Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:00 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina...co dělám špatně?
PříspěvekNapsal: čtv čer 05, 2014 10:53 pm 
Offline

Registrován: stř čer 04, 2014 1:36 pm
Příspěvky: 3
Děkuji za odkazy.
Takovej kotel věcí ta jezevčice dostala O_o. To si všechno najdu na internetu. Já se zas bojim to překombinovat, k tomu mám mamku, která u každý nový věci, kterou přinesu, řve, že už jí toho dáváme moc a že se to bude tlouct atp. Objednala jsem ještě Yuccu a tu jí snad budu muset dávat tajně... No a mimoto je pes ochotnej žrát jenom dvakrát denně, takže jí musim tak třikrát denně trápit s podáváním těch přípravků stříkačkou do tlamičky.

U toho druhýho odkazu jsem skeptická, protože tam neni nikde uvedeno, z čeho se to skládá. Je to asi jako Becherovka.

Já se ani nebojim, že se z toho nedostane, z toho strach nemám, jenom bych už chtěla, aby se jí začlo líp dýchat. :/

Ono je to složitý...člověk si udělá očistnou kůru na střeva, ale jak to udělat se psem.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina...co dělám špatně?
PříspěvekNapsal: pát čer 06, 2014 12:08 pm 
Offline

Registrován: stř črc 14, 2010 4:02 pm
Příspěvky: 113
'Ještě jednou dobrý den, no - ta jezevčice dostala opravdu nálož - my jsme se také potýkaly /snad mohu již použít minulý čas/ se zdravotními problémy u našeho pejska - v podstatě se nepřišlo - kromě poškození jater - na nic jiného - prý snad příznaky stáří - a tam
podávání jakýchkoli doplňků stravy byl problém - dělali jsme to jako Vy - stříkačkou do tlamičky.
Chce to najít nějaký systém a souhlasím s Vámi, že příliš mnoho věcí najednou asi také není to pravé - ale snad si něco vyberete.
Jinak jsem našlo na slovenském webu složení toho Varumnu - viz níže:
http://www.varumin.sk/varumin-prirodne_zlozenie
Držím moc palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Rakovina...co dělám špatně?
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2014 10:05 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Lio píše:
Dobrý den,
já se předně omlouvám, jestli zakládám nějaké duplicitní téma.
Takže já mám psa s karcinomem nosní dutiny. Myslím si, že dělám všechno správně pro její uzdravení, ale po měsíci žádný pokrok. Mám nastudovaný celý internet, několik dokumentů o alternativních nebo zakázaných léčbách rakoviny a i přednášku "jak změnit matrix", v měnění matrixu, ale nejsem moc dobrá.

Chtěla bych všechny poprosit, zda byst mohli zhodnotit moje kroky. Jde o to, že nemám moc času. Prvně nemůže dýchat nosem, protože ho má naprosto neprůchodný, což pro ní musí být velmi nepříjmné a za druhé nám doktoři sdělili časový horizont 3-4 měsíce, přičemž měsíc už je pryč (naštěstí ale pes neví, kolik mu doktoři dávají, takže se tim neřídí). Zatím ale není nějak nešťastná či skleslá, takže jí nechávám i s tím ucpaným nosem.

Dělám tedy toto:
Syrová strava - kuřecí maso/mořská ryba + zelenina (brokolice, listový salát, červená řepa, salátová okurka)
Lososový olej, přidám ještě lněný a drcená semínka
Doplňky stravy:
Směs šesti čínských hub
Detoxikační kapsle - složení: chlorella, spirulina, mladá pšenice, zelený ječmen, acai berry, macai berry
Lipozomální vitamín c
Na noc Artemisinin
Občas přidám laktobacily a ostropestřec

Myslím, že mám správný postup - vyčistit tělo, posílit imunitu=tělo se opraví samo. Ale psovi se za ten měsíc dýchání vůbec nezlepšilo. \":(\"

Budu vděčná za každou radu. Marta

Tak kroky asi dobré, až na to liposomární céčko, tam to je asi mimo, pes si céčko vytváří v těle sám. Zda mu mohou vyšší dávky pomáhat, nebo škodit, to nevím, ale jednoznačně bych ho odčervil na co nejširší spektrum parazitů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: ned dub 12, 2015 6:50 pm 
Offline

Registrován: ned dub 12, 2015 6:26 pm
Příspěvky: 1
Dobrý deň mam doma 3 ročného psa ,, labrador retrivier,, v zime sme mali problém zo zadnou labkou začal nám krívať veterinár hovoril že to je artroza klbu dostal dva iniekcie a 14 dňovu liečbu ,,revalid,, tabletky . nastalo zlepšenie ale nie uplne ale občas ešte kriva podavali sme mu aj MMS 1 kvapka denne teraz sme začali z liečbou ALAVIS MSM glukosamín sulfát medzí tym sa nam objavil problem abčas sa šmyka po zadku v pribehu asi 40 dni sa 2x stalo že mal slabučky krvavy vytok zopar kvapiek. prosím o radu čo sa tyka podavania MMS vaha psa je cca 35 kg a či to zabera na artrozu klbu.

2. Ešte by som chcel poradiť nejaké prírodne liečiva na liečbu analnych vačkov.

ďakujem .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: ned dub 26, 2015 1:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
KUKULCAN píše:
Dobrý deň mam doma 3 ročného psa ,, labrador retrivier,, v zime sme mali problém zo zadnou labkou začal nám krívať veterinár hovoril že to je artroza klbu dostal dva iniekcie a 14 dňovu liečbu ,,revalid,, tabletky . nastalo zlepšenie ale nie uplne ale občas ešte kriva podavali sme mu aj MMS 1 kvapka denne teraz sme začali z liečbou ALAVIS MSM glukosamín sulfát medzí tym sa nam objavil problem abčas sa šmyka po zadku v pribehu asi 40 dni sa 2x stalo že mal slabučky krvavy vytok zopar kvapiek. prosím o radu čo sa tyka podavania MMS vaha psa je cca 35 kg a či to zabera na artrozu klbu.

2. Ešte by som chcel poradiť nejaké prírodne liečiva na liečbu analnych vačkov.

ďakujem .

Tak váčky je třeba často čistit jinak se zanítí a způsobují velké potíže. Některý pes na to trpí a jiný s tím kupodivu nemá problém, já bych si dovolil tvrdit, že to je hodně o kvalitě stravy. Totéž se týká problémů s klouby, zavolejte do nejbližší ZOO, nechte si dát na telefon ošetřovatele psovitých šelem a poproste ho ať vám vysvětlí čím krmit, uvidíte že to je zcela něco jiného než dostává dnes.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 12:22 am 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
Dobrý den.
chtěla bych se zeptat, zdali si myslíte, že jde podávat chlorid hořečnatý koním.
Na lačno jen ve vodě ho do koně nedostanu, lze to sypat do žrádla nebo se nevstřebá? A v jakém dávkování cca? Nemám možnost sledovat, zdali po tom má průjem, neb to na pastvině nezjistím. Děkuji
Případně jestli by vás napadlo něco jiného přírodního na zklidnění příliš lekavého zvířete.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 10:28 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Kometa píše:
Dobrý den.
chtěla bych se zeptat, zdali si myslíte, že jde podávat chlorid hořečnatý koním.
Na lačno jen ve vodě ho do koně nedostanu, lze to sypat do žrádla nebo se nevstřebá? A v jakém dávkování cca? Nemám možnost sledovat, zdali po tom má průjem, neb to na pastvině nezjistím. Děkuji
Případně jestli by vás napadlo něco jiného přírodního na zklidnění příliš lekavého zvířete.

Maje nějaké ty zkušenosti s koňmi bych se odvážil reagovat.
Nesypejte a nelejte koním do jejich přirozeného žrádla vůbec nic, nikdy. Koně jsou obecně strašně citliví na čistotu, chuť a vůni jídla a pití, i na teplotu vody atd. V podstatě je málo způsobů, jak do nich něco vpravit. A proč byste to také měla dělat?
To, že nemáte možnost zjistit, zda má kůň průjem, zní velice divně. Vy se svým koněm nebydlíte a nejste s ním denně několik hodin? Proč si tedy osobujete právo ho vlastnit a dokonce mu ovlivňovat stravu?
A k tomu poslednímu:
Koně jsou prvoplánově lekavá zvířata. Myšleno v tom smyslu slova, že kůň má jako genetickou výbavu to, že se cítí jako cíl predátorů. Kůň nejprve reaguje a koná, pak teprve přemýšlí - vyhodnocuje situaci a dělá z ní nějaké závěry. Jeho první reakce jest útěk, pokud nemá kam utéci, jest prvoplánovou reakcí útok. Teprve v druhém plánu má to, o co byste asi stála. Jenže kůň nejni člověk. Nechte ho, prosím, být koněm a neměňte ho, na žádný způsob, ani kastrací ani nějakými preparáty. Pokud je to tzv. "plašan", jde také možná o dar, o výhodu. O extrémně citlivého koně, který může být super kamarádem a parťákem, pokud s ním budete denně řadu hodin a budete mu autoritou a oporou. S vámi se již lekat nebude, nebude na to sám. Pokud střílím vedle a není tomu tak, pak ho prostě můžete na určité situace navykat. Koně se běžně cvičí pomocí různých "atrakcí" typu mávání barevnými hadry a provazy, šustěním pytlíkem, lámáním větviček, přecházením přes šustivý, křupající, podvolující se povrch atd. On si zvykne a jeho reakce se utlumí. Dovolte mu se bát a lekat v co největší míře - tedy na to jděte z druhé stran. Bez chemikálií.
Děkuji za pozornost a za to, že to berete vážně a budete přemýšlet.


Naposledy upravil martina72 dne pát kvě 01, 2015 11:49 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 11:39 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Kometa píše:
Případně jestli by vás napadlo něco jiného přírodního na zklidnění příliš lekavého zvířete.

Odporúčam nejakú knihu alebo videá od Montyho Robertsa, vyzná s perfektne v psychike koňa, určite by sa našli aj info o tom čo vás zaujíma. Ja som napríklad raz brigádovala v stajni kde mali veeeľmi ľakavú kobylku, zjavne jej v minulosti bolo ubližované, bolo až riziko ísť k nej do boxu lebo hneď plašila. Kamoška mi dala radu od Montyho Robertsa, aby som keď vojdem do boxu nepozerala na ňu, pozerala bokom , ramené zvesené a len stála, nešla k nej. Na moje prekvapko kobylka prišla za mnou a potom sa nechala dokonca česať čo sa dovtedy nikomu nenechala- majiteľ ju mal len krátko a nevedel čo s ňou

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 11:54 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
peetra píše:
Odporúčam nejakú knihu alebo videá od Montyho Robertsa, vyzná s perfektne v psychike koňa, určite by sa našli aj info o tom čo vás zaujíma. Ja som napríklad raz brigádovala v stajni kde mali veeeľmi ľakavú kobylku, zjavne jej v minulosti bolo ubližované, bolo až riziko ísť k nej do boxu lebo hneď plašila. Kamoška mi dala radu od Montyho Robertsa, aby som keď vojdem do boxu nepozerala na ňu, pozerala bokom , ramené zvesené a len stála, nešla k nej. Na moje prekvapko kobylka prišla za mnou a potom sa nechala dokonca česať čo sa dovtedy nikomu nenechala- majiteľ ju mal len krátko a nevedel čo s ňou

Monty Roberts měl dar od Boha, to nejni ouplně napodobitelný. Ale hezky píše o základních vlastnostech koní a lidí a o rozdaných kartách. Rozdání karet jest potřebí respektovat.
Jinak - již jsme rozflákali na cáry dvě "mrkvové hůlky", což jest desítka sklolaminát. O koně, který chtěl zabít svého parťáka z čeledi lidí. Stane se. Je to chyba na obou stranách, kterou jest potřebí řešit, postupně, po malých krůčcích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:24 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
peetra píše:
Odporúčam nejakú knihu alebo videá od Montyho Robertsa, vyzná s perfektne v psychike koňa, určite by sa našli aj info o tom čo vás zaujíma. Ja som napríklad raz brigádovala v stajni kde mali veeeľmi ľakavú kobylku, zjavne jej v minulosti bolo ubližované, bolo až riziko ísť k nej do boxu lebo hneď plašila. Kamoška mi dala radu od Montyho Robertsa, aby som keď vojdem do boxu nepozerala na ňu, pozerala bokom , ramené zvesené a len stála, nešla k nej. Na moje prekvapko kobylka prišla za mnou a potom sa nechala dokonca česať čo sa dovtedy nikomu nenechala- majiteľ ju mal len krátko a nevedel čo s ňou

S tímto koněm není ze země žádný problém, při běžné manipulaci je klidný, přátelský, mazlivý, nechá si ošetřit zranění, za člověkem přejde všechny můstky, potoky, vleze do rybníka. Člověka na zemi bere asi podobně jako vůdčího koně, dává mu pocit bezpečí a respektuje ho. Problém je ze sedla, kdy se navíc po zahřátí naplno projeví jeho temperament, kdy by chtěl jen běhat a jak je "sám", tak se všeho výrazně víc leká.
Je to hodně patrné pokud se třeba bojí nějakého vlajícího bubáka na poli, já ho k tomu přivedu na ruce, párkrát obejdeme, vše docela v klidu, vyhoupnu se do sedla a je to výrazně horší, rázem se necítí člověkem ochráněný a bojí se.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 3:42 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 03, 2010 2:10 pm
Příspěvky: 435
martina72 píše:
Maje nějaké ty zkušenosti s koňmi bych se odvážil reagovat.
Nesypejte a nelejte koním do jejich přirozeného žrádla vůbec nic, nikdy. Koně jsou obecně strašně citliví na čistotu, chuť a vůni jídla a pití, i na teplotu vody atd. V podstatě je málo způsobů, jak do nich něco vpravit. A proč byste to také měla dělat?
To, že nemáte možnost zjistit, zda má kůň průjem, zní velice divně. Vy se svým koněm nebydlíte a nejste s ním denně několik hodin? Proč si tedy osobujete právo ho vlastnit a dokonce mu ovlivňovat stravu?
A k tomu poslednímu:
Koně jsou prvoplánově lekavá zvířata. Myšleno v tom smyslu slova, že kůň má jako genetickou výbavu to, že se cítí jako cíl predátorů. Kůň nejprve reaguje a koná, pak teprve přemýšlí - vyhodnocuje situaci a dělá z ní nějaké závěry. Jeho první reakce jest útěk, pokud nemá kam utéci, jest prvoplánovou reakcí útok. Teprve v druhém plánu má to, o co byste asi stála. Jenže kůň nejni člověk. Nechte ho, prosím, být koněm a neměňte ho, na žádný způsob, ani kastrací ani nějakými preparáty. Pokud je to tzv. "plašan", jde také možná o dar, o výhodu. O extrémně citlivého koně, který může být super kamarádem a parťákem, pokud s ním budete denně řadu hodin a budete mu autoritou a oporou. S vámi se již lekat nebude, nebude na to sám. Pokud střílím vedle a není tomu tak, pak ho prostě můžete na určité situace navykat. Koně se běžně cvičí pomocí různých "atrakcí" typu mávání barevnými hadry a provazy, šustěním pytlíkem, lámáním větviček, přecházením přes šustivý, křupající, podvolující se povrch atd. On si zvykne a jeho reakce se utlumí. Dovolte mu se bát a lekat v co největší míře - tedy na to jděte z druhé stran. Bez chemikálií.
Děkuji za pozornost a za to, že to berete vážně a budete přemýšlet.

Kůň je na spoustu rušivých vlivů zvyklý, třeba i jen z toho, že okolo výběhu denně chodí dost lidí se psy, s kočárky, jezdí auta. Také téměř denně chodí pod sedlo, vždy do terénu, 1-2x týdně na jízdárnu. Ale jeho reakce je zcela jiná, když je v klidu, třeba na procházce na ruce, kdy ví, že se nebude běhat, a když je zahřátý prací pod sedlem. To se naplno projeví temperament a i ptáček ve křoví způsobí, že kůň vystřelí z pohodového kroku na polňačce tryskem do pole.

Ne, s koněm nebydlíme, je v nájemní stáji, chodí na výběh s jinými koňmi. Co se mě týká, tak já s ním jen pracuji na jízdárně a ten přílišný temperament mě maximálně jen obtěžuje. Problém je ale s majitelkou, která je slabší jezdkyně a tu to vyloženě ohrožuje, má kvuli tomu celou řadu úrazů.
Ano, mohla by koně prodat, ale má k němu vztah a je to vždy o strach, ke komu se zvíře dostane. Takže pokud by alespoň trochu pomáhalo sypat koni hořčík do žrádla, tak by to bylo i pro něj nejkomfortnější řešení, že by se mu zklidnila psychika a zůstal by v dobrých rukách.

_________________
You cannot solve a problem with the same thinking that created it.” – Albert Einstein


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát kvě 01, 2015 6:45 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Ah, už je mi situace jasná a omlouvám se za příkřejší tón příspěvku, měl jsem málo informací. Tož držíme palce majitelce, ona si to musí nějak srovnat v hlavě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: ned kvě 31, 2015 1:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Kometa píše:
Dobrý den.
chtěla bych se zeptat, zdali si myslíte, že jde podávat chlorid hořečnatý koním.
Na lačno jen ve vodě ho do koně nedostanu, lze to sypat do žrádla nebo se nevstřebá? A v jakém dávkování cca? Nemám možnost sledovat, zdali po tom má průjem, neb to na pastvině nezjistím. Děkuji
Případně jestli by vás napadlo něco jiného přírodního na zklidnění příliš lekavého zvířete.

Na to nedovedu odpovědět, ale teoreticky by měl mít hořčíku dostatek, zvláště na pastvě. Vstřebá se podle mě vždy, nicméně neodhadnu s jakým účinkem. To lekání nebude o hořčíku, ale prostě to má tak v hlavě nastaveno a myslím že s tím se toho mnoho nenadělá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: pát dub 29, 2016 7:45 am 
Offline

Registrován: stř dub 27, 2016 8:50 am
Příspěvky: 8
zdravim, v prvom rade chcem podakovat esie, za vlozeny clanok - ten som hladala od juna 2015, kedy som si ho precitala a bohvie kde ulozila... takze fakt moc vdaka:)

a teraz k mojmu problemu:

prichadzam pre radu pre moju sucku /maffy, pudel, cca 11rokov,
7kg/.. cca 2 roky dozadu sa zacali problemy zrejme endokrinologickeho
charakteru. podozrenie bolo/je na cushing, stitnu zlazu.. nasledne
testy, kt by to preukazali /ale, co som pocula, nemuseli by byt
spolahlive/ sa robia za pomoci vpravenia chemikalii do organizmu a pri
potvrdeni diagnozy su k dispozicii zas len chemicke lieky, kt mozu
castokrat viac ublizit nez pomoct. z toho dovodu som sa rozhodla po
diagnoze touto cestou nepatrat a radsej sa sustredit na celkovu
harmonizaciu organizmu po zdravotnej stranke. hladam alternativy, radim
sa s ludmi, s alternativne zameranymi veterinarmi,...skusam
pripravky...no posuvam sa velmi pomaly a sotva viditelne. vravim si ale,
ze stav by mohol byt kludne horsi, ak by som zvolila inu formu liecby -
co vidim aj na podobnych pripadoch z mojho okolia.
mam k dispozicii nejake vysledky vysetrenia krve, dalej dokumentaciu
zdravotnych problemov v priebehu uplynuleho roku-dvoch,... , nejake
fotky... neskor to tu mozem vlozit, aby moj prispevok nebolhned na
zaciatok dlhy.
aktualny stav maffy - velmi riedka srst na tele /hlava, nohysu zarastene
normalne/a chvoste a ziadna na krknu zhora a na konci chvostu, tenka
koza, komedomy, zvysena pazravost, zvacsene brucho, zla termoregulacia -
staci ze je teplejsie a uz dychci, v teple dni odmieta chodit, co sa
predtym nestavalo... co nas ale trapi tiez a kvoli comu vlastne pisem je
pohybovy aparat - kostra nedrzi pevne pohromade, nohy lingaju ako babkam
na snurkach,.. mafka parkrat absolvovala dornovu metodu, co jej
viditelne pomohlo, no stacilo par vychadzok, ci nespravny pohyb a zas
bol problem. moje podozrenie je, ze je nieco v neporiadku s vazmi a
slachami.. skratka to nedrzi pohromade tak ako by malo. otazka je, co s
tym? /krmim surovou stravou, plus semtam za poslednu dobu varene pseno,
pohanka, pohybu ma pes dost, zial vdaka problemom v poslednej dobe len s
ohladom na stav - energie ale ma dost, nepije extremne vela, mozno o
trosku menej, resp castejsie ako druha psica, moci normalne/
budem velmi rada za akukolvek konkretnu radu, nazor, postreh a tiez rada
dolozim dalsie info. vopred dakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Nemoci zvířat
PříspěvekNapsal: ned kvě 01, 2016 4:50 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
diana-ke píše:
zdravim, v prvom rade chcem podakovat esie, za vlozeny clanok - ten som hladala od juna 2015, kedy som si ho precitala a bohvie kde ulozila... takze fakt moc vdaka:)

a teraz k mojmu problemu:

prichadzam pre radu pre moju sucku /maffy, pudel, cca 11rokov,
7kg/.. cca 2 roky dozadu sa zacali problemy zrejme endokrinologickeho
charakteru. podozrenie bolo/je na cushing, stitnu zlazu.. nasledne
testy, kt by to preukazali /ale, co som pocula, nemuseli by byt
spolahlive/ sa robia za pomoci vpravenia chemikalii do organizmu a pri
potvrdeni diagnozy su k dispozicii zas len chemicke lieky, kt mozu
castokrat viac ublizit nez pomoct. z toho dovodu som sa rozhodla po
diagnoze touto cestou nepatrat a radsej sa sustredit na celkovu
harmonizaciu organizmu po zdravotnej stranke. hladam alternativy, radim
sa s ludmi, s alternativne zameranymi veterinarmi,...skusam
pripravky...no posuvam sa velmi pomaly a sotva viditelne. vravim si ale,
ze stav by mohol byt kludne horsi, ak by som zvolila inu formu liecby -
co vidim aj na podobnych pripadoch z mojho okolia.
mam k dispozicii nejake vysledky vysetrenia krve, dalej dokumentaciu
zdravotnych problemov v priebehu uplynuleho roku-dvoch,... , nejake
fotky... neskor to tu mozem vlozit, aby moj prispevok nebolhned na
zaciatok dlhy.
aktualny stav maffy - velmi riedka srst na tele /hlava, nohysu zarastene
normalne/a chvoste a ziadna na krknu zhora a na konci chvostu, tenka
koza, komedomy, zvysena pazravost, zvacsene brucho, zla termoregulacia -
staci ze je teplejsie a uz dychci, v teple dni odmieta chodit, co sa
predtym nestavalo... co nas ale trapi tiez a kvoli comu vlastne pisem je
pohybovy aparat - kostra nedrzi pevne pohromade, nohy lingaju ako babkam
na snurkach,.. mafka parkrat absolvovala dornovu metodu, co jej
viditelne pomohlo, no stacilo par vychadzok, ci nespravny pohyb a zas
bol problem. moje podozrenie je, ze je nieco v neporiadku s vazmi a
slachami.. skratka to nedrzi pohromade tak ako by malo. otazka je, co s
tym? /krmim surovou stravou, plus semtam za poslednu dobu varene pseno,
pohanka, pohybu ma pes dost, zial vdaka problemom v poslednej dobe len s
ohladom na stav - energie ale ma dost, nepije extremne vela, mozno o
trosku menej, resp castejsie ako druha psica, moci normalne/
budem velmi rada za akukolvek konkretnu radu, nazor, postreh a tiez rada
dolozim dalsie info. vopred dakujem

Stejně jako u lidí, prostě dávat mu do stravy kolagen. Navíc to psům většinou velice chutná, tedy by zde neměl být problém a pokud jde o obiloviny, to je pro psa docela nevhodné, myslíte že by pes v přírodě žral obilí.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz