Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je stř dub 24, 2024 6:17 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 79  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 12:29 pm 
Offline

Registrován: pát bře 12, 2010 4:52 pm
Příspěvky: 68
Sybilla píše:
Používam pevné umelohmotné sitko s väčšími očkami, nie to husté, čo je na rezance. Očká sú veľkosti asi ako na cedníku na špagety. Aj keď nejaká minikefírka prepadne, nevadí, aspoň spraví poriadok cestou von z tráviaceho traaktu \":)\" .

Díky za radu, jedu do města, tak se po něm podívám. Michala


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 1:07 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Kefír je výborný, jen jsem ještě neměla odvahu ho udělat z čerstvého mléka, převařila jsem ho i když vím, že jsem toho spoustu zničila, protože je to živý produkt.
Děláte ho všichni z čerstvého mléka ? (v mém případě z automatu).


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 1:15 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Maybes píše:
Kefír je výborný, jen jsem ještě neměla odvahu ho udělat z čerstvého mléka, převařila jsem ho i když vím, že jsem toho spoustu zničila, protože je to živý produkt.
Děláte ho všichni z čerstvého mléka ? (v mém případě z automatu).

Ja ho robím z čerstvého kozieho. Nepreváram. Jazdím pre neho 30 km, tak ho potom nemôžem znehodnotiť varením. S mliekom s automatu nemám skúsenosť. Neviem, či by som ho kúpila, keby som nevidela, odkiaľ pochádza. To potom radšej z marketu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 1:35 pm 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Maybes píše:
Kefír je výborný, jen jsem ještě neměla odvahu ho udělat z čerstvého mléka, převařila jsem ho i když vím, že jsem toho spoustu zničila, protože je to živý produkt.
Děláte ho všichni z čerstvého mléka ? (v mém případě z automatu).

Kefirky znicia patogenne bakterie, nemusis prevarit. Prevarene mlieko je vhodne naliat akurat tak do zachoda, ale urcite nie do zaludka. \":-)\"

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 9:09 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
NOWOCAYN píše:
to Jarda : Pán Jarda, 48 hodín robiť kefír v izbovej teplote v skrini ? Mám skúsenosť len s 24 hod. "robiacim sa" kefírom v izbovej teplote.... 48 hodín teda nie je veľa ? Z akých zdrojov máte ten čas ? Či ste na to prišli pokusom Vy ? O čo bude taký kefír ( zdravotne ) lepší ? Ďakujem za odpoveď.

Není lepší ani horší, do 24 hodin je projímavý a nad 48 hodin staví, to je veškerý rozdíl, čili je důležité, zda chcete střeva popohnat, či spíše přibrzdit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 9:11 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
MICHALA píše:
Dobrý den,
vyzkoušela jsem si první domácí kefír a teď přemýšlím, jak zcedíte kefírové houbičky, když se nechá kefír zhoustnout hodně (třeba v té lednici) ?
Díky za radu Michala

Celkem snadno to jde přes plastový ceník na nudle.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 9:15 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Kefír je výborný, jen jsem ještě neměla odvahu ho udělat z čerstvého mléka, převařila jsem ho i když vím, že jsem toho spoustu zničila, protože je to živý produkt.
Děláte ho všichni z čerstvého mléka ? (v mém případě z automatu).

S tím není problém, to řešit nemusíte, kefírky zlikvidují vše špatné jak ve vašem trávicím traktu , tak v té sklenici, kde se kefír vyrábí i v mléce ze kterého kefír vzniká. Přemrštěná hygiena a převařování tedy jsou spíše na závadu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 5:57 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Zdravím,
nevíte někdo kde by se dalo sehnat nepasterizované mléko od farmáře z okolí Litoměřic? Na netu jsem se dívala, ale našla jsem jen kozí hotové produkty...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 6:13 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Ještě by mě zajímal váš názor na kasein a na tento názor:
Je potřeba nechat tělo vždy několik dní v klidu bez mléčných výrobků vyloučit kasein, vychází mi to tak na 3 dny. Způsobje myomy, cysty...
Už jsem totiž úplně mléčné výrobky vyřadila (vím, že z houbičkou je to jinak, ale kasein tam jistě je), až teď nadšená z houbičky jsem houbičkový kefír zařadila, ale mrzí mě, že jsem odkázaná na mléko z velkochovu.
Mám v tom dost hokej...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 8:12 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
Maybes píše:
Ještě by mě zajímal váš názor na kasein a na tento názor:
Je potřeba nechat tělo vždy několik dní v klidu bez mléčných výrobků vyloučit kasein, vychází mi to tak na 3 dny. Způsobje myomy, cysty...
Už jsem totiž úplně mléčné výrobky vyřadila (vím, že z houbičkou je to jinak, ale kasein tam jistě je), až teď nadšená z houbičky jsem houbičkový kefír zařadila, ale mrzí mě, že jsem odkázaná na mléko z velkochovu.
Mám v tom dost hokej...

Kasein je mléčná bílkovina, kterou právě kefírová houba rozkládá svým působením, čili již se jedná o zpracovaný produkt, který své původní špatné vlastnosti ztrácí a nové velice vhodné pro náš organizmus získává. Houba dokáže i naprosto zlikvidované mléko proměnit v živý produkt, ale rozhodně je pro ni vhodnější čerstvé nepasterizované mléko, ideálně kozí.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 8:29 pm 
Offline

Registrován: čtv říj 15, 2009 3:07 pm
Příspěvky: 89
Tak to mě potěšilo, díky \":-)\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 11:47 am 
Offline

Registrován: úte dub 06, 2010 11:37 am
Příspěvky: 1
Zdravím Vás všechny,chtěl bych Vás touto cestou požádat o radu jak správně používat tibetskou kefírovou houbu. Nikde není popsáno jak správně užívat atak. Kefír vyrábím výborný, hustý a lahodný. Jde mi o to, jak často vysadit pití nebo zda je možno pít každodenně bez výluk a hlavně jaké množství pít aby to bylo k něčemu dobré, stačí hrneček denně či půl litru denně? Pokud je výluka třeba na týden nutná, jak přesně uchovat houbu. Na netu je mnoho rad, ale vyberte si když každý tlachá něco jiného. Byl bych velice rád za přesné info k tomuto, mám potíže s trávením, část potravy vychází stolicí už po hodině tak jak ji člověk spolkne, nenatrávená a zbytek se mi snad hromadí ve střevech a působí nepředstavitelnou slabost celého organismu a nesnesitelnou bolest zad. Spoléhám na ůlevu po užívání houbičky a Velice Vám děkuji za info či za jakoukoli jinou radu. Mějte se fajn.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Podmáslí, kefír, jogurt
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 2:05 pm 
Offline

Registrován: úte led 12, 2010 8:11 pm
Příspěvky: 68
Bydliště: Praha 5-Smichov
Veverko,mela bych na tebe prosbu.
Dnes jsem dovezla mleko a rada bych z nej delala i tvaroh a syr.Nemela bys prosim nejake recepty?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA
PříspěvekNapsal: úte dub 06, 2010 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28269
Bydliště: Poděbrady
PAVEL V. píše:
Zdravím Vás všechny,chtěl bych Vás touto cestou požádat o radu jak správně používat tibetskou kefírovou houbu. Nikde není popsáno jak správně užívat atak. Kefír vyrábím výborný, hustý a lahodný. Jde mi o to, jak často vysadit pití nebo zda je možno pít každodenně bez výluk a hlavně jaké množství pít aby to bylo k něčemu dobré, stačí hrneček denně či půl litru denně? Pokud je výluka třeba na týden nutná, jak přesně uchovat houbu. Na netu je mnoho rad, ale vyberte si když každý tlachá něco jiného. Byl bych velice rád za přesné info k tomuto, mám potíže s trávením, část potravy vychází stolicí už po hodině tak jak ji člověk spolkne, nenatrávená a zbytek se mi snad hromadí ve střevech a působí nepředstavitelnou slabost celého organismu a nesnesitelnou bolest zad. Spoléhám na ůlevu po užívání houbičky a Velice Vám děkuji za info či za jakoukoli jinou radu. Mějte se fajn.

Pro obnovu bakteriálních kultur ve střevní trakci je vhodné jej pít nějakou dobu denně a klidně i litr. Po srovnání stavu bakterií, je občas vhodné vynechat, ale nezbytně nutné to není. Týden vydrží houba celkem bez problémů v ledničce, tak jak ji běžně uchováváte, čili namočená v mléce. Na delší dobu by se to již muselo vysušit a zmrazit, to zde sice rozebíráno není, ale psal jsem to v minulém čísle časopisu Recepty prima nápadů. To, co popisujete, kefírová houba sice upravit může, ale já bych to spíše viděl na naprostý nedostatek žaludečních kyselin a patrně by bylo vhodné požádat lékaře o vyhodnocení tvorby kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Pokud tam skutečně té kyseliny bude málo, či dokonce žádná, tak nezoufejte i to se dá spravit a klidně se ozvěte.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: TIBETSKÁ KEFÍROVÁ HOUBA
PříspěvekNapsal: čtv dub 08, 2010 8:57 pm 
Offline

Registrován: stř úno 10, 2010 11:46 pm
Příspěvky: 15
Potvrzuji blahodárné účinky kefíru, který již druhým měsícem pravidelně konzumuji (byť zatím z kravského nepasterizovaného mléka, ačkoliv se již rýsuje zdroj kozího). Ohledně jeho dochucování - Nedávno mě napadlo smíchat ho s trochou kyseliny askorbové (cca 5g, tedy jde o dávku, kterou si běžně dávám po jídle ráno a večer rozpuštěnou ve vodě s medem a citrónem) a takto dochucený kefír mě velmi chutnal. Otázkou je, zda-li lze tuto kombinaci používat, nebo zda dochází k snižování účinnosti vitamínu C či kefiru.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1182 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 79  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz