Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 12:27 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2015 8:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
miram píše:
To slysim poprve, ze je cesnek vecer jed. A to jako proc?

Tak to je poměrně známé úsloví a z větší části pravdivé. Česnek poměrně silně nabudí trávení, což večer není asi ideální a u slabších jedinců i zbytečně dráždí žlučové cesty. Nemusí tak fungovat na každého, já jsem zde již dříve psal že mě je jedno kdy ho jím, ale mnoho lidí si to dovolit rozhodně nemůže.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 10, 2015 10:50 pm 
Offline

Registrován: pon říj 04, 2010 4:38 pm
Příspěvky: 1493
Nedávno jsem viděl jednoho kuchaře ukazovat zajímavý fígl a stoprocentně to funguje.
Když rozkrojíte česnek (oloupaný stroužek) odshora dolů, uvidíte uprostřed takový ocásek nebo čípek.
Ten z česneku odstraňte - to je totiž to potvorstvo, které způsobuje, že je po česneku tězko.

_________________
Fešák som, to je pravda, ale nie som narcis


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2015 10:17 am 
Offline

Registrován: úte kvě 19, 2015 7:48 am
Příspěvky: 703
Bydliště: KOŠICE
Vševěd píše:
Nedávno jsem viděl jednoho kuchaře ukazovat zajímavý fígl a stoprocentně to funguje.
Když rozkrojíte česnek (oloupaný stroužek) odshora dolů, uvidíte uprostřed takový ocásek nebo čípek.
Ten z česneku odstraňte - to je totiž to potvorstvo, které způsobuje, že je po česneku tězko.

DOBRE VEDIEŤ, vyskúšam, lebo cesnak mi chutí, ale býva mi po ňom ťažko (grganie k tomu), preto ho roky jedávam tak raz ročne, čo mi vadíííí... Díky za info.

_________________
Mnohých poteším, pár jednotlivcov nie. Opúšťam toto fórum, teraz ale už navždy, a nebudem ani čítať príspevky. Držte sa. :-)
Majte sa čo najlepšie, pán Jarda :-)


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 11, 2015 3:02 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
Tak to je poměrně známé úsloví a z větší části pravdivé. Česnek poměrně silně nabudí trávení, což večer není asi ideální a u slabších jedinců i zbytečně dráždí žlučové cesty. Nemusí tak fungovat na každého, já jsem zde již dříve psal že mě je jedno kdy ho jím, ale mnoho lidí si to dovolit rozhodně nemůže.

Aha, tak diky za odpoved. To jsem vubec netusila, protoze me to taky nic nedela, ja ho jim vetsinou az vecer.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát srp 14, 2015 12:42 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Dobry den, chci zkusit ketogenní dietu ale čtu na netu dost rozdílne navody. Obracím se na vas s prosbou. Doporučili byste mi prosím nějaký osvědčený návod či odkaz na netu jak na to? Případně co všechno při tom kontrolovat?

Jsem cca 3 měsíce na Scd ale pomohlo to jen častečně. Občas mám hypoglykemii. Asi to souvisí s vyřazením složitých cukrů?

Diky za vaše doporučení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 7:52 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Vševěd píše:
Nedávno jsem viděl jednoho kuchaře ukazovat zajímavý fígl a stoprocentně to funguje.
Když rozkrojíte česnek (oloupaný stroužek) odshora dolů, uvidíte uprostřed takový ocásek nebo čípek.
Ten z česneku odstraňte - to je totiž to potvorstvo, které způsobuje, že je po česneku tězko.

Zajímavá informace, o tom jsem zatím neslyšel, ale pokud funguje jenom dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 8:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
jimikluk píše:
Dobry den, chci zkusit ketogenní dietu ale čtu na netu dost rozdílne navody. Obracím se na vas s prosbou. Doporučili byste mi prosím nějaký osvědčený návod či odkaz na netu jak na to? Případně co všechno při tom kontrolovat?

Jsem cca 3 měsíce na Scd ale pomohlo to jen častečně. Občas mám hypoglykemii. Asi to souvisí s vyřazením složitých cukrů?

Diky za vaše doporučení.

Tam asi již nepůjde o problém kandidy, ale předpokládám že jíte málo, tím vám z hladu vyplavuje tělo kortizol a adrenalin a to vám vyvolává hypostavy. Vyzkoušejte se při naskočení toho stavu důkladně najíst a uvidíte. Vhodné je si stravu spočítat na nutriční kalkulačce cronometer.com a poměrně snadno zjistíte co děláte za chybu. Pokud to budete mít vyplněné tak za dva dny, klidně mě zavolejte, já vám to zkomentuji a vysvětlím jak na to.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:13 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Díky za odpověd, asi jste uhodil hřebík na hlavičku. Jo stává se mi to když se málo najim a pak mam nějaky stres nebo vyraznou pohybovou aktivitu, treba dobíhání vlaku \":D\"

A mohl bych poprosit o ten navod na ketogenní dietu? Rad bych ji zkusil a u toho prece človek nehladoví, ne?

Děkuji.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned srp 16, 2015 9:52 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="jimikluk":3m6ywya2]Díky za odpověd, asi jste uhodil hřebík na hlavičku. Jo stává se mi to když se málo najim a pak mam nějaky stres nebo vyraznou pohybovou aktivitu, treba dobíhání vlaku \":D\"

A mohl bych poprosit o ten navod na ketogenní dietu? Rad bych ji zkusil a u toho prece človek nehladoví, ne?

Děkuji.[/quote:3m6ywya2]


Naposledy upravil Jarda dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř říj 28, 2015 10:03 am 
Offline

Registrován: stř říj 28, 2015 9:44 am
Příspěvky: 2
Ahojte, pokousim se o ketogenni dietu cca tyden. Podle Ketostixu v ni jsem. Delam to hlavne z duvodu zbaveni se kvasinek. Nicmene moje otazka je trochu z jine oblasti, avsak spojena s ketogenni dietou. Ma nekdo zkusenosti s ketogenni dietou pri dynamickych sportech? V mem pripade je to ledni hokej. Citim se na lede cim dal hur, slabsi,pomalejsi, ale hlavne svaly nemaji zadnou vytrvalost, po chvili me zacnou palit nohy a uz se tam jen tak placam. Muze to byt napriklad nedostatkem vitaminu, ktere nyni moc neprijimam z duvodu zadneho ovoce? Nebo spise ta prechodna prvotni faze, u ktere ma clovek pocitovat slabost atd?
Nekde jsem vycetl, ze pred takovym sportem si muze clovek dat 30-40 sacharidu, napriklad nejake ovoce. Nic o preruseni ketozy tam napsane nebylo. Muze teoreticky okamzita sportovni aktivita zamezit vykopnuti z ketozy?
Posledni otazka: Je pro hodne aktivniho cloveka 175cm/80kg/29let v poradku denni prijem tuk250-280g,bilkoviny110-140g,sacharidy 30-50g, nebo byste neco menili? Bohuzel jsem se vubec nemeril,ani nevazil,ale od oka mi pripada,ze spise trochu hubnu.
Jinak super stranky,uz pred ketogenni dietou jsem toho tady dost procetl a pomalu menim svuj zivotni styl, bavi me to a vyhovuje mi to.
Diky vsem za jakykoliv nazor ci radu ci pripominku.
Roman


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob říj 31, 2015 11:55 am 
Offline

Registrován: čtv bře 29, 2012 3:11 pm
Příspěvky: 324
romcawi píše:
Ahojte, pokousim se o ketogenni dietu cca tyden. Podle Ketostixu v ni jsem. Delam to hlavne z duvodu zbaveni se kvasinek. Nicmene moje otazka je trochu z jine oblasti, avsak spojena s ketogenni dietou. Ma nekdo zkusenosti s ketogenni dietou pri dynamickych sportech? V mem pripade je to ledni hokej. Citim se na lede cim dal hur, slabsi,pomalejsi, ale hlavne svaly nemaji zadnou vytrvalost, po chvili me zacnou palit nohy a uz se tam jen tak placam. Muze to byt napriklad nedostatkem vitaminu, ktere nyni moc neprijimam z duvodu zadneho ovoce? Nebo spise ta prechodna prvotni faze, u ktere ma clovek pocitovat slabost atd?
Nekde jsem vycetl, ze pred takovym sportem si muze clovek dat 30-40 sacharidu, napriklad nejake ovoce. Nic o preruseni ketozy tam napsane nebylo. Muze teoreticky okamzita sportovni aktivita zamezit vykopnuti z ketozy?
Posledni otazka: Je pro hodne aktivniho cloveka 175cm/80kg/29let v poradku denni prijem tuk250-280g,bilkoviny110-140g,sacharidy 30-50g, nebo byste neco menili? Bohuzel jsem se vubec nemeril,ani nevazil,ale od oka mi pripada,ze spise trochu hubnu.
Jinak super stranky,uz pred ketogenni dietou jsem toho tady dost procetl a pomalu menim svuj zivotni styl, bavi me to a vyhovuje mi to.
Diky vsem za jakykoliv nazor ci radu ci pripominku.
Roman

Tak v zásadě bych viděl problém v nadváze. Jsi velmi malého vzrůstu, na těch tvých 175 cm by bohatě stačilo 70 kilo.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned lis 01, 2015 12:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
romcawi píše:
Ahojte, pokousim se o ketogenni dietu cca tyden. Podle Ketostixu v ni jsem. Delam to hlavne z duvodu zbaveni se kvasinek. Nicmene moje otazka je trochu z jine oblasti, avsak spojena s ketogenni dietou. Ma nekdo zkusenosti s ketogenni dietou pri dynamickych sportech? V mem pripade je to ledni hokej. Citim se na lede cim dal hur, slabsi,pomalejsi, ale hlavne svaly nemaji zadnou vytrvalost, po chvili me zacnou palit nohy a uz se tam jen tak placam. Muze to byt napriklad nedostatkem vitaminu, ktere nyni moc neprijimam z duvodu zadneho ovoce? Nebo spise ta prechodna prvotni faze, u ktere ma clovek pocitovat slabost atd?
Nekde jsem vycetl, ze pred takovym sportem si muze clovek dat 30-40 sacharidu, napriklad nejake ovoce. Nic o preruseni ketozy tam napsane nebylo. Muze teoreticky okamzita sportovni aktivita zamezit vykopnuti z ketozy?
Posledni otazka: Je pro hodne aktivniho cloveka 175cm/80kg/29let v poradku denni prijem tuk250-280g,bilkoviny110-140g,sacharidy 30-50g, nebo byste neco menili? Bohuzel jsem se vubec nemeril,ani nevazil,ale od oka mi pripada,ze spise trochu hubnu.
Jinak super stranky,uz pred ketogenni dietou jsem toho tady dost procetl a pomalu menim svuj zivotni styl, bavi me to a vyhovuje mi to.
Diky vsem za jakykoliv nazor ci radu ci pripominku.
Roman

Tak při delší rozumné zátěži by neměl být problém, ale při velkém krátkodobém výkonu vám patrně rychleji dojdou baterky. Tělo se pochopitelně značně přizpůsobí, v tom by problém být neměl, ale na sacharidy je schopno podat vyšší krátkodobý výkon. Existují i cyklické diety, to patrně bude u sportovců vhodnější i když se již mnohdy blbě kombinují s rozjetou kvasinkou. Vždy to je o nějakém kompromisu, člověk si musí vybrat co chce víc, zda sportovat, nebo být zdravý, ono to dohromady většinou moc nejde. Ne nadarmo plně platí perfektní úsloví "Vrcholovým sportem k trvalé invaliditě".


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon lis 16, 2015 7:31 pm 
Offline

Registrován: stř čer 29, 2011 11:46 am
Příspěvky: 55
Rada bych vas poprosila o nazor.
Dnes je to presne tyden, co jsem na protikvasinkove diete, ale...
Musim rici, ze u vsech problemu doslo ke zlepseni. U nekterych k vyraznejsimu, nekde k mensimu.
Muj typicky jidelnicek:
dopoledne: 1 vejce+tunak (ze sklenice, cca 50 gr)+grana padano cca 40gr a hoodne oliv.oleje+trochu rapikateho celeru
vecere: mlete hovezi+pecorino romano (cca30-40gr)+hooodne oleje+trochu rapikateho celeru (nebo ledoveho salatu)
Vzhledem k tomu, ze nemam acetonovy dech a nektere symptomy (akne, bolest v kolenou i kdyz v mensim rozsahu) stale pretrvavaji, chci se zeptat, zda muze byt problem ve vysokem podilu bilkovin? Nebo ze by ty syry (mlecny produkt, i kdyz bez laktozy) nedelaly dobrotu? Ted jsem take zjistila, ze ma rapikaty celer relativne vysoky obsah sacharidu (3.7gr/100gr), tak ho chci vymenit za ledovy salat, ktery jich obsahuje zhruba polovinu. Ale porad mi prijde, ze se pohybuju v tak nizkych prijmech sacharidu, ze to nemuze hrat moc velkou roli.
Co si o tom myslite?
Diky


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 12, 2015 6:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Eva83 píše:
Rada bych vas poprosila o nazor.
Dnes je to presne tyden, co jsem na protikvasinkove diete, ale...
Musim rici, ze u vsech problemu doslo ke zlepseni. U nekterych k vyraznejsimu, nekde k mensimu.
Muj typicky jidelnicek:
dopoledne: 1 vejce+tunak (ze sklenice, cca 50 gr)+grana padano cca 40gr a hoodne oliv.oleje+trochu rapikateho celeru
vecere: mlete hovezi+pecorino romano (cca30-40gr)+hooodne oleje+trochu rapikateho celeru (nebo ledoveho salatu)
Vzhledem k tomu, ze nemam acetonovy dech a nektere symptomy (akne, bolest v kolenou i kdyz v mensim rozsahu) stale pretrvavaji, chci se zeptat, zda muze byt problem ve vysokem podilu bilkovin? Nebo ze by ty syry (mlecny produkt, i kdyz bez laktozy) nedelaly dobrotu? Ted jsem take zjistila, ze ma rapikaty celer relativne vysoky obsah sacharidu (3.7gr/100gr), tak ho chci vymenit za ledovy salat, ktery jich obsahuje zhruba polovinu. Ale porad mi prijde, ze se pohybuju v tak nizkych prijmech sacharidu, ze to nemuze hrat moc velkou roli.
Co si o tom myslite?
Diky

To je otázka, vždy je nutné si příjem sacharidů počítat, nebo to kontrolovat podle ketonů v moči. Jak jste v ketóze, sacharidy prostě nedodáváte. Jinak ze zeleniny je asi nejvhodnější okurka, tam sacharidy prakticky nejsou. Sýry, záleží na druhu, ale třeba parmazán by problém určitě dělat neměl, obecně, čím delší doba zrání a vyšší tvrdost, tím lépe.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 20, 2015 3:44 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
Zdravím, pokud jsem na nízkosacharydové dietě a mám nízký cukr, občas hypoglykemie. Někde jsem četl že lidé berou po ránu lžíci panenského kokosového oleje na srovnání cukru. Co vy na to?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 225 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz