Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 1:27 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Bolest v levém podbřišku
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 11:25 pm 
Offline

Registrován: čtv zář 11, 2014 10:58 pm
Příspěvky: 1
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Již několik let mám neustálé problémy se zažíváním. Nepravidelná stolice, nadýmání u mě jsou na denním pořádku. Kdysi jsem zácpu řešila gutalaxem, ale po posledním pokusu jsem zhruba 4 dny měla průjem i s krví, takže jsem byla u lékaře, kde jsem v papírech praktického lékaře vyčetla možnost kolitidy, ale u druhého lékaře bylo konstatováno, že je vše v pořádku, že vyvolaný průjem pravděpodobně narušil stěnu střeva, a proto to krvácení. Průjem po dietě odezněl. Jelikož se podobných vyšetření bojím, raději jsem další návštěvy u lékaře neabsolvovala. Problém s bolestí břicha se objevuje nejčastěji po konzumaci potravin a je provázen především nadýmáním, pocitem, že mám potřebu jít na velkou, ale nejde to. V poslední době se bolest břicha objevuje v levém podbřišku, kde jsem si taky nahmatala malý váleček. Po vyprázdnění se váleček jakoby zmenší a mně se uleví, ale tento stav netrvá dlouho. Zkoušela jsem nějaké potraviny vysadit, něco přidat, ale bohužel nic nezabralo. Zkoušela jsem vysadit mléčné výrobky a stav se o něco zlepšil, dále jsem také vysadila maso. Přidala vlákninu, ale bez výsledku. Pravidelný pohyb také mám. Také se mi stává, že když se více najím, jídlo se mi vrací zpět do pusy, a to i celé kusy, nebo když se po jídle napiji. Minulý týden jsem zkusila očistu střev Sankhapraksala, ale pocit uvolnění mi vydržel jeden den a po té se bolesti opět vrátily. Je to tupá bolest, díky které v noci nemůžu spát. Často se v noci budím na záchod s pocitem, že se vyprázdním, ale bohužel ne. Určitou úlevu mi přináší, když si ulevím, ale to není příliš časté a většinou musím provádět masáž břicha, popřípadě "svíčku". Zkoušela jsem i pancreolan, ale ten už nezabírá. Napadlo mě, zda se nemůže jednat i o gynekologický problém, který nějak narušuje funkci střev, ale na vyšetření jsem ještě nebyla. Prosím, o Váš názor. Děkuji.


Naposledy upravil muminek23 dne pát zář 12, 2014 12:24 am, celkově upraveno 3

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest v levém podbřišku
PříspěvekNapsal: čtv zář 11, 2014 11:41 pm 
Offline

Registrován: pon úno 10, 2014 7:37 pm
Příspěvky: 857
muminek23 píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Již několik let mám neustálé problémy se zažíváním. Nepravidelná stolice, nadýmání u mě byli na denním pořádku. Kdysi jsem zácpu řešila gutalaxem, ale po posledním pokusu jsem zhruba 4 dny měla průjem i s krví, takže jsem byla u lékaře, kde jsem v papírech praktického lékaře vyčetla možnost kolitidy, ale u druhého lékaře bylo konstatováno, že je vše v pořádku, že vyvolaný průjem pravděpodobně narušil stěnu střeva, a proto to krvácení. Průjem po dietě odezněl. Jelikož se podobných vyšetření bojím, raději jsem další návštěvy u lékaře neabsolvovala. Problém s bolestí břicha se objevuje nejčastěji po konzumaci potravin a je provázen především nadýmáním, pocitem, že mám potřebu jít na velkou, ale nejde to. V poslední době se bolest břicha objevuje v levém podbřišku, kde jsem si taky nahmatala malý váleček. Po vyprázdnění se váleček jakoby zmenší a mně se uleví, ale tento stav netrvá dlouho. Zkoušela jsem nějaké potraviny vysadit, něco přidat, ale bohužel nic nezabralo. Zkoušela jsem vysadit mléčné výrobky a stav se o něco zlepšil, dále jsem také vysadila maso. Přidala vlákninu, ale bez výsledku. Pravidelný pohyb také mám. Také se mi stává, že když se více najím, jídlo se mi vrací zpět do pusy, a to i celé kusy, nebo když se po jídle napiji. Minulý týden jsem zkusila očistu střev Sankhapraksala, ale pocit uvolnění mi vydržel jeden den a po té se bolesti opět vrátily. Je to tupá bolest, díky které v noci nemůžu spát. Často se v noci budím na záchod s pocitem, že se vyprázdním, ale bohužel ne. Určitou úlevu mi přináší, když si ulevím, ale to není příliš časté a většinou musím provádět masáž břicha, popřípadě "svíčku". Zkoušela jsem i pancreolan, ale ten už nezabírá. Napadlo mě, zda se nemůže jednat i o gynekologický problém, který nějak narušuje funkci střev, ale na vyšetření jsem ještě nebyla. Prosím, o Váš názor. Děkuji.

To by mozna ze mohla byt i kyla, ktera zaliza a prestane v ten moment bolet, ale pak zase vyliza (je tam skripla) a boli, ale tezko rict.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Bolest v levém podbřišku
PříspěvekNapsal: sob zář 27, 2014 5:43 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
muminek23 píše:
Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Již několik let mám neustálé problémy se zažíváním. Nepravidelná stolice, nadýmání u mě jsou na denním pořádku. Kdysi jsem zácpu řešila gutalaxem, ale po posledním pokusu jsem zhruba 4 dny měla průjem i s krví, takže jsem byla u lékaře, kde jsem v papírech praktického lékaře vyčetla možnost kolitidy, ale u druhého lékaře bylo konstatováno, že je vše v pořádku, že vyvolaný průjem pravděpodobně narušil stěnu střeva, a proto to krvácení. Průjem po dietě odezněl. Jelikož se podobných vyšetření bojím, raději jsem další návštěvy u lékaře neabsolvovala. Problém s bolestí břicha se objevuje nejčastěji po konzumaci potravin a je provázen především nadýmáním, pocitem, že mám potřebu jít na velkou, ale nejde to. V poslední době se bolest břicha objevuje v levém podbřišku, kde jsem si taky nahmatala malý váleček. Po vyprázdnění se váleček jakoby zmenší a mně se uleví, ale tento stav netrvá dlouho. Zkoušela jsem nějaké potraviny vysadit, něco přidat, ale bohužel nic nezabralo. Zkoušela jsem vysadit mléčné výrobky a stav se o něco zlepšil, dále jsem také vysadila maso. Přidala vlákninu, ale bez výsledku. Pravidelný pohyb také mám. Také se mi stává, že když se více najím, jídlo se mi vrací zpět do pusy, a to i celé kusy, nebo když se po jídle napiji. Minulý týden jsem zkusila očistu střev Sankhapraksala, ale pocit uvolnění mi vydržel jeden den a po té se bolesti opět vrátily. Je to tupá bolest, díky které v noci nemůžu spát. Často se v noci budím na záchod s pocitem, že se vyprázdním, ale bohužel ne. Určitou úlevu mi přináší, když si ulevím, ale to není příliš časté a většinou musím provádět masáž břicha, popřípadě "svíčku". Zkoušela jsem i pancreolan, ale ten už nezabírá. Napadlo mě, zda se nemůže jednat i o gynekologický problém, který nějak narušuje funkci střev, ale na vyšetření jsem ještě nebyla. Prosím, o Váš názor. Děkuji.

Tak jednu z možností i když málo pravděpodobnou, vám píše členka miram a já osobně bych problém spíše viděl spíše na vymlácené laktobacily a nedostatek HCl v žaludku. Jako první bych asi vysadil obilí, nikoliv to co jste vysadila vy. Pokud ani tak nedojde ke zlepšení, tak srovnat HCl v žaludku, na zjištění stavu slouží krkací test a obnovit bakteriokultury ve střevě, Teprve pokud nezabere nic z uvedeného, nechte se odborně prohlédnout u lékaře, aby zjistil zda nejde o nějaký mechanický problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 3 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz