Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 3:20 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 10:20 am 
Offline

Registrován: stř úno 18, 2015 10:11 am
Příspěvky: 1
Bosé chození se stává trendem

Sluncem zalitý den, zdálky se ozývá vtíravý křik racků, ve vzduchu je cítit slaná mořská příchuť a vy se pomalu procházíte bosí po oblázkové pláži. Vaše nohy si užívají každý dotek jemně obroušených kamenů a cítíte se tak dobře, jako nikdy… Jak jen si takový pocit dopřát každý den anepouze na dovolené?

Boty, jak je známe dnes, jsou běžnou součástí společnosti teprve několik desetiletí. Naši předkové chodili bosí a nejnovější výzkumy dokazují, že tento způsob chůze má opravdu řadu pozitivních účinků. V celém světě protoneustále roste počet příznivců bosého chození, kteří věří, že občasné odložení běžné obuvi příznivě napomáhá jejich fyzickému i psychickému zdraví.

V čem jsou výhody bosého chození?
Bosé chození na přirozeném a nestabilním terénu je zcela přirozené a pro zdraví člověka přináší celou řadu výhod. Právě díky nerovnostem a různé tvrdosti povrchu si noha vytváří svou klenbu, rozvíjí se naše vnímání pomocí nohou (tzv. propriocepce), zlepšuje se naše schopnost rovnováhy a pokud si na bosé chození zvykneme, zlepší se nám nejenom samotná chůze, ale také stav svalstva, kloubů a celého pohybového aparátu. Další výhodou je přirozená masáž celého chodila, díky které dochází ke stimulaci tlakových bodů nacházejících se právě na chodidle a která může příznivě ovlivnit také funkci vnitřních orgánů.
Příznivci bosé chůze dále uvádí, že se cítí spokojenější, klidnější, lépe se jim usíná a celkově se po psychické stránce cítí velmi dobře.

Jaké jsou názory odborníků?
Bosou chůzi vnímají pozitivně také lékařští pracovníci. Podiatři, tedy odborníci zabývající se celkovou problematikou nohou od kotníku dolů, doporučují alespoň občasnou chůzi bez bot a procvičování nohou za pomoci masážních chodníků, speciálních pomůcek či reflexologické desky. Paní doktorka Součková, lékařka a prezidentka České podiatrické společnosti o.s., k této problematice říká: „přestože po nohou neustále šlapeme, nohy jsou jednou z nejcitlivějších částí našeho těla. Jsou jedním ze smyslových orgánů, které řídící centrum informují o nastavení těla, o kvalitě terénu, o chladu, o teple atd.“ Právě díky tomuto vnímání má bosá chůze příznivý vliv nejen pouze na fyzickou, ale také na psychickou stránku člověka.

Kdo by měl chodit naboso?
Bosá chůze je vhodná téměř pro všechny. Začít se jí věnovat můžete v každém věku také díky skutečnosti, že existuje řada pomůcek, které nahrazují klasickou chůzi venku formou masážních podložek či koberců. Chodit bos tak může opravdu každý, od babičky až po vnoučátka. Právě pro ty nejmenší je bosé chození velmi efektivní a může pomoci při spoustě problémů. Také školky se v současnosti začínají zabývat touto problematikou, a prostřednictvím bosé chůze a trénování dětské nožky se snaží bojovat se stále vzrůstajícím počtem dětí, které trpí problémy ploché nohy, nebo problémy s tím souvisejícími.

Jak si tedy bosé chození užít?
Jen málokdo si opravdu zuje boty a začne všude chodit bosí. Pokud vás však tento trend zaujme, existuje celá řada způsobů, jak bosé chození vyzkoušet. Můžete se vydat na procházku po speciálním chodníčku, parkem, po zahrádce, loukou či lesem. Velkou nevýhodou bosého chození však zůstává závislost na počasí i sezónnost, a proto je dobré pořídit si některou z alternativních pomůcek, díky které můžete své nohy aktivovat po celý rok. Příznivé reakce zaznamenává v poslední době např. reflexologická kamenná deska, která je vyrobena z přírodního kamene a kterou díky příjemnému designu můžete umístit kamkoli v domácnosti. Kousek oblázkové pláže si tak můžete snadno přenést k sobě domů a kdykoli si jednoduše užít relaxační procházku…

Vyzkoušejte tedy bosou chůzi i vy… Ocitněte se na chvíli na oblázkové pláži a v přírodě nebo v pohodlí domova věnujte pár minut denně svému vlastnímu zdraví. Na dovolené u moře si bosou chůzi užíváte, tak proč si ji nedopřát po celý rok?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: stř úno 18, 2015 6:34 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Bos je možno chodit, až na pár dnů (či míst), celoročně.
Zaplatíte za to vyvinutím v podstatě druhého krevního oběhu, prostě strpíte nohy chladnější, než zbytek těla. Dále se vám vyvine, dle terénu, kde fungujete, určitá "podrážka". Prostě se kůže změní, stejně jako když tvrdě pracujete holýma rukama. Dle stupně zátěže se noha přetvaruje, chcete-li, zdeformuje. Též budete míň lákavý partner v "pelechu". Nelze jinak. To vše je normální, není to ani fatální, ani patologické.
Ale nemůžete chodit bos se všemi výhodami a nemít žádné "nevýhody". To prostě není možné.
Bosé chození má ovšem blahodárný vliv na psychiku, tělesné zdraví celkové i na fysično lokální - přímo posiluje svalíky, které jinak jakokdyby ani nebyly.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 12:50 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Chodit na boso je vazne super, ale rozhodne se to neda praktikovat tady na Floride. Uz se me stalo nekolikrat, ze jsem malem slapla na hada (na maleho, tak 45cm). Pak byl zase jednou schovany v civce na hadici na zahrade a tehdy jsem mela namale. Byl to jedovaty, pekne vybarveny koralovec, a ja jsem ho uvidela na posledni chvili. Odvijela jsem zaseklou hadici a on se probudil a lezl z te civky ven. Kdyz jsem ho zaregistrovala, tak jeho hlava byla od moji ruky ani ne 2cm. Ty mrchy jsou vsude, na stromech, na plote se vyhrivaji, jsou i obcas na chodniku, nebo rozjeti na placku na silnici.
Jak ja vam to zavidim, ze muzete chodit na boso!


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 7:51 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Dyď tam máte ty golfovy hřiště všude.Tam snad hadi nejsou.Jinak jsem slyšel že tam máte tisíce šťastných důchodců ale hrát golf začínají až po sedmdesátce, před tím jsou na to moc mladí.God bless

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 9:33 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
stejski píše:
Dyď tam máte ty golfovy hřiště všude.Tam snad hadi nejsou.Jinak jsem slyšel že tam máte tisíce šťastných důchodců ale hrát golf začínají až po sedmdesátce, před tím jsou na to moc mladí.God bless

Ty jsi ale srandista \":lol:\" Je pravda, ze duchodci hraji golf i v 80-90 letech, takze take ridi auto, jak by se tam jinak dostali, ze? (v rodine mame takoveho), ale neni pravda, ze zacinaji az po sedmdesatce, to psali v Ohnicku, nebo kde zase? \":lol:\"
Tys asi nebyl nikdy na Floride, jinak bys vedel, ze na golfovem hristi se nekdy objevi i aligator, nejenom hadi. A jinak jsme meli u nas na zahrade o pulnoci (pred 5 lety) floridskou pumu, mohla mit tak 60kg. Vratili jsme se tehdy z party a sli jsme na patio pro nasi kocku. Rozvitili jsme svetla, ta svetla osvicuji i zahradu, takze je tam krasne videt i v noci (grilujeme tam). Zustali jsme v nemem uzasu, s vyvalenyma ocima a s otevrenou hubou. Kdybysme tam vcas neprisli, jiste bysme nasi kocku uz nenasli a navic by bylo znicene zasitovani kolem bazenu. Jak nas zmercila, cumela na nas a my na ni, (snad jen minutu), pak skocila ladne na plot, ten se jen zakyval a v mziku byla u sousedu na zahrade. Nechapu, jak se dostala puma az do sameho centra mesta? Byla to takova raritka, vzdyt tady na Floride jich zije snad uz jenom kolem 160-200 ks. Byla nadherna.


Naposledy upravil miram dne čtv úno 19, 2015 9:42 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 9:39 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Ale ja jsem uz prisla na to, kde budu chodit bosky ...no prece na plazi. Samozrejme, ze ne po tom rozpalenem pisku, ale po tom mokrem, tesne u vody. Mame tady takovy jemny bily pisek, to bude fajn. A je to vyresene. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: čtv úno 19, 2015 9:44 pm 
Offline

Registrován: stř bře 07, 2012 9:59 pm
Příspěvky: 127
Bydliště: Olomouc
Na FL jsem nebyl, ale mam tam zname.Rikali ze pujdou na stari dozit na plazi.Nevedel jsem ze mysleli Floridu a stari 50 let \":)\".
My tady mame vlky.Fakt jsem jednoho videl i kamaradi a
fakt jsem nebyl jak puma.To uz je mimo tema.Sory vsem.

_________________
Suffering should be creative, should give birth to something good and lovely


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 10:34 am 
Offline

Registrován: úte bře 03, 2015 10:31 am
Příspěvky: 1
Vidím, že téma se tu zcela změnilo:) Chci se ale zeptat, zda někdo máte zkušenosti s bosým chozením jako takovým, jestli třeba opravdu chodíte po nějakých cestičkách z kamínků apod. Slyšela jsem, že je to dobré i pro děti a zvažuji koupi nějakých podložek. Na bosé chození lesem zatím nemám odvahu:)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 1:35 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
zdenka.polachova píše:
Vidím, že téma se tu zcela změnilo:) Chci se ale zeptat, zda někdo máte zkušenosti s bosým chozením jako takovým, jestli třeba opravdu chodíte po nějakých cestičkách z kamínků apod. Slyšela jsem, že je to dobré i pro děti a zvažuji koupi nějakých podložek. Na bosé chození lesem zatím nemám odvahu:)

Jojo, téma se stočilo trochu jinam, předchozí příspěvky neřeší, že pokud potkám aligátora, floridskou pumu, nebo jedovatého hada, tak je vcelku jedno, zda jsem naboso, nebo obutý. Naopak, Američani si cení toho svého "die with your boots on", takže v tomto směru je u nich obava z chůze naboso asi vpořádku.
Nicméně tady jsme v centru Evropy, v klimaticky poměrně stabilní oblasti bez zvířecích predátorů (těch lidských tady máme až dost) a s ohledem na zdravotní a v širších konotacích i duchovní aspekty tématu si noha přímo "koleduje" o to chodit "barefoot".
V zimě se to dá brát jako krátkodobý trénink hlavně stran podpory krevního oběhu, ale v létě, a zejména v přírodě chodit obutý je hřích (Mojžíš se o tom sice nezmiňuje, ale zřejmě jde jen o lobbing obuvnických korporací). Nebudu rozebírat to co už bylo napsáno v prvním a doplněno v druhém příspěvku. Sám chodím v periodě, kryjící se zhruba s EU "letním" časem naboso (v autě mám pod sedadlem kožené "kristusky" kdyby něco) a to zejména na výšlapy do přírody. Trasa cca 25-30 km není pro chodidla žádný problém a střídání terénu (jehličí, kamenitá stezka, potok) jde nohám jen k duhu. Rozšlápnuté psí hovínka patří k věci (rychlá abraze ulpělých nečistot při chůzi vše vyřeší) a sem tam drobná ranka (střep, ostrý kousek dřeva) se velice rychle zacelí, zvláště když není čas to řešit. Večer už nevíte kde to na chodidle bylo.
Takže to shrnu : perfektní akupresura chodidel a skrz ně i vnitřních orgánů, grounding 1 (uzemnění elektrického potenciálu těla), grounding 2 (přímé spojení s Matkou Zemí - blíže nelze specifikovat, každý sám dle své senzitivity pozná oč jde), podpora krevního oběhu dolních končetin a silný pocit, že jsem teď a tady (Power of Now) dělá z chůze "barefoot" něco, bez čeho si nelze teplejší měsíce roku představit.
To, jesli mě při chůzi něco zespod píchá a tlačí jsou jen nepodstatné, časově omezené pocity toho kdo začíná, spíše program mysli. Velmi rychle vymizí, spodek chodidla se "zatáhne" a máte vlastní podrážku a nafurt.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 1:38 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
zdenka.polachova píše:
Vidím, že téma se tu zcela změnilo:) Chci se ale zeptat, zda někdo máte zkušenosti s bosým chozením jako takovým, jestli třeba opravdu chodíte po nějakých cestičkách z kamínků apod. Slyšela jsem, že je to dobré i pro děti a zvažuji koupi nějakých podložek. Na bosé chození lesem zatím nemám odvahu:)

Jojo, téma se stočilo trochu jinam, předchozí příspěvky neřeší, že pokud potkám aligátora, floridskou pumu, nebo jedovatého hada, tak je vcelku jedno, zda jsem naboso, nebo obutý. Naopak, Američani si cení toho svého "die with your boots on", takže v tomto směru je u nich obava z chůze naboso asi vpořádku.
Nicméně tady jsme v centru Evropy, v klimaticky poměrně stabilní oblasti bez zvířecích predátorů (těch lidských tady máme až dost) a s ohledem na zdravotní a v širších konotacích i duchovní aspekty tématu si noha přímo "koleduje" o to chodit "barefoot".
V zimě se to dá brát jako krátkodobý trénink hlavně stran podpory krevního oběhu, ale v létě, a zejména v přírodě chodit obutý je hřích (Mojžíš se o tom sice nezmiňuje, ale zřejmě jde jen o lobbing obuvnických korporací). Nebudu rozebírat to co už bylo napsáno v prvním a doplněno v druhém příspěvku. Sám chodím v periodě, kryjící se zhruba s EU "letním" časem naboso (v autě mám pod sedadlem kožené "kristusky" kdyby něco) a to zejména na výšlapy do přírody. Trasa cca 25-30 km není pro chodidla žádný problém a střídání terénu (jehličí, kamenitá stezka, potok) jde nohám jen k duhu. Rozšlápnuté psí hovínka patří k věci (rychlá abraze ulpělých nečistot při chůzi vše vyřeší) a sem tam drobná ranka (střep, ostrý kousek dřeva) se velice rychle zacelí, zvláště když není čas to řešit. Večer už nevíte kde to na chodidle bylo.
Takže to shrnu : perfektní akupresura chodidel a skrz ně i vnitřních orgánů, grounding 1 (uzemnění elektrického potenciálu těla), grounding 2 (přímé spojení s Matkou Zemí - blíže nelze specifikovat, každý sám dle své senzitivity pozná oč jde), podpora krevního oběhu dolních končetin a silný pocit, že jsem teď a tady (Power of Now) dělá z chůze naboso něco, bez čeho si nelze teplejší měsíce roku představit.
To, jesli mě při chůzi něco zespod píchá a tlačí jsou jen nepodstatné, časově omezené pocity toho kdo začíná, spíše program mysli. Velmi rychle vymizí, spodek chodidla se "zatáhne" a máte vlastní podrážku a nafurt.

Oops, dal jsem to tady dvakrát... tak snad jen doplním, pro lepší představu : zkuste si, až se ráno vzbudíte, natáhnout rukavice a mějte je na rukou celý den. Pokud to budou prsťáky z jemné kůže, zvládnete všechny běžné věci, ale přesto "nebudete ve své kůži". A podobně je to i s nohama. Boty nás "izolují" od našeho prostředí, což kromě extrémních terénů je nevýhoda. Pozná to jen ten, kdo začne naboso "ve velkém" tj. boty jen když opravdu není zbytí.


Naposledy upravil catcher dne úte bře 03, 2015 7:19 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 2:27 pm 
Offline

Registrován: pát led 09, 2015 10:49 am
Příspěvky: 20
Přemýšlím o pořízení obuvi značky Vivobarefoot. Nevím, až jak moc to funguje, ale vypadá to zajímavě. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

http://www.vivobarefoot.cz/vice-o-znacc ... vobarefoot


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 3:01 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Jituňačka píše:
Přemýšlím o pořízení obuvi značky Vivobarefoot. Nevím, až jak moc to funguje, ale vypadá to zajímavě. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

http://www.vivobarefoot.cz/vice-o-znacc ... vobarefoot

Co k tomu napsat ? Neviditelná noha trhu ? Šikovný podnikatelský záměr v souladu s názvem tohoto vlákna...
Ten kdo někdy šel bos po orosené louce, nebo po štěrkové cestě, nemůže brát tuhle reklamu vážně. Buď jsem bos, nebo se musím obout... tohle je jako Císařovy nové šaty. Když to budete mít na nohách, budete bosá, nebo obutá ?
I ten Bohouš v Dědictví si dokonce ještě připlatil, aby to bylo "bez čepičky".
Ze všech výše zmíněných přínosů chůze naboso by se tady dalo počítat jen s akupresurou a to ještě velmi zeslabenou. Spíš bych počítal jak dlouho taková věc vydrží... a reklamovat tohle po půl roce užívání ? Řekli by vám, že jste měla chodit po koberci a ne venku \":-)\"
Bosky to máte zadarmo, napořád a s plným efektem. tady budete platit... za co vlastně ?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 4:15 pm 
Offline

Registrován: ned lis 23, 2014 2:05 pm
Příspěvky: 207
Bydliště: Košice - Ťahanovce
catcher píše:
.....
Takže to shrnu : perfektní akupresura chodidel a skrz ně i vnitřních orgánů, grounding 1 (uzemnění elektrického potenciálu těla), grounding 2 (přímé spojení s Matkou Zemí - blíže nelze specifikovat, každý sám dle své senzitivity pozná oč jde), podpora krevního oběhu dolních končetin a silný pocit, že jsem teď a tady (Power of Now) dělá z chůze naboso něco, bez čeho si nelze teplejší měsíce roku představit.
To, jesli mě při chůzi něco zespod píchá a tlačí jsou jen nepodstatné, časově omezené pocity toho kdo začíná, spíše program mysli. Velmi rychle vymizí, spodek chodidla se "zatáhne" a máte vlastní podrážku a nafurt...

Veľmi pekne napísané. Bývam asi 200-300 metrov od sídliskového lesa (ale je veľký), a keď už je vonku teplo (koniec apríla či začiatok mája) až po jeseň chodím čo najčastejšie ako sa dá do toho lesa, cez lúku (vyzujem sa už na lúke), a na boso, aj keď je mokro, ale musí byť teplo (nechcem riskovať prechladnutie intímnych oblastí). Zbožňujem chôdzu naboso, tiež som stúpil do psieho h...., ale bola to akoby "buchta", a neostalo mi na nohe po tom žiadna stopa, no aj tak som si ju vymáčal v realtívne čistej mláke a potom vyutieral do trávy.
Chodiť naboso v lese je super, ale keď je vonku fakt pekne slnečno a žiada sa mi slnka, tak radšej chodím naboso po lúke a lúčnych cestičkách, mám pri tom dole tričko, oblečené kraťasy, a opaľujem sa za chôdze, pekne sa prehrievam a užívam si toho slnečného tepla a svetla... A keď je toho na mňa už dosť, idem sa schovať do tieňa, čiže do lesa, a pokračujem, ak je čas, v chôdzi naboso tam.
Teraz v období keď nemám guráž chodiť naboso (alebo v teplom období keď ale nie je čas ísť na lúku či do lesa), si masírujem plosky chodidiel tenisovou loptičkou.... Bosé nohy, jednou nohou stojím na zemi, druhou tlačím na loptičku a prechádzam po loptičke chodidlom cez celú plosku chodidla. Potom to isté druhou nohou. Robím to dva krát denne, ráno a potom podvečer či večer.

_________________
Ak ani po klystýroch, shankapraksalanách, očistách obličiek, moč. mechúra a pečene nefungujú niektoré veci tak ako majú, ZAČNITE PôSTOVAŤ, a nie donekonečna hľadať "super kvapky/tabletky na detox"... PôSTY SÚ OVEĽA ÚČINNEJŠIE A SÚ ZADARMO.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 4:55 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
catcher píše:
Jojo, téma se stočilo trochu jinam, předchozí příspěvky neřeší, že pokud potkám aligátora, floridskou pumu, nebo jedovatého hada, tak je vcelku jedno, zda jsem naboso, nebo obutý. Naopak, Američani si cení toho svého "die with your boots on", takže v tomto směru je u nich obava z chůze naboso asi vpořádku.
Nicméně tady jsme v centru Evropy, v klimaticky poměrně stabilní oblasti bez zvířecích predátorů (těch lidských tady máme až dost) a s ohledem na zdravotní a v širších konotacích i duchovní aspekty tématu si noha přímo "koleduje" o to chodit "barefoot".
V zimě se to dá brát jako krátkodobý trénink hlavně stran podpory krevního oběhu, ale v létě, a zejména v přírodě chodit obutý je hřích (Mojžíš se o tom sice nezmiňuje, ale zřejmě jde jen o lobbing obuvnických korporací). Nebudu rozebírat to co už bylo napsáno v prvním a doplněno v druhém příspěvku. Sám chodím v periodě, kryjící se zhruba s EU "letním" časem naboso (v autě mám pod sedadlem kožené "kristusky" kdyby něco) a to zejména na výšlapy do přírody. Trasa cca 25-30 km není pro chodidla žádný problém a střídání terénu (jehličí, kamenitá stezka, potok) jde nohám jen k duhu. Rozšlápnuté psí hovínka patří k věci (rychlá abraze ulpělých nečistot při chůzi vše vyřeší) a sem tam drobná ranka (střep, ostrý kousek dřeva) se velice rychle zacelí, zvláště když není čas to řešit. Večer už nevíte kde to na chodidle bylo.
Takže to shrnu : perfektní akupresura chodidel a skrz ně i vnitřních orgánů, grounding 1 (uzemnění elektrického potenciálu těla), grounding 2 (přímé spojení s Matkou Zemí - blíže nelze specifikovat, každý sám dle své senzitivity pozná oč jde), podpora krevního oběhu dolních končetin a silný pocit, že jsem teď a tady (Power of Now) dělá z chůze "barefoot" něco, bez čeho si nelze teplejší měsíce roku představit.
To, jesli mě při chůzi něco zespod píchá a tlačí jsou jen nepodstatné, časově omezené pocity toho kdo začíná, spíše program mysli. Velmi rychle vymizí, spodek chodidla se "zatáhne" a máte vlastní podrážku a nafurt.

Tak v kristuskach ja chodim da se rict, ze skoro cely rok (to je typicka floridska obuv). A bosa chodim doma v baraku uz cele roky, nemam zadne prezuvky, no a vlastne taky kolem bazenu (ten je ale zasitovany, tady nic nehrozi), no aspon neco. \":D\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bosé chození se stává trendem
PříspěvekNapsal: úte bře 03, 2015 6:19 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
I ja jdu s dobou, kdyz jsem byl pred mesicem 2 tydny na venkove, tak jsem chodil kazdy den pul hodiny ve snehu. Presneji receno jsem pomalu klusal nebo poskakoval, aby mi neumrzly prsty na nohou \":D\" . Tedy minimalne polovinu te doby byl snih lehce na kotniky. Minuly tyden jsem tam byl zas, to uz snih vice mene nebyl, ale stejne jsem chodil pul hodiny denne bos po zahrade a abych to trochu vylepsil, tak aspon do pul tela, viz napr. kapitolka Light and Air (bohuzel angl) v https://ia600706.us.archive.org/20/item ... 00just.pdf

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 35 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz