Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:22 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 12:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
jeste dotaz k te vyrobe vitaminu C , kdyz se tam pouziva soda, tak pak kdyz dam pulku hotoveho vyrobku tak se vlastne i odkyseluju, tou sodou ? protoze vzdycky kdyz dam pulku tak krknu jako po sode

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 12:42 pm 
Offline

Registrován: úte čer 18, 2013 9:11 am
Příspěvky: 23
gorol píše:
jeste dotaz k te vyrobe vitaminu C , kdyz se tam pouziva soda, tak pak kdyz dam pulku hotoveho vyrobku tak se vlastne i odkyseluju, tou sodou ? protoze vzdycky kdyz dam pulku tak krknu jako po sode

moje matka toto liposom. céčko užívá dlouhodoběji a moč je poslední dobou pořád zásaditá.
citace: "jedlá soda (soda bicarbona) je bílý prášek se zásaditou reakcí "


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pon bře 09, 2015 7:43 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob bře 30, 2013 6:02 pm
Příspěvky: 64
muzete tu nekdo napsat co vsechno se da "zabalit" do liposomu krome vitaminu C ?

videl sem tu odpoved ze skoro vsechno ale to mi jako amaterovi tak trosku na nic , treba chlorod horecnaty by tam zabalit sel ? nebo neco jineho co vetsine dnesnich lidi chybi a slo by to dodavat touhle cestou ?

_________________
Pošli do prdele každého dřív, než Tě stihne nasrat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: čtv bře 12, 2015 4:52 pm 
Offline

Registrován: stř čer 27, 2012 12:04 pm
Příspěvky: 14
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pát bře 13, 2015 9:46 pm 
Offline

Registrován: pát bře 13, 2015 8:25 pm
Příspěvky: 13
Jsem na téhle stránce a tématu naprostý nováček, ale po prostudování diskuse už vidím první problém.
Ultrazvukové čističky.
Už výraz "čistička" je zavádějící. Čistička je žena, která něco čistí. Ale tímto slovním spojením je zaplevelena velká část "mainsreamu", a nejen v souvislostech ultrazvukového čištění...
Navrhuji používat výraz "Ultrazvukový generátor".
Z diskuse vyplývá, že za správný ultrazvukový generátor považují všichni diskutující malý a nevýkonný přístroj, spatřený v Jardovu videu, a pokud s tímto něco řeší, řeší nanejvýše časový spínač tak, aby umožňoval delší časy sepnutí. No narosté nepochopení shlédnutého.
NIKDO v diskusi se nezajímá o ultrazvukový výkon použitého přístroje, který je pro tvorbu liposomů naprosto zásadní.
Proto jsem si pořídil ultrazvukový generátor o akustickém výkonu 120W, o účinném objemu vany 700 až 2500 ml, tak, abych nemusel řešit problém pro kolik lidí, na kolik dní, zda v ledničce, či po konzervaci mimo ni, atd...
Předpokládám, že výšeuvedené problémy budu moci řešit velmi operativně, vše při nejvyšší kvalitě liposomů.
Váš Děda Ladin


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2015 12:10 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

Víte, uhličitan vápenatý je ve vodě prakticky nerozpustný. Pálením se z něj vyrábí nehašené vápno (oxid vápenatý), působením kysličníhu uhličitého a vody pak onen hydogenuhličitan vápenatý, který reaktivní je a zpětně degraduje zase na uhličitan vápenatý a vodu a oxid uhličitý. Tedy si kupte opravdu hydrogenuhličitan. Z toho koupeného si vypalte vápno a po vyhašení (nutný proces) si tím třeba s přídavkem jemného písku si něco přeštukujte (nechte si to na opravy zdí před malováním).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: pon bře 23, 2015 1:48 am 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Děda Ladin píše:
Jsem na téhle stránce a tématu naprostý nováček, ale po prostudování diskuse už vidím první problém.
Ultrazvukové čističky.
Už výraz "čistička" je zavádějící. Čistička je žena, která něco čistí. Ale tímto slovním spojením je zaplevelena velká část "mainsreamu", a nejen v souvislostech ultrazvukového čištění...
Navrhuji používat výraz "Ultrazvukový generátor".
Z diskuse vyplývá, že za správný ultrazvukový generátor považují všichni diskutující malý a nevýkonný přístroj, spatřený v Jardovu videu, a pokud s tímto něco řeší, řeší nanejvýše časový spínač tak, aby umožňoval delší časy sepnutí. No narosté nepochopení shlédnutého.
NIKDO v diskusi se nezajímá o ultrazvukový výkon použitého přístroje, který je pro tvorbu liposomů naprosto zásadní.
Proto jsem si pořídil ultrazvukový generátor o akustickém výkonu 120W, o účinném objemu vany 700 až 2500 ml, tak, abych nemusel řešit problém pro kolik lidí, na kolik dní, zda v ledničce, či po konzervaci mimo ni, atd...
Předpokládám, že výšeuvedené problémy budu moci řešit velmi operativně, vše při nejvyšší kvalitě liposomů.
Váš Děda Ladin

Konecne trochu kvalitni slova..Mohu se zeptat jaky typ ultra.generatoru mate?Docela dlouho koukam po 120w..napadla me VGT-1730T 3l 120W..Trochu ale litam v tech kHz.Hraje tam taky velkou roli kHz co se tyka kvality lipo?Chtelo by to i poradnej mikroskop \":D\" diky mejte se Tolar


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Dívala jsem se na ten návod pana Jardy http://www.receptyprimanapadu.cz/zdravi ... posomy.htm
a zajímalo by mě, jestli když budu míchat jen vit. C, sodu, lecitin, jestli můžu mixovat zrovna všechno dohromady.
A pak se může směs nalít přímo do čističky, nebo je nutné ji ta dát v nějaké skleněné nádobě?
(nevím, jak velkou čističku koupit).
Časování je tedy 30 minut? Nebo stačí i kratší doba?

Ono to hodně pění a nevím co to udělá, já bych to dohromady nemíchal, to bude asi jako "Hrnečku vař". Dávat přímo do čističky a vařit minimálně 30 minut.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
jakou to ma mit chut kdyz uz to je komplet hotove ? mel sem v lecitinu hrudky,zalil vodou a po peti minutach rozslehal v mixeru a pak nechal jeste odstat

citim tam v tom nejakou majonezu, trosku slane nebo horke a po vypiti jako by mastne

Ta chuť je taková divná, ale je normální.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:22 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
vero píše:
Půl litru na 6 dní? Nejraději bych vyrobila třeba 2 dávky zároveň - umívat každý týden mixér a další věci, procedura nejmíň na hodinu a to nemluvím o zasviněné kuchyni...
Jak dlouho lze lip. C skladovat (třeba v lednici)?

Žel časovač mám max na 8 min, tak je nutné u toho sedět a vždy znova zapnout - otrava.

Proč stále zkoušíte něco inovovat, když si nepřečtete ani základní návod. Jak vám píše správně člen gorol, po třech dnech se zase začne vazba rozpadat, tak jak to chcete uchovat déle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:25 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
jeste dotaz k te vyrobe vitaminu C , kdyz se tam pouziva soda, tak pak kdyz dam pulku hotoveho vyrobku tak se vlastne i odkyseluju, tou sodou ? protoze vzdycky kdyz dam pulku tak krknu jako po sode

Tak záleží na více faktorech, ale určitě tato směs tělo spíše odkyseluje.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
gorol píše:
muzete tu nekdo napsat co vsechno se da "zabalit" do liposomu krome vitaminu C ?

videl sem tu odpoved ze skoro vsechno ale to mi jako amaterovi tak trosku na nic , treba chlorod horecnaty by tam zabalit sel ? nebo neco jineho co vetsine dnesnich lidi chybi a slo by to dodavat touhle cestou ?

Tak opravdu jde skoro všechno, ale zrovna chlorid bohužel nejde, ten ten roztok vysráží. Dá se glutathion, Q10, kyselina alfa lipoová, resveratrol a mnohé další.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:29 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
antibush1 píše:
Zdravím všechny a měl bych otázku:
používám Céčko ve formě askorbátu sodného. Chci používat i askorbát vápenatý a draselný. Koupil jsem tedy hydrogenuhličitan draselný, ale neměli hydrogenuhličitan vápenatý, tak jsem koupil UHLIČITAN VÁPENATÝ. Po smíchání UHLIČITANU VÁPENATÉHO s kyselinou askorbovou ta směs je taková jakoby nerozpuštěná.
Tak se ptám: je rozdíl - uhličitan a hydrogenuhličitan?
Udělal jsem tu směs špatně?

To je k ničemu, tam reakce vůbec probíhat nebude. Uhličitan a hydrogenuhličitan to je jako hodinky a holinky, oboje se sice natahuje, ale jiná podobnost tam není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: ned bře 29, 2015 5:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Děda Ladin píše:
Jsem na téhle stránce a tématu naprostý nováček, ale po prostudování diskuse už vidím první problém.
Ultrazvukové čističky.
Už výraz "čistička" je zavádějící. Čistička je žena, která něco čistí. Ale tímto slovním spojením je zaplevelena velká část "mainsreamu", a nejen v souvislostech ultrazvukového čištění...
Navrhuji používat výraz "Ultrazvukový generátor".
Z diskuse vyplývá, že za správný ultrazvukový generátor považují všichni diskutující malý a nevýkonný přístroj, spatřený v Jardovu videu, a pokud s tímto něco řeší, řeší nanejvýše časový spínač tak, aby umožňoval delší časy sepnutí. No narosté nepochopení shlédnutého.
NIKDO v diskusi se nezajímá o ultrazvukový výkon použitého přístroje, který je pro tvorbu liposomů naprosto zásadní.
Proto jsem si pořídil ultrazvukový generátor o akustickém výkonu 120W, o účinném objemu vany 700 až 2500 ml, tak, abych nemusel řešit problém pro kolik lidí, na kolik dní, zda v ledničce, či po konzervaci mimo ni, atd...
Předpokládám, že výšeuvedené problémy budu moci řešit velmi operativně, vše při nejvyšší kvalitě liposomů.
Váš Děda Ladin

Tak je otázka zda jste nad tím nějak vyzrál, stejný problém jsem na počátku řešil mnoho dní, než mě někdo, kdo se v tom opravdu vyznal sdělil, že podstatný není ani tak celkový výkon, jako nejvyšší možný výkon přepočtený na využitelný objem. Pokud použijete tento logický fakt, máte vlastně na stejný objem méně výkonu, tedy asi za ty prachy nic moc. Další důležité info je, že není dobré ve velké čističce pracovat s malým množstvím tekutiny, to generátoru zásadně neprospívá a vše rychle odchází. Podotýkám, že to není z mojí hlavy, ale přímo od výrobců těchto přístrojů, kde jsem chtěl za jakkoliv nesmyslné peníze vyrobit super stroj, což bohužel technicky není možné.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Liposomy
PříspěvekNapsal: sob dub 04, 2015 11:46 pm 
Offline

Registrován: čtv lis 24, 2011 1:31 am
Příspěvky: 113
Jardo myslite,ze jde do liposomu zabalit i kyselina hyaluronová?Jestli ano jake mnozstvi teto latky?


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 208 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz