Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:32 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: stř bře 18, 2009 5:09 am 
Offline

Registrován: stř bře 18, 2009 5:05 am
Příspěvky: 1
Vážený pane zajíčku,
asi před třemi týdny jsem vám volala a sdělila všechny zdravotní potíže, které mě trápí. Řekl jste, že je třeba abych Vás navštívila, že pro moji osobu sestavíte individuální jídelníček. Ihned po telefonním rozhovoru s Vámi jsem začala číst Váš web. Od půl 7 večer do 5 ráno jsem pročítala opakovaně některé části Vašeho webu a byla jsem šťastná. Musím Vám za to velmi poděkovat a pochválit Vás, že jste vše takto sestavil. Se vším se přesně ztotožňuji, a to proto že můj otec trpěl 2 roky rakovinou a já pročetla stohy knížek, ze kterých se mi líbily právě zdravotní rady a poznatky, které jsou totožny s vašimi. Jenomže tehdy jsem nebyla schopna, pro osobní citovou zainteresovanost, vytvořit systém léčby a navíc otec nebyl schopen uplatňovat ba i uznávat mé vyčtené rady. Rozsah jeho nádoru byl tak velký a metastáze tak rozšířené, že se jeho zdravotní stav nezlepšil. Druhý den po přečtení webu jsem se rozhodla, že začnu čištěním žaludku a připravím se abyste se mnou neměl tolik práce. Ale moje dlouholetá deprese zesílila, zřejmě při pomyšlení na to co budu muset změnit ve svém stravovacím režimu. Mé velké předsevzetí se leklo a uteklo. Říkal jste že tělo se očístí snáze než hlava. Můj serotonin je nízký a objevuje se v nevypočitatelných periodách, které nemohu vysledovat. A tak alespoň, když někoho potkám odkazuji ho na Váš web. Takto moje uzdravování ustrnulo. Moc Vás prosím, napište mi jak snížit své úzkostné stavy, abych mohla začít snad s návštěvou u Vás. Trpím velmi silnou cestovní horečkou a vyjíždím mimo město mnohdy o několik dnů déle. Jak začít nejdřív s léčbou doma abych Vás mohla navštívit. Potřebuji se zbavit strachu z cestování. Prosím jestli by jste mohl uvažovat o vydání ne knihy (ta se ztěží dostane k velkému množství lidí), avšak pravidelně vydávané časopisy mohou číst i lidé, kteří nemají přístup k internetu. Uvažoval jste vydávat, alespoň pravidelné články do časopisů?
Těším se na Vaší odpověď, s pozdravem Pavla.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: stř bře 18, 2009 9:42 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pavlinka.a píše:
Vážený pane zajíčku,
asi před třemi týdny jsem vám volala a sdělila všechny zdravotní potíže, které mě trápí. Řekl jste, že je třeba abych Vás navštívila, že pro moji osobu sestavíte individuální jídelníček. Ihned po telefonním rozhovoru s Vámi jsem začala číst Váš web. Od půl 7 večer do 5 ráno jsem pročítala opakovaně některé části Vašeho webu a byla jsem šťastná. Musím Vám za to velmi poděkovat a pochválit Vás, že jste vše takto sestavil. Se vším se přesně ztotožňuji, a to proto že můj otec trpěl 2 roky rakovinou a já pročetla stohy knížek, ze kterých se mi líbily právě zdravotní rady a poznatky, které jsou totožny s vašimi. Jenomže tehdy jsem nebyla schopna, pro osobní citovou zainteresovanost, vytvořit systém léčby a navíc otec nebyl schopen uplatňovat ba i uznávat mé vyčtené rady. Rozsah jeho nádoru byl tak velký a metastáze tak rozšířené, že se jeho zdravotní stav nezlepšil. Druhý den po přečtení webu jsem se rozhodla, že začnu čištěním žaludku a připravím se abyste se mnou neměl tolik práce. Ale moje dlouholetá deprese zesílila, zřejmě při pomyšlení na to co budu muset změnit ve svém stravovacím režimu. Mé velké předsevzetí se leklo a uteklo. Říkal jste že tělo se očístí snáze než hlava. Můj serotonin je nízký a objevuje se v nevypočitatelných periodách, které nemohu vysledovat. A tak alespoň, když někoho potkám odkazuji ho na Váš web. Takto moje uzdravování ustrnulo. Moc Vás prosím, napište mi jak snížit své úzkostné stavy, abych mohla začít snad s návštěvou u Vás. Trpím velmi silnou cestovní horečkou a vyjíždím mimo město mnohdy o několik dnů déle. Jak začít nejdřív s léčbou doma abych Vás mohla navštívit. Potřebuji se zbavit strachu z cestování. Prosím jestli by jste mohl uvažovat o vydání ne knihy (ta se ztěží dostane k velkému množství lidí), avšak pravidelně vydávané časopisy mohou číst i lidé, kteří nemají přístup k internetu. Uvažoval jste vydávat, alespoň pravidelné články do časopisů?
Těším se na Vaší odpověď, s pozdravem Pavla.

U depresí to není jen o jídelníčku, ale hlavně o čistotě trávicího traktu, především tlustého střeva. Naprosto nezbytná je defekace minimálně 2 x denně a stolice musí mít hrubou strukturu, nesmí zapáchat a ani nijak špinit záchodovou mísu. Pokud po stolici musíte užívat štětku, na uvedení záchodové mísy do původního stavu, tak se depresí nemůžete zbavit a jste v začarovaném kruhu. Jídlo Vám vyvolává deprese a deprese vyvolávají chuť na jídlo. Z toho je jediná cesta a to naprosto radikální změna životních a stravovacích návyků, odkyselení těla a založení nových bakteriokultur v trávicím traktu. Již to, že čtete až do rána, byť jakkloliv zajímavé texty, je cesta do pekel. Na tyto stavy, je naprosto stěžejní velice dobrý a pravidelný servis těla v době spánku a minimum je ve Vašem případě 8 hodin spánku, z čehož je vhodné co nejvíce před půlnocí. Po půlnoci již spánek takovou kvalitu nemá a velmi nebezpečný zlozvyk, jakým je čumění do televize, dlouho do noci, připraví o pevné nervy postupně většinu populace. Já sám mnoho spánku nepotřebuji, ale i tak preferuji spánek před půlnocí a raději se budím ve 4 hodiny ráno odpočatý, než jako lidé, kteří se budí v 10 hodin a jsou celý den na šrot. Na televizi nekoukám i z toho důvodu, že blbé kecy nesnáším a těšínská jablíčka již vůbec ne. Nic jiného na programu stejně není a je tedy škoda, plýtvat elektřinou za zapnutý přístroj a ničit si přitom zdravé nervy.
Pokud Vám moje texty připadají logické, tak z nich určitě chápete, že všechno jde, stačí pouze hrozně chtít a to já za Vás vyřešit neumím. Za svůj život jste zodpovědná Vy a nikdo jiný a pokud Vám někdo slíbí, že to bude řešit za Vás, tak Vám kecá a pokud to chcete poslouchat, tak jste nevyléčitelně nemocná. Pokud budete zalezlá doma a živit si tím svoje deprese, tak jste beznadějný případ. Dojděte si k lékaři, ať Vám předepíše Ansilan, ne proto aby jste ho užívala, ale proto, ať si sebou do lesa, nebo do společnosti můžete v kapse nosit svého ochránce, pro případ nouze a s touto berličkou v kapse, se musíte vydat proti nutkání svých pocitů a udělat ty kroky, které Vás depresí navždy zbaví. Mezi ně patří, dokonalá očista těla spodem i vrchem a na úpravu stavu kyselosti a depresí, pijte následující šťávu minimálně 0,5 - 1 litr denně. Doporučuji denní konzumaci cca 1 litru směsy čerstvé šťávy mrkve 2/4, celeru 1/4 a brambor 1/4. Pít je nejlépe cca 0,5 hod před obědem a večeří vždy 0,5 l. Rozhodně se vyvarujte konzumace soli, cukru a jakýchkoliv přípravků pro doplnění vápníku, hořčíku a dalších minerálů v nerozpustném anorganickém stavu, to Vaše potíže ještě prohloubí. Organický dobře vstřebatelný vápník doplníte nejlépe konzumací jemně umletého máku, sezamu a oříšků. Ještě lepší je pojídání syrové růžičkové kapusty, brokolice, nebo špenátu ze kterých získáte navíc velice důležitou kyselinu listovou. Můžete si doma vyrábět, velice snadno, ořechové mléko. Večer namočte do menší skleničky 2 polévkové lžíce loupaných slunečnicových semínek, 2 polévkové lžíce neloupaného sezamu a 15 - 20 mandlí. Ráno to i s vyluhovanou tekutinou, ve které je množství organického hořčíku, nalijte do mixéru a cca 5 minut mixujte v 0,3 - 0,5 litru vody, nebo ještě lépe čerstvé mrkvové šťávy. Hustotu si postupně upravíte, podle své chuti a i suroviny lze podle chuti měnit. Podotýkám, že toto mléko je po všech stránkách lepší, něž ostatní zdroje vápníku a hořčíku. Na dobrý spánek si kupte melatonin a co nejvíce spěte, nejlépe po půlhodinové večerní procházce na čerstvém vzduchu.
O vydání knihy uvažuji , ale nějak to všechno nestíhám, mimo tyto webové stránky, se věnuji pacientům, řídím svůj podnik a publikuji v časopise Recepty prima nápadů, kde mám pravidelné články na celou dvoustranu, prozatím jsme domluveni na celý tento rok. Co bude dále se uvidí, třeba mě krize donutí se podniku zbavit a budu se cele věnovat této činnosti, která mě baví a kterou nikdy žádná krize asi ohrožovat nebude, protože nepředpokládám úbytek nemocných lidí v takovém neřízeném bordelu, který panuje v naší republice.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 8:43 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
V poslednej dobe cca 3 dni ma velmi bolia svaly. Hlavne nohy, ruky menej. Citim sa tak slaby, ze mi robia problem schody vo vlastnom dome. Nevladzem pomaly ani chodit. Musím vynakladat hroznú námahu. Cím to je? Mozete mi neco poradit, pretože t jeuž skutocne neznesitelné. Hlavne vecer. Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: hemeroidy
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 8:56 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
V poslednej dobe cca 3 dni ma velmi bolia svaly. Hlavne nohy, ruky menej. Citim sa tak slaby, ze mi robia problem schody vo vlastnom dome. Nevladzem pomaly ani chodit. Musím vynakladat hroznú námahu. Cím to je? Mozete mi neco poradit, pretože t jeuž skutocne neznesitelné. Hlavne vecer. Ďakujem

Již několikrát jsem Vám napsal, že nemám jasnovidecké, ani jiné mimořádné schopnosti, tak nechápu, jak Vám mám pomoci, když jsem Vás ani nikdy neviděl. Obecně se únava dá řešit hořčíkem a železem, samozřejmě je také otázkou, zda máte dostatek sodíku, pokud vůbec nesolíte, je nezbytné pít pravidelně třeba celerovou šťávu, nebo jíst něco s obsahem organického sodíku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: stř kvě 06, 2009 9:13 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Mám teda používat morskú sol?Prípadne niečo iné? Solit je predsa nezdravé, alebo sa mýlim?
Ten horčík a železo je obsiahnutý v akej potravine? V semenách a spenátie nie je? Tie konzumujem.
Ďakujem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 9:14 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Mám teda používat morskú sol?Prípadne niečo iné? Solit je predsa nezdravé, alebo sa mýlim?
Ten horčík a železo je obsiahnutý v akej potravine? V semenách a spenátie nie je? Tie konzumujem.
Ďakujem

Já to nedokážu na dálku diagnostikovat, co Vám chybí, to je jedna z možností, další je třeba jód, nebo nějaká další látka. Dopisujeme si zbytečně od 19. března a dosud jste nebyl schopen, ani z doktorů vyrazit kompletní rozbor, na hladinu vitamínů a minerálů v těle. Sám se naprosto nesnažíte, si cokoliv dohledat a pochopit, tak co po mě chcete. Já to za Vás dělat nemůžu a i kdybych mohl, tak bych nechtěl. Pochopit, proč mi je blbě musíte stejně Vy a možná na to stačí blbá pozitivní motivační nahrávka a 3 hodiny chůze lesem, nebo podle vody. Takhle do sebe budete ládovat páté přes deváté a nikam to nepovede. Také můžete zkusit detoxikační vaničku, třeba Vás to nahodí. Prostě něco pro sebe dělat a je absolutně jedno co, všechno je lepší než nic. Solení je škodlivé a jediná vhodná sůl, je nečištěná mořská, nebo keltská. Načtěte si zdroje organického sodíku a pracujte s tou logikou. Hořčík je v mnoha potravinách a železo zrovna tak. Například dobrým zdrojem hořčíku, je mandlové mléko. Aby se hořčík vázal na tkáně, je nezbytné ho brát vždy s dvojnásobným množstvím vápníku, dále s vitamíny E, C, B2 a B6. Můžete vyzkoušet třeba melasu, kde je hořčík i železo a 3 - 4 polévkové lžíce odpovídají celkové denní dávce. Oboje obsahují semínka a ořechy, ale vždy jsou nutné kombinace logicky postavené a to za Vás nevyřeším, nad tím budete muset přemýšlet sám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 10:42 am 
Offline

Registrován: pát úno 06, 2009 8:04 am
Příspěvky: 46
Bydliště: Valašské Meziříčí - Hrachovec
Jarda píše:
Mat píše:
Mám teda používat morskú sol?Prípadne niečo iné? Solit je predsa nezdravé, alebo sa mýlim?
Ten horčík a železo je obsiahnutý v akej potravine? V semenách a spenátie nie je? Tie konzumujem.
Ďakujem

Já to nedokážu na dálku diagnostikovat, co Vám chybí, to je jedna z možností, další je třeba jód, nebo nějaká další látka. Dopisujeme si zbytečně od 19. března a dosud jste nebyl schopen, ani z doktorů vyrazit kompletní rozbor, na hladinu vitamínů a minerálů v těle. Sám se naprosto nesnažíte, si cokoliv dohledat a pochopit, tak co po mě chcete. Já to za Vás dělat nemůžu a i kdybych mohl, tak bych nechtěl. Pochopit, proč mi je blbě musíte stejně Vy a možná na to stačí blbá pozitivní motivační nahrávka a 3 hodiny chůze lesem, nebo podle vody. Takhle do sebe budete ládovat páté přes deváté a nikam to nepovede. Také můžete zkusit detoxikační vaničku, třeba Vás to nahodí. Prostě něco pro sebe dělat a je absolutně jedno co, všechno je lepší než nic. Solení je škodlivé a jediná vhodná sůl, je nečištěná mořská, nebo keltská. Načtěte si zdroje organického sodíku a pracujte s tou logikou. Hořčík je v mnoha potravinách a železo zrovna tak. Například dobrým zdrojem hořčíku, je mandlové mléko. Aby se hořčík vázal na tkáně, je nezbytné ho brát vždy s dvojnásobným množstvím vápníku, dále s vitamíny E, C, B2 a B6. Můžete vyzkoušet třeba melasu, kde je hořčík i železo a 3 - 4 polévkové lžíce odpovídají celkové denní dávce. Oboje obsahují semínka a ořechy, ale vždy jsou nutné kombinace logicky postavené a to za Vás nevyřeším, nad tím budete muset přemýšlet sám.


Nemyslím si, že by se Mat ptal jinak nebo zbytečněji než ostatní. Jistě by byla vhodnější návštěva, ale i po ní bude mít člověk spoustu nezodpovězených otázek a vzniklých nových situací co se stravy týče. Pro člověka laika je velice náročné celou problematiku nastudovat, pochopit a správně používat. Sama od včerejška hledám informace, jakým způsobem si čistit zuby mořskou solí, ale zatím jsem nic pořádného nenašla. A internet snese všechno. Nerada bych si uškodila a stejně tak i ostatní. Sám doporučujete nexperimentovat, proto se Vás raději ptáme zde na fóru. A.K.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 1:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Andrea 81 píše:
Nemyslím si, že by se Mat ptal jinak nebo zbytečněji než ostatní. Jistě by byla vhodnější návštěva, ale i po ní bude mít člověk spoustu nezodpovězených otázek a vzniklých nových situací co se stravy týče. Pro člověka laika je velice náročné celou problematiku nastudovat, pochopit a správně používat. Sama od včerejška hledám informace, jakým způsobem si čistit zuby mořskou solí, ale zatím jsem nic pořádného nenašla. A internet snese všechno. Nerada bych si uškodila a stejně tak i ostatní. Sám doporučujete nexperimentovat, proto se Vás raději ptáme zde na fóru. A.K.

Já na takovou dálku telepaticky pracovat neumím a je něco naprosto jiného, pokud je člověk sice nechápavý, ale alespoň se snaží. Z těchto dotazů již jsem vyčerpaný, protože to je stále dokola a to opravdu není možné zvládat, odpovídat na takové zbytečnosti, jako kolik čeho a kdy. Vy jste zrovna tak laik a jak sama píšete, tak se snažíte sehnat a vytřídit informace, vzít si z nich pokud možno to dobré a zavádějící obejít, ale je to o té iniciativě a ne o pasivním přístupu a stálém dotazování. Uvědomte si, že musím také normálně žít a někdy odpovídám na takovéto dotazy podstatnou část dne, což by v současné komerčně založené době opravdu byl ochoten málokdo. Problematika je to opravdu velice náročná a rozsáhlá, ale pokud chci tak můžu. Mořskou solí se čistí zuby stejně jako pastou, akorát to nemá stejnou chuť. Prostě místo pasty dáte na kartáček sůl a běžným způsobem čistíte, nic jiného. Experimentovat se skutečně nemá, ale bez určité alespoň minimální snahy o pochopení logických souvislostí to také nejde, navíc ani já nejsem vševědoucí a nepochybně jsem omylný, zvláště pokud stav organizmu pouze odhaduji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 8:36 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 19, 2009 6:50 pm
Příspěvky: 669
Co sa týka tej lekárky, tak tú asi zmením. Presne kvoli tomu som jej volal a povedal presne to čo Vy, že tam nie sú minerály a vitamíny+ dalsie veci. Ona mi na to odvetila,že to je kompletné a nič tam nechýba a že to je vsetko čo oni robia a že iné veci mi vysetria na gastre. Proste ma oklamala. A pritom, som mal tie výsledky v ruke a hovoril jej, že to tam nie je. Takze asi tak.

Mám v tom dost zmatok, pretože nie je pravda, že nie som aktívny. Ja sa pokúšam hladat, ale nie vzdy sa mi darí vyvodit nejaký zrozumitelný záver, ked každý píše niečo iné. Dnes som sa napríklad dozvedel, že z vajec sa musí konzumovat aj bielok, pretože obsahuje dolezité aminikyseliny. Vy ste mi povedali, že stačí konzumovat iba zltok. Tak teraz neviem čo si mám mysliet. Mohli by ste mi to objasnit prosím? Dúfam, že som Vás príliš nevyčerpal. Ďakujem pekne


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost
PříspěvekNapsal: čtv kvě 07, 2009 9:49 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Mat píše:
Co sa týka tej lekárky, tak tú asi zmením. Presne kvoli tomu som jej volal a povedal presne to čo Vy, že tam nie sú minerály a vitamíny+ dalsie veci. Ona mi na to odvetila,že to je kompletné a nič tam nechýba a že to je vsetko čo oni robia a že iné veci mi vysetria na gastre. Proste ma oklamala. A pritom, som mal tie výsledky v ruke a hovoril jej, že to tam nie je. Takze asi tak.

Mám v tom dost zmatok, pretože nie je pravda, že nie som aktívny. Ja sa pokúšam hladat, ale nie vzdy sa mi darí vyvodit nejaký zrozumitelný záver, ked každý píše niečo iné. Dnes som sa napríklad dozvedel, že z vajec sa musí konzumovat aj bielok, pretože obsahuje dolezité aminikyseliny. Vy ste mi povedali, že stačí konzumovat iba zltok. Tak teraz neviem čo si mám mysliet. Mohli by ste mi to objasnit prosím? Dúfam, že som Vás príliš nevyčerpal. Ďakujem pekne

Já jsem Vám říkal, že obecně se tyto rozsáhlé soubory vyšetření, jednotlivých látek, nedělají a dokonce jsem Vás upozornil, že na některých budete muset striktně trvat a možná i vyměnit lékaře, pokud to jinak nepůjde. Jinak můžeme řešit všechno možné a pravděpodobnost, že se trefíme je velice malá.
To, že se informace z různých zdrojů zásadně rozcházejí, není nic divného a je třeba si vždy uvědomit, proč daný článek může ten rozpor obsahovat. Já Vám radím, jako někomu u něhož předpokládám zahlenění organizmu a v tomto případě je bílek škodlivý. Pak velice záleží na stavu cholesterolu, který nyní máte bez problémů, jak plyne z vyšetření a tudíž nepotřebujete konzumaci žloutků a tím přijatý cholesterol, eliminovat současnou konzumací bílků. Potíže, které popisujete, mohou souviset s nedostatkem vitamínu B12 a ten je právě ve žloutkách. Mimo to, je ve žloutku koncentrovaná téměř všechna energie a většina tuku včetně cholesterolu, ale také se v něm nachází i většina minerálních látek a vitaminů. Já tady píšu, že piji vejce celá, ale já zase řeším zdroj glutaminu a právě v bílku je ho velice mnoho. Celou skladbu aminokyselin v bílku, jsem Vám poslal a podle symptomů případného nedostatku jednotlivé bílkoviny, je třeba konzumovat jedno, nebo druhé, případně celý produkt, ale musíte to vždy posuzovat v komplexu látek, které Vám dodá ostatní potrava. Bílek obecně příliš prospěšný není a látky v něm obsažené se dají do určité míry řešit i z jiných zdrojů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Vyčerpanost a studenti
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 10:49 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Zdravim,
mam dotaz ohledne zakladnich doporuceni ohledne prevence vycerpanosti pri studiu pri zamestnani,dlouhodoby stres a dusevni i fyzicke vypeti(skola trva 6let...).
Stridave beru mms2 a mms1(v pauzach kdy neberu vit.C),Korejsky zensen,Jiaogulan(thajsky petilisty zensen),CoQ,
6g vitC(s rajskym protlakem bez soli), obcas Maté caj.
Dale, co by jste prosim doporucil jako potraviny lehce prenosne,pripravene kdykoli behem dne snist(zatim nelze mit pravidelnou stravu, neustale cestovani,atd...)? \":cry:\"
Snazim se 3x tydne 30min.slapat na rotopedu a chodim 1x tydne do bazenu.
Dedicna zatez-cevni nemoce, zatim vyskyt jen mirne krec.zily.
Pouzivam usporne zarivky se spektrem denniho svetla.
Dekuji.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost a studenti
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 8:06 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Zdravim,
mam dotaz ohledne zakladnich doporuceni ohledne prevence vycerpanosti pri studiu pri zamestnani,dlouhodoby stres a dusevni i fyzicke vypeti(skola trva 6let...).
Stridave beru mms2 a mms1(v pauzach kdy neberu vit.C),Korejsky zensen,Jiaogulan(thajsky petilisty zensen),CoQ,
6g vitC(s rajskym protlakem bez soli), obcas Maté caj.
Dale, co by jste prosim doporucil jako potraviny lehce prenosne,pripravene kdykoli behem dne snist(zatim nelze mit pravidelnou stravu, neustale cestovani,atd...)? \":cry:\"
Snazim se 3x tydne 30min.slapat na rotopedu a chodim 1x tydne do bazenu.
Dedicna zatez-cevni nemoce, zatim vyskyt jen mirne krec.zily.
Pouzivam usporne zarivky se spektrem denniho svetla.
Dekuji.

Musíte dodat v mezní dávce hořčík a pro činnost štítné žlázy a nadledvinek v rozumném množství jód a selen. To by mělo vést k razantnímu útlumu stresu a energii by vám mělo dodat vysoké dávkování vitamínu C, také vystoupat na vrcholnou dávku, která těsně nepůsobí průjem, což bude asi o dost více, než nyní berete. V běžné uzavíratelné plastové vaničce se dají saláty přenášet zcela bez problémů a vydrží i déle než šest hodin v relativně slušném stavu. Na ortoped a bazén se vyprdněte a zařaďte delší procházky lesem, nebo podle řeky, kde je množství záporných iontů, ty potlačí kladný náboj, který vás ničí. Křečové žíly pouze potvrzují velký nedostatek hořčíku a měl by jste ho brát všemi možnými způsoby. Zářivka vám sluneční svit nenahradí, šetřete energii a choďte ven na normální slunce co nejvíce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost a studenti
PříspěvekNapsal: úte kvě 04, 2010 10:38 pm 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
....zařaďte delší procházky lesem, nebo podle řeky, kde je množství záporných iontů, ty potlačí kladný náboj, který vás ničí...choďte ven na normální slunce co nejvíce....

Lehko se to rekne...les je daleko, ale ta reka by se dala!! Nevadi ze to neni zurcici potok ale siroka reka?? Bude stacit pulhodina na jednotlivou prochazku? (vim ze cim dele tim lepe...jde ale o to ze clovek nemuze jen tak hyrit s casem, protoze uz i tak nevim kam driv skocit...).
Nechci se vymlouvat---vim ze je to i o pohodlnosti a nutnosti premahat nechut k necemu...to znam z mms... \":lol:\"
\":o\"
Jeste dotaz:
...pred dvema roky borelioza(po pul rocnim brani ATB,gemmoterapii a zapingu,nyni nemam zavazne nasledky, pretrvava unava a obcasne vypadky pameti). Boreliozu kvuli znamym rizikum ruznymi zpusoby jeste radej dolecuji, od detstvi snizena imunita, bez krcnich a nosnich mandli(resp.jedny z nich dorustaji pokud vim...), atopik, dedicne nizky tlak, vegetarian(z mlecnych vyrobku jim obcas syry(hlavne brynza,kozi syry..) a kravske-jen jogurt a kysana smetana). \":wink:\"
Uzivam kvuli homocysteinu B12,B6,kys.list a dalsi preparaty s becky, psen.klicky, hlavni stravou je z casovych duvodu kuskus(je to rychle),morske rasy Nori a Dulse(vlockove),panensky oliv.olej, musli, piskoty,slunecnicova seminka,konopne seminko,goji....,
Kdyz bylo vice casu tak jsem jedl mnoho veci ze sortimentu Sunfoodu,Lifefoodu, apod.....(ted nejsou finance ani cas \":?\" ...).
Bral jsem prvni 2 roky na skole, od doktora predepsane Lexauriny na nervy, myorelaxans(spasma pod lopatkou...nyni po 3 letech tam sice neni ale stale to citim...a poboliva) z jednostranneho zatizeni. Nyni uz 1 rok zcela bez Lexaurinu a bez myorelaxans. \":wink:\"
Pred tydnem jsem zacal s odkyselovanim,stridam Tepperweinovu smes a Dologran, a obcas DM zasaditou smes Basen-Pulver.

Specificke dotazy k napojum pro studenty \":idea:\" :

Aswagandha a Brahmi ano ci radeji ne...?
Guarana a neprazene kakaove boby(nebo pulver)-ano ci ne...?
Ginkgo ..v tomto pripade ano ci radeji ne..?
Ayurvedske caje(Prana-Life Energy Tea, a na stridacku piju Vata,Pita,Kapha tea).

Sayonara a Hannasaki(neni to podvod? +jak casto mozno pit pri vyse uvedenych problemech zeleny caj...(o vode jsem u Vas cetl, piju hlavne vodu,filtrovanou nebo zivou nebo se 100%jablecnym koncentratem(sunfood) \":wink:\" )


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost a studenti
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 8:37 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
muflon píše:
Lehko se to rekne...les je daleko, ale ta reka by se dala!! Nevadi ze to neni zurcici potok ale siroka reka?? Bude stacit pulhodina na jednotlivou prochazku? (vim ze cim dele tim lepe...jde ale o to ze clovek nemuze jen tak hyrit s casem, protoze uz i tak nevim kam driv skocit...).
Nechci se vymlouvat---vim ze je to i o pohodlnosti a nutnosti premahat nechut k necemu...to znam z mms... \":lol:\"
\":o\"
Jeste dotaz:
...pred dvema roky borelioza(po pul rocnim brani ATB,gemmoterapii a zapingu,nyni nemam zavazne nasledky, pretrvava unava a obcasne vypadky pameti). Boreliozu kvuli znamym rizikum ruznymi zpusoby jeste radej dolecuji, od detstvi snizena imunita, bez krcnich a nosnich mandli(resp.jedny z nich dorustaji pokud vim...), atopik, dedicne nizky tlak, vegetarian(z mlecnych vyrobku jim obcas syry(hlavne brynza,kozi syry..) a kravske-jen jogurt a kysana smetana). \":wink:\"
Uzivam kvuli homocysteinu B12,B6,kys.list a dalsi preparaty s becky, psen.klicky, hlavni stravou je z casovych duvodu kuskus(je to rychle),morske rasy Nori a Dulse(vlockove),panensky oliv.olej, musli, piskoty,slunecnicova seminka,konopne seminko,goji....,
Kdyz bylo vice casu tak jsem jedl mnoho veci ze sortimentu Sunfoodu,Lifefoodu, apod.....(ted nejsou finance ani cas \":?\" ...).
Bral jsem prvni 2 roky na skole, od doktora predepsane Lexauriny na nervy, myorelaxans(spasma pod lopatkou...nyni po 3 letech tam sice neni ale stale to citim...a poboliva) z jednostranneho zatizeni. Nyni uz 1 rok zcela bez Lexaurinu a bez myorelaxans. \":wink:\"
Pred tydnem jsem zacal s odkyselovanim,stridam Tepperweinovu smes a Dologran, a obcas DM zasaditou smes Basen-Pulver.

Specificke dotazy k napojum pro studenty \":idea:\" :

Aswagandha a Brahmi ano ci radeji ne...?
Guarana a neprazene kakaove boby(nebo pulver)-ano ci ne...?
Ginkgo ..v tomto pripade ano ci radeji ne..?
Ayurvedske caje(Prana-Life Energy Tea, a na stridacku piju Vata,Pita,Kapha tea).

Sayonara a Hannasaki(neni to podvod? +jak casto mozno pit pri vyse uvedenych problemech zeleny caj...(o vode jsem u Vas cetl, piju hlavne vodu,filtrovanou nebo zivou nebo se 100%jablecnym koncentratem(sunfood) \":wink:\" )

Nevymlouvejte se na nedostatek času, jenom když zvážím kolik ho ztratíte sezením u počítače a psaním příspěvků třeba do fóra U pramene, tak můžete chodit určitě hodinu denně, jenom chtít. Počítač do vás rve kladné ionty a ničí tělo, zatím co rychlá chůze kladné ionty likviduje a tělo prokysličí, prakticky ihned uvidíte ten rozdíl. Řešte především kyselost, minerály a enzymy s přídavkem velikého množství pohybu v přírodě. Sýry vhodné určitě nejsou a místo nich bych doporučil zařadit ve větším množství domácí kefír, nebo z kefíru vyrobený tvaroh, či domácí kefírový sýr. Kuskus je pšenice, to bych vynechal a zařadil stejně instantní pohanku a jáhly. Musli, piškoty a jiný pšeničný a obilný šunt nejezte, to zahleňuje střevo a zvyšuje zakyselení, čímž stoupá únava a špatně se kadí. Místo psychofarmak dávejte hořčík a odkyselujte vodou a dýcháním, to jsme zase u pohybu v přírodě. Jediný vhodný nápoj pro studenta a kohokoliv jiného, je čistá voda s krystalickou mřížkou a vysokým potenciálem záporných iontů, jakýkoliv chemický výrobek, což je vše z toho vašeho sortimentu, je zdraví škodlivý a uchovat se bez chemie nedá. Nad každým jídlem i nápojem z obchodu používejte jednoduchou logiku, pokud to nedokáže sežrat plíseň mohu to jíst já, odpovídat vám na to snad doufám nemusím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Vyčerpanost a studenti
PříspěvekNapsal: stř kvě 05, 2010 10:28 am 
Offline

Registrován: úte kvě 04, 2010 10:08 am
Příspěvky: 1472
Jarda píše:
...Počítač do vás rve kladné ionty a ničí tělo, zatímco rychlá chůze kladné ionty likviduje a tělo prokysličí, prakticky ihned uvidíte ten rozdíl. Řešte především kyselost, minerály a enzymy....zařadit ve větším množství domácí kefír....kuskus je pšenice, to bych vynechal a zařadil stejně instantní pohanku a jáhly. Musli, piškoty a jiný pšeničný a obilný šunt nejezte, to zahleňuje střevo a zvyšuje zakyselení...odkyselujte vodou a dýcháním, to jsme zase u pohybu v přírodě. Jediný vhodný nápoj pro studenta a kohokoliv jiného, je čistá voda s krystalickou mřížkou a vysokým potenciálem záporných iontů...Nad každým jídlem i nápojem z obchodu používejte jednoduchou logiku, pokud to nedokáže sežrat plíseň mohu to jíst já....dodat v mezní dávce hořčík a pro činnost štítné žlázy a nadledvinek v rozumném množství jód a selen. To by mělo vést k razantnímu útlumu stresu a energii by vám mělo dodat vysoké dávkování vitamínu C, také vystoupat na vrcholnou dávku, která těsně nepůsobí průjem...velký nedostatek hořčíku...ho brát všemi možnými způsoby. Zářivka vám sluneční svit nenahradi...



Diky za to ze dokazete promluvit nejen k telu ale i do duse... \":lol:\" \":!:\" Obcas to vsichni potrebujem \":roll:\"

Pocitac mam v planu omezit jako sem omezil TV,...uz jsem se v zasade zorientoval v problematice kterou jsem resil nejen u sebe ale i u blizkych osob...byla to trochu euforie ze konecne vysvitlo svetylko z tunelu kdyz jsem nasel tato fora...ale mate pravdu nic se nesmi prehanet \":)\". Vsechno to sezere moc casu....(ale nakopne to cloveka neco se sbou delat a prekonat strach z neznamych a netradicnich postupu...).
O zive vode nebo PH proste vim ze OK ale zatim jsem se nedostal k tomu to do hloubky procist.....(knih mam spoustu, ale forum je mnohdy tak trochu zkratkou(nekdy i nebezpecnou... \":(\" ). Voda se Zapornymi ionty je ziva voda?? V cem by jste doporucil premrazovat vodu..PET lahev nebo nejaky mikrotenovy sacek?
Enzymy minite dozajista cerstve ovoce a zeleninu...to bude u mne problem, nemohu porad litat po obchodech a shanetcerstvou zelenini a ovoce(leda mungo klicky, ty mi docela jedou a nevyzaduji zadnou pripravu, nebo mate pro vytizene studenty jeste nejaky "horky tip" k enzymum...ja toho do skoly uz tak taham moc, musito byt neco co zabira minimum mista..treba to naklicene mungo) \":x\"

Bylo kdysi obdobi kdy jsem jedl jen syrovou stravu ale dnes to u sebe vidim leda na zakoupeni odstavnovace...(a to je o financich...casem ale poridim!! \":wink:\" ).
Ted sem porizoval ph metr za cca 700kc.... \":roll:\"

K tomu kefiru...mate nejaky odkaz kde koupit a strucny navod jak vyrabet??(at zas nemusim hodiny travit u PC ale radeji venku na slunicku... \":wink:\"


Naposledy upravil muflon dne stř kvě 05, 2010 11:00 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 106 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz