Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zdrava Pizza - (bez mouky a kvasnic)
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 7:59 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
PIZZA - "MALY ZAZRAK Z KVETAKU"
Venovano s laskou vsem nasim milym candidakum a alergikum na lepek. \":lol:\"

POSTUP:
1) Na korpus potrebujeme velikananaskou hlavu kvetaku, ja rozhodne vybiram takovou, ktera vazi vic jak 1 kg. Z ocisteneho syroveho kvetaku odrizneme kostal, hlavu rozebereme na ruzicky a ty pak rozbijeme v processoru napadrt (na jemnucko).
Příloha:
1.jpg
1.jpg [ 175.37 KiB | Zobrazeno 23750 krát ]

2) Potom tu kvetakovou drt nasypeme do hluboke panve, prilijeme k ni 1+1/2 c vody (1 amer. cup = 235ml), nastavime si stredni teplotu (ja mam na sporaku celkem 7 moznosti a mela jsem to na petce, na nejvetsi spirale), timer na 6 minut a sem tam to promichame.
Příloha:
2.jpg
2.jpg [ 152.15 KiB | Zobrazeno 23750 krát ]

3) Po vychladnuti tuto hmotu vlozime do ciste uterky a vyzmykame ji co nejlepe dovedeme. Na tomto aktu hodne zalezi, rekla bych, ze na tom stoji cely uspech, protoze pokud ji malo vyzdimate, nebude krupava! Tak se snazte! \":)\" Te vody musite vyzdimat jeste vetsi mnozstvi, nez jste tam predtim nalili. Po vyzdimani to bude vypadat takto ...foto c.3
Příloha:
3.jpg
3.jpg [ 122.34 KiB | Zobrazeno 23750 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 8:10 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A jedeme dal!

4) Troubu rozpalime na 200C (alespon doufam, ze je to 400F, to si radeji zkontrolujte, protoze za to vam nerucim).

5) No a potom do te kvetakove hmoty pridame 15g parmigiano-reggiano syr (jemne strouhany) a k tomu bud 60g buffalo mozzarelly anebo koziho syra (treba chevron je moc dobry), 1-2 vajicka (podle toho jak velikou hlavu kvetaku jste sehnali a taky podle toho, jaky pouzivate syr, pokud davate kozi syr, tak obycejne 1 vajicko staci, ale to poznate sami, kdyz se vam ta smes bude zdat hodne tuha, tak to druhe proste pridejte a basta fidli. \":lol:\"
Koreni pouzivame jen takove, ktere milujeme a rozhodne jim nesetrime, protoze kvetak je sam o sobe velmi mdle chuti a nemelo by to zadny smrnc. Ja jsem pouzila cesnek, trochu himaljske soli (syry jsou slane, tak opatrne!), cerny pepr, cayenne pepr, kmin, oregano, trochu creole (uz namichane koreni). Poradne to promichame a nachystame si trosinku poolejovany papir na pecici formu, nebo na plech.

5) Z nasi pripravene smesi budeme mit celkem dva korpusy, takze si to rozdelime na polovinu a na papir (ktery mame uz na tom plechu), uhledne vytvarujeme kolecko, nebo jiny tvar, to zalezi na vas. Ja zadny rantlik nedelam, protoze ja to pecu zhruba 30 minut (behem te doby 2x v troube otacim), pak na to nahlidnu, jestli je to uz zlatave barvy - zespodu!, pokud ano, tak ten korpus tedka otocim a zacinam zdobit. Prichazi muj nejmilejsi okamzik ...napatlam si tam poradne toho uz nekolikrat predtim zminovaneho habanera sauce, mnam!
jeste neupeceny korpus vypada takto:
Příloha:
4.jpg
4.jpg [ 179 KiB | Zobrazeno 23748 krát ]

a uz upeceny vypada takto:
Příloha:
6.jpg
6.jpg [ 211.94 KiB | Zobrazeno 23748 krát ]

tady je uz i s mym habanerkem:
Příloha:
7 Yes! Habanero Sauce!.jpg
7 Yes! Habanero Sauce!.jpg [ 211.02 KiB | Zobrazeno 23748 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 8:16 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
A takto vypadaji ty pizzynky ve finale:
Příloha:
11.jpg
11.jpg [ 253.27 KiB | Zobrazeno 23748 krát ]

Příloha:
12.jpg
12.jpg [ 212.47 KiB | Zobrazeno 23748 krát ]

Tento korpus se rozhodne nerozpada, drzi pekne pohromade, takze ho jite uplne stejne jako klasickou pizzu, tady je dukaz:
Příloha:
MNAM!.jpg
MNAM!.jpg [ 146.46 KiB | Zobrazeno 23748 krát ]

PREJI VAM VYBORNOU ZABAVU V KUCHYNI A HLAVNE DOBROU CHUT! \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř srp 19, 2015 8:22 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Je mozne z toho delat i mensi kulate tvary a pouzivat na mexicke "TACOS". Malem jsem to zapomela vyfotit, vzpomela jsem si az to bylo skoro ve me, tak to nevidite v cele parade, sorry! Az to budu zase delat, tak si na vas vzpomenu a pridam foto.
Příloha:
15.jpg
15.jpg [ 154.64 KiB | Zobrazeno 23746 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 20, 2015 7:26 am 
Offline

Registrován: úte led 27, 2015 4:34 pm
Příspěvky: 70
Ďakujeme za podrobný postup \":)\" Vyzerá to super, vyskúšam

_________________
Není šedivých dnů. To jsou jen unavené oči, které nechtějí vidět jejich svátečnost. (Jan Werich)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob srp 22, 2015 5:10 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
Je mozne z toho delat i mensi kulate tvary a pouzivat na mexicke "TACOS". Malem jsem to zapomela vyfotit, vzpomela jsem si az to bylo skoro ve me, tak to nevidite v cele parade, sorry! Az to budu zase delat, tak si na vas vzpomenu a pridam foto.

Klobouk dolů, to nemá chybu.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 23, 2015 7:03 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: pon led 06, 2014 5:20 pm
Příspěvky: 186
tohle jsem ještě nedělal, jelikož květák není můj favorit, ale už jsem to taky viděl a i dokonce v menších provedeních...
\":arrow:\" https://www.youtube.com/watch?v=HqiinUR_Lq8
takže kdo preferuje živého kuchaře, před knižní formou miram tak může kouknout \":mrgreen:\"

_________________
Hodně zdraví, štěstí a úspěchů s hledáním správné cesty ke zdraví ;-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 24, 2015 1:53 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
miram píše:
Je mozne z toho delat i mensi kulate tvary a pouzivat na mexicke "TACOS". Malem jsem to zapomela vyfotit, vzpomela jsem si az to bylo skoro ve me, tak to nevidite v cele parade, sorry! Az to budu zase delat, tak si na vas vzpomenu a pridam foto.

Klobouk dolů, to nemá chybu.

DEKUJI! \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz