Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 9:51 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: sob čer 08, 2013 11:24 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Nikde jsem tu nenašel samostatné vlákno o antioxidantech.

Co považujete za nejdůležitější antioxidanty? Jak je suplementovat? Pravidelně či omezeně?

Za sebe užívám Jardův antioxidační liposomální koktejl, i když jsem teď na chvilku přestal, neboť mě silně nadýmá a mám po něm průjem ač nemohu přijít na to proč.

Dále zinek s mědí. Gamma tokoferoly a selen.

Teď jsem narazil na NAC čili N Acetyl Cystein což je prý výborný partner k Glutathionu.

Stojí ještě něco za zmínku/suplementaci?

Co třeba rutin, astaxanthin, inositol, lutein?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: ned čer 09, 2013 11:18 pm 
Offline

Registrován: ned kvě 29, 2011 9:32 pm
Příspěvky: 182
tak já doufám, že antoxidanty přijímám v zelenině .. nicméně Dr. Mercola hodně vychvaluje astaxanthin

http://www.youtube.com/watch?v=Cvxs6ajhkJQ - video
http://articles.mercola.com/sites/artic ... rient.aspx - článek
- pomáhá mít hezčí kůži
- je rozpustný v tucích a proto se dostane do nervového systému a tím chrání mozek před stárnutím atd.
- 65x silnější než vitC a 14x silnější než vitE
- jestli jsem to dobře pochopil, tak je to produkt nějakých malinkých řas v moři + ho obsahují vodní příšerky, které ty řasy jedí (krill, korýš,losos)
- je to karetonoid a právě ten způsobuje u lososů tu jejich růžovou barvu
- protizánětlivý
- máme si dát pozor ať kupujeme přírodní formu a ne tu syntetickou


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: úte čer 11, 2013 8:28 pm 
Offline

Registrován: pon čer 03, 2013 9:09 pm
Příspěvky: 58
No, antioxidanty a v. radikály jsou teď velké téma, ale je to trochu složitější. Ve zkratce jde o to, že radikály nejsou pro tělo jenom jednoznačně škodlivé - pokud v něm ale nezískají přesilu. Což se dneska často děje díky nevhodnému životnímu stylu a stravování. Myslím ale, že pokud sympatizujeme s názory na těchto a podobných stránkách (a řídíme se jimi), tak bychom nějaké antioxidanty ani nemuseli moc řešit.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 12:51 pm 
Offline

Registrován: úte pro 06, 2011 4:30 pm
Příspěvky: 102
Elkimek píše:
.....
Za sebe užívám Jardův antioxidační liposomální koktejl, i když jsem teď na chvilku přestal, neboť mě silně nadýmá a mám po něm průjem ač nemohu přijít na to proč.

Asi to záleží na typu organizmu. Mě docela nadýmají už malé dávky kys. ascorbové, jedno v jaké formě, a po větší dávce je průjem jistý. Držím se zásady, že co mi nedělá dobře, tak nedodávám. Tělo ví co dělá a co potřebuje. Vždycky po čase si reakce na jídlo a doplňky vyzkouším, hlavně při změně ročního období.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 4:27 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
OndraN píše:
Asi to záleží na typu organizmu. Mě docela nadýmají už malé dávky kys. ascorbové, jedno v jaké formě, a po větší dávce je průjem jistý. Držím se zásady, že co mi nedělá dobře, tak nedodávám. Tělo ví co dělá a co potřebuje. Vždycky po čase si reakce na jídlo a doplňky vyzkouším, hlavně při změně ročního období.

Nadýmání po kys. askorbové je prý projev detoxikace, co je na tom pravdy nevím.

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: stř čer 12, 2013 9:37 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
merti píše:
No, antioxidanty a v. radikály jsou teď velké téma, ale je to trochu složitější. Ve zkratce jde o to, že radikály nejsou pro tělo jenom jednoznačně škodlivé - pokud v něm ale nezískají přesilu. Což se dneska často děje díky nevhodnému životnímu stylu a stravování. Myslím ale, že pokud sympatizujeme s názory na těchto a podobných stránkách (a řídíme se jimi), tak bychom nějaké antioxidanty ani nemuseli moc řešit.

Máte pravdu, nic se nemá přehánět, ale pokud je člověk nemocný tak antioxidanty mohou hrát docela zásadní roli,


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: stř říj 15, 2014 11:33 am 
Offline

Registrován: stř říj 15, 2014 11:16 am
Příspěvky: 1
No, antioxidanty a v. radikály jsou teď velké téma, ale je to trochu složitější. Ve zkratce jde o to, že radikály nejsou pro tělo jenom jednoznačně škodlivé - pokud v něm ale nezískají přesilu. Což se dneska často děje díky nevhodnému životnímu stylu a stravování. Myslím ale, že pokud sympatizujeme s názory na těchto a podobných stránkách (a řídíme se jimi), tak bychom nějaké antioxidanty ani nemuseli moc řešit.

_________________
http://www.uni-halle.de
http://www.testking.co.uk/exam/NS0-510.html
https://www.exin.com
http://www.jhu.edu


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: ned říj 19, 2014 6:35 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Devi123 píše:
No, antioxidanty a v. radikály jsou teď velké téma, ale je to trochu složitější. Ve zkratce jde o to, že radikály nejsou pro tělo jenom jednoznačně škodlivé - pokud v něm ale nezískají přesilu. Což se dneska často děje díky nevhodnému životnímu stylu a stravování. Myslím ale, že pokud sympatizujeme s názory na těchto a podobných stránkách (a řídíme se jimi), tak bychom nějaké antioxidanty ani nemuseli moc řešit.

To máte pravdu, základem úspěchu je vždy rovnováha.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: sob lis 01, 2014 2:11 pm 
Offline

Registrován: sob lis 01, 2014 2:06 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha
Antioxidanty se ted resi vsude mozne, samozrejme clovek muze zkusit nejakou "novinku", ale spis bych se asi drzel overeneho...

Tedy Vit C, Vit E. Lutein je fajn na oci, systemove nevim.

Antioxidacne pusobi i ruzne byliny. Kazdopadne, jak se pise vyse, asi to chce rovnovahu...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: sob úno 14, 2015 7:43 pm 
Offline

Registrován: stř bře 21, 2012 10:49 pm
Příspěvky: 4
Dbry den,
chtela bych se zeptat ohledne astaxanthinu, nasla jsem, ze je z rasy.Da se koupit cisty prasek v akvaristickych potrebach jako "prisada pro zbarveni rybicek". Otazka zni - je nejaky problem v pozivatelnosti pro lidi? (Obecne ziju v tom, ze rybicky jsou delikatnejsi nez clovek..)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: sob dub 25, 2015 7:40 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Leelaa píše:
Dbry den,
chtela bych se zeptat ohledne astaxanthinu, nasla jsem, ze je z rasy.Da se koupit cisty prasek v akvaristickych potrebach jako "prisada pro zbarveni rybicek". Otazka zni - je nejaky problem v pozivatelnosti pro lidi? (Obecne ziju v tom, ze rybicky jsou delikatnejsi nez clovek..)

Tak s jistotou odpovědět nedovedu, ale když to vydrží malá rybička, neměl by s tím člověk mít žádný problém.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2019 4:35 pm 
Offline

Registrován: stř čer 15, 2016 2:52 pm
Příspěvky: 51
Zdravím ... někde jsem zde na foru četl že s PUFA ( a je jedno jestli omega 3 nebo 6 ) by se to nemělo přehánět a že můžou škodit. Na netu jsem se dočetl že vitamín E brání oxidaci PUFA. Ale většina zdrojů PUFA ( třeba řepkový nebo kukuřičný olej atd.) jsou přeci zdroji vitamínu E. Takže mě napadá jestli ten vitamín E opravdu něco dokáže podržet nebo je ho tam málo na to aby zabránil oxidaci ? A co třeba olivový olej a vitamín E ? pokud vím nějaký tam je a PUFA je tam docela málo


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Antioxidanty
PříspěvekNapsal: ned čer 16, 2019 7:16 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
ondra258 píše:
Zdravím ... někde jsem zde na foru četl že s PUFA ( a je jedno jestli omega 3 nebo 6 ) by se to nemělo přehánět a že můžou škodit. Na netu jsem se dočetl že vitamín E brání oxidaci PUFA. Ale většina zdrojů PUFA ( třeba řepkový nebo kukuřičný olej atd.) jsou přeci zdroji vitamínu E. Takže mě napadá jestli ten vitamín E opravdu něco dokáže podržet nebo je ho tam málo na to aby zabránil oxidaci ? A co třeba olivový olej a vitamín E ? pokud vím nějaký tam je a PUFA je tam docela málo

PUFA se doporučuje držet do 10% z celkového příjmu tuků a zda vyšší dávku může nějak pozitivně ovlivnit vitamín E netuším, ale spíše se domnívám že asi moc ne. Olivový olej je sám o sobě právě vyvážený má cca 11% PUFA tedy pokud je to váš jediný přijímaný tuk pak není problém. U vyšších dávek PUFA nepředstavují ani tak problém s oxidací, ale s tím že je pak tělo musí pálit na energii a v tom je problém.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz