Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 4:37 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob říj 18, 2014 8:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
maricio píše:
poprosím Vás o dvě rady.

1) Kolik epsomske soli mohu nasypat do 1L vody, pokud si chci provést klystýr?

2) Při 3 denní očistě k. lymfy ze mě začal jít bordel až 3. den, mohl bych příště půst a pití epsomky a džusu prodloužit? např. +den, nebo dva?

Děkuji za odpověď

1)Dá se jít až na polévkovou lžíci na litr, ale ne často, sole obecně při pravidelné aplikaci vysušují střeva a to dobré není.
2)Tak mohl, pokud vám nebude blbě.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv říj 30, 2014 10:16 am 
Offline

Registrován: úte zář 03, 2013 8:26 am
Příspěvky: 12
sul se pouziva pri ociste jater a zlucniku, ale co jsem tak nejak zjistila a chtela bych slyset nazory ostatnich je to, ze pri ociste jater vylezou i ledvinove kameny. sama jsem ocistu delala 2x a prvni kaminky malinke jako vetsi zrna pisku ze me vylezly uz pri poziti epsomske soli a ze jich nebylo malo, jeste pred pouzitim oleje a grepove stavy. dle toho co jsem vygooglovala vcetne pitvy organu, nejprve tedy vylezou ty malike kaminky velke cca 2 mm piskove barvy, ktere by udajne mely byt z ledvin, potom vyleze z jater zelene kaminky, ktere jsou cerstve nezpracovany tuk a nakonec obri ze zlucniku piskove barvy kulate, stary nahromadeny zkrystalizovany tuk.

muze mi tedy nekdo objasnit, zdali jde opravdu o ledvinove kaminky, pokud ano, jaktoze se vylouci ne moci ale strevama, musi to byt viditelne diky epsomske soli,.... ale rada bych nejak pochopila jak to funguje, na co vsechno ta sul a taky proc se rika ze je nebezbecna? pokud dehydratuje amy musime diky ni hodne pit aby se nam ledviny neposkodily, pak neni nebezpecna sul ale my ze dost nepijeme preci at uz se soli nebo bez, za pitny rezim jsme odpovedni sami, pokud je jinak nebezpecna tak jak? slysela jsem ze nekteri lide ji piji treba lzicku kazdy den smichaji s vodou 3l, ze to tak horke neni, pro lepsi chut smichaji jeste treba nejaky cerstvy citrus a piji napriklad mesic aby se kaminky vyoucily postupne. diky piti 3l denne dehydratovani nejsou. Pro me osobne je epsomska sul tak hnusna ze pri ociste je to pro me to nejhorsi vypit.

muze teda nekdo objasnit a rici veskere informace o teto soli? udajne se kdysi pouzivala bezne po troskach do mineralnich vod a i jidla....

http://www.webmd.com/kidney-stones/ss/s ... s-overview

_________________
evuska


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát pro 05, 2014 11:14 am 
Offline

Registrován: pát pro 05, 2014 11:11 am
Příspěvky: 1
muze teda nekdo objasnit a rici veskere informace o epsomské soli? udajne se kdysi pouzivala bezne po troskach do mineralnich vod a i jidla....

_________________
sani


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob pro 06, 2014 11:19 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
evuska.antonuska píše:
sul se pouziva pri ociste jater a zlucniku, ale co jsem tak nejak zjistila a chtela bych slyset nazory ostatnich je to, ze pri ociste jater vylezou i ledvinove kameny. sama jsem ocistu delala 2x a prvni kaminky malinke jako vetsi zrna pisku ze me vylezly uz pri poziti epsomske soli a ze jich nebylo malo, jeste pred pouzitim oleje a grepove stavy. dle toho co jsem vygooglovala vcetne pitvy organu, nejprve tedy vylezou ty malike kaminky velke cca 2 mm piskove barvy, ktere by udajne mely byt z ledvin, potom vyleze z jater zelene kaminky, ktere jsou cerstve nezpracovany tuk a nakonec obri ze zlucniku piskove barvy kulate, stary nahromadeny zkrystalizovany tuk.

muze mi tedy nekdo objasnit, zdali jde opravdu o ledvinove kaminky, pokud ano, jaktoze se vylouci ne moci ale strevama, musi to byt viditelne diky epsomske soli,.... ale rada bych nejak pochopila jak to funguje, na co vsechno ta sul a taky proc se rika ze je nebezbecna? pokud dehydratuje amy musime diky ni hodne pit aby se nam ledviny neposkodily, pak neni nebezpecna sul ale my ze dost nepijeme preci at uz se soli nebo bez, za pitny rezim jsme odpovedni sami, pokud je jinak nebezpecna tak jak? slysela jsem ze nekteri lide ji piji treba lzicku kazdy den smichaji s vodou 3l, ze to tak horke neni, pro lepsi chut smichaji jeste treba nejaky cerstvy citrus a piji napriklad mesic aby se kaminky vyoucily postupne. diky piti 3l denne dehydratovani nejsou. Pro me osobne je epsomska sul tak hnusna ze pri ociste je to pro me to nejhorsi vypit.

muze teda nekdo objasnit a rici veskere informace o teto soli? udajne se kdysi pouzivala bezne po troskach do mineralnich vod a i jidla....

http://www.webmd.com/kidney-stones/ss/s ... s-overview

No nevím, nedovedu si představit jediný možný způsob jak dostat kameny z ledvin do střeva, mě se to zdá blbost a nikdy jsem o tom neslyšel. Zda epsomka dovede vyčistit ledviny, to je jiná, hořčík rozpouští usazeniny vápníku v celém těle a v ledvinách o to intenzivněji, protože tam se ho dostává hodně.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
sanimirza píše:
muze teda nekdo objasnit a rici veskere informace o epsomské soli? udajne se kdysi pouzivala bezne po troskach do mineralnich vod a i jidla....

Veškeré informace a poznatky o epsomce jsou na knihu, tu vám psát určitě nebudu, ale opravdu se dá v rozumné koncentraci pít v tom by problém být neměl, doplníte tak trochu hořčík a síru, tedy zvýšíte motilitu střeva a zlepšíte klouby a vazy. Obecně se dá tvrdit, že hořké chutě, běžné u našich předků, jsou nyní ze stravy vyřazeny a tím se rozmohl epidemiální rozměr hořčíkových deficitů a zdravotních problémů z nich plynoucích.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned pro 07, 2014 10:17 pm 
Offline

Registrován: úte zář 03, 2013 8:26 am
Příspěvky: 12
vyloucila jsem 3 druhy kamenu. prvni byly vyloucenu jen voda a ty kameny snad 200ks o velikosti 2mm jako velka zrna pisku, kdyby nebyly zmekceny dzusem, tak by byly ostre ty hrany a vyloucily se jeste pred pitim oleje a grep. stavy. pri tom a i nekolik dni po, me bolely ledviny "jako prase" asi jako prostrilene. pak se vyloucily zelene z jater a pak mega 5cm nejvetsi ze zlucniku. bohuzel nemam foto, kde jsou ty kameny zvlast, protoze jsem brala fotky az druhy den pri vylucovani po oleji, ale na sitku lze videt ty male ostre bezove. pokud to teda neni z ledvin,z ceho to je? a proc se to vyloucilo jeste pred olejem?a ze jich bylo tolik \":shock:\" mohlo to byt nekde zasekle ve strevach? ale pritom se to vyloucilo s vodou ne ses stolici \":roll:\"


Přílohy:
10653464_1510607362521878_5879702440035602924_n.jpg
10653464_1510607362521878_5879702440035602924_n.jpg [ 41.05 KiB | Zobrazeno 20136 krát ]
10347495_1510607445855203_6715935145544119635_n.jpg
10347495_1510607445855203_6715935145544119635_n.jpg [ 29.68 KiB | Zobrazeno 20136 krát ]
9465_1510607029188578_913476177857516822_n.jpg
9465_1510607029188578_913476177857516822_n.jpg [ 43.2 KiB | Zobrazeno 20136 krát ]

_________________
evuska
Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: stř led 28, 2015 9:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
evuska.antonuska píše:
vyloucila jsem 3 druhy kamenu. prvni byly vyloucenu jen voda a ty kameny snad 200ks o velikosti 2mm jako velka zrna pisku, kdyby nebyly zmekceny dzusem, tak by byly ostre ty hrany a vyloucily se jeste pred pitim oleje a grep. stavy. pri tom a i nekolik dni po, me bolely ledviny "jako prase" asi jako prostrilene. pak se vyloucily zelene z jater a pak mega 5cm nejvetsi ze zlucniku. bohuzel nemam foto, kde jsou ty kameny zvlast, protoze jsem brala fotky az druhy den pri vylucovani po oleji, ale na sitku lze videt ty male ostre bezove. pokud to teda neni z ledvin,z ceho to je? a proc se to vyloucilo jeste pred olejem?a ze jich bylo tolik \":shock:\" mohlo to byt nekde zasekle ve strevach? ale pritom se to vyloucilo s vodou ne ses stolici \":roll:\"

To nevím, ale nepředpokládám, že by se tímto postupem dalo docílit vyloučení ledvinových kamenů.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv led 29, 2015 4:17 am 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Jarda píše:
No nevím, nedovedu si představit jediný možný způsob jak dostat kameny z ledvin do střeva, mě se to zdá blbost a nikdy jsem o tom neslyšel. Zda epsomka dovede vyčistit ledviny, to je jiná, hořčík rozpouští usazeniny vápníku v celém těle a v ledvinách o to intenzivněji, protože tam se ho dostává hodně.

Tady na tomto blogu http://samsobedoktorem.blog.cz/1408/oci ... a-zlucniku je to nejak zmatene napsane, to kdyz si precte nekdo, kdo s ocistama nema jeste zadne zkusenosti, tak si bude myslet, ze ledvinove kaminky skutecne odchazeji pri jaterni ociste.

- Nejprve vyloucite malinke kaminky, ktere jsou tezke a opravdu jako pisek, bezove barvy. Rika se, ze jsou z ledvin.Kdo chce, muze dat do zachodu sitko aby tyto kaminky zachytil, kdo nechce, pocka si na jaterni kameny, ktere jak uz popsano vyse, budou plavat na vode, zelene barvy, ruznych rozmeru a velikosti a jsou to cerstve kameny.

- vetsina lidi ma strach jak se tak velke kameny muzou dostat ven a kudy a plete si je s ledvinovymi kameny ktere se vylucuji moci.

- a nize, moje zkusenost a kameny - prvni vylouceni kamenu, jde o ledvinove kaminky, velke asi jako velka zrnka pisku, bezove barvy, pak zacnou chodit i zelene cerstve z jater jak lze videt


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 8:08 pm 
Offline

Registrován: stř úno 11, 2015 9:31 pm
Příspěvky: 4
Sehnal jsem epsomskou sůl na objednání do druhého dne na Hlavním nádraží v Praze - lékárna v drogerii Teta.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: pát úno 13, 2015 10:08 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
mives píše:
Sehnal jsem epsomskou sůl na objednání do druhého dne na Hlavním nádraží v Praze - lékárna v drogerii Teta.

Kolik toho mas a za kolik?

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 8:02 pm 
Offline

Registrován: stř úno 11, 2015 9:31 pm
Příspěvky: 4
100g asi za 70 korun, takže dost drahé, ale zmiňuju to spíš kvůli té rychlosti a dostupnosti...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 9:57 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
Divim se, ze v CR mate problem s epsomkou. To snad neni ani mozne, to jako proc? Vazne to nechapu. Vzdyt tady v USA je volne v regale v uplne kazde drogerce. Za tuto jsem dala necelych $5,00 a vaha je 1,8 kg.
Příloha:
epsomka - 1,8kg - $5,00.jpg
epsomka - 1,8kg - $5,00.jpg [ 174.86 KiB | Zobrazeno 19769 krát ]


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2015 5:04 pm 
Offline

Registrován: ned bře 15, 2015 4:59 pm
Příspěvky: 2
Tá sůl je běžně k dostání taky zde http://www.fichema.cz/56-sran-hoenat--hok-sl
Když uz budete platit poštovné, prohlédněte si tento e-shop, určitě tam najdete ještě něco do kuchyně či koupele.

Nakupoval jsem tam vegetable glycerol i propylenglykol na míchání liquidu do elektronické cigarety a poslali to ještě v den objednávky .


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: ned bře 15, 2015 10:23 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob lis 10, 2012 11:26 pm
Příspěvky: 56
Bydliště: Český Brod
miram píše:
Divim se, ze v CR mate problem s epsomkou. To snad neni ani mozne, to jako proc? Vazne to nechapu. Vzdyt tady v USA je volne v regale v uplne kazde drogerce. Za tuto jsem dala necelych $5,00 a vaha je 1,8 kg.

V CR je nedostatek vseho cim by se lidi mohli vylecit bez Farmaceuticke mafie.

_________________
Trpělivost přináší růže, netrpělivost věnce.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Epsomská sůl
PříspěvekNapsal: úte dub 07, 2015 7:13 pm 
Offline

Registrován: ned dub 05, 2015 12:27 pm
Příspěvky: 2
Dobrý den,použil jsem epsonskou sůl jako projímadlo,do 0,5l vody jsem si dal 1 polévkovou lžíci.Po 2 hodinách se nedostavil výsledek,tak jsem si namíchal 2 polévkové lžice epsomské soli do 0,5l vody.Po dalších 2 hodinách žádný výsledek,pouze se mi hodně nafouklo břicho a mám celkem bolestivé křeče.Nevíte proč nedošlo k vyprázdnění?Stolici jsem neměl 2 dny.Děkuji


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 151 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz