Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 5:59 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
PříspěvekNapsal: ned kvě 18, 2014 10:50 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Zdravím všechny,
jsem diabetik 1. typu, už asi 16 let. Stejně jako Nagualka hledám podobné nadšence, kteří se (přes) tuto nemoc snaží léčit půstem.
O půstech jsem se dozvěděl poměrně nedávno, cca před půl rokem. Prostudoval jsem co se dalo, ale o této situaci (tedy půst a cukrovka 1. typu) se nic konkrétního nepíše nikde. Jenom tu a tam zmínka, ale chytit se toho příliš nedá.
Začal jsem tedy "na zelené louce". Mám za sebou tři cca 6-tidenní půsty, dalších několik 2-3 denních a hodně jednodenních. Zkušenosti jsem už tedy nějaké pobral. Každopádně vím, že půst je možný i pro nás.
Rád bych pokročil dál a veškeré zkušenosti z okolí vítám. Např. jak se dostat přes šestý den. To, že se dostaví zvracení, považuji za součást procedury a nějak mi to ani nevadí (teda když to na mě nepřijde zrovna v práci nebo na návštěvě \":?\" ), ale dostaví se totální vyčerpanost a to je konečná. Jestli to je tou cukrovkou, nebo něčím jiným - netuším.
Inzulín je potřebný i během půstu, tělo nějak musí fungovat. Navíc po vyčerpání glukagenu a převrácení trávení začne tělo odkudsi ze svých hlubin do krve pumpovat docela dost cukru vlastního. Pravda je, že hlídání glykemie je velice důležité a rozhodně ne jednoduché. Např. mě napadlo pro případ hypoglykémie, jestli by se nedalo zavést jako čípek do konečníku tableta glukózy, aby se neporušilo (ne)trávení v žaludku? Ale zatím jsem to nevyzkoušel.
Poznatků i otázek mám mnoho - je tu někdo, koho to zajímá?
Mirek


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: ned čer 01, 2014 11:51 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirek_m píše:
Zdravím všechny,
jsem diabetik 1. typu, už asi 16 let. Stejně jako Nagualka hledám podobné nadšence, kteří se (přes) tuto nemoc snaží léčit půstem.
O půstech jsem se dozvěděl poměrně nedávno, cca před půl rokem. Prostudoval jsem co se dalo, ale o této situaci (tedy půst a cukrovka 1. typu) se nic konkrétního nepíše nikde. Jenom tu a tam zmínka, ale chytit se toho příliš nedá.
Začal jsem tedy "na zelené louce". Mám za sebou tři cca 6-tidenní půsty, dalších několik 2-3 denních a hodně jednodenních. Zkušenosti jsem už tedy nějaké pobral. Každopádně vím, že půst je možný i pro nás.
Rád bych pokročil dál a veškeré zkušenosti z okolí vítám. Např. jak se dostat přes šestý den. To, že se dostaví zvracení, považuji za součást procedury a nějak mi to ani nevadí (teda když to na mě nepřijde zrovna v práci nebo na návštěvě \":?\" ), ale dostaví se totální vyčerpanost a to je konečná. Jestli to je tou cukrovkou, nebo něčím jiným - netuším.
Inzulín je potřebný i během půstu, tělo nějak musí fungovat. Navíc po vyčerpání glukagenu a převrácení trávení začne tělo odkudsi ze svých hlubin do krve pumpovat docela dost cukru vlastního. Pravda je, že hlídání glykemie je velice důležité a rozhodně ne jednoduché. Např. mě napadlo pro případ hypoglykémie, jestli by se nedalo zavést jako čípek do konečníku tableta glukózy, aby se neporušilo (ne)trávení v žaludku? Ale zatím jsem to nevyzkoušel.
Poznatků i otázek mám mnoho - je tu někdo, koho to zajímá?
Mirek

Tak pokud jste se dostal až takto daleko, neměl by pro vás být problém vyzkoušet dodat vitamín B1, ten místo inzulínu umí dopravit cukr do buněk, což by možná mohlo situaci pořešit. Jinak přes konečník by spíše šlo aplikovat pomocí stříkačky Janette roztok glukózy, ten by měl přecházet do krve mnohem rychleji, než obsah nějakých tablet, které se ve střevě dost dlouho rozpouštějí.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pát čer 13, 2014 10:38 pm 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Mirku,
pred 3 mesici jsem to dotahl na 9 dnu. Jinak nekolik trojek a hodne jednicek.
Nesmirne mne potesilo zvyseni C peptidu z mene nez 10 na asi 150.
Ted bych chtel udelat aspon 21 dnu a videt bud dalsi pokrok ve zvyseni produkce C peptidu, nebo uplne vyleceni.
Pro lepsi start pustovni ketozy jsem vzdy prvni den pustu cely den na kole(14 hodin++), ujedu 120-200km, a to spolehlive zajisti vycerpani glykogenu a jinych cukrovych zasob.(diaphan ukaze obsah ketonu uz v ranni moci dalsi den).
Glykemii a ketony kontroluju diaphanem a glukometrem 2x denne a picham 5 jednotek basalu(lantus)(zkousel jsem i bolus(apidra), ale delalo to velkou neplechu, tak proto ten basal), jinak cukr stoupa(kdyz nepichnu, je po 24 hodinach na 10 mmolech(z puvodnich 4)(cukr se zvyšoval i posledni 9 den pustu)).
~ cukr pri pustu udrzuju na 2.5 - 6 mmolech.
Stav totalni vycerpanosti/hypoglykemie resim okamzitym odpocinkem se spankem. \</div

Naposledy upravil planetlab dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 2555
1403070164


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte čer 17, 2014 11:11 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
[quote="planetlab":3fimbilz]Ahoj Mirku,
pred 3 mesici jsem to dotahl na 9 dnu.
Nesmirne mne potesilo zvyseni C peptidu z mene nez 10 na asi 150.
Ted bych chtel udelat aspon 21 dnu a videt bud dalsi pokrok ve zvyseni produkce C peptidu, nebo uplne vyleceni.
Glykemii a ketony kontroluju diaphanem a glukometrem 2x denne a picham 5 jednotek basalu(lantus), jinak cukr stoupa(kdyz nepichnu, je po 24 hodinach na 10 mmolech).
~ cukr pri pustu mam na 2.5 - 6 mmolech.
Stav totalni vycerpanosti/hypoglykemie resim okamzitym odpocinkem se spankem. \</div

Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 02, 2014 10:17 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Tak pokud jste se dostal až takto daleko, neměl by pro vás být problém vyzkoušet dodat vitamín B1, ten místo inzulínu umí dopravit cukr do buněk, což by možná mohlo situaci pořešit. Jinak přes konečník by spíše šlo aplikovat pomocí stříkačky Janette roztok glukózy, ten by měl přecházet do krve mnohem rychleji, než obsah nějakých tablet, které se ve střevě dost dlouho rozpouštějí.

Děkuji za tipy. To s tím vitamínem je pro mě novinka - ale pokud je schopný tímhle způsobem nahradit inzulín, jak to, že to není všeobecně známé? Myslíte koupit obyčejný B1 a zkoušet ..?
Roztok glukózy - rozpustit glukózu ve vodě a to je vše? Nebo je v tom nějaký háček?


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 02, 2014 10:56 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
[quote="planetlab":12evsrsm]Ahoj Mirku,
pred 3 mesici jsem to dotahl na 9 dnu. Jinak nekolik trojek a hodne jednicek.
Nesmirne mne potesilo zvyseni C peptidu z mene nez 10 na asi 150.
Ted bych chtel udelat aspon 21 dnu a videt bud dalsi pokrok ve zvyseni produkce C peptidu, nebo uplne vyleceni.
Pro lepsi start pustovni ketozy jsem vzdy prvni den pustu cely den na kole(14 hodin++), ujedu 120-200km, a to spolehlive zajisti vycerpani glykogenu a jinych cukrovych zasob.(diaphan ukaze obsah ketonu uz v ranni moci dalsi den).
Glykemii a ketony kontroluju diaphanem a glukometrem 2x denne a picham 5 jednotek basalu(lantus)(zkousel jsem i bolus(apidra), ale delalo to velkou neplechu, tak proto ten basal), jinak cukr stoupa(kdyz nepichnu, je po 24 hodinach na 10 mmolech(z puvodnich 4)(cukr se zvyšoval i posledni 9 den pustu)).
~ cukr pri pustu udrzuju na 2.5 - 6 mmolech.
Stav totalni vycerpanosti/hypoglykemie resim okamzitym odpocinkem se spankem. \</div

Přílohy:
Poznámka: Popis mého prvního sedmidenního půstu
Pust 7 dni.pdf [211.62 KiB]
1493 krát
Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: stř črc 02, 2014 11:04 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Jarda píše:
Velice inspirativní informace, pokud si uvědomím, že třeba včera jsem radil jednomu otci s mladým juvenilním diabetikem a ten po mě chtěl abych si k sobě sehnal zkušeného doktora, který tu alternativu zaštítí a moje rady buď potvrdí, nebo vyvrátí. No, co na to říci, asi to co zde stále opakuji, že nejhorší smrt je z vystrašení a to z něj čišelo na hony daleko. Jediné co se mu nezdálo, že primářka ho v tříminutovém hovoru odbyla tím, že syna naučí sestra dávkovat si inzulin a to má na zbytek života. Přitom jako diabetik uznaný medicínou má přeci všechny karty a možnosti v ruce, tedy jak inzulin, tak glukometr a pokud si bude stav stále monitorovat, nemá moc co podělat, inzulín si může šlehnout přeci vždy, když uvidí že mu alternativka nedostatečně kompenzuje stav.

Souhlas až na to, že ono to s tím "šlehnutím" není až tak jednoduché a jednoznačné. Tělo pokaždé reaguje jinak a hladina cukru může lítat nahoru a dolů...
Každopádně vzdát se a slepě, hluše a odevzdaně přijmout verdikt na celý život a nehnout prstem ve svůj prospěch, je sice běžné a obecně uznávané, ale určitě ne pozitivní a zodpovědné řešení.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv črc 03, 2014 3:13 am 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
mirek_m píše:
Ahoj Karle,
děkuji ti, že ses ozval. Jsi první, o kom vím, že se kromě mě pokouší o tuto "bláznivou" věc. Alespoň jak se to jeví z pohledu okolí. A přinesl jsi dost nového ... \":-)\"
Je zvláštní, že o C-peptidu slyším za těch cca 16 let poprvé až teď od tebe. Jak ho měříš? Jenom v laboratoři nebo je na to ještě něco jiného?
Cukr od 2,5 - není to málo? Nebo je to při půstu zkrátka jinak?
vyčerpanost/hypoglykemii řešíš spánkem - jednak nevím, jestli je dobré takhle "řešit" hypogolykemii (a navíc s nízkým cukrem neusnu) a když se probudíš, tak je vše OK ?
Ten nápad s uychlením přechodu na vnitřní výživu je dobrý, jenom ale jak to zvládnout bez velké hypoglykémie? Ta přece může přijít natošup?
Co tě přimělo vrátit při té devítce? Pro mě je 21 také konkrétní výzva a cíl, ovšem zatím jsou nesmírně vzdálené. Nevím jak se přehoupnout dál přes 6-7 den. Rád bych, vůle je dost, ale tělo nějak odmítá. A tak zatím opakuji tyhle kratší půsty. Třeba se to časem samo poddá \":-)\"
Pokouším se připojit soubor - popis mého prvního dramatického delšího (7) půstu \":roll:\" \":mrgreen:\"
Budu rád, když (mi) sdělíš další podrobnosti. Nevím o ŽÁDNÉM jiném zdroji jakýchkoliv teoretických, natož praktických rozumů na toto téma... Tedy od někoho, kdo to na sobě zažil a vyzkoušel.. \":?\"
To by bylo, abysme to nevypůstili \":lol:\"
Mirek

Ahoj Mirku,
ja dekuju Tobe, ze jsi se ozval. Taky jsi prvni T1D o kterem vim, ze se leci ciste vodnim pustem a dotahl to na 7icku.
C peptid je ukazatel tvorby prirozeneho (z vlastni slinivky) inzulinu. Diabetici typu 1 maji i po 70 letech od diagnozy malinkou tvorbicku sveho inzulinu, tz. ze par beta bunek preziva(studie z rijna 2013)a tak je tu temer jista sance na regeneraci a uzdraveni.
Meri se to v laborce z krve. Na A5 nebo A4 zadance polozka ”C peptid”. Plati to pojistovna. Muzes i jako samoplatce(do 300 Kc).
Cukr 2.5 je malo, ale to jsem vetsinou "k smrti" unaveny, takze spanek bez problemu. Po probuzeni OK. 5j Lantusu denne = ~ 5 mmol pri stredni intenzite zateze.
Hypoglykemii v prvni den neresim, dam rano 10j (nebo min, podle intenzity pohybu) lantusu a je to v poho. Teda skoro, jak prijdu po tech 14 a vice hodinach domu, mam tep az do rana nad 120 a cukr dost nizko ( tech 2.5 - 4 mmolu).
Jako radu doktorky na hypoglykemii jsem na diabetickem webu cetl, ze se ma 10 -30 sekund sprintovat na max vykon a to ma vyplavit ze svalu nejaky cukr a zvysit produkci glukozu zvysujicich hormonu(adrenalin, kortisol, glukagon). Jeste jsem to nezkousel, protoze nebylo potreba.
Prijmuti cukru=jidlo => konec pustu. Tak to vnimam.
Je to jak rika Jarda, zadne vydeseni/vystraseni. Mame vsechny karty v ruce. Proste se s tim nesrat.
Vydrzel jsem 3 dny s Kusmaulovym dechem, glykemii pres 120 mmolu a ph krve 6.79 a resil jsem to pustem. To je muj pristup k cukrovce. \":mrgreen:\"
S devitkou jsem skoncil kvuli slabe vuli.
Obavam se, ze 21 dnu je nejnizsi stupen. My jako autoimunitni postizenci musime restartnout imunitu, aby se prestaly delat protilatky a skoncil zanet a zregeneroval se cely clovek, nejen beta bunky.
Jak se divas na kalendar z Pavlovych skript(pust.cz)? Myslis, ze bys mohl pristi rok? Pust je pak pry bez komplikaci. Strasne rad bych se pridal. A navic jako dva pustari typu 1 bychom se mohli hodne podporit a vytrvat az do zdarneho cile.
Taky nevim o zadnem zdroji. Nekolik mesicu jsem prochazel ruznojazycne diskuze o T1D a vodnim pustu, ale bud jsem uplne neschopny nebo diabetici vyleceni pustem na diskuze proste nepisi.
Jinak zdroje Pust.cz a skripta, Mudr Partykova, pan Zajicek(zdravi az), Jiri Cingros a Internet( ten nejvic).
Nevim jake bys chtel podrobnosti, kdyztak napis.
Zvraceni ani zadne jine komplikace jsem nemel asi proto ze uz rok a pul delam denne rano klystyr(2.5 l vody).
Piju RO nebo horsko studankovou vodu, a delam veci, normalne. Kdyz je sila, delam vic, kdyz neni, spocnu. Krevni tlak je vzdycky nizky. Lantus picham, zatim to bez nej nejde.
Musim Ti pochvalit popis Tveho pustu-dalsi cenne informace pro zajemce s T1D o pust a ukazku, ze to jde.
Jen bych nezacinal hned tema vysoce cukrovyma vecma(jabko). Pry mame zacinat necim hodne malo glykemickym at se zkusi startnout beta bunky, jestli naahodou...
Zkousel jsi na radu Jardy ten B1 vitamin? Ted uzivam 1 tbl/den (rosenpharma bkomplex repelent) je tam 100mg B1 a zda se ze to funguje(sice to neni tak silne jak inzulin, ale da se to).
Verim, ze cukrovku porazime!
Zdar a silu!
K.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 9:03 am 
Offline

Registrován: ned kvě 18, 2014 10:02 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Karle,
dík za promptní a hutnou reakci \":-)\"
C-peptid jsem samozřejmě hned na netu vyčmuchal, jenom jsem nevěděl, jak je to s tím měřením. Už se na tom pracuje \":-)\"
Hypoglykemie - jsem na ní opatrný. Když na mě přijde, od jisté hladiny přestávám svéprávně fungovat, kromě fyzických příznaků (např. ztráta koordinace... ) se "rozostřuje" myšlení a vnímání. Zvlášť ve spánku, když to trvá dýl, to může být dost silné. A posléze cítím jistou bolest hlavy a možná otupělost. Zkrátka si na to dávám bacha. Naštěstí se mi to nestává zase až tak často. Ale při půstu to může být všechno jinak.
http://www.petr-pavlicek.cz/products/jak-je-to-s-cukrovkou/
Za minimální ještě únosnou hodnotu (zatím?) považuju 3,5 a to bez rezervy např. na noc, kdy kolem 2 -3 hodiny glykemie klesá na minimum.
Tvoji poznámku o "Kusmaulovo dechu" jsem nějak nepobral - napiš prosím víc!
"21" je můj současný konkrétní cíl, za kterým směřuju. Literaturu (a interneturu \":-)\" ) jsem prostudoval poměrně pečlivě, hlavně pak Máchu a Partykovou a vím, že to není konečná. Ale všeho dočasu. Už se těším, až budu vytyčovat cíle další:-D
Mimochodem - toto jsem dostal jako odpověď od Pavla Máchy:
Citace:
zdar, je to v pohode tak to ma byt vklidu zopakujte nekolik sedmicek s dobrou navratovkou a pak zkuste 21 a zbavite se toho uplne
at to jde

Tedy nic moc nového a konkrétního, nicméně dobré povzbuzení \":D\"
Kalendář si modifikuju po svém. To pro to, že zatím nejsem schopen delšího půstu než 6-7 a také se přizpůsobuju práci a dalším okolnostem. Teď se např. chystám na další 6 (kdyby mi bylo "krásně", rád to prodloužím \"8)\" ), ale vychází mi to tak od příštího pondělka. Dnes jdu na jakousi svatbu a pak mám kontrolu u doktorky. Tam těžko můžu přijít po několika dnech bez jídla ... \":twisted:\" Takže teď např. končím jako víceméně každý týden jednodenní (resp. 1,5 denní) krátký půst (tedy podle kalendáře) a občas to prokládám něčím delším. Věnuju se tomu půl roku a za tu dobu mám na kontě několikrát 6-7, párkrát 3 a hodně těchhle jedniček. Jakmile to půjde, milerád se hnu dál... \":arrow:\" Takže tolik o "mém" kalendáři.
B1 jsem zatím nevyzkoušel, ale dlouho to tak nezůstane!
Myslíš, že když podáš v případě potřeby cukr "v protisměru", že to půstování nějak zásadně rozhodí?
Každopádně v rámci možností jsem pro každou špatnost \":twisted:\"
Jen tak dál!
Mirek \":)\"


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 8:18 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirek_m píše:
Děkuji za tipy. To s tím vitamínem je pro mě novinka - ale pokud je schopný tímhle způsobem nahradit inzulín, jak to, že to není všeobecně známé? Myslíte koupit obyčejný B1 a zkoušet ..?
Roztok glukózy - rozpustit glukózu ve vodě a to je vše? Nebo je v tom nějaký háček?

Tak ono mnoho informací není z logických důvodů šířeno, prostě to vyzkoušejte a uvidíte, jsou tam zajímavé vedlejší účinky, třeba výrazně lepší paměť. Jinak, glukóza ve vodě bude podle všeho fungovat dobře.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 8:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mirek_m píše:
Souhlas až na to, že ono to s tím "šlehnutím" není až tak jednoduché a jednoznačné. Tělo pokaždé reaguje jinak a hladina cukru může lítat nahoru a dolů...
Každopádně vzdát se a slepě, hluše a odevzdaně přijmout verdikt na celý život a nehnout prstem ve svůj prospěch, je sice běžné a obecně uznávané, ale určitě ne pozitivní a zodpovědné řešení.

To je pravda, inzulin se velice obtížně reguluje, prostě je moc rychlý, nicméně pokud bude mít cukr hodně vysoký, tak mu jiná možnost v daný moment asi nezbude.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: sob črc 05, 2014 8:48 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
planetlab píše:
..... Zkousel jsi na radu Jardy ten B1 vitamin? Ted uzivam 1 tbl/den (rosenpharma bkomplex repelent) je tam 100mg B1 a zda se ze to funguje(sice to neni tak silne jak inzulin, ale da se to).
Verim, ze cukrovku porazime!
Zdar a silu!
K.

To budete muset přitlačit, dá se brát i několik gramů za den, ale dávejte pokud možno čistý, není vhodné pojídat kvantum nějakých farmaceutických šmakulád.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: pon srp 25, 2014 10:29 pm 
Offline

Registrován: stř lis 14, 2012 8:32 pm
Příspěvky: 30
Zdravím všechny dia1,tady Nagualka,diabetička1.,zakladatelka fóra. Jak to se mnou šlo dál.....podobně jako kluci jsem začala s krátkými půsty,tzn. 1.,3.,5Ti denními a dotáhla to na max.8mi denní. Bohužel jsem u osmičky také skončila. Bylo mi TAK ZLE, že sem nemohla dělat prakticky vúbec NIC, bolesti ledvin, v oblasti jater, no prostě fuj.U mě bylo dávkování inzulínu velice jednoduché...:Lantus namísto obvyklých 14jednotek pouhé 2jednotky, cukr kolísal v hodnotách mezi 2.7 - 8.2 mmol.
Nyní je tomu více než 6měsíců od půstování. Mám děsný problémy s kloubama, konkretně kyčle a kolena a cca o třetinu vlasů méně \":-(\" .

Ajurvedská lékařka mi striktně půsty zakázala, z důvodu vyčerpanosti organismu. Faktem je, že konec půstu rovná se konci mých nadějí na skoncování s tou autoimunitní mrchou jednou provždy.
Na druhou stranu sebemenší upomínka na stav při osmičce mě ujistí o tom, že mám udržovat svou lednici PLNOU. Trápení nemá konce.
Kluci, do toho. Ráda bych šla ve vašich šlépějích a uzdravila se.jak jste na tom? A odkud jste? Třeba bychom mohli dáti i řeč...
Zdraví Nagualka gábina h.


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: úte srp 26, 2014 12:22 am 
Offline

Registrován: pon úno 20, 2012 1:49 pm
Příspěvky: 11
Ahoj Mirku,
těmi slovy "zkusit 21 a zbavite se toho uplne" jsi mi vlil novou krev do
zil. Myslel jsem jen na to "zbavit se toho".
Pust zacal spontanne. Ve stredu 9.8. odpoledne 1100g smetanove zmrzliny,
vecer krajic chleba, 80g zerve, 50g pazitky, 50j. Lantusu+30j Apidry.
Prubeh pustu:
10.7. Silny prujem, celodenni boleati bricha. Spontanni pust.
11.7. - 29.7. Pust. Za cely pust jen 1x klystyr, 4x stolice(bordel z
jater(asi)).
Glykemii, moc a tlak jsem meril 4x denne.
Tlak kolem 110/70. Puls 60-100. Glykemie do 14.7. pri 10 j lantusu/ den:
2.4- 5.3.mmol ,od 15.7. po vysazeni inzulinu 4.3- 8.5 mmol, prumerne 5.8.
V noci 29.7.(20. den) zachvat zimnice, zabaleni do 2 zimnich perovych
spacaku,uleva az po pul hodine.trepani. Odhodlani pokracovat v pustu do 28 dne
nalomena nizkym tlakem krve i zvysenM tlakem okolnich lidi. Tlak 80/52.
Castezatmivani pred ocima. Neuatale zimnice.
Proto 22 den pustu v cca 16 hodin 200g zparenych rajcat.
NNavratovka:
1. Den; 202g rajcat
2. Den: 198 g bananu, 10j lantusu
3. Den: 194 g bananu, 10j lantuau
4. Den: 298 g jablek, 10j lantusu
5. Den: Navsteva babicky:
Po silnem ovlivneni Dezonerem(koncil 40 denni pust) a Nowocainem v tematu
'Pust' a jejich bagatelizaci navratovky:
Konec navratove stravy.
I pres podelanou navratovku, mi ted staci 10j Lantusu na cely den. Po jidle
je glykemie max 11mmol. Pred jidlem a behem dne ~4mmoly.
Takze diky viditelnym vysledkum ve snizeni aplikace inzulinu z cca 80j
celkem(50 lantus+30 apidra) na pouhych 10j lantusu, zopakuju 21cku tedka, zkusim prodlouzit na 30-40 dni do 6.rijna(uplnek)
a verim a tesim se v na uplne "zbaveni se toho".
Jak jsi na tom Ty Mirku? Co c peptid? A nejake pokroky v pustu?
Kusmauluv dech je stav pred smrti, kdy je telo tak prekyselene, ze uz nezvladne udrzet se nazivu.
S tou glukouzou do strev a koncem pustu, kdyz neni jina moznost tak bych to udelal taky. Ale z moji zkusenosti i jak pise Vlastimil Matula z Tveho odkazu se da tech 2.5 mmol vydzet i pri zatezi v horach.
Ale mam kamarada na pumpe, ktery citi hypo uz pri 5 mmolech. Tak ten nevim jak se bude postit az mu oznamim a nazorne ukazu vylecenou cukrovku. \":twisted:\"
Zdar a silu
Karel


...........................
Ahoj Nagualko,
zakladatelko tohoto fora, pustovaci dia1 kolegynko. \":)\"
Me na tyhle problemy pomohl klystyr (kazdy den cca rok) - bolesti hlavy ,kloubu, prachniveni zubu, padani vlasu, zadna energie apod., a ten klystyr s tim hnul a asi byl take duvodem bezproblemoveho 21. denniho pustu.
Gabko do toho!! Moc Ti fandim. Vlastne diky Tobe a tvemu tematu tady na foru jsen se prestal bat pustu.
Verim, ze se cukrovky Ty, Mirek, ja i dalsi pustujici diabetici zbavime. \</div

Naposledy upravil planetlab dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 2555
1409236099


Nahoru
 Profil  
 
PříspěvekNapsal: čtv srp 28, 2014 8:50 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
planetlab píše:
sem jen na to "zbavit se toho".
Pust zacal spontanne. Ve stredu 9.8. odpoledne 1100g smetanove zmrzliny,
........
11.7. - 29.7. Pust. Za cely pust jen 1x klystyr, 4x stolice(bordel z
jater(asi)).
Glykemii, moc a tlak jsem meril 4x denne.
Tlak kolem 110/70. Puls 60-100. Glykemie do 14.7. pri 10 j lantusu/ den:
2.4- 5.3.mmol ,od 15.7. po vysazeni inzulinu 4.3- 8.5 mmol, prumerne 5.8.
V noci 29.7.(20. den) zachvat zimnice, zabaleni do 2 zimnich perovych
spacaku,uleva az po pul hodine.trepani. Odhodlani pokracovat v pustu do 28 dne
nalomena nizkym tlakem krve i zvysenM tlakem okolnich lidi. Tlak 80/52.
Castezatmivani pred ocima. Neuatale zimnice.
......
....... zopakuju 21cku tedka, zkusim prodlouzit na 30-40 dni do 6.rijna(uplnek)
a verim a tesim se v na uplne "zbaveni se toho".
....
Karel.....

Karle, za prve gratuluju ze jsi se do toho takto vrhnul a dosahnul vyrazne snizeni inzulinu.
Jen par poznamek:

Vzhledem k tomu, ze jsi zacal bez pripravy, tak jsi asi pred pustem nedelal ocistu jater a samozrejme ani ocistu strev, to bych pri pristich pokusech doporucoval. A jestli jsi vubec nedelal ocistu jater, tak bych ti radil zaradit paralelne s hladovkama i ocisty jater a postupne si je poradne procistit.

Nevim, jak moc se zabyvas stravou, viz zmrzlina & chleba. Jestli se chces vyhrabat ze svych problemu, muze ti zmena stravy hodne pomoct.

Pises, ze jsi delal klystyry cely rok kazdy den a ze ti pomohly. Na klystyry jsou ruzne nazory, ale treba muj znamy predevsim pustem a nekolka klystyrama denne vylecil radu tezkych nemoci behem par tydnu.

V prubehu pustu ti vadila zimnice a nizky tlak. To nenastava pri suchem pustu, navic ucinkuje mnohem rychleji. Doporucoval bych ti aspon neco si o tom precist.

Drzim ti palce, Pavel

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 66 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz