Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 6:15 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 9:02 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Noel píše:
No nevím, ke klystýrům mám docela negativní vztah...a takhle objemný...sotva bych udržel v sobě polovinu... \":?\"
přesto díky za tip
Myslel jsem, jak si s tím dávaj ty bylinkový léčebný nálevy že se to dostane dál do střeva...

Váš vztah by bylo vhodné přehodnotit a pravidelným tréninkem se dostat k výsledkům a byliny to je trochu něco jiného. Koncová část střeva špičkově nasává tekutinu ze střeva, musí se přeci zahustit stolice a takto se tedy dá aplikovat hodně věcí, třeba ty byliny, kafe, dokonce drogy a mnoho dalších.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 10:13 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Noel píše:
tak nevím \":?\" :
Užíváte probiotika? Pozor na některé doplňky stravy! Už nás zase výrobci klamou. Na obale uvádějí jiné hodnoty než ve skutečnosti výrobek obsahuje.
Státní zdravotní ústav v Praze například naměřil u dvou doplňků stravy společnosti Apotex APO-Probiotika a APO-Lactobacillus 10+ nižší množství probiotických kultur než deklarovaných na obale. Některé doplňky stravy různých výrobců dokonce obsahují místo miliónů probiotických kultur pouhé stovky. Shlédněte včerejší reportáž Černých ovcí a sami posuďte, jak nás výrobci doplňků stravy klamou.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 801080514/
Vyjádření Apotexu k zjištění SZÚ:
http://www.apotex.cz/cs/apotex/aktualit ... _26_4_2013

Dnes je doba pdvodná a řekl bych, že zákazník to vlastně chce. Nastavením nesmyslného šetření se dostáváme do slepé uličky. Trh chce stále nižší cenu, což bez podvodů nejde docílit a pak se ptejme, kdo je vlastně viník. Je to ten co podvádí, nebo ten, který ho k tomu nesmyslným požadavkem nutí. Normální je fungující trh, kde lidé kupují to co potřebují a cenu řeší pouze přijatelné rovině, tedy spíše dle kvality. Je to rozhodně lepší, než si koupit rohlík sice plesnivý, ale nekupte ho ve slevě za 20 haléřů, pak i ta plíseň tak nějak lépe chutná.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 11:36 am 
Offline

Registrován: pon kvě 27, 2013 11:27 am
Příspěvky: 2
Dobrý den, pane Jardo,
chtěla bych se zeptat na Váš názor na laktobacily a jejich skladování. Jak všichni víme laktobacily stejně jako jiné mikroorganismy a bacily jsou živé organismy a pro jejich přežití jsou důležité nějaké podmínky. Většinou je to u laktobacilů a enyzmů především správné skladování a to v neporušeném obalu na suchém místě při teplotách do max. 15 stupňů Celsia, u některých je to dokonce do 10 stupňů, někde nepřežije kultura ani do 5 stupňů. To by znamenalo skladování všech těch přípravků co se prodávají v lékárnách i volně v obchodech v lednici, nebo v nějakém chladícím zařízení. Souvisí s tím ale i logistika, pochybuji, že kamion který tyto produkty převáží je nějak chlazený a v lékárnách pak také toto opatření ignorují.

Já mám takovou zkušenost, že mi koupené laktobacily moc nefungovali, tedy fungovali jen jako placebo. Od té doby je nekupuji, poněvadž jim něvěřím. Můžete mi prosím napsat Váš názor, popřípadě mne vyvézt z omylu?

Díky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon kvě 27, 2013 12:19 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
[quote="cyrrus":12asoboa]Dobrý den, pane Jardo,
chtěla bych se zeptat na Váš názor na laktobacily a jejich skladování. Jak všichni víme laktobacily stejně jako jiné mikroorganismy a bacily jsou živé organismy a pro jejich přežití jsou důležité nějaké podmínky. Většinou je to u laktobacilů a enyzmů především správné skladování a to v neporušeném obalu na suchém místě při teplotách do max. 15 stupňů Celsia, u některých je to dokonce do 10 stupňů, někde nepřežije kultura ani do 5 stupňů. To by znamenalo skladování všech těch přípravků co se prodávají v lékárnách i volně v obchodech v lednici, nebo v nějakém chladícím zařízení. Souvisí s tím ale i logistika, pochybuji, že kamion který tyto produkty převáží je nějak chlazený a v lékárnách pak také toto opatření ignorují.

Já mám takovou zkušenost, že mi koupené laktobacily moc nefungovali, tedy fungovali jen jako placebo. Od té doby je nekupuji, poněvadž jim něvěřím. Můžete mi prosím napsat Váš názor, popřípadě mne vyvézt z omylu?

Díky.[/quote:12asoboa]
Chce se to v lékárnách poptat, zagooglit a tak, já taky do toho vrazil nemalý prachy, každopádně jsem si teď začal vyrábět pickels, krom příznivých účinků na mikroflóru to má mít i na

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř kvě 29, 2013 11:46 am 
Offline

Registrován: pon kvě 27, 2013 11:27 am
Příspěvky: 2
Noeli díky za odpověď, pickles si určitě udělám, za zkoušku to stojí. Díky i za užitečné odkazy.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát čer 21, 2013 7:32 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
cyrrus píše:
Dobrý den, pane Jardo,
chtěla bych se zeptat na Váš názor na laktobacily a jejich skladování. Jak všichni víme laktobacily stejně jako jiné mikroorganismy a bacily jsou živé organismy a pro jejich přežití jsou důležité nějaké podmínky. Většinou je to u laktobacilů a enyzmů především správné skladování a to v neporušeném obalu na suchém místě při teplotách do max. 15 stupňů Celsia, u některých je to dokonce do 10 stupňů, někde nepřežije kultura ani do 5 stupňů. To by znamenalo skladování všech těch přípravků co se prodávají v lékárnách i volně v obchodech v lednici, nebo v nějakém chladícím zařízení. Souvisí s tím ale i logistika, pochybuji, že kamion který tyto produkty převáží je nějak chlazený a v lékárnách pak také toto opatření ignorují.

Já mám takovou zkušenost, že mi koupené laktobacily moc nefungovali, tedy fungovali jen jako placebo. Od té doby je nekupuji, poněvadž jim něvěřím. Můžete mi prosím napsat Váš názor, popřípadě mne vyvézt z omylu?

Díky.

Ono je otázka jak které, některé varianty jsou hodně odolné a zase tolik jim pokojové teploty nevadí. Jinak pochopitelně čerstvé laktíky doma vypěstované asi usadíte ve střevě snadněji, ale je trochu problém jich tam dodat tak obrovské množství jako pomocí pilulek.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát zář 13, 2013 2:35 pm 
Offline

Registrován: sob bře 30, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 34
Má někdo zkušenosti s těmito laktobacily?
http://www.medimport.cz/volne-prodejne-pripravky/vsl-s.php

450 miliard na jeden sáček je už celkem působivé číslo.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát zář 27, 2013 8:38 pm 
Offline

Registrován: pon zář 02, 2013 7:43 pm
Příspěvky: 4
Koupila jsem si laktobacily v lékárně (schválně jsem vybírala ty, co se musí skladovat v lednici, protože myslím, že jsou účinnější), ale jaksi jsem se zapomněla podávat na složení a doma jsem zjistila, že obsahují laktózu, což je asi špatně že, když jsem si je koupila k ukočírování plísní?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pon zář 30, 2013 1:41 pm 
Offline

Registrován: čtv pro 06, 2012 10:23 am
Příspěvky: 16
pve píše:
Má někdo zkušenosti s těmito laktobacily?
http://www.medimport.cz/volne-prodejne-pripravky/vsl-s.php

450 miliard na jeden sáček je už celkem působivé číslo.

Vypadá to fakt dobře, ale je tam nasáno, že je to pouze na lékař.předpis \":?\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 2:28 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
pve píše:
Má někdo zkušenosti s těmito laktobacily?
http://www.medimport.cz/volne-prodejne-pripravky/vsl-s.php

450 miliard na jeden sáček je už celkem působivé číslo.

Zajímavé, že by i moderní medicína uznala schopnosti laktobacilů.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned říj 27, 2013 2:41 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Sjuzin píše:
Koupila jsem si laktobacily v lékárně (schválně jsem vybírala ty, co se musí skladovat v lednici, protože myslím, že jsou účinnější), ale jaksi jsem se zapomněla podávat na složení a doma jsem zjistila, že obsahují laktózu, což je asi špatně že, když jsem si je koupila k ukočírování plísní?

To je otázka poměrů celkového obsahu tablety a já bych v tom zase tak velký problém neviděl.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř lis 27, 2013 9:10 pm 
Offline

Registrován: pon lis 25, 2013 10:05 pm
Příspěvky: 253
Chtel jsem se zeptat ohledne toho lepicolu. Chci ho zacit brat kdyz zacnu s klystyrama 1x denne cely tyden a pak postupne snizovat tak jak se tady doporucuje. Ten lepicol je 180g prasku a ma se uzivat 20g denne. Takze jedno baleni vydrzi 9 dni. Bude dostacujici kdyz budu brat tedy ten první tyden klystyru kazdy den tech 20g a pak další baleni třeba jen obden a další kazdy 3 den atd.. Ma to takhle smysl? Jeste me napada psyllia mam doma plno. Nebude teda vlodnejsi jiny produkt s laktobacily, ktery treba obsahuje vetsi pocet tech druhu kultur a psyllium dodam zvlast? Jestli jsem to pochopil dobře, tak to psyllium tam je jako potrava pro ty laktobacily..?


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř pro 25, 2013 2:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
Ÿura píše:
Chtel jsem se zeptat ohledne toho lepicolu. Chci ho zacit brat kdyz zacnu s klystyrama 1x denne cely tyden a pak postupne snizovat tak jak se tady doporucuje. Ten lepicol je 180g prasku a ma se uzivat 20g denne. Takze jedno baleni vydrzi 9 dni. Bude dostacujici kdyz budu brat tedy ten první tyden klystyru kazdy den tech 20g a pak další baleni třeba jen obden a další kazdy 3 den atd.. Ma to takhle smysl? Jeste me napada psyllia mam doma plno. Nebude teda vlodnejsi jiny produkt s laktobacily, ktery treba obsahuje vetsi pocet tech druhu kultur a psyllium dodam zvlast? Jestli jsem to pochopil dobře, tak to psyllium tam je jako potrava pro ty laktobacily..?

To jste pochopil dobře a určitě je lepší dodat nějaké silnější laktobacily, Lepicol v tomto směru moc ideální není.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř pro 31, 2014 11:43 pm 
Offline

Registrován: úte čer 11, 2013 11:31 am
Příspěvky: 72
kalinka píše:
pve píše:
Má někdo zkušenosti s těmito laktobacily?
http://www.medimport.cz/volne-prodejne-pripravky/vsl-s.php

450 miliard na jeden sáček je už celkem působivé číslo.
Vypadá to fakt dobře, ale je tam nasáno, že je to pouze na lékař.předpis \":?\"

Tak bez předpisu například zde - http://www.slevolekarna.cz/index.php


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: čtv led 01, 2015 10:41 am 
Offline

Registrován: ned zář 18, 2011 1:23 pm
Příspěvky: 36
jimikluk píše:
Tak bez předpisu například zde - http://www.slevolekarna.cz/index.php

Ten odkaz je omyl nebo trapná reklama na neprodejný šunt ? \":evil:\"
Chybka - na stránce z odkazu je třeba ještě pohledat dál, ale kdo hledá - najde ! \":twisted:\"


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz