Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je pát bře 29, 2024 12:13 am

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: ned bře 11, 2012 11:13 am 
Offline

Registrován: sob dub 30, 2011 3:08 pm
Příspěvky: 273
Pokud po konzumaci červené řepy máme červenou stolici a moč,znamená to že játra a ledviny nejsou ještě úplně čisté....?

_________________
Pokud nejsi připraven změnit svůj život,není ti pomoci.
HIPPOKRATES(460-377 PŘ.KR.)


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pon bře 12, 2012 1:21 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
RaDu píše:
Pokud po konzumaci červené řepy máme červenou stolici a moč,znamená to že játra a ledviny nejsou ještě úplně čisté....?

Ano, stále nejsou zcela čisté a signalizuje to i narušenou funkci střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 5:44 pm 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
ja mam taktiez silne cervenu stolicu po repe a aj taky jemne ruzovi moc ... a ked teraz pijem vela zeleneho napoja tak ak zelenu stolic ??? to je tiez neziaduce ??? co mozem robit pre zlepsenie tohoto stavu ? .....

a duhua otazka \":)\" .... je nejake vysetrenie ktore by mi objektivne ukazalo stav mojej krvi ??? ... mam akne ktore ma stale otravuje a neustale sa to lepsi ...ale veeelmi pomali ... rad by som vedel ako som na tom teda s krvov


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 7:38 pm 
Offline

Registrován: čtv úno 03, 2011 5:09 pm
Příspěvky: 394
borisek píše:
ja mam taktiez silne cervenu stolicu po repe a aj taky jemne ruzovi moc ... a ked teraz pijem vela zeleneho napoja tak ak zelenu stolic ??? to je tiez neziaduce ??? co mozem robit pre zlepsenie tohoto stavu ? .....

a duhua otazka \":)\" .... je nejake vysetrenie ktore by mi objektivne ukazalo stav mojej krvi ??? ... mam akne ktore ma stale otravuje a neustale sa to lepsi ...ale veeelmi pomali ... rad by som vedel ako som na tom teda s krvov

Tak určitě logicky očisty, hlavně střev, jater a ledvin.
Vyšetření krve na mikroskopu s temným polem.
Nejspíš kvasinka a zanesená střeva.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pát dub 20, 2012 9:17 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
ja mam taktiez silne cervenu stolicu po repe a aj taky jemne ruzovi moc ... a ked teraz pijem vela zeleneho napoja tak ak zelenu stolic ??? to je tiez neziaduce ??? co mozem robit pre zlepsenie tohoto stavu ? .....

a duhua otazka \":)\" .... je nejake vysetrenie ktore by mi objektivne ukazalo stav mojej krvi ??? ... mam akne ktore ma stale otravuje a neustale sa to lepsi ...ale veeelmi pomali ... rad by som vedel ako som na tom teda s krvov

Člen Igi vám to píše správně a zelená stolice po zeleném lupení je normální, tím si hlavu lámat nemusíte. Vše chce svůj čas a pokud se stav zlepšuje, tak jste na dobré cestě.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: sob dub 21, 2012 10:56 am 
Offline

Registrován: čtv čer 23, 2011 12:42 pm
Příspěvky: 150
Bydliště: slovensko-zlate moravce
dakujem za odpovede ...no aj ja si myslim ze vsetko chce svoj cas ....prichadza cas hojnosti zeleneho , ovocia a zeleniny .... staci uz len dobre stravovanie a skvor ci neskvor sa to musi zlepsit .... ked kupim odstavovac dam post a budem iba na dzusoch aspon 10 dni .... myslim ze to bude fajn \":)\" ...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: ned dub 29, 2012 7:00 am 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
borisek píše:
dakujem za odpovede ...no aj ja si myslim ze vsetko chce svoj cas ....prichadza cas hojnosti zeleneho , ovocia a zeleniny .... staci uz len dobre stravovanie a skvor ci neskvor sa to musi zlepsit .... ked kupim odstavovac dam post a budem iba na dzusoch aspon 10 dni .... myslim ze to bude fajn \":)\" ...

Ten půst na džusech není zase tak ideální, tím se nezastaví trávení, ale jde to vyzkoušet, nicméně dlouhodobé džusové půsty jako ideál určitě nevidím.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: SAPONINY
PříspěvekNapsal: čtv úno 14, 2013 4:56 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
[quote="muflon":f8lnns8j]Jarda ovčák z fora u pramene hodně chválil kvalitní Golden yacca...22g cca 700kč...další gramáže už jsou v řádech tisíců kč... \":(\"

Dále yucca k dostání v méně účinné kvalitě taky např. u českých dodavatelů
(Hemann-98,5%yucca schidigera,Unios pharma,Olimpex,Starlife atd...)
Yucca od zahraničního swansonu má na výběr několik, ale standardizovaný obsah srovnatelný s léčivem asi jen jeden...

- Saponiny jsou látky přítomné v řadě rostlinných druhů, jen pro upřesnění možno uvést, že je zde řazena i řada tzv. ginsengoidů, obsažených ve známém ženšenu. Většinou se však vyskytují v koncentraci 8-10 %, hodnocený kořen z Yuccy shidigery jich však má podle předložených dokladů více než 30 %.
- tyto látky jsou přítomné nejen v hodnoceném přípravku z yuccy, ale i v řadě jiných rostlinných produktů, jako např. [u:f8lnns8j][i:f8lnns8j][b:f8lnns8j]špenátu, chřestu, rajčatech, lístcích zeleného čaje[/b:f8lnns8j] [/i:f8lnns8j][/u:f8lnns8j]a v řadě dalších rostlinných produktů. Otázka je proto jiná - zda jsme schopni zkonzumovat takové množství těchto přírodně se vyskytujících látek, abychom si zajistili dostatek všech potřebných látek.[u:f8lnns8j] Znamená to ale denní konzumaci téměř 1 kg zeleniny a ovoce, podle některých odborníků na výživu dokonce více.[/u:f8lnns8j] \":!:\" Pro jedince, kteří nejsou vegetariány může být tento způsob změněné výživy spojený s řadou zažívacích potíží.

PS: Pokud opravdu jen Golden yacca jak radí jarda ovčák, jak dlouho je optimální kůra? \":?:\"
(čtyři táci přece jen každý nemá...ale dárek by to byl hezký... \":?\" )
Někde sem našel toto schema užívání, nejspíš bude více schémat braní, jako u Sanogelu..... :

DÁVKOVÁNÍ Golden yacca:
Dospělý člověk užívá první týden půl tobolky denně, nejlépe ráno na lačno. Od druhého týdne užívá jednu tobolku ráno, druhou večer, asi hodinu po posledním jídle.Očišťovací kúra vyžaduje využívat tolik balení(malé 22 g), kolik má člověk "křížků" na zádech. To znamená třicetiletý alespoň tři, padesátiletý pět atd.
...jinde píše někdo zkušenost:...jelikož si netroufá na jogínské čištění střev, četla jsem o čištění pomocí yuccy, která obsahuje hodně saponinů, tělo "namydlí" a [i:f8lnns8j][b:f8lnns8j]pití teplé vody, která nečistoty pomůže smýt na principu klasického mytí, ve spojení s večerním užití lactobacilů[/b:f8lnns8j][/i:f8lnns8j].

Kontraindikace:
nepodávat u endoprotéz, u kardiostimulátorů
u diabetiků I. typu dávkovat opatrně, je nutno měřit denně glykémii

-------------------
PPS: [b:f8lnns8j][u:f8lnns8j]Saponiny jsou kupodivu poměrně dost i např. v těchto dalších rostlinách:[/u:f8lnns8j][/b:f8lnns8j]
Velmi mne překvapilo že poměrně hodně saponinů má pětilistý thajský ženšen(jiaogulan)...
Ve velkém množství se objevují v lékořici a žen-šenu, kotvičníku, z českých třeba květ měsíčku,přeslička,březové listí, ale i obyčejná sedmikráska(nabízí ji sušenou Grešík),mydlice lékařská (Saponaria officinalis)-v kořenech je obsah saponinu největší...Grešík nabízí mydlice-kořen 50g,
http://www.kvetenacr.cz/detail.asp?IDdetail=86

sušená drť byliny Tribulus terrestris, obsahuje jen velmi malé množství steroidních saponinů. V některých kapslích je použit koncentrovaný extrakt z nati byliny Tribulus terrestris s vysokým obsahem steroidních saponinů. Množství steroidních saponinů určuje kvalitu výrobku.

Mne zaujalo (jak cena tak dlouhodobost) sice pomalejší o to ale trvalé pročišťování jiaogulanem...
Omezení pro dlouhodobé pití není stanoveno. Není známo, že by bylina byla návyková. \</div

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: úte úno 19, 2013 9:14 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Bohužel nikdo nic... Já jsem si tuto Yuccu koupila, míchám jí do ranních džusů a myslím, že své čistící účinky má. Mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s Golden yuccou a jestli má nějaké silnější působení než jiná. Prášková forma se mi zdála lepší než tobolky, ale co jsem četla, tak ta Golden by měla být špičková co se očisty týče. Taky je asi nejdražší. Jestli někdo můžete něco k tomu napsat, budu ráda.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: ned úno 24, 2013 8:24 pm 
Offline

Registrován: sob kvě 05, 2012 8:09 pm
Příspěvky: 86
Pavlína píše:
Bohužel nikdo nic... Já jsem si tuto Yuccu koupila, míchám jí do ranních džusů a myslím, že své čistící účinky má. Mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s Golden yuccou a jestli má nějaké silnější působení než jiná. Prášková forma se mi zdála lepší než tobolky, ale co jsem četla, tak ta Golden by měla být špičková co se očisty týče. Taky je asi nejdražší. Jestli někdo můžete něco k tomu napsat, budu ráda.

Také mne zajímá GOLDEN YACCA, je hodně drahá, hledala jsem na diskusích recenze, ale žádné důvěryhodné jsem nenašla.
Zde ve vlákně je odkaz na práškovou formu, ale nějak jsem na stránkách nenašla užívání. Takže s objednáním stále váhám.
Užíval jste někdo GOLDEN YACCU delší čas, jaké byly účinky, za odpovědi děkuji


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 8:36 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavlína píše:
Bohužel nikdo nic... Já jsem si tuto Yuccu koupila, míchám jí do ranních džusů a myslím, že své čistící účinky má. Mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s Golden yuccou a jestli má nějaké silnější působení než jiná. Prášková forma se mi zdála lepší než tobolky, ale co jsem četla, tak ta Golden by měla být špičková co se očisty týče. Taky je asi nejdražší. Jestli někdo můžete něco k tomu napsat, budu ráda.

No, čistící účinky má určitě a vždy, nicméně ono jde o to zda užíváte pouze bylinu, nebo extrakty, které jsou mnohem koncentrovanější a tedy čistící efekt je výrazně vyšší.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: sob bře 02, 2013 10:44 pm 
Offline

Registrován: pát říj 19, 2012 2:00 pm
Příspěvky: 43
Dobrý den,
můžete mi poradit, kdo mi provede vyšetření mikroskopem s tmavým polem, aniž by ze mne nedělal pitomce? Byla jsem na jednom takovém vyšetření, kde mi pán v rychlosti řekl samé hrůzy, nic nevysvětlil, a napsal mi laickou zprávu kterou měl předem napsanou (asi ji dává každému klientovi). Například mi napsal, že mám přestat kouřit a pít alkohol, nikdy jsem nekouřila a alkohol nepiji již 7 let. Ohledně čistících čajů se mi vysmál a doporučil mi zakoupit gel z aloe vera za 5000Kč.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pát bře 08, 2013 5:39 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: stř črc 14, 2010 9:09 pm
Příspěvky: 49
Jarda píše:
Pavlína píše:
Bohužel nikdo nic... Já jsem si tuto Yuccu koupila, míchám jí do ranních džusů a myslím, že své čistící účinky má. Mě zajímalo jestli má někdo zkušenosti s Golden yuccou a jestli má nějaké silnější působení než jiná. Prášková forma se mi zdála lepší než tobolky, ale co jsem četla, tak ta Golden by měla být špičková co se očisty týče. Taky je asi nejdražší. Jestli někdo můžete něco k tomu napsat, budu ráda.
No, čistící účinky má určitě a vždy, nicméně ono jde o to zda užíváte pouze bylinu, nebo extrakty, které jsou mnohem koncentrovanější a tedy čistící efekt je výrazně vyšší.

Pane Jaroslave, mezitím co jsem sem naposledy psala jsem přečetla knihu Vyperme si organismus aneb jak pracuje Golden yacca. Všude se tam píše o tobolkách. V těch tobolkách jsou ty extrakty?
Tato Yacca by měla být ta silnější než prášek na který jsem dala odkaz výše?
Tobolky např. http://www.stale-zdravi.cz/kategorie_golden-yacca.html


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 1:58 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
lucinda21 píše:
Dobrý den,
můžete mi poradit, kdo mi provede vyšetření mikroskopem s tmavým polem, aniž by ze mne nedělal pitomce? Byla jsem na jednom takovém vyšetření, kde mi pán v rychlosti řekl samé hrůzy, nic nevysvětlil, a napsal mi laickou zprávu kterou měl předem napsanou (asi ji dává každému klientovi). Například mi napsal, že mám přestat kouřit a pít alkohol, nikdy jsem nekouřila a alkohol nepiji již 7 let. Ohledně čistících čajů se mi vysmál a doporučil mi zakoupit gel z aloe vera za 5000Kč.

Tak je vidět, že jste narazila na opravdivého odborníka, ale v jiném oboru a to tahání peněz z důvěřivců. Tyto věci zde ovládá opravdu málo lidí a ani o sobě nemohu tvrdit, že bych všemu v této oblasti rozuměl, nicméně uvedené vyšetření dělám, ale pouze v rámci konzultace a nic za něj samostatně neúčtuji, je to prostě v ceně zaplacených hodin.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Očista krve
PříspěvekNapsal: pát bře 29, 2013 2:00 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28247
Bydliště: Poděbrady
Pavlína píše:
Pane Jaroslave, mezitím co jsem sem naposledy psala jsem přečetla knihu Vyperme si organismus aneb jak pracuje Golden yacca. Všude se tam píše o tobolkách. V těch tobolkách jsou ty extrakty?
Tato Yacca by měla být ta silnější než prášek na který jsem dala odkaz výše?
Tobolky např. http://www.stale-zdravi.cz/kategorie_golden-yacca.html

To máte pravdu, ale i cena je někde jinde, čili on musí člověk přemýšlet a počítat, jako ostatně u všeho.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz