Zdraví-AZ Vaše fórum o zdraví

Právě je čtv bře 28, 2024 2:06 pm

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 7:47 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 2
[quote="pv33"19zczou3]Ravimo, [b19zczou3][color=#FF000019zczou3]podle tebe je ve lnu 5% kyseliny linoleove[/color19zczou3][/b19zczou3] (1g kyseliny ve 20g lnu).
[b19zczou3][color=#FF000019zczou3]Podle analyzy kterou zaplatil clen Jenik2011[/color19zczou3][/b19zczou3] (neprispel jsem ti, tak aspon dekuji) je v oleji z agro-el.cz [color=#FF000019zczou3][b19zczou3]52,46%[/b19zczou3][/color19zczou3] +- 10%.
Mozna chapu neco spatne, tak mne pripadne oprav. Analyza je na http//uloz.to/xEdBp6M/svupraha-analyza ... 2-2012-pdf a Jenikovo heslo je dole na

Naposledy upravil John dne čtv led 01, 1970 2:00 am, celkově upraveno 0
1


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 8:05 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
John píše:
Myslím, že jste si nerozuměli a ravima měl na mysli kys. linolovou (linoleovou) [omega 6] a ty kys. alfa-linolenovou [omega 3], na kterou předpokládám byl dělán i ten rozbor.

Johne, co myslel Ravima nemuze nikdo tusit, ale napr Budwigova tvrdi, ze ma byt nejaky pomer mezi omega 3 a omega 6, asi 1:3, ted jsem linej to hledat, a ze maji lidi v praxi 1:20, presneji relativne mnohem vic omega 6, takze je dulezite zabyvat se dodavanim omega 3. Z cehoz plyne ze jeho rada, aby Aja prestala brat lneny olej protoze nema temer zadnou kyselinu linoleovou je rekneme divny. Rozhodne by s nim nesouhlasila dr B., podivej se na jeji protrakovinovou dietu, za prve opravdu rakovinu leci a za druhe to je samy len a zadny jiny olej. A lidi to berou dlouhodobe a problemy namaji. Stejne jako asi rada lidi na tomto foru.
A navic Ravima tvrdi "ale len zrovna téměř žádnou k. linoleovou neobsahuje" coz vzhledem ke slovicku zadnou vyvraci tvoji teorii o zamene kyselin \":lol:\" .

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Naposledy upravil pv33 dne stř čer 20, 2012 8:20 pm, celkově upraveno 1

Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 8:19 pm 
Offline

Registrován: stř čer 20, 2012 7:29 pm
Příspěvky: 2
pv33 píše:
Co myslel nemuze nikdo tusit, ale napr Budwigova tvrdi, ze ma byt nejaky pomer mezi omega 3 a omega 6, asi 1:3, ted jsem linej to hledat, a ze maji lidi v praxi 1:20, presneji relativne mnohem vic omega 6, takze je dulezite zabyvat se dodavanim omega 3.
Z cehoz plyne ze jeho rada, aby Aja prestala brat lneny olej je rekneme silne nestandardni.
Rozhodne by s nim nesouhlasila dr B., podivej se na jeji protrakovinovou dietu, za prve opravdu rakovinu leci a za druhe to je samy len a zadny jiny olej. A lidi to berou ve velkem a mnozi do konce zivota a problemy namaji. Stejne jako asi rada lidi na tomto foru.

Podívej se ještě jednou, na co jsem reagoval. V citovaném tvrdíš, že je dle rozboru SVU v lněném oleji 52,46% +- 10% kys. linoleové. Jedná se ale o rozbor na kys. linolenovou. Tedy zcela odlišnou věc. O správném poměru omega 3 a omega 6 nebo doporučení toho či onoho jsem nemluvil.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 11:06 pm 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
[quote="John":32hnud4x]Podívej se ještě jednou, na co jsem reagoval. V citovaném tvrdíš, že je dle rozboru SVU v lněném oleji 52,46% +- 10% kys. linoleové. Jedná se ale o rozbor na kys. linole[b:32hnud4x]n[/b:32hnud4x]ovou. Tedy zcela odlišnou věc. O správném poměru omega 3 a omega 6 nebo doporučení toho či onoho jsem nemluvil.[/quote:32hnud4x]
Dik Johne, to mi uteklo. Nicmene jsem nasel radu odkazu, kde se tvrdi napriklad
[quote:32hnud4x]Nejvíce mastných kyselin omega – 3 obsahují tučné ryby, takové jako losos, makrela, sardinky, sardele, [b:32hnud4x]ale nacházejí se také v rostlinách jako nezbytná masná kyselina alfa linoleová. Obrovským zdrojem této kyseliny je lněný olej[/b:32hnud4x], vlašský ořech, semena dýně nebo sója. Oproti tomu nejvíce mastných kyselin omega – 6 obsahují různé ořechy a semena.[/quote:32hnud4x] viz

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 11:38 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
pv33, ano chápeš to špatně.
Zaprvé 52,46% je podíl z celkového obsahu tuku, ne z hmotnosti celého semínka
a zadruhé je to podíl kyseliny alfa-linolenové, zatímco já píšu těch 5% o kyselině linoleové a to je úplně jiná kyselina.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř čer 20, 2012 11:57 pm 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
pv33 píše:
...Nicmene jsem nasel radu odkazu, kde se tvrdi napriklad
Citace:
Nejvíce mastných kyselin omega – 3 obsahují tučné ryby, takové jako losos, makrela, sardinky, sardele, ale nacházejí se také v rostlinách jako nezbytná masná kyselina alfa linoleová. Obrovským zdrojem této kyseliny je lněný olej...

No vidíš a přesně kvůli tomuhle prostě nemůžeš věřit článkům na netu - jsou tam chyby a překlepy. Žádná alfa linoleová kyselina prostě ve lnu není, a není ani nikde jinde, protože neexistuje \":-)\". Je to jenom překlep a neznalost, nic víc.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 12:08 am 
Offline

Registrován: ned říj 02, 2011 6:10 pm
Příspěvky: 1085
Bydliště: Praha
ravima píše:
pv33, ano chápeš to špatně.
Zaprvé 52,46% je podíl z celkového obsahu tuku, ne z hmotnosti celého semínka
a zadruhé je to podíl kyseliny alfa-linolenové, zatímco já píšu těch 5% o kyselině linoleové a to je úplně jiná kyselina.

OK, tam mne zblbly podobne terminy. Ale jak jsem se dival, leckde pisou, ze ma lneny olej pres 50% alfa linoleove, pripadne ze je lneny olej obrovskym zdrojem. Jaky je rozdil mezi linoleovou a alfa linoleovou? Neni jen linoleova vyssi kategorie a alfa linoleova jeji soucasti?

Nicmene ja predevsim u kazde metody nebo produktu sleduju co to dela s lidma. A nikde jsem nenasel vic pripadu vyleceni rakoviny a nejen te bez doktoru nez na foru http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2 kde podle Budwigove jedou kvanta lnu a mozna az na nejaky olivovy olej nebo jiny v mnohem mensim mnozstvi maji jen ten len, a mnozi z nich uz radu let. A nikdo se tam nezabyva tvyma obavama o kyselinu linoleovou, a nemaji problemy. A Budwigova se tim taky nezabyvala.

_________________
Oliver Wendel Holmes, Harvard University: pevne verim, ze kdyby cela medicina, tak jak je nyni aplikovana, mohla byt potopena na dno more, bylo by to lepsi pro lidstvo a to nejhorsi pro ryby.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv čer 21, 2012 1:30 am 
Offline

Registrován: pon srp 30, 2010 2:07 pm
Příspěvky: 280
pv33 píše:
OK, tam mne zblbly podobne terminy. Ale jak jsem se dival, leckde pisou, ze ma lneny olej pres 50% alfa linoleove, pripadne ze je lneny olej obrovskym zdrojem. Jaky je rozdil mezi linoleovou a alfa linoleovou? Neni jen linoleova vyssi kategorie a alfa linoleova jeji soucasti?

Ne, vždyť jsem to psal - všude to píšou špatně. Žádná kyselina alfa linoleová neexistuje. Původně to byl asi jen překlep, jenže ostatní to pak začali od sebe navzájem opisovat a teď je toho plný internet. I na stránkách agro-elu to měli blbě, teprve nedávno to opravili, a to už jsem je na to upozorňoval asi před rokem... Bohužel to není jediné, amatérské články o výživě velmi často obsahují více takových matoucích věcí.
pv33 píše:
Nicmene ja predevsim u kazde metody nebo produktu sleduju co to dela s lidma. A nikde jsem nenasel vic pripadu vyleceni rakoviny a nejen te bez doktoru nez na foru http://health.groups.yahoo.com/group/FlaxSeedOil2 kde podle Budwigove jedou kvanta lnu a mozna az na nejaky olivovy olej nebo jiny v mnohem mensim mnozstvi maji jen ten len, a mnozi z nich uz radu let. A nikdo se tam nezabyva tvyma obavama o kyselinu linoleovou, a nemaji problemy. A Budwigova se tim taky nezabyvala.

V dietě Buddwigové je dostatek omega-6 narozdíl od toho co jedla Aja. Proto jsem jí doporučil zařadit nějaký její zdroj.
Mimochodem, občas se stane, že i při dietě Buddwigové nastane nedostatek omega-6, viz např. http://www.healingcancernaturally.com/b ... udwig-diet


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: úte čer 26, 2012 12:07 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
ravima píše:
V dietě Buddwigové je dostatek omega-6 narozdíl od toho co jedla Aja. Proto jsem jí doporučil zařadit nějaký její zdroj.
Mimochodem, občas se stane, že i při dietě Buddwigové nastane nedostatek omega-6, viz např. http://www.healingcancernaturally.com/b ... udwig-diet

Ono opravdu neexistuje jediné zdravé jídlo, nebo dieta, vždy se tvoří nějaké přebytky nebo deficity a vnímaví jedinci je celkem rychle dovedou zaznamenat.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: čtv lis 22, 2012 1:20 am 
Offline

Registrován: stř lis 21, 2012 4:30 pm
Příspěvky: 5
tak ja neviem, ale podla mna na rozdiel od chudnutia je pribrat a trvale si udrzat vahu je pre cloveka geneticky chudsieho takmer nemozne...Tiez som bol volakedy kost a koza, 178cm a 58 kg, postupom casu som nejako samovolne pribral asi na 71-72kg, a dalej to nejde a neverim ze dakedy pojde...Ked som volakedy davnejsie posiloval, mal som cca 77-78kg a skutocne takmer idealnu postavu, presne taku aku som cely zivot chcel mat - pekne vypracovanu ale nie prilis, proste ideal. Ale ked som prestal cvicit, okamzite slo zo 5 kg dole...Skusal som to viac krat, dlhe roky to iste - bez cvicenia sli svaly okamzite dole a tuk ja neviem nabrat a asi ani nechcem \":)\"

Uz som sa zmieril s tym, ze pokial nemienim cely zivot posilovat 3x tyzdenne, jednoducho nikdy nebudem mat tu svoju vysnivanu idealnu vahu a postavu...V tomto to maju ti "tucni" lahsie, tym staci upravit "len" stravu. Ti chudi musia zial celozivotne cvicit ked uz nie v posilke, aspon s vlastnou vahou, proste makat a viac jest - inak padnu dole...


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: ned lis 25, 2012 10:23 pm 
Offline
Administrátor
Administrátor

Registrován: sob kvě 17, 2008 1:53 pm
Příspěvky: 28242
Bydliště: Poděbrady
mil84 píše:
tak ja neviem, ale podla mna na rozdiel od chudnutia je pribrat a trvale si udrzat vahu je pre cloveka geneticky chudsieho takmer nemozne...Tiez som bol volakedy kost a koza, 178cm a 58 kg, postupom casu som nejako samovolne pribral asi na 71-72kg, a dalej to nejde a neverim ze dakedy pojde...Ked som volakedy davnejsie posiloval, mal som cca 77-78kg a skutocne takmer idealnu postavu, presne taku aku som cely zivot chcel mat - pekne vypracovanu ale nie prilis, proste ideal. Ale ked som prestal cvicit, okamzite slo zo 5 kg dole...Skusal som to viac krat, dlhe roky to iste - bez cvicenia sli svaly okamzite dole a tuk ja neviem nabrat a asi ani nechcem \":)\"

Uz som sa zmieril s tym, ze pokial nemienim cely zivot posilovat 3x tyzdenne, jednoducho nikdy nebudem mat tu svoju vysnivanu idealnu vahu a postavu...V tomto to maju ti "tucni" lahsie, tym staci upravit "len" stravu. Ti chudi musia zial celozivotne cvicit ked uz nie v posilke, aspon s vlastnou vahou, proste makat a viac jest - inak padnu dole...

Tak nevím, ideální váha a postava prakticky neexistuje, protože každému se líbí něco jiného, čili ten problém je čistě v hlavě, nikde jinde. Já jsem se kdysi dávno vyžral na skvělou váhu vysoko nad cent a pak se mě podělalo skoro všechno, čili jsem přestal žrát a za cca 90 dnů shodil zhruba 40 kg. Tím se vše opravilo, což je dobré, nicméně od té doby ať se cpu, nebo nejím, mám stále stejně i když já spíš nejím, nicméně váha je stálá, cca 76-78 kg. Na moji výšku 193 cm je to relativně málo, ale funguju, tak co bych na tom zkoumal, lepší mít ideální zdraví, než ideální váhu.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: sob úno 09, 2013 8:38 pm 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: sob úno 09, 2013 8:35 pm
Příspěvky: 3
Bydliště: Trnava
podľa všetkých výskumov je zdravé pribrať maximálne 8 kíl za rok, ideálna váha presne ako vraví Jarda neexistuje \":)\" Je len príliš malá alebo príliš veľká, ale presný ideál Vám nikto nepovie \":!:\"


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: pon lis 11, 2013 6:42 am 
Offline
Uživatelský avatar

Registrován: čtv kvě 03, 2012 4:49 pm
Příspěvky: 87
Vševěd píše:
Sorry, ale ty jsi somálec. Nechápu, jak můžeš někomu radit v nabírání váhy. Nechápu, proč tady teď vytahuješ ty MCT, a pokud se nemýlím, přiznal jsem, že se mýlím, konečně jako vždy. Nedělá mi to problém,
na rozdíl od tebe...

Vsevede, teda nevim nevim s tim somalcem. Mam 178cm a cca 69 kg a rozhodne si jako somalec nepripadam \":)\" Cvicim ted s vlastni vahou a vaha leze pomalu ale jiste nahoru. Neni to jako za starsich casu s cinkama ale jde to..


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 7:51 pm 
Offline

Registrován: čtv bře 21, 2013 9:19 am
Příspěvky: 3
Dobrý den,

prosím o pomoc a rady při sestavení přibíracího jídelníčku. Zhubla jsem na 33kg při výšce 169cm a nevím ,jak se z toho co nejrychleji dostat a postupně zdravě přibírat. Kolik toho sníst a co? Podotýkám, že mám nyní stažený žaludek a ještě k tomu jsem byla dlouholetým vegetariánem, ačkoli ted už maso postupně zařazuji. Budu vděčná za pomoc. Děkuji Iva


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Jak zdravě přibrat
PříspěvekNapsal: stř úno 26, 2014 9:09 pm 
Offline

Registrován: čtv kvě 05, 2011 9:02 am
Příspěvky: 27
ivac píše:
Dobrý den,

prosím o pomoc a rady při sestavení přibíracího jídelníčku. Zhubla jsem na 33kg při výšce 169cm a nevím ,jak se z toho co nejrychleji dostat a postupně zdravě přibírat. Kolik toho sníst a co? Podotýkám, že mám nyní stažený žaludek a ještě k tomu jsem byla dlouholetým vegetariánem, ačkoli ted už maso postupně zařazuji. Budu vděčná za pomoc. Děkuji Iva

koukni na tyto stránky

http://zakladnizdravi.cz/

Doporučuji každý den vajíčka a hoooodně tučná jídla. Z počátku pomalu, tělo si zvykne a pak už je to pohda.


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 121 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Založeno na phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz