Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 11:31 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 1:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavluša píše:
Zajímalo by mě, co je příčinou průjmu při užívání laktobacilů. Jedno děcko je v pohodě, druhé reaguje průjmem, berem APO laktobacily. Laktobacily jsem vysadila, ale i tak mě zajímá z jakého to je důvodu.
Dík

Mikroflóra střeva má být vyvážená, čili jsou dvě možnosti, předávkování a to pak skončí průjmem, ale neměl by trvat dlouho, nebo likvidace oponentních kultur, zpravidla kvasinek a průjem také skončí po krátké době. Bohužel je nutno stav vypozorovat, lepší řešení neznám.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 1:27 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Někde jem tu Jardo četl o množení laktobacilů ve vodě. Mám Biopron od Valosunu http://www.vesela-lekarna.cz/zbozi/8594 ... ium-tob-60 jak na to? Rozlomit jednu pilulku do vody a nechat působit přes noc? díky

Samotná voda je moc nemnoží, spíše jako nastartuje, ale pokud dodáte třeba nějaké prebiotikum-vlákninu, nebo běžné sacharidy, mají velice dobré možnosti


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: úte dub 30, 2013 8:04 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jarda píše:
Samotná voda je moc nemnoží, spíše jako nastartuje, ale pokud dodáte třeba nějaké prebiotikum-vlákninu, nebo běžné sacharidy, mají velice dobré možnosti

Tak třeba, 1L vody, dvě lžíce psylia a trochu sladíku?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 2:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
Tak třeba, 1L vody, dvě lžíce psylia a trochu sladíku?

Sladík mě do toho moc nepasuje, ten by mohl laktíky i likvidovat a to dávkování také ne, prostě dvě deci vody vrchovatou lžičku psyllia a nic víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 7:45 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř led 18, 2012 2:56 pm
Příspěvky: 279
Jarda píše:
Sladík mě do toho moc nepasuje, ten by mohl laktíky i likvidovat a to dávkování také ne, prostě dvě deci vody vrchovatou lžičku psyllia a nic víc.

Sladík může likvidovat laktobacily \":shock:\" ? To je pro mne novinka. Můžete mi prosím pane Jardo vysvětlit princip té likvidace:)? Děkuji moc.

_________________
Příroda má vždy pravdu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: stř kvě 01, 2013 7:50 pm 
Offline

Registrován: stř led 16, 2013 1:17 pm
Příspěvky: 255
Jarda píše:
Sladík mě do toho moc nepasuje, ten by mohl laktíky i likvidovat a to dávkování také ne, prostě dvě deci vody vrchovatou lžičku psyllia a nic víc.

A do toho si tedy hodit 1tob. laktíku a po 24h vypít?

_________________
Vysoce kvalitní vitamíny a doplňky stravy NUTRILITE z čistě přírodních koncentrátů

Vodní filtr eSpring


pro členy tohoto fóra sleva :)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 4:03 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
Elkimek píše:
A do toho si tedy hodit 1tob. laktíku a po 24h vypít?

Mě napadlo kdysi něco podobného, ale s tím rozdílem že bych tu vodu s namnoženými laktobacily aplikoval přímo tlustého střeva pomocí těch malých irigátorů na malá léčebná klyzmata o objemu asi 200, takže to pak člověka nenutí utíkat na hajzl ale ta voda se vstřebá do střeva.
Podle mě to může být efektivnější a levnější páč laktobacily můžou takhle tračník kolonizovat přímo a bez nějakých ztrát oproti zdlouhavé pouti žaludkem a tenkým střevem, kde jich spousta padne.
Ale nevím, ještě jsem to nezkoušel.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 4:53 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Noel píše:
Mě napadlo kdysi něco podobného, ale s tím rozdílem že bych tu vodu s namnoženými laktobacily aplikoval přímo tlustého střeva pomocí těch malých irigátorů na malá léčebná klyzmata o objemu asi 200, takže to pak člověka nenutí utíkat na hajzl ale ta voda se vstřebá do střeva.
Podle mě to může být efektivnější a levnější páč laktobacily můžou takhle tračník kolonizovat přímo a bez nějakých ztrát oproti zdlouhavé pouti žaludkem a tenkým střevem, kde jich spousta padne.
Ale nevím, ještě jsem to nezkoušel.

Zkusit to můžeš, Noeli, ale podle mě dojde tak maximálně ke kolonizaci nejbližšího okolí řitního otvoru (Rectum, a možná ještě Colon Sigmodeium), což je pro kýžený účel zcela nedostačující (na h...o). Pokud už chceš jít touto cestou (nic proti), protáhni se aspoň dvakrát po sobě dvěma litrama (ta první várka s epsomkou) a pak tam žduchni další dvojku, cca 35oC, tentokrát s těma rozpuštěnýma laktobacilama a pokus se to holt vydržet aspoň 20 minut. Za přispění jógového dýchání s převahou abdominálního prvku a jemné masáže břicha vleže by se to mohlo dostat až ke slepáku, a to už by mělo stačit. Když se posereš předčasně, zase se tak moc nestane, a určitě se uchytí aspoň něco, a hlavně dost daleko od výfuku.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 6:54 pm 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
catcher píše:
Zkusit to můžeš, Noeli, ale podle mě dojde tak maximálně ke kolonizaci nejbližšího okolí řitního otvoru (Rectum, a možná ještě Colon Sigmodeium), což je pro kýžený účel zcela nedostačující (na h...o). Pokud už chceš jít touto cestou (nic proti), protáhni se aspoň dvakrát po sobě dvěma litrama (ta první várka s epsomkou) a pak tam žduchni další dvojku, cca 35oC, tentokrát s těma rozpuštěnýma laktobacilama a pokus se to holt vydržet aspoň 20 minut. Za přispění jógového dýchání s převahou abdominálního prvku a jemné masáže břicha vleže by se to mohlo dostat až ke slepáku, a to už by mělo stačit. Když se posereš předčasně, zase se tak moc nestane, a určitě se uchytí aspoň něco, a hlavně dost daleko od výfuku.

No nevím, ke klystýrům mám docela negativní vztah...a takhle objemný...sotva bych udržel v sobě polovinu... \":?\"
přesto díky za tip
Myslel jsem, jak si s tím dávaj ty bylinkový léčebný nálevy že se to dostane dál do střeva...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 12, 2013 7:27 pm 
Offline

Registrován: úte zář 22, 2009 10:10 am
Příspěvky: 160
Noel píše:
No nevím, ke klystýrům mám docela negativní vztah...a takhle objemný...sotva bych udržel v sobě polovinu... \":?\"
přesto díky za tip
Myslel jsem, jak si s tím dávaj ty bylinkový léčebný nálevy že se to dostane dál do střeva...

Ty bylinkový nálevy jsou dobrý tak na hemeroidy, ale většina současné populace má tlusté střevo v takovém stavu, že se klyzma prostě za slezinné ohbí nedostane, i kdyby dotyčný dělal půl hodiny sárvángásanu a naulí.
Dva litry není moc, je to potřeba pro naplnění střeva v celé délce a jeho hrubé pročištění rychlým vypuštěním. Pokud neudržíš ani půlku, je to jen tvůj pocit, dá se to překonat (stačí vleže najít polohu, kdy přejde nutkání na vypuštění). A nebo máš dráždivý tračník, ale to bys asi poznal jinak (psychický vliv).
Když by to nešlo jinak, dal bych půl litru vody s epsomkou vrchem, což tě pořádně protáhne a ta sůl odvodní střevo, a po doznění defekačních příznaků (cca za 1,5 až 2 hodiny) bych dal klystýr s těma rozpuštěnýma laktobacilama - dle tvého odhadu co udržíš, ale aspoň ten litr. Jeho teplota 35oC by měla fungovat protidráždivě, tj. na delší udržení, a dehydrované střevo by mělo ten laktoklystýr postupně nacucnout bez nějakých problémů. V ideálním případě, pokud se teda bavíme o litru, by pak ven už nic nešlo.
Pokud se ti zdá tohle cvičení moc náročné, tak tu kolonizaci kolonu zorganizuj prostě tak, jakto dělá většina -vrchem. Možná bych se inspiroval tím, co píše Jarda v diskuzi výše - namnožit to ve dvou deckách vody, těsně před pitím tam vrznout Psyllium, a kopnout to do sebe (dal bych to dvakrát - ráno a v poledne, a opakovat aspoň dalších šest dnů). Pro zvýraznění účinku můžeš použít tu maxi dávku - 40miliard kultur.
Kromě drobného úbytku finanční hotovosti to nemá kontraindikaci, přebytek prostě odejde známou cestou.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 10:45 am 
Offline

Registrován: pát črc 20, 2012 1:54 pm
Příspěvky: 85
tak nevím \":?\" :
Užíváte probiotika? Pozor na některé doplňky stravy! Už nás zase výrobci klamou. Na obale uvádějí jiné hodnoty než ve skutečnosti výrobek obsahuje.
Státní zdravotní ústav v Praze například naměřil u dvou doplňků stravy společnosti Apotex APO-Probiotika a APO-Lactobacillus 10+ nižší množství probiotických kultur než deklarovaných na obale. Některé doplňky stravy různých výrobců dokonce obsahují místo miliónů probiotických kultur pouhé stovky. Shlédněte včerejší reportáž Černých ovcí a sami posuďte, jak nás výrobci doplňků stravy klamou.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 801080514/
Vyjádření Apotexu k zjištění SZÚ:
http://www.apotex.cz/cs/apotex/aktualit ... _26_4_2013


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: pát kvě 24, 2013 11:29 am 
Offline

Registrován: sob říj 02, 2010 10:19 pm
Příspěvky: 1106
Noel píše:
tak nevím \":?\" :
Užíváte probiotika? Pozor na některé doplňky stravy! Už nás zase výrobci klamou. Na obale uvádějí jiné hodnoty než ve skutečnosti výrobek obsahuje.
Státní zdravotní ústav v Praze například naměřil u dvou doplňků stravy společnosti Apotex APO-Probiotika a APO-Lactobacillus 10+ nižší množství probiotických kultur než deklarovaných na obale. Některé doplňky stravy různých výrobců dokonce obsahují místo miliónů probiotických kultur pouhé stovky. Shlédněte včerejší reportáž Černých ovcí a sami posuďte, jak nás výrobci doplňků stravy klamou.
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 801080514/
Vyjádření Apotexu k zjištění SZÚ:
http://www.apotex.cz/cs/apotex/aktualit ... _26_4_2013

Bohužel je to tak. Také proto je nutné probiotika užívat přírodně formou domácích kefírů, jogurtů a fermentované zeleniny a nespoléhat jen na tablety.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 8:44 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
prokera píše:
Sladík může likvidovat laktobacily \":shock:\" ? To je pro mne novinka. Můžete mi prosím pane Jardo vysvětlit princip té likvidace:)? Děkuji moc.

Já netvrdím, že je jednoznačně likviduje, jenom tvrdím, že je patrně likvidovat může, protože likviduje poměrně dobře bakterie v ústní dutině a laktobacil je stále jenom bakterie.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 8:55 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Elkimek píše:
A do toho si tedy hodit 1tob. laktíku a po 24h vypít?

Ano a stačí množit přes noc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Laktobacily
PříspěvekNapsal: ned kvě 26, 2013 8:58 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Noel píše:
Mě napadlo kdysi něco podobného, ale s tím rozdílem že bych tu vodu s namnoženými laktobacily aplikoval přímo tlustého střeva pomocí těch malých irigátorů na malá léčebná klyzmata o objemu asi 200, takže to pak člověka nenutí utíkat na hajzl ale ta voda se vstřebá do střeva.
Podle mě to může být efektivnější a levnější páč laktobacily můžou takhle tračník kolonizovat přímo a bez nějakých ztrát oproti zdlouhavé pouti žaludkem a tenkým střevem, kde jich spousta padne.
Ale nevím, ještě jsem to nezkoušel.

To není problém, ale jak vám píše správně člen catcher, musíte je dostat co nejdále do střeva, ideálně ke slepáku a to bez většího pročištění není možné. Pak jedině udělat šanku a dostat je tam vrchem s poslední dávkou vody již neosolené.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 148 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Bing [Bot] a 11 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz