Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je úte bře 19, 2024 11:48 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 7:35 am 
Offline

Registrován: sob dub 03, 2010 7:09 am
Příspěvky: 29
Dobrý den,
v mnohém mi Vaše rady připadají rozumné a za provoz fora děkuji. Vrtá mi ale stále hlavou, že na jedné straně je doporučováno "navrácení se" k přírodě, na druhou stranu ale používáte odšťavňovače a jiné vymoženosti moderního světa...např. nedoporučování bylinkových čajů...je orpavdu sypaný heřmánek zalitý horkou vodou škodlivý? Neprošel člověk nějakým vývojem? A neprochází jím stále? Není vše jen o přizpůsobování se době a novým požadavkům? Není to vše jen prostě evoluce, kdy přežijí jen ti nepřizpůsobivější?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob dub 03, 2010 8:26 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28234
Bydliště: Poděbrady
Curious píše:
Dobrý den,
v mnohém mi Vaše rady připadají rozumné a za provoz fora děkuji. Vrtá mi ale stále hlavou, že na jedné straně je doporučováno "navrácení se" k přírodě, na druhou stranu ale používáte odšťavňovače a jiné vymoženosti moderního světa...např. nedoporučování bylinkových čajů...je orpavdu sypaný heřmánek zalitý horkou vodou škodlivý? Neprošel člověk nějakým vývojem? A neprochází jím stále? Není vše jen o přizpůsobování se době a novým požadavkům? Není to vše jen prostě evoluce, kdy přežijí jen ti nepřizpůsobivější?

Moderní strava je tak chudá na živiny, že je nezbytné ty živiny koncentrovat, což se bez různých přístrojů nedá docílit. Bylinkové čaje nijak nezavrhuji, pokud by jste to správně četl, tak zavrhuji destrukturalizovanou vodu, bez krystalické mřížky, kterou náš organizmus zpracovat neumí a nepředstavitelně se při tom energeticky vyčerpává. Pokud tedy chcete pít čaje, tak pouze přemražené se strukturální mřížkou. Právě proto, že člověk prošel nějakým vývojem, tak je potřeba to celkem striktně dodržovat. Nyní neprochází vývojem, ale rozkladem jak těla, tak ducha a jenom slepí lidé to nevidí, nebo vidět nechtějí. Evoluci v podobě chemického žrádla a permanentních stresů bohužel nepřežijí ani ti nejodolnější jedinci a jde opravdu o jednoznačně smrtelnou kombinaci.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: ned dub 04, 2010 11:36 am 
Offline

Registrován: ned dub 26, 2009 6:26 pm
Příspěvky: 1758
Curious píše:
Dobrý den,
v mnohém mi Vaše rady připadají rozumné a za provoz fora děkuji. Vrtá mi ale stále hlavou, že na jedné straně je doporučováno "navrácení se" k přírodě, na druhou stranu ale používáte odšťavňovače a jiné vymoženosti moderního světa...např. nedoporučování bylinkových čajů...je orpavdu sypaný heřmánek zalitý horkou vodou škodlivý? Neprošel člověk nějakým vývojem? A neprochází jím stále? Není vše jen o přizpůsobování se době a novým požadavkům? Není to vše jen prostě evoluce, kdy přežijí jen ti nepřizpůsobivější?

Curious, ako i ja si myslim, ze priroda vdaka evolucii zvladne iste vykyvy, a dokonca niekedy aj dost extremne, ale su hranice, ktore uz nezvladne ani evolucia. Je to nieco ako, na chlor si bakterie nikdy nenajdu obranu, ani evoluciou, proste ich to vzdy zlikviduje, evolucia, ne-evolucia.

_________________
Prehľadné, stručné a aktualizované návody fóra Zdraví-AZ


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: pon dub 05, 2010 2:19 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: ned dub 26, 2009 7:59 pm
Příspěvky: 535
Curious píše:
Dobrý den,
v mnohém mi Vaše rady připadají rozumné a za provoz fora děkuji. Vrtá mi ale stále hlavou, že na jedné straně je doporučováno "navrácení se" k přírodě, na druhou stranu ale používáte odšťavňovače a jiné vymoženosti moderního světa...např. nedoporučování bylinkových čajů...je orpavdu sypaný heřmánek zalitý horkou vodou škodlivý? Neprošel člověk nějakým vývojem? A neprochází jím stále? Není vše jen o přizpůsobování se době a novým požadavkům? Není to vše jen prostě evoluce, kdy přežijí jen ti nepřizpůsobivější?

Vážim si veľmi pána Darwina, lebo vo svojej dobe prišiel s niečím revolučným, čo po tisícich rokoch temna v našich zemepisných šírkach, odštartovalo nové poznania. Napriek nepochybne zaujímavej a logicky vyzerajúcej jeho teórii o evolúcii - O pôvode druhov prírodným výberom – je to stále iba teória. Nemáme dôkaz. Ostáva teda iba viera, či už v evolúciu alebo v zásah boha, prípadne ešte prichádzajú do úvahy mimozemšťania. Nevieme kedy a odkiaľ sa vzal na tejto planéte Homo sapiens. Už takmer 200 rokov intenzívne hľadajú vedci odpoveď na túto otázku. Odpoveď zatiaľ nemáme a obávam sa, že ju tak skoro ani nenájdeme. Na potvrdenie alebo vyvrátenie teórie o spoločnom pôvode všetkých živých organizmov zatiaľ chýbajú Darwinom predpokladané prechodné články, ktoré by mohli vyplniť mnoho medzier medzi vývinovými skokmi. Ja neverím, že ich niekedy nájdu pretože neexistujú. Kto bol a odkiaľ sa vzal teda náš predok a ako sa asi stravoval? Pri doteraz najstaršom náleze časti kostry homo sapiens datovanej na cca 200 000 rokov sa našli údajne aj spracované zrná. Človek odjakživa používal nástroje, a iné vymoženosti, lebo je odjakživa vynaliezavý a tiež preto, aby si uľahčil život a to vrátane prípravy potravy. Dnes sú tie nástroje iba technicky dokonalejšie. Takže odpoveď na otázku, či človek prešiel, alebo prechádza evolučným vývojom, sa my v tomto živote už nedozvieme. \":)\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 8:16 pm 
Offline

Registrován: stř črc 20, 2011 5:24 pm
Příspěvky: 56
Evoluce?!
Již před lety,když začal vnímat naši planetu, při procházce přírodou, jsem objevil a tím bych rád doplnil Evoluční řetězec pana Darwina. Jedná se o stále nedoplněný článek přechodu ze zvířete k člověku. V této propasti se nachází druh,který jsem latinsky pojmenoval BESTIÁL-SOBEC-HOMOHNUS.
Špatná zprava je,že stále žije a tím nejen člověk trpí !!!
Jak již název napovídá,tohoto tvora poznáte, že v NAŠÍ přírodě zanechává odpadky a celkově se chová nešetrně !!!
Ve městě civilizační svinstvo (odpadky) uklidí schopné technické služby,ale kdo to uklidí tam, ...venku za městem ?!
Asi stále mu nedošlo,že i mimo svůj interiér má DOMOV, ...je to domov všech tvorů této planety !!!

-"Homohnuse, pokud miluješ své děti, svou budoucí generaci, nebuď sobec a s lásky k nim, ...MILUJ PŘÍRODU,NAŠI PLANETU."

PS: Jak chceme žít zdravě? ...v nezdravém světě.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 8:39 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Jak jsem ted psala k jinemu prispevku...Lide netusi jakou maji moc.Dokud neco nezacneme (VSICHNI SPOLECNE) delat, tak se nikdy nic nezmeni a ano, bude to jeste horsi!Jak dlouho to bude jeste trvat?Jak dlouho budou lidi jeste mlcet a jen nadavat po internetu??Proc do CR vozej ty nejhorsi p-otraviny, ktere by jinde ani prase nesezralo???(a takto bychom mohli polemizovat do nekonecna)PROTOZE DOKUD TO LIDI BUDOU KUPOVAT, NIC SE NEZMENI!!!
Jak jsem uz psala jinde...Predstavte si, co by se stalo, kdyby v jeden jediny den tady v Cr, nesel ANI JEDEN clovek do ZADNEHO obchodu.AHA.......


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 9:03 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
misujka23 píše:
Jak jsem ted psala k jinemu prispevku...Lide netusi jakou maji moc.Dokud neco nezacneme (VSICHNI SPOLECNE) delat, tak se nikdy nic nezmeni a ano, bude to jeste horsi!Jak dlouho to bude jeste trvat?Jak dlouho budou lidi jeste mlcet a jen nadavat po internetu??Proc do CR vozej ty nejhorsi p-otraviny, ktere by jinde ani prase nesezralo???(a takto bychom mohli polemizovat do nekonecna)PROTOZE DOKUD TO LIDI BUDOU KUPOVAT, NIC SE NEZMENI!!!
Jak jsem uz psala jinde...Predstavte si, co by se stalo, kdyby v jeden jediny den tady v Cr, nesel ANI JEDEN clovek do ZADNEHO obchodu.AHA.......

Nu, misujko, jeden den je nic. Chtělo by to měsíc. V tom problém není.
Do ČR se vozí šunty, protože se ty šunty prodají, to je ten jediný důvod. Každý má na výběr, nikdo to kupovat nemusí. Já a mnozí jiní je prostě nekupujeme. Takže nám (těm jiným) ty šunty vůbec nevadí. Ať si existují, když to lidé koupí.
Víte, misujko, vždy budu tvrdě nesouhlasit s vaší volbou, ale vždy budu tvrdě podporovat to, abyste vaši volbu měla.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 9:08 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Jasne, ze by bylo efektivnejsi aspon mesic..
Ja to taky nekupuju.Vite co ale nesnesu?Lidi, kteri nadavaji, ale i presto jdou a koupi si to.
Tenhle princip je to, co me nejvic vytaci.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 9:21 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
misujka23 píše:
Jasne, ze by bylo efektivnejsi aspon mesic..
Ja to taky nekupuju.Vite co ale nesnesu?Lidi, kteri nadavaji, ale i presto jdou a koupi si to.
Tenhle princip je to, co me nejvic vytaci.

Princip je ten, že nesmíš být naštvaná na lidi, kteří dělají něco jiného, než ty. To je princip, který je nade vše. Sociální inženýrství již dávno vyčpělo. Nelze lidem ordinovat štěstí a zdraví.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 10:17 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Nejde ani tak o vztek, jak o nepochopeni jich.
Napr.: ''Achjo, mam rakovinu z chleba, nesnasim to, nesnasim cely tento system!''
a druhy den ''mam hlad, jdu si koupit chleba a k tomu si dam veprovot konzervu''
chapete Martino72, jak to myslim?


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 10:38 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
misujka23 píše:
Nejde ani tak o vztek, jak o nepochopeni jich.
Napr.: ''Achjo, mam rakovinu z chleba, nesnasim to, nesnasim cely tento system!''
a druhy den ''mam hlad, jdu si koupit chleba a k tomu si dam veprovot konzervu''
chapete Martino72, jak to myslim?

Miško, myslím, že chápu.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 10:45 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
\":P\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 10:57 pm 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
misujka23 píše:
:P

lumpe! ty mi nevěříš a posmíváš se mi! \":)\"


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 07, 2013 11:01 pm 
Offline

Registrován: pon zář 09, 2013 8:51 pm
Příspěvky: 188
Kdepak \":-)\" jsem rada, ze jsi pochopil, jak to myslim \</div

Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
 Předmět příspěvku: Re: Zamyšlení nad evolucí
PříspěvekNapsal: sob pro 14, 2013 1:29 am 
Offline

Registrován: pon čer 10, 2013 2:26 pm
Příspěvky: 964
Název vlákna jest poněkud zavádějící a také zavádějící postřehy zazněly.
Odlišme evoluci ve smyslu vývoje a přeměnu jednoho druhu v jiný (to nikdy a nikde nebylo pozorováno, není sebemenší důkaz, ani empiricky odpozorovaný, ani predikovaný a laboratorně nastrojený) a evoluci ve smyslu adaptace jednotlivého druhu na prostředí, ve kterém žije a které si přetváří - to bylo pozorováno i naživo v rozmezí generace, i odpozorováno z archeologických nálezů.
Otázka, nejvíce asi zajímající toto forum, jest ta, zda změny prostředí (nemyslím přírodu, ta je v pohodě, ale spíše soubor a množství podnětů), ve kterém člověk žije, nejsou příliš překotné, zda vůbec ještě onu adaptaci stíháme.
Dle mého názoru nelze dáti odpověď generalizující.


Ohlásit tento příspěvek
Nahoru
 Profil  
Odpovědět s citací  
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Můžete zakládat nová témata v tomto fóru
Můžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz