Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:50 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: sob kvě 03, 2014 10:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
miramar píše:
Pán Jarda, chcem sa opýtať na Váš názor... doužíval som 21 dňovú kúru zeleným Francúzkym ílom a chcem pokračovať Kaolínom tých 25 dkg veľkou a potom malou lyžičkou ... treba nejakú týždňovú prestávku medzi kúrami alebo možno na kaolín nabehnúť aj hneď na druhý deň ? ... z ílom iba začínam a musím uznať, že je to najlepší liek čo som na sebe otestoval v četne Lugolu, a Chloridu horečnatého ktorí si aplikujem transdermálne ....

Tam není problém, můžete klidně hned navázat na předchozí kůru, přestávka není nutná.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte črc 07, 2015 10:42 am 
Offline

Registrován: úte črc 07, 2015 10:38 am
Příspěvky: 1
Taky jsem si Bentonit objednala a je to super. Ekzem zmizel a můžu jen a jen všem doporučit. Kdyby někdo chtěl,tak posílám odkaz kde sem to objednala já. http://www.vylecse.cz/149-bentonit-azte ... 20019.html
Přeji hezký den všem


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Hliník v jílu
PříspěvekNapsal: pát črc 10, 2015 11:22 am 
Offline

Registrován: stř lis 09, 2011 6:38 pm
Příspěvky: 5
Skutečně by mne velmi zajímaly názory na OBSAH HLINÍKU V JÍLU, zvláště, když jsou ho tam řádově procenta a přitom se všude úzkostlivě vyhýbáme např. hliníku jako protispékavé látce v sodě bicarboně, hliníkovému nádobí a dokonce i alobalu, aby nějaký ten hliníkový atom nepřeskočil do zabaleného krajíce chleba a s ním pak do nás. A najednou mám požít doslova gramy hliníku? Ptám se proto, že mne zkušenosti s jílovou terapií zaujaly, nicméně obsah hliníku opravdu nelze brát na lehkou váhu, nejen kvůli následné návštěvě TOHO NĚMCE \":-)\" jak se obecně tvrdí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hliník v jílu
PříspěvekNapsal: sob črc 11, 2015 9:15 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
Ajgor píše:
Skutečně by mne velmi zajímaly názory na OBSAH HLINÍKU V JÍLU, zvláště, když jsou ho tam řádově procenta a přitom se všude úzkostlivě vyhýbáme např. hliníku jako protispékavé látce v sodě bicarboně, hliníkovému nádobí a dokonce i alobalu, aby nějaký ten hliníkový atom nepřeskočil do zabaleného krajíce chleba a s ním pak do nás. A najednou mám požít doslova gramy hliníku? Ptám se proto, že mne zkušenosti s jílovou terapií zaujaly, nicméně obsah hliníku opravdu nelze brát na lehkou váhu, nejen kvůli následné návštěvě TOHO NĚMCE \":-)\" jak se obecně tvrdí.

Osobne vychazim z tech doporuceni, kdyz nekdo komu verim rekne, ze nemam pouzivat hlinikovy nadobi, tak ho nepouzivam, a kdyz rekne, ze jsou uzitecne obklady z jilu, tak si je klidne dam. Mozna je problem v tom, ze je treba podstatny rozdil mezi nejakou slouceninou hliniku a hlinikem. Treba ze v te sloucenine je hlinik jiz vazany a nemuze reagovat s mym telem a v nadobi a folii vazany neni a muze se navazat ne mne \":D\" . V kazdem pripade u mnoha prvku je podstatny rozdil v jake sloucenine jsou obsazeny. V nektere kombinaci mohou byt neskodne a jinde treba jedovate.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 8:57 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
petrahonig píše:
Taky jsem si Bentonit objednala a je to super. Ekzem zmizel a můžu jen a jen všem doporučit. Kdyby někdo chtěl,tak posílám odkaz kde sem to objednala já. http://www.vylecse.cz/149-bentonit-azte ... 20019.html
Přeji hezký den všem

To je zbytečně drahé na venkovní použití, ale nic se tím pokazit nedá.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Hliník v jílu
PříspěvekNapsal: ned črc 19, 2015 9:02 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
Ajgor píše:
Skutečně by mne velmi zajímaly názory na OBSAH HLINÍKU V JÍLU, zvláště, když jsou ho tam řádově procenta a přitom se všude úzkostlivě vyhýbáme např. hliníku jako protispékavé látce v sodě bicarboně, hliníkovému nádobí a dokonce i alobalu, aby nějaký ten hliníkový atom nepřeskočil do zabaleného krajíce chleba a s ním pak do nás. A najednou mám požít doslova gramy hliníku? Ptám se proto, že mne zkušenosti s jílovou terapií zaujaly, nicméně obsah hliníku opravdu nelze brát na lehkou váhu, nejen kvůli následné návštěvě TOHO NĚMCE \":-)\" jak se obecně tvrdí.

Dobře vám odpovídá člen pv33, opravdu jde o hliník pevně chemicky vázaný, který se do těla neuvolňuje.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon úno 15, 2016 1:20 pm 
Offline

Registrován: úte úno 09, 2016 12:30 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s kaolinem. kOupila jsem zde http://www.lavender.cz/NATURADO-Bily-ji ... r-d119.htm , nechtěli jsme s mužem hned celé kilo z lékárny a jelikož tu někdo házel odkaz a nic negativního k tomu, zkusili jsme. Ted k otázce, 14dní jsem užívala psylium a vše ok, pak k tomu přidala 1lž kaolinu, 3 dny bez obtíží, pak se mi udělalo zle, nafouklé břicho, křeče, špatná persistaltika pocit kamene dole v žaludku, průjem. Vše jsem přestala brát po srovnání jsem opět začala psylium, týden vše ok. Včera jsem přidala večer kaolin a v noci mě zase probudily křeče a zle od žaludku. Nedokážu vidět v čem je problém, manžel je se vším ok. Děkuji za radu Hezký den Jitka


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob bře 19, 2016 10:26 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28249
Bydliště: Poděbrady
jitushe píše:
Dobrý den, chci se zeptat na Vaše zkušenosti s kaolinem. kOupila jsem zde http://www.lavender.cz/NATURADO-Bily-ji ... r-d119.htm , nechtěli jsme s mužem hned celé kilo z lékárny a jelikož tu někdo házel odkaz a nic negativního k tomu, zkusili jsme. Ted k otázce, 14dní jsem užívala psylium a vše ok, pak k tomu přidala 1lž kaolinu, 3 dny bez obtíží, pak se mi udělalo zle, nafouklé břicho, křeče, špatná persistaltika pocit kamene dole v žaludku, průjem. Vše jsem přestala brát po srovnání jsem opět začala psylium, týden vše ok. Včera jsem přidala večer kaolin a v noci mě zase probudily křeče a zle od žaludku. Nedokážu vidět v čem je problém, manžel je se vším ok. Děkuji za radu Hezký den Jitka

Tak jde o horninu, což nemusí každý snášet dobře, zvláště pokud máte podrážděné střevo může se stav zhoršit.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 22, 2016 4:54 pm 
Offline

Registrován: pon lis 16, 2015 7:42 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den pane Jardo,
chtěla jsem se Vás zeptat, co si myslíte o autismu příp. Aspergerovu syndromu a bentonitových koupelích. Dá se něco očekávat v případě, že tento stav byl zapřičiněn alkoholismem matky v těhotenství? Mám kamaráda a chtěla bych mu pomoci. Po jaké době by se mohl dostavit nějaký výsledek?
Prošla jsem si nějaké zahraniční weby a tam hovoří o Calcium bentonite clay bath, tedy vápenatých bentonitových koupelích. Úplně se v tom nevyznám a zajímalo by mě, zda bentonit z Vašeho e-shopu spadá do této kategorie.
Také bych se chtěla zeptat, zda existuje rozdíl mezi bentonitovými jíly podle místa výskytu. Četla jsem, že ty nejkvalitnější jsou z některých oblastí USA a Austrálie.
Děkuji Vám za odpověď


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 22, 2016 6:06 pm 
Offline

Registrován: pát led 29, 2016 11:42 am
Příspěvky: 297
Ellie píše:
Dobrý den pane Jardo,
chtěla jsem se Vás zeptat, co si myslíte o autismu příp. Aspergerovu syndromu a bentonitových koupelích. Dá se něco očekávat v případě, že tento stav byl zapřičiněn alkoholismem matky v těhotenství? Mám kamaráda a chtěla bych mu pomoci. Po jaké době by se mohl dostavit nějaký výsledek?
Prošla jsem si nějaké zahraniční weby a tam hovoří o Calcium bentonite clay bath, tedy vápenatých bentonitových koupelích. Úplně se v tom nevyznám a zajímalo by mě, zda bentonit z Vašeho e-shopu spadá do této kategorie.
Také bych se chtěla zeptat, zda existuje rozdíl mezi bentonitovými jíly podle místa výskytu. Četla jsem, že ty nejkvalitnější jsou z některých oblastí USA a Austrálie.
Děkuji Vám za odpověď

Podle tohoto webu to může dobře fungovat na zmírnění některých potíží - o kousek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 1:19 am 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
Zajímalo by mě, jak se zachová kaolín, když ho večer přidám do jogurtu, který bude dítě jíst až druhý den ve škole. Nezreaguje něco s něčím v něco nevhodného? A druhý dotaz, ten mě hodně zajímá . jogurt směřuje tělo k nízkému pH, kaolín je silně zásadotvorný - předpokládám správně, že se to mezi sebou navzájem vyruší, jogurt tělo neokyselí a možná ho kaolín i trochu vytáhne k vyššímu pH?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 10:00 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Máte nějaký zvláštní důvod pro to, abyste dítěti míchala do jídla kaolin?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 11:10 am 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
Silné akne. Je mu 16 a jogurt si neodpustí, což se mi dopoledne kvůli překyselení moc nelíbí, a tímhle by se mohlo vyřešit obojí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 12:17 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Nu, šestnáctiletý člověk často akné má ...a často to přetrvává pět, osm, deset, i více let. Jde o běžnou věc. Se zakyselením organismu to nijak nesouvisí. Přece mu nebudete sypat kaolin do kysaného zelí atd. Ostatně - jogurt či kefír rozhodně organismus nepřekyseluje. Člověk s akné naopak by měl pít dobrý kefír po litrech (a vynechat civilizační srágory ... čti:běžná jídla a pití). To byste musela zde orientačně uveřejnit váš rodinný (a jeho mimorodinný) jídelníček, abychom dostali trošku obrázek.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv zář 15, 2016 12:40 pm 
Offline

Registrován: sob pro 19, 2015 10:42 am
Příspěvky: 12
Píšu, že má silné akné, normální bych neřešila. Starší kluk měl tu a tam pupínek, tenhle toho má plné tváře. Jogurt pokud vím překyseluje, navíc to mám na sobě vyzkoušené. A připravit ho o něj nechci. Děláme si jogurt doma. Kromě toho pije na noc kefír z tibeťanky a má hodně ovoce i zeleniny i zeleninových + zelených šťáv (tak půl litru). Možná je to demodex, každopádně, co jsem zatím nastudovala, tak kaolín je na akné chválený, jinak vím ještě tea tree oil, zinkovou mast, sírové mýdlo, do vany mu dávám kromě himalájské soli i síran hořečnatý. Máte ještě nějaký nápad?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 141 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz