Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 10:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 1:38 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Milí přátelé,

je to již nějakou dobu, kdy jsem byl zde na fóru aktivní. Během této doby jsem odpovídal pouze na Vaše soukromé zprávy.
Během této doby jsem se také věnoval intenzivní práci na sobě. Přestože už několik let zpátky byla velká část mých fyzických obtíží, se kterými jsem se potýkal i celoživotně, z významné části vyřešena, nebo byla na ústupu, stále jsem hledal další způsoby a metody možnosti řešení psychických a fyzických obtíží a také cesty, které mohou přinést do života i více než jen „pouhou“ absenci negativních příznaků.

Vyzkoušel jsem opravdu mnohé, včetně technik, které nejsou běžně veřejnosti přístupné a zasahují ty nejhlubší struktury naší osobnosti. Abych se tomuto procesu mohl věnovat naplno, opustil jsem pracovní dráhu a absolvoval takřka každý týden nějakou metodu, způsob, výcvik či techniku práce na sobě.

Stále více jsem opouštěl cestu potravinových doplňků, fyzických očist, laboratorních vyšetření a střídání stravovacích směrů a soustředil se na souvislosti mezi tím co je na povrchu – tedy fyzické zdraví + životní situace a tím co je pod touto vrstvou – psychické procesy na vědomé a nevědomé úrovni, emoce, energie.

Hledal jsem nástroj, který by zasahoval všechny tyto sféry a byl přístupný nejen pro mě, ale byl použitelný i pro práci s druhými lidmi. Vyzkoušel jsem a pro sebe objevil řadu metod, kterých si velmi cením a které myslím, že budou v blízké době stále rozšířenější a přístupnější.

Nicméně pro svoji další práci jsem si vybral EFT terapii – techniku emoční svobody – a to pro její účinnost, jednoduchost, rychlost, obrovskou škálu možností použití a především pro její snadnou dostupnost. Výsledky, které jsem pozoroval a pozoruji na sobě a na ostatních lidech byly a jsou velmi přesvědčivé.

Způsoby jakým jsem řešil své fyzické a psychické trable v minulosti měly své místo a své výsledky, avšak ve srovnání touto technikou, která pracuje s emocemi, energií v těle a také s obsahem naší mysli, to byla cesta relativně náročná, do jisté míry riziková, občas nevyzpytatelná a celkově trochu komplikovaná. Navíc práce s EFT mi přináší právě onen další rozměr, po kterém jsem tolik pátral. Rozměr radosti, lehkosti, uvolnění, klidu, pohody, rozvíjení potenciálu, který v sobě máme a především rozměr kvalitnějšího prožívání života v mnoha ohledech.

Přestože EFT metoda není univerzálním lékem na všechny problémy, je pro mě velkou radostí, že mohu její doporučení a výsledky sdílet s Vámi.

Více informací můžete najít na stránkách zakladatele metody: http://www.emofree.com

Více o mně, mé cestě a o tom jak já EFT využívám v praxi, naleznete na http://www.eftporadnabrno.cz nebo na mém blogu http://www.eftporadnabrno.cz/blog/

Se svolením Jardy je tohle vlákno založeno pro Vaše dotazy, zkušenosti či postřehy k metodě EFT.

Lukáš Srbecký


Naposledy upravil sakul dne úte srp 30, 2016 10:53 am, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 7:00 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
EFT terapie má zcela fysikální podstatu, je hluboce fysiologická a přirozená. Vpravdě trivialita. Tož držíme palce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 4:44 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
martina72 píše:
EFT terapie má zcela fysikální podstatu, je hluboce fysiologická a přirozená. Vpravdě trivialita. Tož držíme palce.

A na rozdil od doplnku stravy a bylinek ji aspon jako samolecbu nedokazou tak snadno zakazat \":D\" . Tedy EFT poradnu zakazat dokazou \":(\" , ale aby si clovek klepal na oblicej a neco si u toho mumlal snad jeste nejakou dobu inkvizice necha.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 10:20 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
pv33 píše:
A na rozdil od doplnku stravy a bylinek ji aspon jako samolecbu nedokazou tak snadno zakazat \":D\" . Tedy EFT poradnu zakazat dokazou \":(\" , ale aby si clovek klepal na oblicej a neco si u toho mumlal snad jeste nejakou dobu inkvizice necha.

A i kdyby se tak náhodou stalo, existují verze EFT, kde se "ťukání" provádí jen mentálně a to už systém bude mít opravdu těžké postihnout:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 10:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Zde je co k tématu souvisejícím s EFT říká Bruce Lipton http://www.eftporadnabrno.cz/bruce-lipt ... t-terapii/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 10:35 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
martina72 píše:
EFT terapie má zcela fysikální podstatu, je hluboce fysiologická a přirozená. Vpravdě trivialita. Tož držíme palce.

Děkuji Martino. Kouzlo této metody je opravdu v jednoduchosti a přirozenosti.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 10:53 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
sakul píše:
Děkuji Martino. Kouzlo této metody je opravdu v jednoduchosti a přirozenosti.

Je to tak jednoduché a přirozené, že se o žádný vědecký poznatek a o žádnou metodu nejedná. Provozuje to každý z nás, mimoděk, dnes a denně, myslím, že i ve spánku. Je ale pravdou (a lidskou přirozeností), že když se z něčeho udělá věda, spoustě lidem to hnedle funguje lépe. V tomto smyslu mohou být proklamace o "metodě" lidem užitečné. A mohou být "přínosné" i "léčitelům".


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 04, 2015 11:12 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
martina72 píše:
Je to tak jednoduché a přirozené, že se o žádný vědecký poznatek a o žádnou metodu nejedná. Provozuje to každý z nás, mimoděk, dnes a denně, myslím, že i ve spánku. Je ale pravdou (a lidskou přirozeností), že když se z něčeho udělá věda, spoustě lidem to hnedle funguje lépe. V tomto smyslu mohou být proklamace o "metodě" lidem užitečné. A mohou být "přínosné" i "léčitelům".

Vidím právě velký rozdíl v tom dělat to mimoděk a dělat to se záměrem a zaměřením energie a pozornosti na určitou oblast, problém, aspekt toho co chci řešit.

Výsledky když jsem to dělal celý život mimoděk a výsledky, když jsem postupoval cíleně a s pomocí člověka, který mi mohl poskytnout náhledy na věci, které jsem u sebe sám nebyl schopný vidět, byl zcela jiný.

Tohle je ale moje zkušenost, protože já jsem to tímto způsobem u sebe potřeboval a ke mě se dostávají lidé, jejíž potřeba je také taková. Lidé co to vyřeší mimoděk nemají potřebu mojí společnost vyhledat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2015 7:33 am 
Offline

Registrován: čtv lis 18, 2010 9:05 pm
Příspěvky: 22
Práve skončil "tapping summit", vedú ho Jessica a Nick Ortner.
Klepal sa dá aj len po končekoch prstov. Vtedy človek nevyvoláva toľko pozornosti ako keď robí healing code.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: pát bře 06, 2015 9:56 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
culka píše:
Práve skončil "tapping summit", vedú ho Jessica a Nick Ortner.
Klepal sa dá aj len po končekoch prstov. Vtedy človek nevyvoláva toľko pozornosti ako keď robí healing code.

Tady Nick Ortner mluví s Waynem Dyerem o EFT: http://www.eftporadnabrno.cz/doktor-wayne-dyer-o-eft/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: pon bře 16, 2015 11:55 pm 
Offline

Registrován: ned pro 05, 2010 3:49 pm
Příspěvky: 8
EFT je úžasně jednoduchá a efektivní metoda. Absolvovala jsem u sakula a pomohlo mi např. rychle odstranit akutní menstruační bolesti, bolest hlavy, nejistotu z létání letadlem, momentální emoční napětí. Ze zkušeností z okolí vím, že stejně efektivně funguje i na hlubší a dlouhotrvající problémy a bloky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 9:58 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
EFT poznám niekoľko rokov.... Dokopy som sa mu povenoval niekoľko hodín, možno 3.
Problém je u mňa v tom, že akonáhle si začnem "vyklepkávať", tak ma to neskutočne unavuje, a najradšej by som spal.... Únavou inak netrpím, deje sa to len pri EFT.... Viem si vyklepkať aj niekoľko kôl, ale doslova pri tom TRPÍM, lebo od prvých pár klepnutí sa mi zatvárajú oči, a chcem "odfukovať"...
Má niekto podobný problém ???
Preto svoje problémy pomocou EFT riešim veľmi zriedka, a aj tak sa mi nepodarilo ich dotiahnuť do konca... \":(\"

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: stř bře 25, 2015 6:58 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Kosican87 píše:
EFT poznám niekoľko rokov.... Dokopy som sa mu povenoval niekoľko hodín, možno 3.
Problém je u mňa v tom, že akonáhle si začnem "vyklepkávať", tak ma to neskutočne unavuje, a najradšej by som spal.... Únavou inak netrpím, deje sa to len pri EFT.... Viem si vyklepkať aj niekoľko kôl, ale doslova pri tom TRPÍM, lebo od prvých pár klepnutí sa mi zatvárajú oči, a chcem "odfukovať"...
Má niekto podobný problém ???
Preto svoje problémy pomocou EFT riešim veľmi zriedka, a aj tak sa mi nepodarilo ich dotiahnuť do konca... \":(\"

Únava je při EFT terapii a především po ní zcela běžným jevem.

Je třeba si uvědomit, že EFT pracuje s energií a ta se během procesu může dostat na vrchol (zvláště po uvolnění dlouholetých bloků), ale také na své dno.

Zpravidla se únava projevuje v těchto případech:
1. na stimulaci bodů při ťukání reagují centra mozku, která mají na zodpovědnost reakci na stres, tedy už jen pouhým ťukáním může dojít ke zklidnění a takovému uvolnění, že by člověk nejraději hned usnul
2. po náročné terapii, kdy došlo k uvolnění silných emocí či traumat
3. zívání a přechodná únava značí, že právě dochází k uvolňování nějakého problému nebo jeho části
4. pokud byla únava součásti nějaké problému v minulosti (a ani si jej člověk nemusí být nyní vědom), může po začátku ťukání únava vyvstat jako téma k řešení
5. únava a tendence usnout je také jedna z únikových strategií nevědomí jak se vyhnout otevření a řešení problému.
Pravidelně se setkávám s tím, že pokud se s klienty dostáváme k jádru problému, začínají být mimo, usínají, jakoby je mozek začal vypínat. Jednoduše se to dá vysvětlit tak, že nevědomé části mysli vyhodnocují, že není bezpečné otevírat tohle téma a podnikají různé způsoby, jak odvést pozornost. To je pro mě signál, že jsme na správné cestě.

Zdá se mi pravděpodobné, že ve Vašem případě se bude jednat o důvod číslo 1 nebo 3. Pokud by se jednalo o bod 4, tedy že únava je součást hlubšího problému/tématu k řešení, doporučuji postupovat s terapeutem.

Zdej je pár tipů jak dále postupovat:
Prozkoumejte, zdali opravdu Váš organismus nepotřebuje více odpočívat a usínání při EFT neukazuje na jeho vyčerpanost.
Dejte si otázku, zdali byly projevy únavy součástí či průvodním jevem některé z Vašich náročných životních situací v minulosti.
Položte si také otázku: Kdyby tahle únava měla nějaký důvod, jaký by to byl? (signál k odpočinku, odvedení pozornosti od řešení něčeho závažného, co je uloženo hluboko ve Vás ...?)
Po prvních příznacích únavy se několikrát zhluboka nadechněte a vydechněte. Zakoulejte očima, podívejte se do stran, aniž byste hýbal hlavou.
Můžete zpočátku ťukat a u toho chodit, nebo alespoň stát, což by projevy únavy mohlo zmírnit.

Hodně štěstí


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: čtv bře 26, 2015 12:22 pm 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Louise Hayová v tomto videu říká o EFT: "Nevím jak, ale EFT funguje".


http://www.eftporadnabrno.cz/louise-hay ... t-funguje/


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: EFT terapie
PříspěvekNapsal: úte bře 31, 2015 11:13 am 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
Čau Sakul, díky za odpoveď/e.
Chcem vytrvať v EFT.... Len nech ma to neuspáva.....
Čo sa týka tej Hayovej, už asi pred rokom/dvoma som videl to videjko, kde radí kombinovať EFT s pozeraním sa do zrkadla do vlastných očí.
Finta v EFT je asi fakt to, aby človek bol veľmi presný...
Napríklad ja som si jednu dobu "EFT-čkoval" niečo v zmysle "Aj keď sa bojím usmievať sa na "cudzie slečny" a dať im kompliment, plne sa prijímam a rešpektujem". Lenže nemalo to váhu, totiž tu šlo o to, že to chcel len môj rozum, ale duša nie... Proste som nemal záujem to robiť. Pointa je v tom, nastaviť sa na to, aby aj jeho duša mala záujem robiť to, čo od neho chce rozum. Že u mňa nie je problém s odvahou (možno vďaka EFT...neviem...) čo sa týka oslovenia slečien, to som zistil minulé leto v autobuse, keď som sa jednej pre mňa veľmi atraktívnej (inak objektívne skôr peknej, než atraktívnej) po tom, ako sme sa chvíľu predtým na seba usmievali. A odprevadil som ju ku jej bráne kde býva (blok, bytovka...). Necítil som ani trošku neistotu, žiadna tréma, stres.... Lebo som ju proste chcel spoznať (ale je zadaná) AJ BEZ TOHO, aby som o nej niečo vedel, a ešte dôležitejšie - aj bez toho, aby ona niečo vedela o mne. A tu je môj problém - za roky chatovania na zoznamkách som sa vždy stretol len s takou slečnou, o ktorej som toho veľa vedel, a ona veľa vedela o mne... A keďže by mi prišlo "nedotiahnuté" sa na nejaké neznámu slečnu na ulici len usmiať a pozdraviť sa, a nič viac (čiže by som sa chcel rovno už zoznámiť), tak to moja duša nechcela, a zle formulované EFT mi tento problém nepodarilo odstrániť.
Lenže už som sa do určitej miery zbavil potreby aby som pred zoznámením o dotyčnej veľa vedel (a ona veľa vedela o mne), možno vďaka EFT, takže je čas vystupovať z komfortnej zóny, chodiť po ulici, vyskytovať sa v blízkosti autobusových zastávok, obchodných centier (a dnu), atď, kde je možnosť usmiať sa a pozdraviť (minimálne) neznámej slečne, alebo sa jej prihovoriť s dôrazom dať jej najavo že sa mi páči (opýtať sa koľko je hodín - to je pre úplných začiatočníkov, neprosím ) a tešiť sa takto z prekonávania zóny komfortu, z prekonávania vlastného strachu.

Už je tu len jeden problém, Sakul .... Často zachmúrené slečny, slečny pozerajúce do zeme pri chodení, večne telefonujúce či so zapnutým facebookom na mobile a čumiac doň, takže sa mi ani nepozrie do očí predtým, než sa usmejem a oslovím ju............ TO JE PREKÁŽKA, s ktorou mi EFT nepomôže \":D\"

ZMENA PRIEZVISKA A EFT : Zajtra alebo vo štvrtok podávam žiadosť o zmenu priezviska (bude to zajtrajším dňom doporučené psychológom - bez toho to vraj nejde, takže mi iné neostáva) z dôvodu, že súčasné priezvisko priťažuje mojej duši (stroskotanie otca, dedka, chcem sa zbaviť možnej kliatby), veľmi nerád počujem moje celé meno (krstné mi neprekáža) z niekoho úst, a nerád ho čítam.
Idem si zmeniť priezvisko na mnou vymyslené (5 písmenové, končiace na "A", nepíšem tu ako znie, ale nesie v sebe symbol práce na oboch póloch človeka - užívanie si života na zemi všetkými zmyslami a fyzické prejavy s tým spojené + duchovný život k tomu ruka v ruke), ktoré má určit môj smer, s ktorým súhlasím roky, len sa ťažko k nemu "dokopať", lebo vyžaduje veľa ČINOV (fyzicky veľmi ľahko zvládnuteľných, čiže prekážka je len v hlave). Chcem využiť EFT pri tom, ako sa budem vzdávať starého priezviska, a prijmem nové. Zároveň chcem využiť aj rituál spálenia (papier) starého priezviska s dopísanými vlastnosťami ktorých sa chcem zbaviť (až tak veľa ich nie je, ale sú). Potom rituálne sa chcem pomodliť za nové priezvisko napísané na papieri, aj s novými vlastnosťami, ktoré chcem nadobudnúť (nebojácnosť a všetky vlastnosti s ňou spojené, ktorých je teda dosť \":-)\") + ďalšie ciele, ktoré v skutočnosti nie sú ťažko uskutočniteľné.
Myslíš si, že spojenie EFT a prijatím nového priezviska ktoré som si zvolil a od ktorého očakávam, že ma "nakopne" meniť svoj život "na obraz priezviska" je dobrý nápad ? Ja som presvedčený že áno.
A hoci ešte to priezvisko oficiálne nemám (schválené ale bude na 99,9%, na matričnom dotyčná pani s ním problém nemala, len potrebuje od psychológa potvrdenie, že zmena priezviska mi ako osobe pomôže sa cítiť lepšie...), už sa tým menom chcem nazývať. Moje súčasné priezvisko ma robí na základe veľkej nespokojnosti s ním pasívnejším než by som chcel.
MENO (PRIEZVISKO) MÁ VEĽKÚ SILU, HLAVNE, KEĎ SI HO NIEKTO URČÍ SÁM.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 65 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz