrý den, prosím o radu ohledně nadledvinek, které mám jednoznačně vyčerpané. Snažím se dodržovat různé rady. Piju vodu s himalájskou solí, B- complex, hořčík, málo kávy, málo alkoholu. Nedávno jsem měla zánět močového měchýře, atb a poté problémy s bolestí v oblasti ledvin. Bylo mi doporučeno hodně pít. Teď vypiji i tři litry tekutin, ale chodím málo na záchod a voda se mi ukládá v oblasti břicha. Připadám si neustále nafouklá a nikdy se pořádně nevyprázdním a necítím pocit uvolnění a prázdného měchýře. Můžete mi poradit. Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv srp 04, 2016 10:19 pm 
Offline

Registrován: úte čer 07, 2011 11:01 am
Příspěvky: 13
ja bych mela dotaz ohledne doplnku tykajicich se ocisty nadledvinek a to zejmena ohledne one svate trojice, o ktere se tady nejcasteji mluvi tedy lekorice +Ashwagandha+trezalka. Zajimalo by mne skupenstvi, ktere je k teto ociste nejlepsi. Idealne bych se ze vseho predstavovala kapsle, nebot jsem lina a lempl, ale nejsem si jista, jeslti napr. u te lekorice to jde a paklize by to slo, zalezi na znacce? Jakou byste mi doporucili? Predem diky za odpovedi.

_________________
Markéta


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob srp 06, 2016 9:39 pm 
Offline

Registrován: sob črc 16, 2016 6:52 pm
Příspěvky: 78
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, prosím o radu ohledně nadledvinek, které mám jednoznačně vyčerpané. Snažím se dodržovat různé rady. Piju vodu s himalájskou solí, B- complex, hořčík, málo kávy, málo alkoholu.

Chyba!!! Nesmíte žádnou kávu a žádný alkohol !!!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 6:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Lenka Jirásková píše:
Dobrý den, prosím o radu ohledně nadledvinek, které mám jednoznačně vyčerpané. Snažím se dodržovat různé rady. Piju vodu s himalájskou solí, B- complex, hořčík, málo kávy, málo alkoholu. Nedávno jsem měla zánět močového měchýře, atb a poté problémy s bolestí v oblasti ledvin. Bylo mi doporučeno hodně pít. Teď vypiji i tři litry tekutin, ale chodím málo na záchod a voda se mi ukládá v oblasti břicha. Připadám si neustále nafouklá a nikdy se pořádně nevyprázdním a necítím pocit uvolnění a prázdného měchýře. Můžete mi poradit. Děkuji

Podle mě by se na ledviny měl kouknout doktor a teprve poté řešit co dál. Problematika nadledvinek sice se stavem ledvin do určité míry souvisí, nicméně je třeba tyto dvě problematiky od sebe trochu oddělit a nesnažit se řešit nadledvinky když zadržuji vodu, což může být způsobeno i špatnou funkcí ledvin a s tím si není radno zahrávat. Jinak pochopitelně hospodaření s vodou v těle řídí hormon aldosteron, který také nemusíte mít v pořádku, ale to takto těžko odhadnout. Celkem bez rizika se dá vyzkoušet snížení sodíku a sacharidů ve stravě, oboje váže v těle vodu a třeba se to zlepší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned srp 14, 2016 6:14 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
marketaz píše:
ja bych mela dotaz ohledne doplnku tykajicich se ocisty nadledvinek a to zejmena ohledne one svate trojice, o ktere se tady nejcasteji mluvi tedy lekorice +Ashwagandha+trezalka. Zajimalo by mne skupenstvi, ktere je k teto ociste nejlepsi. Idealne bych se ze vseho predstavovala kapsle, nebot jsem lina a lempl, ale nejsem si jista, jeslti napr. u te lekorice to jde a paklize by to slo, zalezi na znacce? Jakou byste mi doporucili? Predem diky za odpovedi.

To se vůbec nedá v takovém pojetí jak píšete doporučit. Každý snáší uvedené prostředky silně individuálně a někomu vůbec nemusí některý z nic sednout, tedy uvedenou kombinaci je potřeba najet po jednotlivých složkách a podle mého názoru i značně opatrně. Špatným a nepřiměřeným dávkováním jednotlivých složek se dají vyvolat i docela velké problémy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv zář 01, 2016 7:30 am 
Offline

Registrován: sob led 23, 2016 2:17 pm
Příspěvky: 9
dobry den,
chcem sa opytat aka je pravdepodobnost ze mam vycerpane nadoblicky, ked
1.mam diagnostikovanu boreliozu
2. mam vysoky estradial a nizky porgesterol, objednala som si na to kvapky z Anglicka na radu Jardy, nepokazim tym nic ked su v prdeli aj nadoblicky? SZ mam vraj dobru, 100krat vysetrenu
3. citim hroznu unavu, bolest klbov, mam malo zeleza , candidu atd,vypadavaju mi vlasy, depresie, nemam menstruaciu
4. chcem si najprv objednat selen, B1, B5 a Bkomplex lebo ak zacnem s ocistou nadladviniek podla mna by ich to polozilo, a adrenal cortex, mala by som sa citit lepsie?
5. viete mi poradit aku davku mi treba kupit aby malo B1 a B5? staci B1 100mg? asi nie ze?
6. treba mi lactoferiin????
7. beriem probiotika
8. na boreliozu antibiotika(viem nie je to bohvieco, ale nevedela som co robit)

mam 44kg a 33rokov, stale chudnem

stravu uz neviem aku mam mat kedze chudnem, snazim sa zeleninu, ale nieje to asi najlepsie napad, mlieko nie, chliep len kvaskovy, co dalej jest?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: ned zář 11, 2016 10:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Denisa32 píše:
dobry den,
chcem sa opytat aka je pravdepodobnost ze mam vycerpane nadoblicky, ked
1.mam diagnostikovanu boreliozu
2. mam vysoky estradial a nizky porgesterol, objednala som si na to kvapky z Anglicka na radu Jardy, nepokazim tym nic ked su v prdeli aj nadoblicky? SZ mam vraj dobru, 100krat vysetrenu
3. citim hroznu unavu, bolest klbov, mam malo zeleza , candidu atd,vypadavaju mi vlasy, depresie, nemam menstruaciu
4. chcem si najprv objednat selen, B1, B5 a Bkomplex lebo ak zacnem s ocistou nadladviniek podla mna by ich to polozilo, a adrenal cortex, mala by som sa citit lepsie?
5. viete mi poradit aku davku mi treba kupit aby malo B1 a B5? staci B1 100mg? asi nie ze?
6. treba mi lactoferiin????
7. beriem probiotika
8. na boreliozu antibiotika(viem nie je to bohvieco, ale nevedela som co robit)

mam 44kg a 33rokov, stale chudnem

stravu uz neviem aku mam mat kedze chudnem, snazim sa zeleninu, ale nieje to asi najlepsie napad, mlieko nie, chliep len kvaskovy, co dalej jest?

Obávám se že poznat stav adrenální únavy na základě nějakých bodů lze pouze teoreticky, jistotu by vám přinesl pouze test kortizolu ze slin. Body podle kterých se lze orientovat jsou zde někde dříve uvedeny tak si to dohledejte, ale základní je buzení mezi 1-3 hodinou ranní a neschopnost vyrovnávat tlak krve při rychlém zvednutí ze sedu, nebo dřepu.
1)Většinou souvisí s vysokým železem respektive feritinem.
2)Progesteron se do tohoto procesu nijak zvlášť nemotá, ale vysoký estradiol vyvolává záněty, které dále vyžadují kortizol, což nadledvinky zbytečně zatěžuje.
3)Málo železa není směrodatný ukazatel. Železo jako takové nemusí být zdánlivě v pořádku, ale může být vysoký ferritin, tedy jde paradoxně o stav otravy železem, což by na ty infekce co zmiňujete celkem sedělo. Bohužel medicína to běžně netestuje, to si musí udělat každý sám.
4)B5 a B1 vám mohu dodat v práškové formě za super cenu a většinou se bere 0,5-1 g B5 a 100-200 mg B1, ideálně rozděleno do dvou dávek. Při určitých stavech se doporučuje dodávat i Panthetine, což je jiná forma B5 a té se dává cca 400 mg. Adrenal cortex dávat odhadem moc dobrý nápad není, je dobré znát stav kortizolu ze slin a pokud je potřeba ho opravdu dodávat, tak se to dělá podle časů které vyjdou z testu jako ideální pro doplnění.
5)Propočítejte si to podle předchozí odpovědi na konkrétní dobu.
6)Tak vyzkoušejte, tím se nic pokazit nedá, ale dal bych spíš colostrum, to je komplexnější a ještě navíc funguje jako výborný chelátor železa.
7)Záleží jaká, měla by obsahovat HSO bakterie a pak to je dobře.
8 )To je naprostá blbost, pouze si tím odrovnáte vlastní imunitu, která jako jediná může tento problém vyřešit.
Pokud máte ve stravě obilí s vyřešením problémů nepočítejte, to v podstatě asi ani není možné. Pokud mohu radit tak najet na SCD, GAPS, nebo paleo a ještě upravené aby obsahovalo cca 60% tuku z celkového kalorického příjmu. Prostě minimalizovat sacharidy ve stravě a ty co dáte, musí připouštět uvedené diety, ale i z nich bych vybíral pouze sacharidové potraviny s nízkým glykemickým indexem, ideálně pod 30.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: čtv říj 13, 2016 2:16 pm 
Offline

Registrován: pon říj 03, 2016 8:50 am
Příspěvky: 9
možná jsem to špatně pochopil ale jedna věc mi tady nesedí.
Především únava nadledvinek není pouze nízký kortizol, ale i vysoký.
Příznaky jsou téměř stejné.

Tohle tema by se melo jmenovat NIZKY KORTIZOL, jelikoz nektere rady co tady jsou,
jsou pouze pro vysoky. Napriklad vetsina adaptogenich bylin, krome lekorice nejsou vhodne
pro nizky kortizol. Kratkodobe vam daji pocit, ze to funguje a zabira ale pak dojde k jeste
vetsimu propadu. Mate pocit ze bylina prestala fungovat a zkusite jinou, ktera funguje atd.
Adaptogenni byliny bohuzel NEMAJI tu schopnost zvysovat a snizovat kortizol podle toho jak vy by jste si prali.

Jinak B5ku neberte vecer a uz vubec ne pred spanim.. tri dny jsem nespal
protoze jsem bral 3x500. (Předávkování B5 - nespavost, únava, otoky, otoky kotníků, deprese, úzkosti, kalcifikace měkkých tkání, průjem, nevolnost, bolesti kloubů, dehydratace (do 500mg většinou dobře snášen))


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista nadledvinek
PříspěvekNapsal: sob lis 12, 2016 7:39 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Jenda46 píše:
možná jsem to špatně pochopil ale jedna věc mi tady nesedí.
Především únava nadledvinek není pouze nízký kortizol, ale i vysoký.
Příznaky jsou téměř stejné.

Tohle tema by se melo jmenovat NIZKY KORTIZOL, jelikoz nektere rady co tady jsou,
jsou pouze pro vysoky. Napriklad vetsina adaptogenich bylin, krome lekorice nejsou vhodne
pro nizky kortizol. Kratkodobe vam daji pocit, ze to funguje a zabira ale pak dojde k jeste
vetsimu propadu. Mate pocit ze bylina prestala fungovat a zkusite jinou, ktera funguje atd.
Adaptogenni byliny bohuzel NEMAJI tu schopnost zvysovat a snizovat kortizol podle toho jak vy by jste si prali.

Jinak B5ku neberte vecer a uz vubec ne pred spanim.. tri dny jsem nespal
protoze jsem bral 3x500. (Předávkování B5 - nespavost, únava, otoky, otoky kotníků, deprese, úzkosti, kalcifikace měkkých tkání, průjem, nevolnost, bolesti kloubů, dehydratace (do 500mg většinou dobře snášen))

Tak jistě, adrenální únava se dělí podle stavu na několik stupňů a na každý funguje něco trochu jiného, tedy je potřeba si primárně zjistit jak si s hladinou kortizolu aktuálně stojím. Každopádně adaptogeny zpravidla kortizol rovnají do normálu, tedy některé z nich neškodí ani u vysokého ani u nízkého kortizolu, ale je potřeba si vysledovat co která konkrétní bylina se mnou dělá, protože ne u všech lidí navozuje stejné reakce. Tyto byliny působí dosti komplexně, tedy například vůbec nemusí řešit zrovna hladinu kortizolu, ale mohou zlepšovat třeba stav jater a tím odlehčit zátěž na nadledvinky, což v konečném důsledku kortizol pošetří a v podstatě zvedá. Také u vitamínů skupiny B je to velice individuální, někdo snese obrovské dávky a u jiného mohou opravdu nějaké problémy časem vznikat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadledvinky
PříspěvekNapsal: stř lis 16, 2016 4:50 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 24, 2016 10:48 pm
Příspěvky: 407
Jarda píše:
Asi první krok by měl být udělat si jasno co vlastně chcete. Pokud chcete čistit střeva a nechcete jít do klystýrů, tak si nedovedu představit jak to budete dělat. Člověk by měl své představy vždy korigovat dle reálných možností a ne prostě nesmyslně trvat na tom že něco dělat nebude. Nakonec to stejně dělat budete a ještě ráda, klystýr v uvedených problémech uleví člověku skoro okamžitě. Déle je třeba si uvědomit, že tyto ataky většinou vyvolává vysoká hladina adrenalinu, která vyvolá neschopnost inzulínu dostat správně cukry do buněk, tedy se vlastně dostáváte do hypoglykémie a z toho pak ty šílené stavy. Mnohdy se problém vyřeší radikálním zvýšení příjmu stravy a úpravou jídelníčku. Co se týká serotoninu, ten není jenom dobrý, ale i zlý a například vyvolání serotoninového syndromu může člověka snadno i zabít. Serotonin se dá cíleně nastavenou stravou zvednout celkem v pohodě. Většinou stačí si dávat cca 4-6 hodin před spaním trochu luštěnin a tím dostanete do chodu bakterie, které vám ho zajistí. Prakticky vše na co se ptáte je zde mnohokrát popsáno, tedy si to budete muset trochu projít, nebo mě zavolejte a vše vám vysvětlím.

Opravdu to je s tím serotoninem tak jednoduché? Stačí si dávat každý den 4-6 hodin před spaním trochu luštěnin? Nechci do sebe dluohodobě cpát cipralex, ale bohužel bez něj mi je špatně a nejsem schopna normálně fungovat. Již jsem z toho zoufalá.
Na internetu jsem našla serotoninovou dietu viz. níže? co si o ní myslíte? Moc prosím o Váš názor, snažím si sestavit jídelníček, který by mi vyhovoval a nebylo mi již špatně. Moc děkuji.


Snídaně - bílkoviny + porce ovoce nebo štávy + jednu porci škrobnatých sacharidů

Svačina – hodinu před obědem – pouze sacharidy - (ne více než 3 g tuku a ne více než 5 gramů bílkovin a pod 180 kalorií) sladkého, škrobové nebo kombinace sladké a škrobnatých sacharidů

Oběd: bílkoviny, zelenina

Svačina 2: 3 až 4 hodiny po obědě pouze sladké, škorobé nebo kombinace sladkých a škrobnacých sacharidů


Večeře: 1 velká porce komplexních sacharidů BEZ BÍLKOVIN, NÍZKÝ OBSAH TUKŮ +2 šálky zeleniny vařené


Svačina 3: pouze sladké, škorobé nebo kombinace sladkých a škrobnacých sacharidů


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nadledvinky
PříspěvekNapsal: sob led 07, 2017 5:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
krasnagadgetka píše:
Opravdu to je s tím serotoninem tak jednoduché? Stačí si dávat každý den 4-6 hodin před spaním trochu luštěnin? Nechci do sebe dluohodobě cpát cipralex, ale bohužel bez něj mi je špatně a nejsem schopna normálně fungovat. Již jsem z toho zoufalá.
Na internetu jsem našla serotoninovou dietu viz. níže? co si o ní myslíte? Moc prosím o Váš názor, snažím si sestavit jídelníček, který by mi vyhovoval a nebylo mi již špatně. Moc děkuji.


Snídaně - bílkoviny + porce ovoce nebo štávy + jednu porci škrobnatých sacharidů

Svačina – hodinu před obědem – pouze sacharidy - (ne více než 3 g tuku a ne více než 5 gramů bílkovin a pod 180 kalorií) sladkého, škrobové nebo kombinace sladké a škrobnatých sacharidů

Oběd: bílkoviny, zelenina

Svačina 2: 3 až 4 hodiny po obědě pouze sladké, škorobé nebo kombinace sladkých a škrobnacých sacharidů


Večeře: 1 velká porce komplexních sacharidů BEZ BÍLKOVIN, NÍZKÝ OBSAH TUKŮ +2 šálky zeleniny vařené


Svačina 3: pouze sladké, škorobé nebo kombinace sladkých a škrobnacých sacharidů

To vidím poprvé a kroutím nad tím hlavou. Serotonin vzniká z tryptofanu, což je aminokyselina která je součástí bílkovin, tedy především bílkovin, tak nechápu jak ji získáte ze škrobovitých sacharidů. Teoreticky to možné je ale musí jít o odleželé a degradované sacharidové potraviny kde se škroby změní na rezistentní škrob. Pak to může fungovat stejně jak ty luštěniny, ale snazší je vyhledat si jídla bohatá na tryptofan a na nutriční kalkulačce cronometer.com si spočítat současný příjem, který bude asi žalostný a pokusit se ho zásadně navýšit. Horní hranici denního příjmu tryptofanu vidím tak 2-2,5 g, více bych nedával. Jinak lze také zakoupit tryptofan jako potravní doplněk a dávat si ho rovnou v tabletkách, což funguje docela dobře. Pochopitelně je potřeba dobře a dlouho spát, což zajistíte dalším hormonem, který ze serotoninu vzniká a to je melatonin. Zde je bohužel na předpis, což situaci trochu komplikuje, ale nyní se na trhu objevil jako potravní doplněk pod názvem Melatonin Sníček a dá se v lékárnách běžně zakoupit. Doporučuji si koupit čitý bez mučenky a dělá se 1,5 a 5 mg tedy podle toho co koupíte bych začal na 3-5 mg a dá se jít až na 10 mg za noc. Většinou funguje velice dobře a spánek zásadně zlepší. Navíc není potřeba přeměnit serotonin který v těle máte a ten vám zůstane pro lepší náladu, prostě si ho pošetříte. Melatonin je naprosto bezpečný, nemá žádné kontraindikace a z těla mizí pohledem do světla, což je důležité, tedy v noci nesmíte v žádném případě rozsvěcet, prostě být v ideální tmě.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 412 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 28  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz