Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 7:13 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Poděkování
PříspěvekNapsal: úte říj 28, 2014 7:44 am 
Offline

Registrován: stř čer 02, 2010 6:10 am
Příspěvky: 389
hexahydrát
282,43 g/100 ml (0 °C)
304,35 g/100 ml (20 °C)
403,72 g/100 ml (60 °C)
578,29 g/100 ml (80 °C)
895,56 g/100 ml (100 °C)

http://cs.wikipedia.org/wiki/Chlorid_ho ... Dnat%C3%BD

Je to po pravé straně v kolonce "vlastnosti"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Poděkování
PříspěvekNapsal: stř říj 29, 2014 2:30 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř říj 29, 2014 2:14 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den Jardo,

chtěla bych Vám poděkovat za velmi zajímavé a kvalitní stránky. Během volna jsem je celé zhltla a věřím, že na zažívání to mělo jen dobrý vliv \":-)\"

Přeji Vám, ať se Vám daří a dál přispíváte zajímavými články o stravování a přístupu k životu.

S pozdravem
Zuzana


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poděkování
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 11:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
Zuzana_01 píše:
Dobrý den Jardo,

chtěla bych Vám poděkovat za velmi zajímavé a kvalitní stránky. Během volna jsem je celé zhltla a věřím, že na zažívání to mělo jen dobrý vliv \":-)\"

Přeji Vám, ať se Vám daří a dál přispíváte zajímavými články o stravování a přístupu k životu.

S pozdravem
Zuzana

Děkuji za uznání.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poděkování
PříspěvekNapsal: pát říj 20, 2023 1:22 pm 
Offline

Registrován: pon zář 18, 2023 10:15 am
Příspěvky: 12
Jarda píše:
martin.s píše:
Chci tímto velice poděkovat panu Jardovi. Před půl rokem mi byl zjištěn 7 mm velký kámen ve žlučníku, který mi způsoboval poměrně nepříjemné obtíže. Zároveň mi bylo doporučeno odstranění žlučníku, jakožto jediná možnost léčby. Začal jsem si tedy po přečtení tohoto fóra denně mazat nohy roztokem chloridu hořečnatého a nechal vždy půl hodiny působit. Protože po dvou měsících obtíže zcela odezněly, šel jsem znovu na sono a kámen měl již jen 3 mm. Doktorka na to koukala jak puk, nechápala jak je to možné a když jsem jí pověděl o tom hořčíku, tak mi řekla, ať na to nevěřím, že je to jen pověra a nic takového nepomáhá. A to i přesto, že výsledek viděla na vlastní oči! Navíc mi zmizel i hemeroid, se kterým jsem se léčil 10 let.
Ještě jednou Vám Jardo moc děkuji!
To musí být docela sranda, když lékařka vidí, že to jde a její mozek je naštelovaný na jinou logiku podle které to prostě nejde. Ono vůbec vyznávání absolutních názorů, což je právě doména medicíny, je silně zavádějící. Podle mě jde vždy o živý proces, který můžete z mnoha směrů ovlivňovat, což se jim do krámu moc nehodí. Každopádně vytrvejte a dejte vědět, zda se vám ho povede odstranit úplně i když je přeci jasné, že to nejde a je to pouze pověra, ale proč ji nevyzkoušet.

Při čtení jsem si vzoměla na jedno video s Jardou Duškem, kde je řeč o příběhu Klense Kuby - zkráceně, po pádu ze střechy a zlomenině páteře ochrnul a vlastní houževnatostí a terapií prostě dneska normálně chodí. A pan Dušek tam vyprávjí o jednom příběhu, kdy pan Kuby přišel k nějakému docentovi na vyšetření a přinesl mu svou lékařskou složku včetně snímků. A ten pan docent kouká na snímky a povídá: "ale vy nemůžete chodit". A pan Klemens mu odpověděl: "Ale vždyť jste viděl, že jsem k vám přišel". Tak asi tak k úhlu pohledu klasické medicíny, verzus té alternativní. Alternativní medicína věří, dává víru a naději. Klasická medicína má na vše své tabulky, škatulky, poučky a závěry. A přes to nejede vlak.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Poděkování
PříspěvekNapsal: sob říj 21, 2023 8:03 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28245
Bydliště: Poděbrady
LadaSva píše:
Při čtení jsem si vzoměla na jedno video s Jardou Duškem, kde je řeč o příběhu Klense Kuby - zkráceně, po pádu ze střechy a zlomenině páteře ochrnul a vlastní houževnatostí a terapií prostě dneska normálně chodí. A pan Dušek tam vyprávjí o jednom příběhu, kdy pan Kuby přišel k nějakému docentovi na vyšetření a přinesl mu svou lékařskou složku včetně snímků. A ten pan docent kouká na snímky a povídá: "ale vy nemůžete chodit". A pan Klemens mu odpověděl: "Ale vždyť jste viděl, že jsem k vám přišel". Tak asi tak k úhlu pohledu klasické medicíny, verzus té alternativní. Alternativní medicína věří, dává víru a naději. Klasická medicína má na vše své tabulky, škatulky, poučky a závěry. A přes to nejede vlak.

On je pro lékaře mnohdy docela problém se po letech tvrdé dogmatické masírky přeorientovat na jiný způsob uvažování. Z tohoto pohledu může být právě nižší dosažené vzdělání=nižší zatížení dogmaty výhodou pro inteligentní jedince s logickým myšlením. Pochopitelně nic není zadarmo i logické myšlení nebo jinak řečeno zdravý selský rozum není dopřán každému, nejvyšší si asi pečlivě vybírá komu bude s hůry dáno.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 72 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz